صفحه 47 از 145 نخستنخست ... 37383940414243444546474849505152535455565797 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 461 تا 470 , از مجموع 1443

موضوع: خرید ماشین

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : خرید ماشین

تو پستهای قبلی من مقایسه کردم.
    برای من 4 با 5 هزار دلار اختلافش 1000 دلاره که میشه یه round trip به ایران
    مقایسه ی کرولای 2012 با 2014 درست نیست چون طراحی عوض شده و قیمت مدلهای قبلی یک مقدار بیشتر اومده پایین.

چطور دیلر منطقه شما ماشین با قیمت آدم عادی میده و لاستیک نو میندازه زیر ماشین و ...؟ پس ایشون درآمدشون از کجاست؟
    اون 166-218 دلار در ماه برای چه down payment ای شما قیمت گرفتید؟
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

ApplyAbroad Hero y2dark آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    تو پستهای قبلی من مقایسه کردم.
    برای من 4 با 5 هزار دلار اختلافش 1000 دلاره که میشه یه round trip به ایران
    مقایسه ی کرولای 2012 با 2014 درست نیست چون طراحی عوض شده و قیمت مدلهای قبلی یک مقدار بیشتر اومده پایین.

چطور دیلر منطقه شما ماشین با قیمت آدم عادی میده و لاستیک نو میندازه زیر ماشین و ...؟ پس ایشون درآمدشون از کجاست؟
    اون 166-218 دلار در ماه برای چه down payment ای شما قیمت گرفتید؟
    دیلرها میتونن یه کاری بکنن که تو مالیات کمتر بدی تو کیس من 300$ اینطوری به نفعم شد! در ثانی وقتی موضوع رقابته! طرف سعی میکنه با سود کم، مشتری جمع میکنه همینطوری شد که 4 تا از ایرانی ها ماشینهاشونو از اون گرفتن! در ثانی دیلرها معمولا ماشینو با قیمت کمتری میخرن!
    یکی از دوستان اخیرا کمری 160 دلار ماهیانه با down payment 1500 گرفته بود قیمتها با توجه به زمانهای مختلف و ایالت و دیلرهای مختلف تغییر میکنه
    من یکی از دوستام کرولا رو با 500$ down payment و ماهی 179 گرفته بود، معمولا سال جدید که میشه ماشینهایی که ماله سال قبل رو آفرهای خیلی خوبی میزنن!

ApplyAbroad Veteran
    sabzdarsabz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science University of North Texas

