صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 30

موضوع: فکر می کنید بهترین راه برای درخواست پذیرش زن و شوهر با هم چیست؟

Member mrjalali آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Advanced managemant - CGU

پیش فرض پاسخ : فکر می کنید بهترین راه برای درخواست پذیرش زن و شوهر با هم چیست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid.behjat
    ممنونم از جوابت mrjalali . ولی من جاب سوالمو درست نگرفتم. من میخوام بدونم گرفتن ویزای F2 ممکن هست یا نه؟
    شما افرادیو میشناسی گرفته باشن؟ میشه به راحتی گرفت یا نه؟ چون متاهل هستم برای همون ویزای F1 هم دچار
    مشکل نمیشم؟چقدر میشه امیدوار بود؟
    گرفتن ویزای F2 خیلی ساده است. بخصوص اگه F1 و F2 همزمان برن برای مصاحبه معمولا اگه به F1 ویزا بدن به F2 هم می دن. نمونش خود من که به عنوان F1 ویزا گرفتم و همسرم با 13 سال سابقه کار و مدرک فوق لیسانس مهندسی صنایع با 2-3 تا سوال روتین به عنوام F2 ویزا گرفت. نمونه های موفق ویزای F1-F2 خیلی زیاد هستن اگه جستجو کنی توی همین فروم می تونی پیداشون کنی. نکته اینه که معمولا محور مصاحبه و مدارک روی F1 می چرخه و توی تمام بحثها هم شما اطلاعات F1 ها رو می بینی ولی خیلی از بچه ها F1-F2 اقدام می کنن
    به دریا که می اندیشم، بهانه ای برای جاری شدن پیدا می کنم؛
    باید بروم؛ تا دریا راهی نیست اما تا دریایی شدن راه بسیار است.

سلام دوستان
    منم یک مشکلی تقریبا مشابه شما دارم می خواستم منو راهنمایی کنید:
    من می خواستم برای دکتری در رشته مهندسی شیمی پذیرش بگیرم و همسرم هم در نظر داره پذیرش بگیره اما نه از اینجا، از همانجا اقدام کنه، همسرم هم رشته اش با من فرق می کنه (مهندسی نرم افزار) و داره لیسانس می خونه:
    سوال اول: اگه من اقدام کنم همسرم هم می تونه با من بیاد؟
    سوال دوم: اگه همسرم از اونجا اقدام کنه آیا می تونه کار هم بکنه؟
    سوال سوم: همسرم مدرکش از دانشگاه علمی کاربردیه، آیا این مدرک اونجا معتبره یا اینکه نه باید برای لیسانس مجدد اقدام کنه؟
    سوال چهارم: آیا فاندی که به من میدن چقدر می توانه پاسخ گوی هر دومون باشه؟
    سوال پنجم: آیا اصلا من در هنگام گرفتن پذیرش بگم که متاهل هستم؟
    اگه منو راهنمایی کنید ممنون میشم. خیلی سوال تو ذهنم جمع شده، راهنماییم کنید.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ghadiriChE نمایش پست ها
    سلام دوستان
    منم یک مشکلی تقریبا مشابه شما دارم می خواستم منو راهنمایی کنید:
    من می خواستم برای دکتری در رشته مهندسی شیمی پذیرش بگیرم و همسرم هم در نظر داره پذیرش بگیره اما نه از اینجا، از همانجا اقدام کنه، همسرم هم رشته اش با من فرق می کنه (مهندسی نرم افزار) و داره لیسانس می خونه:
    سوال اول: اگه من اقدام کنم همسرم هم می تونه با من بیاد؟
    سوال دوم: اگه همسرم از اونجا اقدام کنه آیا می تونه کار هم بکنه؟
    سوال سوم: همسرم مدرکش از دانشگاه علمی کاربردیه، آیا این مدرک اونجا معتبره یا اینکه نه باید برای لیسانس مجدد اقدام کنه؟
    سوال چهارم: آیا فاندی که به من میدن چقدر می توانه پاسخ گوی هر دومون باشه؟
    سوال پنجم: آیا اصلا من در هنگام گرفتن پذیرش بگم که متاهل هستم؟
    اگه منو راهنمایی کنید ممنون میشم. خیلی سوال تو ذهنم جمع شده، راهنماییم کنید.
    1- بله. ایشان به عنوان همراه شما ویزای همراه دانشجو می گیرن یعنی ویزای F2

2- در مدتی که هنوز پذیرش ندارند و تحت ویزای F2 هستند خیر اجازه کار ندارند. اما اگر در آنجا از دانشگاهی پذیرش بگیرند باید درخواست تغییر ویزا به ویزای دانشجویی F1 بدهند و پس از گرفتن آن همانند یک دانشجو می توانند در دانشگاه کار نمایند. اگر هم نخواستند ادامه تحصیل بدهند، در صورتی که کار پیدا کنند و کارفرما حاضر به پیگیری تغییر ویزای ایشان باشد، باید ویزای خود را به ویزای کاری یا H1 تغییر دهند.

