صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 36

موضوع: بخش اعتراضات

پیش فرض پاسخ : بخش اعتراضات

سلام به همه.
    منم در طول سالها (!) توی دانشگاه بودن از جور رفتارها کم ندیدم. ولی از اون مهمتر عاقبت این جور آمها رو هم دیدم و میبینم
    به قول معروف "ترک عادت موجب مرضه" یا به قول اینجاییها "old habits die hard". کسانی که عادت کردن اونچه که میدونن رو از بقیه مخفی میکنن و فقط میخوان از بقیه استفاده کنن, این رفتار رو همیشه و در زمینه های مختلف از خودشون نشون میدن. توی مسایل پیش پا افتاده و بعضا نه چندان مهم این ممکن که در کوتاه مدت به نفعشوم تموم بشه. ولی وقتی وارد محیط تخصصی میشن این جور رفتار باعث میشه که به شدت هم از نظر سواد و تجربه و هم از نظر اعتبار پیش همترازهاشون ضرر میکنن. همونطور که شما این رفتار رو از اونها مشاهده کردین و دیگه احتمالا از این بعد یه نظر متفاوت از اونها دارین, در آینده هم این جور آدمها با هر کسی که بخوان همکاری کنن باز این تاثیر منفی رو روی دید اونها خواهند گذاشت .همین باعث میشه که بقیه هم به مررور (حتی گاهی از قصد) موقعییتهایی رو از چنین آمدهایی پنهان کنن یا اینکه حداقل با اونها در مینون نگزارن. یادتون باشه که توی کارهای فنی و تخصصی بخصوص توی سطح PhD مهمترین و بیشترین اطلاعات از کار کردن و مشاورت با بقیه به دست میاد. حالا اگه کسی اعتبارش رو توی جمع آمدمهای همتراز و همکارش از دست داده باشه, هیچ وقت دیگه کسی بهش اعتماد نمیکنه و چیزی باهاش درمیون نمیگزاره. حالا امثال آدمهایی که در بالا راجع بهشون صحبت شده هر چقدر هم سعی کنن رفتارشون رو کنترل کنن, باز نمیتونن چون "ترک عادت موجب مرضه".

پس زیاد از این جور رفتارها دلسرد نشین و همیشه آینده دورتر رو هم در نظر بگیرید. اگر عادت کنین که اونچه که میدونید رو با دیگران به راحتی در میان بگزارید مطمئن باشید که دارید شانس موفقیت خودتون رو افزایش میدید.
    در آخر بگم: اگه اطلاعاتتون رو با بقیه در میان نگزاری چطور میتونید چطور میتونید مطمئن باشید که اطلاعاتی دارید درسته؟ بیان نظرتون باعث میشه که نظر بقیه رو هم بشنوید و بتونید نظر خودتون رو بهتر ارزیابی کنید. از کجا معلوم اگر علی قبل از confirm روی فروم از بقیه سوال میکرد, بعدآ اینطور غافلگیر نمیشد؟
    لطفا قوانین فروم رو بخونید و با رعایت اونها در بهبود کیفیت فروم سهیم باشید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Medical Law and Bioethics

با سلام
    من هم کاملا موافقم که کسی که اطلاعات خودش را از بقیه دریغ می کنه به مرور زمان خودش هم از اطلاعات باقی محروم میشه. اما می خواستم این نکته را هم اضافه کنم که در کنار اینکه بهتره دوستان عضو این فروم تشویق به کامنت گذاشتن بشن اما در کنارش از این عادت نادرست فاصله بگیرند که برای اینکه صرفا مشارکت داشته باشند در مورد هر مسئله ای نظر بدهند. در واقع بهتر است که دوستان در هر موردی تا جایی که حس می کنند اطلاعاتشون موثق است پاسخ بدهند و از پاسخ گویی بر مبنای حدس و گمان و هم چنین پاسخ های روتین خودداری کنند.
    متشکرم.

