صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 27 , از مجموع 27

موضوع: راهنمايي گرفتن اقامت در نروژ

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمايي گرفتن اقامت در نروژ

عرض سلام

بنده هدف اصلیم مهاجرت هست ولی مثل اینکه تنها راه رسیدن به نروژ از طریق تحصیل هست (لطفا اصلاح کنید اگر اشتباه میگم)
    خواهش میکنم بفرمایین دنبال چه دسته موسسات و یا دانشگاهی باشم که اولا هزینه بالایی نداشته باشم به جز خرج زندگی (البته متوجه شدم دانشگاهها free هستن) ثانیا امکان پذیرش وجود داشته باشه و همچنین تا حدی معتبر باشه که بتونم جذب کار بشم.

امکان کار حین تحصیل وجود داره یا خیر؟چون با رزومه من بعیده بتونم فاند بگیرم.(فکر میکنم غیر قانونی هست)
    چقدر طول میکشه زبان نروژی تا حداقل نیاز اوکی بشم؟
    فکر میکنین با چه سرمایه ای میتونم با این شرایط برم نروژ

خیلی ممنون از وقتی که میزارین

دانشگاه آزاد نجف آباد + مکانیک(ساخت و تولید) +15.65
    IELTS General S:7 L:8 R:7 W:6.5 (upgradable
    4 سال و نیم فعالیت در پروژهای مربوط به نفت و گاز (بخش استراکچر عمدتا)
    هدف جذب به شرکتهای فعال نفت و گاز
    متاهل سن28

Junior Member

سلام،من سال آخر پرستاری هستم،معدلم حدود ۱۷ هستش و می‌خوام بعد از طرحم مهاجرت کنم.یکی از کشورهایی که تو ذهنم هست نروژ هست،اما اصلا نمیدونم شانسی دارم یا نه.چون معدلم زیاد خوب نیست خودم رو گذاشتم برا آیلتس هفت به بالا،مدرک زبان نروژی هم باید داشته باشم و وقت دارم براش تاحدی.یه سوال دیگه هم که داشتم اینه که آیا مقاله داشتن می‌تونه تو روند کارم موثر باشه یا خیر؟و اینکه از الان جز زبان چطور می‌تونم شرایطم رو بهتر کنم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پزشك

سلام من متخصص پوست هستم و قصد مهاجرت به نروژ بهمراه همسرم رو دارم.ايشون هم دكتراي صنايع داره و business انجام ميده.امكان گرفتن اقامت در نروژ را داريم بطوريكه من و ايشون بتونيم با رشته و شغلي كه داريم كار كنيم؟براي پزشك متخصص اونجا چطور هست؟

Junior Member

با سلام
    من متخصص قلب هستم 47 ساله با 12 سال سابقه... ما در ایران زیاد شنیدیم که برای پزشکان میشه از کشورهای اسکاندیناوی، بخصوص دانمارک سوئد اجازه اقامت یک یا دو ساله برای شرکت در کلاس زبان آن کشور رو کرد البته اگه سازمان بهداشت اونجا مدرک شما رو معتبر بشناسه، (یه تایید اولیه ) توی وبسایت وزارت بهداشت فنلاند و سوئد و نروژ چیزی در این مورد دیده نمیشه اونجا اشاره شده به مدارک، مدرک زبان بومی و مراحل معادل سازی.
    ولی من میدونم این روش هست حداقل در مورد کشور سوئد و دانمارک از این روش برخی همکاران استفاده کرده اند.
    اما در مورد فنلاند و نروژ و هیچ اطلاعی ندارم .
    اینجا وکلایی هستن که مدارک رو ارسال میکنن و بعد یه اقامت یکساله ( قابل تمدید به دو سال ) از سوئد ویا اقامت دو تا سه ساله از دانمارک میگیرند. ما به این وکلا خیلی اطمینان نداریم و میخواهیم خودمان اقدام کنیم.
    من و همسرم تمایل به مهاجرت به فنلاند یا نروژ داریم . در 4 سال اخیر بارها زمستان و اول پاییز شمال فنلاند و نروژ بودیم، طوری که شاید بشه گفت بالای تروندهیم هیچ جاده فرعی حتا نمونده که ما توی اون رانندگی نکرده باشیم . اگر اطلاعاتی دارید بسیار ممنون میشوم.
    پیشاپیش از توجه شما متشکرم

پیش فرض پاسخ : راهنمايي گرفتن اقامت به كمك يك فاميل در نروژ

نقل قول نوشته اصلی توسط nimaK نمایش پست ها
    سلام دوست من بهترين راه اينه كه سوالتو با يه ايميل از http://www.udi.no بپرسي كمتر از سه روز جواب ميدن!برا من كه اينجوري بود
    ممنون فکر کنم الان هممون به همچین چیزایی نیاز داریم

سلام
    خانواده خاله همسر من سال‌هاست ساکن نروژ و شهر سندنس هستن. آیا امکانش هست برای همسرم درخواست کار بفرستن تا از این طریق بتونیم بریم نروژ؟

Local Moderator

سلام

اگر شرکت ثبت شده در کشور نروژ داشته باشند و شرایط ارسال قرارداد کاری رو هم داشته باشند، بله می تونن.

شاد باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Graphic_Design نمایش پست ها
    سلام
    خانواده خاله همسر من سال‌هاست ساکن نروژ و شهر سندنس هستن. آیا امکانش هست برای همسرم درخواست کار بفرستن تا از این طریق بتونیم بریم نروژ؟

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123