صفحه 43 از 145 نخستنخست ... 33343536373839404142434445464748495051525393143 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 421 تا 430 , از مجموع 1443

موضوع: خرید ماشین

پیش فرض پاسخ : خرید ماشین

نقل قول نوشته اصلی توسط sabzdarsabz نمایش پست ها
    اگه منظورتون از آگهی، وبسایت هایی مثل Craigslist.com هستش که به اون آگهی ها و حرفهاش هیچ اعتباری نیست و مثل نقل و نبات دروغ میگن. بله، بحث خرید از دیلرشیپ جداست و اونا خودشون هیستوری ماشین رو در اختیارتون میذارن ولی موضوع اینه که قیمت دیلرشیپ ها بالاتر هم هستش. همونطور که قبلا گفتم اگه کسی میخواد از شخص ماشین بخره اولین مرحله ش، حتی قبل از دیدن ماشین از نزدیک، چک کردن کارفکسه چون بعد از چک کردن کارفکس خیلی ماشینا بدلیل نوع تایتل یا هرچیز دیگه خود بخود ف ی ل ت ر میشن.
    کریگز لیست که اصلا سایت مناسبی برای خرید ماشین نیست. بنده سایت های تخصصی خرید و فروش ماشین را گفتم، در صورت خرید ماشین از خود فروشنده حق با شماست باید خودتون کارفکس ماشین را چک کنید، ولی من شخصا خرید ماشین به صورت مستقیم را به هیچ کس توصیه نمی کنم، گرچه شاید در مواردی بشه دیل های خوبی هم پیدا کرد ولی به طور کل ریسک بالایی داره ، مگه ماشین شناس حرفه ای باشی. (ریسک های امنیتی این کار هم بماند که کلی آدم را همینطوری نشون کردن بردند سر قرار و چه بلاها که سر بدبخت ها نیاورند بویژه سر خارجی های تازه وارد از همه جا بی خبر)

Member
    رشته و دانشگاه
    Pure Mathematics

خیلیا وقتی اسم lease ماشین میاد سریع حس میکنن که ماهی مثلا 200 تا میدن و آخرش هم چیزی دستشون رو نمیگیره. مثلا همین ماهی 200 تا برای یه 36 ماهه میشه 7200 تا بعد از 3 سال. خب درسته که اگه نخوان بعد از اون 3 سال تبدیل وضعیت بدن به finance یا اصلا مابه تفاوت رو بپردازن عملا این مبلغ پرداخت شده برای 3 سال ماشین سواری؛ ولی خب وقتی اینو مقایسه میکنم با خیلیا که مثلا میان یه ماشین 20000 تایی فایننس میکنن، یا فرضا نقد میخرن، اون فرد هم بعد از 3 سال ماشینش کلی depreciate میشه و اونم تقریبا همین مبلغ از ارزش ماشینش میفته. حالا من میتونم دوباره برم سراغ lease بعدی و اون فرد هم همچنان ماشینش رو نگه داشته و ارزش ماشینش رو به کم شدنه و ازون مهمتر هزینه ی تعمیرات هست که من لازم نیست چیزی بابتش پرداخت کنم! و در عمل هم ماشینا در 3 سال به خرج نمیفتن. حالا اگه 3 تا period سه ساله رو در نظر بگیریم من 21600 تا پرداخت کردم بدون هزینه ی تعمیرات ولی اون فرد 9 سال از عمر ماشینش گذشته و در عمل دیگه asset ای به حساب نمیاد. Any comments on this?
    Quaecumque Vera

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط s.m.h.sh نمایش پست ها
    خیلیا وقتی اسم lease ماشین میاد سریع حس میکنن که ماهی مثلا 200 تا میدن و آخرش هم چیزی دستشون رو نمیگیره. مثلا همین ماهی 200 تا برای یه 36 ماهه میشه 7200 تا بعد از 3 سال. خب درسته که اگه نخوان بعد از اون 3 سال تبدیل وضعیت بدن به finance یا اصلا مابه تفاوت رو بپردازن عملا این مبلغ پرداخت شده برای 3 سال ماشین سواری؛ ولی خب وقتی اینو مقایسه میکنم با خیلیا که مثلا میان یه ماشین 20000 تایی فایننس میکنن، یا فرضا نقد میخرن، اون فرد هم بعد از 3 سال ماشینش کلی depreciate میشه و اونم تقریبا همین مبلغ از ارزش ماشینش میفته. حالا من میتونم دوباره برم سراغ lease بعدی و اون فرد هم همچنان ماشینش رو نگه داشته و ارزش ماشینش رو به کم شدنه و ازون مهمتر هزینه ی تعمیرات هست که من لازم نیست چیزی بابتش پرداخت کنم! و در عمل هم ماشینا در 3 سال به خرج نمیفتن. حالا اگه 3 تا period سه ساله رو در نظر بگیریم من 21600 تا پرداخت کردم بدون هزینه ی تعمیرات ولی اون فرد 9 سال از عمر ماشینش گذشته و در عمل دیگه asset ای به حساب نمیاد. Any comments on this?
    قیمت ماشین تو آمریکا به mileage است و شما باید اینطوری حساب کنی که برای هر 1000 مایل چقدر می پردازید. شما وقتی ماشین leas می کنی محدودیت مایلاژ دارید که معمولا سالی از 12 هزار شروع میشه و به بالا. که اگه مایلاژ بالا بخواید payment هاتون بالا تر میره. فرضا اگر قیمت OTD یه تویوتا کرولا 2014 LE رو 17500 دلار بگیریم بعد از 36000 مایل قیمت این ماشین تو بازار چیزی حدود 11500 دلار خواهد بود و بنابراین افت قیمت اون 6000 دلار میشه. حالا چه فایننس کرده باشین چه نقدا خریده باشید. پس در این حالت شما 6000/36=166.66 دلار به ازای هر هزار مایل ماشین سواری پیداخت کردید.

