صفحه 45 از 145 نخستنخست ... 35363738394041424344454647484950515253545595 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 441 تا 450 , از مجموع 1443

موضوع: خرید ماشین

پیش فرض پاسخ : خرید ماشین

متأسفانه دیگه با وین نامبر نمیتونم چک کنم ، با پلاک می‌تونم به تعداد نا محدود چک کنم اما
    به راه بادیه رفتن به از نشستن باطل
    که گـر مـراد نیابم به قـدر وسع بکـوشم

Banned

پیش فرض پاسخ : مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط alamdar_313 نمایش پست ها
    یادمه بچه بودیم یه فامیلی داشتیم خونه شون شمالشهر بود. ما وقتی میرفتیم خونه اینا با اتوبوس میرفتیم. یادمه با برادرم وقتی تو اتوبوسهای اون منطقه سوار میشدیم به مردم تو اتوبوس یا خیابون نگاه میکردیم و میگفتیم وای اینا چقدر باکلاسن!
    سالها گذشت و القضا ما تو همون محل خونه خریدیم ولی یادمه هروقت سوار اتوبوس میشدم حسی کاملا برعکس دوران کودکی داشتم و تو دلم میگفتم مردم چقدر بی فرهنگ شدن!

حالا نمیدونم این برا اینه که مردم اون منطقه عوض شدن و آدمای سابق نیستن! یا ما اونموقع خیلی بی فرهنگ بودیم که فکر میکردیم اینا بافرهنگن! یا من الان بی فرهنگم که فکر میکنم مردم بی فرهنگ شدن! یا چی ...

ولی به هرحال سوالم اینه دوستانی که ابتدائن وارد آمریکا میشن هم همچین احساسی دارن؟ فکر میکنن همه جا قشنگ و تمیز و منظم و مرتبه. مردم با کلاس و مودب هستن همه. همگی خوشحالن وای چقدر آرومه!

و بعد از چند سال کم کم نظرشون تغییر میکنه؟

اصل اصل اصل سوالم اینه که یک دانشجوی خارجکی وقتی وارد آمریکا میشه یحتمل بایستی با خطوط شرکت واحد اتوبوس رانی طی طریق بفرمایید، آیا اتوبس ها درحد قابل قبول هستن؟ همچنین ملت اتوبوس سوار جزو کدوم سطح مردم شریف اون کشور هستن و آدم از سوار شدن به اتوبوس پششیمان نخواهد شد؟ (مثلا معتادها و گداها و دزدها و اینا سوار اتوبوس میشن بیشتر یا قشر کارمند و محصل و ... ؟ )

کلا بهترین وسیله حمل و نقل تو اون مملکت غریب رو چی کشف کردن دوستان؟
    آوردن ۱۰-۱۵ هزار دلار پول برای خرید خودرو اونم در بدو ورود یک دانشجوی تازه وارد رو چطور ارزیابی میکنید؟
    خودرو که اینجا لازمت میشه هرچند من به خودم قول دادم خودرو نگیرم مادامی که بعد خریدنش هم save داشته باشم!! هر چند خودرو داریم تا خودروم! 15 هزارتا هم لازم نیست بدوش بیارین. راحت قسطی بهتون ماشین میدن دستتون رو هم میبوسن!! به نظر من اگر بتونید used درست حسابی بگیرید خیلی خوبه فقط دقت کنید که درست حسابی باشه و قبل گرفتنش ارزش داره یه 50 یا 100 دلاری پیاده بشید واسه یه متخصص فنی تا مطمین شید از خوب بودنش...

نقل قول نوشته اصلی توسط khalas نمایش پست ها
    خودرو که اینجا لازمت میشه هرچند من به خودم قول دادم خودرو نگیرم مادامی که بعد خریدنش هم save داشته باشم!! هر چند خودرو داریم تا خودروم! 15 هزارتا هم لازم نیست بدوش بیارین. راحت قسطی بهتون ماشین میدن دستتون رو هم میبوسن!! به نظر من اگر بتونید used درست حسابی بگیرید خیلی خوبه فقط دقت کنید که درست حسابی باشه و قبل گرفتنش ارزش داره یه 50 یا 100 دلاری پیاده بشید واسه یه متخصص فنی تا مطمین شید از خوب بودنش...

اتفاقا سوال منم دقیقا در مورد همین قسمت هزینه ها هستش. چون با ۱۰-۱۵ هزار دلار تنهای خودروی صفر یا مشابه صفر که بشه خرید فکر میکنم چیزی مثل تویوتا یاریس یا مزدا۲ و خودروهای همین سبکی باشه. که به قد و قواره من نمیخوره و خوشم هم نمیاد از ماشین اینقدری!
    لاجرم باید بریم سراغ کار کرده که اونم به دلیل وسعت امریکا ماشالا تو کریگ که نگاه میکردم ماشینا کارکردهاشون ۱۰۰ مایل به بالاست. فکر کنم امریکایی ها یه ماشین صفر میخردن ، به اندازه گارانتیش مصرف میکنن و بعد میفروشند!