Exclamation پاسخ : خرید ماشین

یه نکته:
    به قطعه ای از ماشین که تولید خود اون کارخونه باشه میگن OEM و به قطعه ای از ماشین که تولید اون کارخونه نباشه یا مخصوص اون مدل ماشین نباشه و بعدا توسط شخص، به ماشین اضافه شده باشه میگن Aftermarket
    مثلا اگه یه ماشین سانروف نداشته باشه و بعدا خود شخص بره واسش سانروف بذاره به اون سانروف میگن Aftermarket
    یا مثلا اگه بخوای شمع، در باک یا هرچیز دیگه ای از ماشین رو عوض کنی، اکثر فروشگاههای بزرگ فروش قطعات، هم OEM شو دارن و هم مدلای دیگه که Aftermarket حساب میشه.
    یکی از دوستان من 2-3 سال پیش یه تویوتا کمری 2008 خرید و کاملا هم راضی بود. سانروفش Aftermarket بود اما خودش این قضیه رو نمیدونست تا اینکه بهار پارسال یه تگرگ وحشتناک اومد و شیشه های عقب و جلو ماشینش خورد شد و سقف (و طبیعتا سانروف) و بدنه هم آسیب دید. بیمه ای که داشت full coverage بود و شامل بلایای طبیعی هم میشد و بیمه موظف بود که ماشین رو مث روز اول کنه و تحویل بده.(البته 500$ دیداکتیبل بود) تعمیرگاه، به حساب بیمه، تمامی مشکلات ماشین رو حل کرد بغیر از سانروف! و گفت این سانروف Aftermarket هستش و ما مسولیتی در قبال قطعات Aftermarket نداریم! الان دیگه سانروفش کار نمیکنه و تنها لطفی که بهش کردن عایق بندی محل اتصال سقف و سانروف بود که اونم 100% نیست و هروقت بارون شدید تگزاسی میاد سقفش آب میده!
    من نمیدونم آیا این یه قانون کلی واسه همه ی بیمه ها هستش یا نه! (بیمه ش Statefarm هستش و کلا از بیمه ش هم راضیه)
    شاید بشه گفت چنین موردی کم پیش میاد اما بد نیست اگه قصد خرید ماشین دارید ببینید یه سری از قطعات اصلیش مثل سانروف، باله، سپر ها، یا قطعات اصلی موتوری ... Aftermarket نباشه یا اگه ماشینی دارید که میدونید مثلا سانروفش Aftermarket هستش، قبل از قرارداد بستن با بیمه، مطمئن بشید که کاور کنن. بعضی از فروشنده ها خودشون میگن فلان قطعه ماشین عوض شده و فابریک کمپانی نیست ولی اگه نگن، اینکه چجوری خودمون بفهمیم کجاش OEM نیست هم خودش داستانه! (نمیدونم، شاید اگه ببریم نمایندگی، واسمون چک کنن)
    کلا زیاد وسواس بخرج ندید اما گفتم یکی از مشاهداتم در مورد خرید ماشین و مسایل مربوط به بیمه ش رو خدمتتون عرض کنم.
    ویرایش توسط sabzdarsabz : October 8th, 2014 در ساعت 08:29 PM
    ​اهدای عضو اهدای زندگی | اهــدای سلول بنیادی | محک
    من اصلا فرصت خواندن پیام خصوصی رو ندارم. خواهشا سوالاتتونو در تاپیک های مربوطه مطرح کنید.
    کلی گویی آفت شعر است حرف مفت آفت ذهن
    (انقدر کلی گویی نکن! انقدر با قاطعیت صحبت نکن! نکن آقاجان نکن! )

Member
    رشته و دانشگاه
    Biomechanics - IUST

پیش فرض پاسخ : هزینه های زندگی و روش های صرفه جویی در آمریکا

بازم سلام.
    من همیشه فکر میکردم برای خرید ماشین، بهترین کار اینه که پس از گذشت چندماه از اقامت در آمریکا و درست شدن یک credit history، از بانک یک وام 10K گرفت با قسط 3 الی 4 ساله، بعد رفت با این پول یک ماشین دست دوم خوب گرفت!؟ نظرتون هم راجع به کلیت وام گرفتن در آمریکا، و هم در مورد خرید ماشین از این طریق چیه؟
    با تشکر
    توی پادگانی که خدمت میکردم، این رو پرینت گرفتم و گذاشتم روی تابلو اعلانات: پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله فرمودند:بدترین مردم در روز قیامت کسانی هستند که (در این دنیا) از ترس شرّشان مورد اکرام و احترام واقع میشوند.

ApplyAbroad Superstar houtcivil آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mmohaqeqf نمایش پست ها
    بازم سلام.
    من همیشه فکر میکردم برای خرید ماشین، بهترین کار اینه که پس از گذشت چندماه از اقامت در آمریکا و درست شدن یک credit history، از بانک یک وام 10K گرفت با قسط 3 الی 4 ساله، بعد رفت با این پول یک ماشین دست دوم خوب گرفت!؟ نظرتون هم راجع به کلیت وام گرفتن در آمریکا، و هم در مورد خرید ماشین از این طریق چیه؟
    با تشکر
    دوست عزیز
    بنده دقیقا این کار رو انجام دادم. و به نظر من کار مناسبی است.
    البته بانکی که من ازش وام گرفتم یک بانک مرتبط با دانشگاه هست یا به عبارت بهتر زیر مجموعه دانشگاه هست.