3- اگر وزارت آموزش عالی ایران مدرک رو مهر می نماید به لحاظ ارزش قانونی مشکلی نخواهند داشت. به لحاظ علمی بستگی به دانشگاه مقصد و دیگر مدارک و نمرات و سوابق علمی ایشان دارد.

4- بستگی به رشته، دانشگاهی که از آن پذیرش خواهید گرفت و شهری که قرار است در آن زندگی کنید دارد. نمی توان قانون کلی داد اما "معمولا" فاند پرداختی در حدود هزینه های زندگی شماست مگر اینکه در شهرهای بزرگ و گران آمریکا پذیرش بگیرید که در این صورت قسمتی از هزینه ها بر عهده خودتان خواهد بود.

5- اگر قصد داشته باشید همسر خود را با خود ببرید حتما باید به دانشگاه اطلاع دهید تا مدارک مورد نیاز اقامت و مصاحبه سفارت ایشان صادر شود. البته این موضوع ربطی به پروسه پذیرش ندارد و معمولا در پروسه پذیرش لزومی به اشاره کردن به تاهل خود ندارید مگر اینکه مستقیما از شما بپرسند (از من در جریان مصاحبه تلفنی سوال شد) اما پس از اخذ پذیرش همانطور که گفتم حتما باید به دانشگاه اطلاع دهید.

خیلی ممنون که منو راهنمایی کردید یه چند تا سوال دیگه:
    1- ویزای F2 و F1 برای آمریکاست یا برای تمام کشورهاست؟ ما بیشتر هدفمون کاناداست.
    2- اقدام کردن از اونجا برای همسرم زیاد وقت تلفی نداره؟ منظورم اینه که زود انجام میشه؟
    3- کسی که بعنوان همراه میاد باید مدرک زبان داشته باشه؟یعنی اگه اینجا بگیره بهتره یا اونجا هم می تونه برای مدرک زبان اقدام کنه؟
    4- اگه من بتونم بورسیه از خود دانشگاه تهران و از طریق وزارت علوم بگیرم اونوقت ادامه تحصیل همسرم چطور میشه؟

Member alibme-1362 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    BME

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid.behjat نمایش پست ها
    ممنونم از جوابت mrjalali . ولی من جاب سوالمو درست نگرفتم. من میخوام بدونم گرفتن ویزای F2 ممکن هست یا نه؟
    شما افرادیو میشناسی گرفته باشن؟ میشه به راحتی گرفت یا نه؟ چون متاهل هستم برای همون ویزای F1 هم دچار
    مشکل نمیشم؟چقدر میشه امیدوار بود؟
    دوست عزیز، برای آمریکا امکان گرفتن ویزای F2 برای همسرتون وجود داره، یعنی خیلی از زن و شوهرها به این طریق ویزا میگیرند، یا شوهر از طریق زن میره یا بر عکس، اینکه پرسیدید میشه یا نه، بله امکانش وجود داره. در مورد اروپا اطلاعات خاصی ندارم ولی مطمئنا اونها هم آپشنی برای همراه کسی که پذیرش میگیره خواهند داشت، باید بیشتر پرس و جو کنید. موفق باشید
    آینده از آن کسانی است که به استقبالش می روند . . .