و کسی که ماشین کارکرده رو بخره تازه اول هزینه هاشه و به جیب یه دانشجوی مهاجر نمیخوره! از خرج مالی ماشین بدتر خرج معنویش(وقت و اعصاب خوردی و...) اشه که ناخودآگاه یه گوشه ذهن آدمو همیشه درگیر میکنه و همش این مشکلو حل میکنی چند وقت دیگه یه مشکل دیگه ، اونو حل میکنی باز یکی دیگه و ......

البته من خبر از خدمات و نحوه ی سرویس دهی به خودروها در امریکا ندارم و همچنین قیمت این خدمات رو نمیدنم. همچنین سوالات دیگه مثل قیمت سوخت ، مالیات خودرو ، بیمه خودرو ، عوارض خودرو ، افت قیمت خودرو در هر سال(برای فروشش) ، هزینه های معاینه فنی و یا عمر خودروها در آمریکا قبل اینکه فرسوده حساب بشند و .........

چون من نهایت ۱۵هزار تا بیشتر نمیتونم بیارم نمیتونم خودروی صفر بخرم برای همین سوالم روی هزینه خودروی کارکرده است.
    البته شما میگید که به دانشجو هم خودرو قسطی میدن. اونم یه دانشجوی خارجی. ولی اینکه روی چه حسابی میدن(تو ایران یادمه یه زمان گفتن مردم بیان حساب یارانه شون رو معرفی کنن و ما به ضمانت اون بهشون وام میدیم و از اون قسط هاشو برمیداریم، اونجا هم مثلا حسابی که دانشگاه بهش فاند میریزه رو میگیرن؟ یا یه کاری شبیه این؟) و یا اینکه دانشجو قسطهاشو نده چی میشه؟ مصادره؟ خودرو تا اتمام قسطاش سندش در رهنه و نمیشه فروخت؟ و یا مثلا باید با وام فروخت؟

الان مدیریت میان میگن پست ها به تاپیک خرید خودرو منتقل شدند
    ولی من بیشتر جنبه تجربیش برام سواله تا کسی اگر خودرو خریده و یا کسی رو میشناسه که خریده بگه با چه شرایطی خریده و درکل راضیه یا پشیمون؟
    از بدبختی های مملکت من این است که به ورودی ها توجه میکنند نه خروجی ها. گیریم نفر اول المپیاد ، گیریم نفر اول کنکور ، گیریم شاگرد اول دانشگاه ، گیریم .....نتیجه اش چه بود؟ چرا کسی از نتیجه ها سوال نمیکند ، سوال است برای من!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط alamdar_313 نمایش پست ها
    اتفاقا سوال منم دقیقا در مورد همین قسمت هزینه ها هستش. چون با ۱۰-۱۵ هزار دلار تنهای خودروی صفر یا مشابه صفر که بشه خرید فکر میکنم چیزی مثل تویوتا یاریس یا مزدا۲ و خودروهای همین سبکی باشه. که به قد و قواره من نمیخوره و خوشم هم نمیاد از ماشین اینقدری!
    لاجرم باید بریم سراغ کار کرده که اونم به دلیل وسعت امریکا ماشالا تو کریگ که نگاه میکردم ماشینا کارکردهاشون ۱۰۰ مایل به بالاست. فکر کنم امریکایی ها یه ماشین صفر میخردن ، به اندازه گارانتیش مصرف میکنن و بعد میفروشند!

و کسی که ماشین کارکرده رو بخره تازه اول هزینه هاشه و به جیب یه دانشجوی مهاجر نمیخوره! از خرج مالی ماشین بدتر خرج معنویش(وقت و اعصاب خوردی و...) اشه که ناخودآگاه یه گوشه ذهن آدمو همیشه درگیر میکنه و همش این مشکلو حل میکنی چند وقت دیگه یه مشکل دیگه ، اونو حل میکنی باز یکی دیگه و ......

البته من خبر از خدمات و نحوه ی سرویس دهی به خودروها در امریکا ندارم و همچنین قیمت این خدمات رو نمیدنم. همچنین سوالات دیگه مثل قیمت سوخت ، مالیات خودرو ، بیمه خودرو ، عوارض خودرو ، افت قیمت خودرو در هر سال(برای فروشش) ، هزینه های معاینه فنی و یا عمر خودروها در آمریکا قبل اینکه فرسوده حساب بشند و .........