همین ماشین رو من الان می تونم با 224 دلار در ماه و با 224 دلار دوان برای 36000 مایل و سه ساله leas کنم: 36*224 + 224 = 8288 دلار. در این حالت برای هر هزار مایل حدود 230 دلار پرداخت کردید.

پس عملا در حالتی که lease می کنید در سه سال اول چیزی حدود 2000 دلار دارید اضافه پرداخت می کنید. تمام مزایا من جمله ماشن نو سوار شدن و گارانتی و عدم نیاز به پرداخت هزینه تعمیرات و همچنین پول بیمه و مالیات و .... تو هر سه حالت یکسان هستش.

تو 2 تا پروید 3 ساله شما حدود 16500 دلار هزینه کرده اید اما کسی که نقدر خریده یا فایننس کرده در سه ساله دوم قیمت ماشینش 3000 تا دیگه افت کرده و عملا در طول این 6 سال 9000 دلار پرداخت کرده. به این نکته هم توجه کنید که اکثر ماشینها تا 50 60 هزار مایل یا 5 سال power train یا قطعات اصلی رو گارانتی می کنن. بنابراین تو 2 تا پریود 3 ساله عملا نگه داشتن ماشین خرج چندانی نداره.

پس در طول 2 پریود 3 ساله شما حدود 7500 دلار پول اضافه داده اید و تنها با این تفاوت که 2 تا ماشین نو زیر پاتون بوده و یه تنوعی شده.

leas کردن فقط به درد کسانی می خوره که:
    1. ذوب در مصرفگرایی هستن و می خوان همیشه ماشن نو زیر پاشون باشه.
    2. کسانی که وقت و تخصص فروش و خرید یه ماشین دیگه رو ندارن و این اختلاف قیمت براشون مهم نیست.

یکی از اشتباهاتی که مردم می کنن اینه که فکر می کنن چون ماشین leas هستن و بعد 3 سال میرن میندازن تو حیاط dealership می تونن هر بالایی سرش بیارن در حالی که اصلا اینطوری نیست. هر نوع آسیب یا خش فراتر از عرف تعریف شده در بازار رو تا سنت آخر باید پرداخت کنید.
    ویرایش توسط pimi810 : August 1st, 2014 در ساعت 06:36 AM
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Member
    رشته و دانشگاه
    BIOMEDICAL ENGINEERING

نقل قول نوشته اصلی توسط leon نمایش پست ها
    سلام به همگی

از بچه هایی که در US هستند تقاضا می کنم که حدود قیمت یک ماشین متوسط را در اختیار ما بگذارند.

با تشکر
    سلام
    باید اطلاعات بیشتری بدید. ممکنه متوسط از نظر شما مرسدس باشه ولی از نظر من مثلا فورد. به طور کلی ماشینی که راه بره و ارزش خرید داشته باشه رو میشه از 2000 دلار به بالا خرید ولی توصیه میکنم اگر تواناییش رو دارید ماشینی با کارکرد بیش از 70 تا 80 هزار مایل نخرید مخصوصا اگر غیر ژاپنی میخرید. البته آدم می شناسم که ماشینه با کارکرد 150 هزار خریده و الان نزدیک 50 هزار مایل دیگه هم باهاش رفته و هیچ خرجی هم جز موارد مصرفی نداشته ولی این اتفاق ممکنه برای همه نیافته.

موفق باشید
    Nothing is impossible

سلام، من یک ساله اینجا هستم و کردیت اسکورم بد نیسد ( 724 کردیت کارما). کسی میدونه اگه بخام فاینانس کنم APR چقد میشه؟ اگه فاینانس کنم حدودا چقد فرقه بیمه فول کاورج و لایبیلی میشه؟؟ الان حدودا 6 ماهه گواهینامه دارم. کلا فاینانس کنم بهتره یا یه جا پول بدم بگیرم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط pennstater نمایش پست ها
    سلام، من یک ساله اینجا هستم و کردیت اسکورم بد نیسد ( 724 کردیت کارما). کسی میدونه اگه بخام فاینانس کنم APR چقد میشه؟ اگه فاینانس کنم حدودا چقد فرقه بیمه فول کاورج و لایبیلی میشه؟؟ الان حدودا 6 ماهه گواهینامه دارم. کلا فاینانس کنم بهتره یا یه جا پول بدم بگیرم؟
    APR فایننس فقط به نمره کردیت نیست و کزدیت لاین و درآمد شما هم مهمه. ولی در کل بستگی مستقیم به dealership داره و اینکه کی و کجا و چه جوری چونه بزنی. اگر حدودا ماهی 1500 دلاربه بالا خالص درآمد داری با این نمره حتی با APR صفر هم ممکنه بتونی گیر بیاری ولی نباید عجله کنی و منتظر deal بمونی.