من کاملا به ایشون حق میدم.رفتار بعضی ها واقعا خجالت آوره.کاملا از همون رفتارهای ایرانی که به قول قطبی هیچ کس نمی خواد پیشرفت یکی دیگه رو ببینه!!!من تمام پیغام های خصوصی مو به طور کامل جواب میدادم تا بلکه کمکی باشه واسه دوستان.یکی از بچه ها به نامhamidmech حدود 5-6تا پیغام واسه من فرستاد.منم اینقدر راهنماییش کردم تا بالاخره جوابشو گرفت.ولی بعدش متاسفانه مجبور شدم یک سوال کوچیک از ایشون بکنم.دو بار هم پیغام دادم که حتما بهش برسه.ولی دیگه حاجی حاجی مکه!!!!
    ترسید که یه بار اطلاعات نامحدودش کم بشه.در صورتی که خداروشکر من هیچ نیازی به اون اطلاعات نداشتم و واسه دوستام می خواستم که اونم حل شد.از اون به بعد خیلی دل و دماغ ردوبدل کردن اطلاعات ندارم!

سلام. این گونه فرومها در حقیقت یک منبع اطلاعاتی Open Source هستند با تمام مزایا و معایبش.
    توی Open Source، اطلاعات اشتباه گاها ً درز میکنه، بعضیها فقط مصرف میکنند و یک کمی زالو صفتی میکنند، برخی از افراد از اطلاعات رایگان در راستای سود خود استفاده میکنند و حقوق مؤلف برای ایشان هیچ ارزشی نداره.

ولی برای این سیاست Open Source بودن سایت مزایای فراوانی هم هست و راه حلهایی برای مشکلات بالا وجود داره:

در باره مطالب کذب و اطلاعات دروغین: به شخصه تا به حال ندیدم مطلب اشتباهی تا ابد در این سایت ثبت بمونه و به خاطر فوق العاده فعال بودن و پویا بودن سایت هر اطلاع با پستی که توی سایت درج بشه چند تا کامنت موافق یا مخالف هم در پی اون ثبت میشه که این باعث میشه همواره اطلاعات اصلاح بشن.

اینکه خیلیها فقط از سایت استفاده میکنند: این از ارزش سایت چیزی کم نمیکنه. واقعا ً قویترین مرجع اینترنتی در رابطه با پذیرش از خارج از کشور همین سایت است و افراد فعال سایت هم از اعتبار (مجازی) خوبی برخوردارند که از اون جایی که اغلب از هویتهای جعلی و یا از اسامی ناقص استفاده میکنند این شهرت حقیقی نمیشه و در حد همون مجازی باقی میمونه. درباره شهرت این سایت همین بس که افرادی که هرگز فکر نمیکردم جایی آنها را ملاقات کنم (همانند همکلاسی بالقوه آینده من که هیچ اثری ازش توی اینترنت نبود) را اینجا تونستم ملاقات کنم! بعلاوه، هیچ کسی هم اطلاع دهنده و تولید کننده خالص نیست به این معنی که کسی نمیتونه ادعا کنه درقبال ارائه اطلاعات، چیزی از اطلاعاتی که دیگران در اختیار میگذارند دستگیرش نشده. کاملا ً یک ارتباط برنده-برنده حاکمه و خوبی این نکته اینه که هیچ حق اضافی و توقعی رو برای هیچ کس ایجاد نمیکنه!

ولی یک نکته ای است، یک اعتراف: " به شخصه هیچ اشتیاقی به رجوع به این سایت فقط به نیت کمک به دیگران ندارم." این جمله توضیحاتی داره: این به این معنی نیست که اگر الآن کمکی از دستم بر بیاد انجام نمیدم بلکه منظورم اینه که کمک به دیگران بهانه کافی برای تداوم فعالیتهای من (و مطمئنم خیلیهای دیگه) بعد از اینکه خرمون از پل گذشت، نیست. نمیدونم امکانات Ownerهای سایت در چه حد است ولی اگر بتونه نیازهای بعداز پذیرش و آغاز به تحصیل من رو هم پاسخگو باشه دلیلی برای عدم رجوع و توقف فعالیت نخواهم داشت.

و دباره موضوع سوم یا حقوق مؤلف: واقعا ً راهکاری قانونی وجود نداره ولی کماکان این نکته از ارزش سایت و اعضایش هم کم نمیکنه. به هر حال این سایت کامل و جامع و Up to Date باقی میمونه و کاربران اون به ازای اطلاعاتی که میدهند اطلاعات بسیاری هم به دست می آورند. همه راضی... هرچند اگه امکانش بود که اینجا تبدیل به یک مرجع قانونی بشه که دیگه نور علی نور بود ولی گمان نکنم امیدی باشه!

یکسری پیشنهاداتی هم دارم که بماند برای بعد از بازخورد و اظهار نظر دوستان...