Member
    رشته و دانشگاه
    Biomechanics - IUST

ممنون به خاطر پاسخت.
    میدونم ایالت با ایالت فرق میکنه، ولی در کل میخواستم بدونم که شرایط وام شما چه جوری بود؟ از لحاظ تعداد قسط، نرخ بهره، طول مدت باز پرداخت و غیره؟
    بسیار ممنون
    توی پادگانی که خدمت میکردم، این رو پرینت گرفتم و گذاشتم روی تابلو اعلانات: پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله فرمودند:بدترین مردم در روز قیامت کسانی هستند که (در این دنیا) از ترس شرّشان مورد اکرام و احترام واقع میشوند.

Junior Member

ممنون به خاطر پاسخت.
    میدونم ایالت با ایالت فرق میکنه، ولی در کل میخواستم بدونم که شرایط وام شما چه جوری بود؟ از لحاظ تعداد قسط، نرخ بهره، طول مدت باز پرداخت و غیره؟
    بسیار ممنون
    البته بهتر بود این سوال تو تاپیک خرید ماشن مطرح می شد ولی:
    معمولا بانک های محلی نرخ سودشون مشخصه و بعد از اینکه اعتبار خود شما و یا ضامن شما تایید شد درصد سود نهاییشون خیلی تفاوت نمی کنه .
    ولی بانک های بزرگ و در سطح ملی با توجه به سابقه خودتون/ ضامنتون (که شامل نمره کردیت و سابقه پرداخت اقساط و مقدار بدهی و.... می شه) و مدت زمان بازپرداخت (معمولا اگر بیشتر باشه درصد سود ماهیانه رو پایین تر در نظر می گیرند چون شما مدت زمان بیشتری بهشون سود می دید) فرمول APR (درصد سود سالیانه) رو محاسبه می کنند.
    مدل ماشین و نوع پرداخت (اتوماتیک از حساب پرداخت بشه یا ماهیانه) هم در فرمول APR موثرند (مثلا ماشین های صفر معمولا با APR ۰.۰٪ و تا ۱.۹٪ توسط خود کمپانی ها فروحته می شوند). یه سری موارد دیگه هم هست که الان هرچی فکر می کنم یادم نمی یاد ولی فکر می کنم موارد اصلی رو گفتم.
    نکته: داشتن سابقه کردیت خوب و نمره بالا لزوما متضمن دریافت درصد سود سالیانه پایین نیست و عوامل تعیین APR یه مقدار متفاوته (منبع: بانک Wells Fargo) . عوامل دیگری هم مثل وضعیت اقتصادی و درخواست وام از سوی مردم موثر هست. در حال حاضر نرخ ها پایین و خوبه.

بازم سلام.
    با تشکر
    بعد از اينكه هيستوريتون اوكي شد ميتونيد بريد از دم قسط بدون پرداخت حتي يه دلار با بهره صفر ماشين بخرين( مثل تويوتا) يا بهردار از شورلت و فورد و .. ( اونام بعضي وقتا ديلاي صفر درصدي ميذارن)

البته بايد در امد داشته باشيد نداشته باشيد نميتونيد .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering/Control Systems-Sharif University of Technology

سلام دوستان
    آیا میشه رو میتسوبیشی با مایلج 200 تا هم مثل هوندا و تویوتا حساب کرد ؟

ApplyAbroad Veteran
    sabzdarsabz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science University of North Texas

نقل قول نوشته اصلی توسط navidre نمایش پست ها
    سلام دوستان
    آیا میشه رو میتسوبیشی با مایلج 200 تا هم مثل هوندا و تویوتا حساب کرد ؟
    بنظر من به هیچ عنوان!
    میتسوبیشی و سوزوکی جزو ماشین های درجه دو ژاپن به حساب میان.
    اصلا مایلج 200هزارتا، حالا هر برندی که میخواد باشه، کلا ریسکی هستش.
    ​اهدای عضو اهدای زندگی | اهــدای سلول بنیادی | محک
    من اصلا فرصت خواندن پیام خصوصی رو ندارم. خواهشا سوالاتتونو در تاپیک های مربوطه مطرح کنید.
    کلی گویی آفت شعر است حرف مفت آفت ذهن
    (انقدر کلی گویی نکن! انقدر با قاطعیت صحبت نکن! نکن آقاجان نکن! )

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)