در مورد بیمه شما فایننس کنی مجبوری full coverage بگیری که باز بستگی به شرکت بیمه و سابقه زانندگی و کلاس ماشین فرق می کنه. 100 دلار به بالا. اگر نقد هم بخری کسی مجبورت نمی کنه بیمه کامل بگیری ولی خودت واقعا حاضری ماشین صفر رو بدون بیمه بدنه بندازی تو خیابون؟؟ در این حالت هم بار همون full coverage رو خواهی گرفت. یعنی عقل سلیم حکم می کنه که بگیری.

به نظر من اگه 7-8 هزار نقد داری یه ماشین دست دو تمیز بخر و خودت رو راحت کن. اگه نه که صبر کن دیل خوب پیدا کنی و فایننس کنی. اصلا هم سراغ دیلر های متفرقه نرو که چون سابقه کردیت و زانندگیت پاییه حسابی می چاپن. سعی کن از نمایندگی های رسمی بگیری.

نقل قول نوشته اصلی توسط s.m.h.sh نمایش پست ها
    به نظر منم lease بد نیست ولی بستگی به مصرف کننده داره. دنبال ماشین به روز هست یا صرفا یک ماشین لازم داره برای رفتن سر کار و خرید.

اگر یک honda civic 2014 صندوق دار LX بصورت قسطی بخری 18000 تا قیمتش هست. اگر زیاد رانندگی نکنی 10 سال این ماشین را داری ولی تعمراتش هم هزینه داره.

اگر همین ماشین را lease بکنی برای 3 سال با محدودیت سالی 12000 مایل باید ماهی 185 خرج کنی. یعنی اگر 10 سال ماشینهایی به همین قیمت را lease بکنی باید 22000 دلار هزینه کنی. به اضافه 3 تا 300-400 دلار که باید هر 3 سال که ماشین جدید میگری برای registration و غیره پرداخت کنی. در این حالت هم باید استفادت محدود به ماهی 1000 مایل بشه.

Member
    رشته و دانشگاه
    BIOMEDICAL ENGINEERING

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    APR فایننس فقط به نمره کردیت نیست و کزدیت لاین و درآمد شما هم مهمه. ولی در کل بستگی مستقیم به dealership داره و اینکه کی و کجا و چه جوری چونه بزنی. اگر حدودا ماهی 1500 دلاربه بالا خالص درآمد داری با این نمره حتی با APR صفر هم ممکنه بتونی گیر بیاری ولی نباید عجله کنی و منتظر deal بمونی.

در مورد بیمه شما فایننس کنی مجبوری full coverage بگیری که باز بستگی به شرکت بیمه و سابقه زانندگی و کلاس ماشین فرق می کنه. 100 دلار به بالا. اگر نقد هم بخری کسی مجبورت نمی کنه بیمه کامل بگیری ولی خودت واقعا حاضری ماشین صفر رو بدون بیمه بدنه بندازی تو خیابون؟؟ در این حالت هم بار همون full coverage رو خواهی گرفت. یعنی عقل سلیم حکم می کنه که بگیری.

به نظر من اگه 7-8 هزار نقد داری یه ماشین دست دو تمیز بخر و خودت رو راحت کن. اگه نه که صبر کن دیل خوب پیدا کنی و فایننس کنی. اصلا هم سراغ دیلر های متفرقه نرو که چون سابقه کردیت و زانندگیت پاییه حسابی می چاپن. سعی کن از نمایندگی های رسمی بگیری.
    سلام
    اگر امکان این باشه که با APR صفر یا نزدیک به صفر فاینانس کرد پس چرا بعضیا میرن از بانک وام ماشین میگیرن؟
    Nothing is impossible

نقل قول نوشته اصلی توسط tdk50x نمایش پست ها
    سلام
    اگر امکان این باشه که با APR صفر یا نزدیک به صفر فاینانس کرد پس چرا بعضیا میرن از بانک وام ماشین میگیرن؟
    تقریبا تمام خودروسازهای بزرگ خودشون قسمت مالی و اعتباری دارن و شما می تونید ازشون وام بگیرید. اصولا این کار یعنی پول فروشی تو آمریکا یه شغل محسوب میشه و جاهای زیادی بخشی درآمدشون از پول فروشی است، مثل بانکها و موسسات مالی و اعتباری.
    مهم نیست که شما وام رو از کجا میگیرد مهم اینه که با شزایط خوب بگیرید. بعضی وقتها ممکنه بانک با شما بهتر راه بیاد تا خودروساز. بستگی به offer داره.

Junior Member

سلام دوستان
    از بین دوستان کسی هست که اکانت کارفکس داشته باشه من بتونم زحمت بدم یه VIN برام چک بکنن؟
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)