نظرات جالبي مطرح شده.
    چند نكته بنظرم اومد كه گفتنش شايد خالي از لطف نباشه:
    اول اينكه چرا اينجا يكسري افراد مصرف كننده هستند يا اصلا مخفي وارد فروم ميشن يا اينكه اطلاعات غلط ميدن.در مورد اينكه عده اي هستند كه صرفا مصرف كننده در فروم محسوب ميشن ميشه اين افراد رو به 2 دسته كلي تقسيم كرد:
    1-كساني كه در شروع روند اپلاي هستند و واقعا در مورد سوالاتي كه مطرح ميشه به دليل عدم تجربه مواجه با مسائل مطرح شده اطلاع كافي براي پاسخ دادن نيستند و از فروم به عنوان يك Handbook استفاده ميكنند.شخصا معتقدم كه ازين گونه دوستان انتظار خاصي نيست و ميتوانند (و بايد)از اطلاعات فروم نهايت استفاده را ببن.
    2-اين دسته از افراد با وجود اطلاع از راه حل هايي كه براي مشكلات دوستانشان وجود دارد حاضر به ارائه نظرات و راه حلهايشان در فروم نيستند.براي اينكار چند دليل وجود داره:
    اول اينكه ممكنه به دليل عادت بعضي از ما به اينكه محرمانه كارهايمان را جلو ببريم تا گوي سبقت را به خيال خودمان از ديگران برباييم شايد حاضر نباشيم راه حل ها را ارائه دهيم
    دوم اينكه بعضي ها گمان ميكنن اگر اطلاعاتشان در زمينه اي خاص افشا شود ممكن است ديگران نيز به سمت مزيت هاي بالقوه اي كه با دادن آن اطلاعات برايشان پيش مي آيد حركت كنند و با اينكار متحمل ضرر شوند مثالي كه مي توان ذكر كرد اين است كه مثلا شما فوق ليسانس فلان رشته هستيد و قصد اپلاي براي دوره دكترا داريد.از كانلهاي ازتباطي متوجه مي شويد كه فلان استاد در فلان دانشگاه پوزيشن خالي براي جذب دانشجوي دكترا شبيه شما دارد ولي اين گزينه ها را در فروم اعلام نمي كنيد.چرا؟دليلش اظهر من الشمسه....ديگران ممكن است به دليل وجود پارامتر هاي بهتري در شرايطشان نسبت به شما جاي شما را در آن پوزيشن بگيرند و يا لااقل رقابت را براي شما دشوارتر كنند.در اين حالت بنظرمن نمي توان انتظار داشت كه كسي اينچنين اطلاعاتي را در فروم اعلام كند.اگر چه اعلام كردن اينگونه اطلاعات واقعا جاي قدرداني و سپاس از نويسنده آن دارد ولي اعلام نكردن اينگونه داده ها دليل بر حسود بودن يا عدم همكاري با اعضاي فروم نيست.به هر حال عده اي ممكن است كه بخاطرمنافع شخصي خودشان از گفتن اينگونه داده ها سر باز زنند و نمي توان آنها را سرزنش كرد.

و اما در مورد اينكه آينده ما و فروم چگونه باشد كه بعد از پذيرفته شدن و شروع تحصيلات باز هم به فروم سر بزنيم و اين رابطه دو طرفه بين وما و دوستانمان برقرار بماند بنظر من اين پروسه ارتباط با فروم همچنان براي ما و دوستانمان در آينده برقرار خواهد ماند به چند دليل:
    شما ببينيد كه الان نزديك به 90% اعضاي فعال فروم در مراحل پاياني خروج از ايران و شروع تحصيل هستند.دقيقا بنا به همان دلايلي كه از 1 سال پيش ما به همديگر كمك كرديم و تا امروز نيز ادامه داشت در آينده نيز اين روند ادامه خواهد داشت.اين حرف درستي نيست كه بگوييم چون الان شرايط ما با دوستانمان در ايران شبيه هم هست و بعد از شروع تحصيلات به دليل پراكندگي افراد در نقاط مختلف دنيا و همچنين دانشگاههاي مختلف چون ديگر شرايطشان شبيه به هم نيست و مشكلات تناسبي با هم ندارند ديگر از ادامه همكاري با فروم اجتناب خواهند كرد.در هر كجاي دنيا و در هر دانشگاهي كه باشيم باز هم شرايط آينده ما طوري خواهد بود كه افرادي پيدا شوند تا با مشكلات شبيه به هم روبرو باشند و هيچ جايي بهتر از اين فروم براي تبادل اطلاعات و تجربيات نخواهد بود.بهتر است بگذاريم چند صباح ديگري بگذرد و انشالله دوستان تحصيلات خود را شروع كنند تا ببينيم خود بخود مسائلي پيش خواهد آمد كه باز هم ما به اين فروم خواهيم آمد و تجربيات و مشكلات خود را مطرح خواهيم كرد.شايد اگر تعداد دانشجويان خارج از ايران به اندازه دوستاني كه هم اكنون در ايران هستند و با فروم همكاري ميكنند برابر بود هم اكنون شاهد چنين تداوم همكاري با فروم مي بوديم.
    توي خونه مون به ما ميگن فراري<br />توي غربت دم به دم انگشت نگاري<br />ديگه حتي صاحب اون خونه نيستيم<br />بيرون خونه ميگن ما تروريستيم<br />وقتي خونه شده بود مثل جهنم<br />ما با ويزاي بهشت بريديم از هم <br />حالا تو برزخ بدبيني اسيريم<br />نمي تونيم ريشمونو پس بگيريم<br />چاره اي نمونده جز رفتن و رفتن<br />انگار اينو رو پيشونيمون نوشتن