رشته و دانشگاه

2- اقدام کردن از اونجا برای همسرم زیاد وقت تلفی نداره؟ منظورم اینه که زود انجام میشه؟
    3- کسی که بعنوان همراه میاد باید مدرک زبان داشته باشه؟یعنی اگه اینجا بگیره بهتره یا اونجا هم می تونه برای مدرک زبان اقدام کنه؟
    4- اگه من بتونم بورسیه از خود دانشگاه تهران و از طریق وزارت علوم بگیرم اونوقت ادامه تحصیل همسرم چطور میشه؟
    1- عنوان F1-F2 مربوط به آمریکاست. اما بقیه کشورها هم ازاین قبیل ویزاها دارند. کانادا هم همینطور. قاعدتا شرایط و ضوابط اخذ آنها تابع مقررات همان کشورهاست. مثلا یکی از دوستان من از بلژیک پذیرش داشت و خودش تونست ویزا بگیره اما به همسر و فرزندانش ویزا ندادند. اما خوبیه آمریکا اینه که اگه با هم درخواست ویزا بدین، معمولا یا به هر دو ویزا می دن یا به هیچ کدوم. کانادا هم باید شرایط مشابهی داشته باشه. از بچه های بخش کانادا سوال بفرمایین.

2- به طور معمول بعد از سه ماه از ورود به آمریکا می تونین درخواست تغییر ویزای F2 به f1 رو داد. که اونهم معمولا بعد از 2-3 ماه آماده می شه. اطلاعات دقیقترش رو توی فروم و تاپیکهای دیگر مطالعه بفرمایید.

3- خیر. حتی زمان مصاحبه هم می تونه فارسی صحبت کنه. نکته کلیدی اینه که اصلا اشاره ای به اینکه قصد داره در آمریکا کار کنه یا پذیرش بگیره و ادامه تحصیل بده نکنه. بدیهیه که اونجا هم می تونه برای امتحان اقدام کنه. هر کدام از حالتهای اینجا یا آنجا امتحان دادن مزایا و معایبی داره که نهایتا خودتان باید بسته به شرایطتان انتخاب کنید.

4- گرفتن بورسیه از ایران فقط در اخذ پذیرش و نوع کمک هزینه متفاوت هست و در اخذ ویزا می تونه هم تاثیر مثبت داشته باشه (احتمال برگشت به خاطر تعهد رو افزایش بده) و می تونه تاثیر منفی داشته باشه (بالاخره یه جورایی دولتی و وابسته به حکومت محسوب می شین). اما در هر صورت بعید می دانم این مسئله روی ویزای همراه تاثیری داشته باشه. در این مورد هم شرایط بند 1 و 2 حاکم هست.

Question پاسخ : فکر می کنید بهترین راه برای درخواست پذیرش زن و شوهر با هم چیست؟

سلام

ممنون از اطلاعاتی که تو این فروم هست. راستش من و همسرم هم می خواستیم با هم تو یه دانشگاه باشیم ولی پیدا کردن دانشگاهی که به شرایط هر دومون بخوره خیلی سخته چون نمره های زبان و GMAT و GRE متفاوتی داریم.

به نظر شما اگه اونی که نمره بهتری داره با F1 اقدام کنه و دومی با F2 ، از نظر ساپورت مالی مشکلی پیش نمی آد؟ یعنی میشه که دانشگاه هزینه همسر رو هم بده؟ اگر نمیشه برای آمریکا یا کانادا چقدر باید BS نشون بدیم؟

ممنون می شم اگه کسی کمک کنه. من خیلی گیج شدم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Technische Physik / TU-Ilmenau

سلام
    در مورد کشورهای دیگه اینو می دونم که مثلا آلمان به شرطی ویزا به همسر می ده که حداقل level 1 زبان آلمانی رو داشته باشه (بخش فرهنگی سفارت آلمان و اتریش امتحان می گیرن)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Technische Physik / TU-Ilmenau

من فقط در مورد مسایل مالی خیلی نگرانم که مثلا فقط من / یا همسرم بورس بشیم. ولی اون یکی نشه

حالت اول: همسر پذیرش بدون بورس داشته باشه
    حالت دوم: همسر هیچ پذیرشی نداشته باشه

نگرانم سفارت بگه مثلا 7000 یورو (آلمان) یا ---(نمیدونم چقدر)--- $ (کانادا) بریز به حساب بیا.

کسی نظری نداره؟
    ممنون

دوست عزیز
    ما هم دقیقا شرایط مشابه شما را داریم. و یکی از دوستانمان هم که الان texas A&M امریکا است همین طوری رفته اند. اول خودشان درخواست داده اند و بعد از رفتن همسرشان با یک سال فاصله در همان دانشگاه شروع کردن.
    کل پولی هم که بردن 5 میلیون تومان است و با صرفه جویی تونستن ادامه بدهند. ما هم خیال داریم همین کار را بکنیم.
    پس خیلی نگران نباشید.

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)