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali7

ولی یک نکته ای است، یک اعتراف: " به شخصه هیچ اشتیاقی به رجوع به این سایت فقط به نیت کمک به دیگران ندارم." این جمله توضیحاتی داره: این به این معنی نیست که اگر الآن کمکی از دستم بر بیاد انجام نمیدم بلکه منظورم اینه که کمک به دیگران بهانه کافی برای تداوم فعالیتهای من (و مطمئنم خیلیهای دیگه) بعد از اینکه خرمون از پل گذشت، نیست. نمیدونم امکانات Ownerهای سایت در چه حد است ولی اگر بتونه نیازهای بعداز پذیرش و آغاز به تحصیل من رو هم پاسخگو باشه دلیلی برای عدم رجوع و توقف فعالیت نخواهم داشت.
    یکسری پیشنهاداتی هم دارم که بماند برای بعد از بازخورد و اظهار نظر دوستان...
    با سلام،

تا جايى كه من در جريان هستم اين سايت از طرق مختلف روى زندگى تحصيلى و شخصى خيلى ها تاثير جدى گذاشته و در بعظى موارد مسير زندگيشون رو كاملا عوض كرده. براى مثال:

1-يكى از دوستان من كه دو سال قبل براى رفتن به آمريكا اپلاى كرده بود و رد شده بود امسال با استفاده از سايت و هم فكرى با بچه هاتونست پذرش فول فاند بگيره!
    2-در بخش ويزا بچه ها ميتونند با تكميل اطلاعاتشون شانسشون رو به بيشترين مقدار ممكن افزايش بدن و به خاطر يك اشتباه ساده بزرگ ترين فرصت زندگيشون رو از دست ندن!
    (ديگه لازم نيست براى همين اطلاعات دو ميليون پول وكيل بدن)
    3-اين سايت تونسته براى همه بچه هاى ايرانى فرصت برابر براى تحصيل در خارج ايجاد كنه. خيلى از بچه ها يى كه در دانشگاه هاى شهرستان ها يا دانشگاه هاى غير معروف درس ميخونند و جو دانشگاه شون مثل دانشگاه هاى معروف نيست ميتونند با استفاده از اطلاعات اين خلا رو پر كنند.و به اين خود باورى رسيدند كه از يك دانشگاه خيلى كوچيك هم ميشه به دانشگاه هاى خوب اروپا و آمريكا رفت.
    و...

حالا فرض كنيد كه مديران(كه اتفاقا خرشون از پل گذشته) هم اين ذهينت رو دنبال ميكردند.قطعا من و شما و بقييه امروز امكان استفاده از فروم رو نداشتيم.امروز فهميدم يكى از مديران 1500 ساعت تو فروم بوده . به نظرم كار هاى داوطلبانه رو نميشه با يك ديد مادى و به اميد داشتن ارتباط برد -برد دنبال كرد. لازمه ادامه كار دوطلبانه داشتن يك ديد ارزشى نسبت به مسايل هست.

موفق باشيد

سلام.
    اتفاقا ما همواره گفتیم که اگه موضوع جدیدی به ذهنتون میرسه که براش جایی توی فروم در نظر گرفته نشده با مدیران در میان بگزارید تا براش تالار مناسب (در صورت لزوم) ایجاد بشه. مسلما وقتی که اعضا از ایران رفتن و تحصیلشون رو شروع کردن, اگه هر وفت مشکلی دارن بیان و درخواست کنن که برای مطرح کردنش جایی در فروم در نظر گرفته بشه, اونوقت به مرور این فروم میتونه نیازهای در حین تحصیل (و حتی بعد از تحصیل) رو هم برآورده کنه. خلاصه اینکه موفقیت و سودمندی فروم در هر زمینه ای به مشارکت خود اعضا بستگی داره.

و اما راجع به "خر از پل گذشتن": من و بیتا PhD مون رو هم تموم کردیم و فارغ التحصیل شدیم, بابک هم انشاء الله به زودی تموم میکنه! ولی چون ارزش فروم رو دیدیم, تا حالا سعی کردیم کمک کنیم و وقت بگزاریم. خوشبختانه الان به نظر میاد خیلی های دیگه هم به این ارزش پی بردن و دارن به کیفیت فروم کمک میکنند (بخصوص مدیران عزیز). آگر بقیه اعضا هم حاضر باشن به اندازه هرچند جزیی کمک کنن, من مطمئن هستم که این فروم در خیلی زمینه ها مفید خواهد بود و روز به روز بهتر خواهد شد.
    لطفا قوانین فروم رو بخونید و با رعایت اونها در بهبود کیفیت فروم سهیم باشید.

یه مساله ای برای من ایجاد شده:
    بعضی وقت ها توصیه ی یک آژانس مسافرتی یا خط هواپیمایی یا بانک(برای گذاشتن وثیقه نظام وظیفه) واقعا جنبه ی تبلیغ نداره و کمکی خواهد بود برای بچه ها که هزینه هاشون کمتر بشه، مثلا من جایی توی فروم خوندم که از یه آژانس می شه باقیمت مناسبی یه بلیط رو تهیه کرد که واقعا در حد توصیه ی دوستانه ای بود که اصلا نمی شه بهش به صورت تبلیغ نگاه کرد ، چون فرد ی که این توصیه رو کرده بود به هیچ وجه از این بابت منتفع نمی شد، اما مدیر اسم آژانس رو حذف کرد. نکته اینه که من واقعا برام مهم بود که بدونم کدوم آژانس اما به این دلیل که می تونسته تبلیغ باشه، نمی تونستم اسم آژانس رو بدونم.
    حالا واقعا این حساسیت روی اسم آژانس ها درسته؟ اگه درسته، پس اسم خطوط هواپیمایی و بانک ها هم نباید آورده بشه.
    اینم لینکش:
    http://www.applyabroad.org/forum/ind....html#msg65082
    In GOD We Trust, All Others Pay Cash

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط Ehsan85
    بعضی وقت ها توصیه ی یک آژانس مسافرتی یا خط هواپیمایی یا بانک(برای گذاشتن وثیقه نظام وظیفه) واقعا جنبه ی تبلیغ نداره و کمکی خواهد بود برای بچه ها که هزینه هاشون کمتر بشه، مثلا من جایی توی فروم خوندم که از یه آژانس می شه باقیمت مناسبی یه بلیط رو تهیه کرد که واقعا در حد توصیه ی دوستانه ای بود که اصلا نمی شه بهش به صورت تبلیغ نگاه کرد ، چون فرد ی که این توصیه رو کرده بود به هیچ وجه از این بابت منتفع نمی شد، اما مدیر اسم آژانس رو حذف کرد. نکته اینه که من واقعا برام مهم بود که بدونم کدوم آژانس اما به این دلیل که می تونسته تبلیغ باشه، نمی تونستم اسم آژانس رو بدونم.
    حالا واقعا این حساسیت روی اسم آژانس ها درسته؟ اگه درسته، پس اسم خطوط هواپیمایی و بانک ها هم نباید آورده بشه.
    اینم لینکش:
    http://www.applyabroad.org/forum/ind...topicseen.html
    به نظر من این چیزها تبلیغ نیست. شرکت یا موسسه ای که خوب عمل می کنه باید معرفی بشه در غیر این صورت اطلاعات مفیدی از فروم حذف می شه.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Ehsan85
    اینم لینکش:
    http://www.applyabroad.org/forum/ind...topicseen.html
    منم دقیقا به مشکل شما برخوردم
    به نظر من در مورد قوانین داره سلیقه ای عمل میشه
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)