چون من نهایت ۱۵هزار تا بیشتر نمیتونم بیارم نمیتونم خودروی صفر بخرم برای همین سوالم روی هزینه خودروی کارکرده است.
    البته شما میگید که به دانشجو هم خودرو قسطی میدن. اونم یه دانشجوی خارجی. ولی اینکه روی چه حسابی میدن(تو ایران یادمه یه زمان گفتن مردم بیان حساب یارانه شون رو معرفی کنن و ما به ضمانت اون بهشون وام میدیم و از اون قسط هاشو برمیداریم، اونجا هم مثلا حسابی که دانشگاه بهش فاند میریزه رو میگیرن؟ یا یه کاری شبیه این؟) و یا اینکه دانشجو قسطهاشو نده چی میشه؟ مصادره؟ خودرو تا اتمام قسطاش سندش در رهنه و نمیشه فروخت؟ و یا مثلا باید با وام فروخت؟

الان مدیریت میان میگن پست ها به تاپیک خرید خودرو منتقل شدند
    ولی من بیشتر جنبه تجربیش برام سواله تا کسی اگر خودرو خریده و یا کسی رو میشناسه که خریده بگه با چه شرایطی خریده و درکل راضیه یا پشیمون؟
    فرضیات شما در این پست عمدتا صحیح نیست. این نتیجه گیری سریع که ماشین پانزده هزار دلاری بدرد نمیخورد یا اینکه ماشین کارکرده اول دردسره رو از کجا نتیجه گرفتید؟

من خودم تنها موردی که با ماشینم مشکل پیدا کردم یکبار بود که ماشین نو لیزکرده بودم! غیر از آن همیشه ماشین را دست دوم خریده ام (از ماشین کوچک در ابتدا تا ماشینهای نسبتا لوکس) چون ماشین در امریکا و کانادا کالای سرمایه ای نیست و اتلاف پول است. همیشه ماشین دو یا سه سال کار کرده (ترجیحا زیر چهل یا پنجاه هزار مایل) که هنوز وارانتی سازنده داشته باشد یا با تمدید وارانتی سازنده (نه دیلر) میخرم. البته ماشین را قبل از خرید پیش یک تعمیرکار مطمئن میبرم که کاملا بازرسی فنی کند.

حتی ماشین نو هم بخواهید بخرید در ابتدا با پانزده هزار دلار ماشینهای خیلی خوبی میتوانید بخرید. در زمان دانشجویی که یک ماشین دست دوم که فقط راه برود برایتان کافی است. کجای دنیا دانشجو جماعت کادیلاک سوار میشود؟! حتی کار هم که گرفتید با ماشینهای کوچک شروع میکنید تا درآمدتان به حدی برسد که ماشین لوکس تر بخرید. این اخلاق نسل جدید ما که از بیست سالگی توقع دارند همه چیز داشته باشند واقعا عجیب و غریب است!

من تابحال ندیده ام به دانشجوی بین المللی خودرو را قسطی بفروشند. قسطی احتیاج به کردیت چک دارد و معمولا باید شغل و درآمد داشته باشید. وقتی ماشین را قسطی بخرید میتوانید بفروشیدش ولی در زمان فروش باید وام ماشین را تسویه کنید. ندادن قسط مثل نپرداختن کردیت کارت میمونه و کردیت هیستوری تون رو نابود میکنه.

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    ...
    من تابحال ندیده ام به دانشجوی بین المللی خودرو را قسطی بفروشند. قسطی احتیاج به کردیت چک دارد و معمولا باید شغل و درآمد داشته باشید. وقتی ماشین را قسطی بخرید میتوانید بفروشیدش ولی در زمان فروش باید وام ماشین را تسویه کنید. ندادن قسط مثل نپرداختن کردیت کارت میمونه و کردیت هیستوری تون رو نابود میکنه.
    تعدادی از دوستان من که دانشجو اینترنشال هستند، خودرو قسطی گرفتند (همگی RA/TA هستند و مسلما SSN دارند) اتفاقا یکی از دوستان با APR=%0 ماشین صفر از Toyota گرفته ولی سایر دوستان معمولا APR (از 1.5% تا 8%) پرداخت میکنند، طول دوره بازپرداخت شون هم، 5 ساله است.
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط smonabav نمایش پست ها
    تعدادی از دوستان من که دانشجو اینترنشال هستند، خودرو قسطی گرفتند (همگی RA/TA هستند و مسلما SSN دارند) اتفاقا یکی از دوستان با APR=%0 ماشین صفر از Toyota گرفته ولی سایر دوستان معمولا APR (از 1.5% تا 8%) پرداخت میکنند، طول دوره بازپرداخت شون هم، 5 ساله است.
    ممنون برای تصحیح. پس امریکا شرایط وام ماشین آسانتر از جاهای دیگر (مثلا کانادا) است. این موضوع محدود به ایالت خاصی هست یا در همه ایالتها اینطور است؟

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

ممنون برای تصحیح. پس امریکا شرایط وام ماشین آسانتر از جاهای دیگر (مثلا کانادا) است. این موضوع محدود به ایالت خاصی هست یا در همه ایالتها اینطور است؟
    در مورد Georgia میتونم با قطعیت این موضوع رو بگم ولی در مورد سایر ایالت ها دقیق اطلاع ندارم ولی معمولا وام رو به راحتی میدن، مهم اون APR است که با توجه به سابقه کردیت برای شما درنظر میگیرن
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

محدود به هیچ ایالتی نیست. تنها فرق یه دانشجوس خارجی و یه سیتیزن سر معامله اون متن پرینت شده در کارت SSN است (Valid for work only with DHS authorized) که خود دیلر ها بلدن چه جوری قسمت financial رو راضی کنن که بی خیال اون قضیه بشه.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

در مورد Georgia میتونم با قطعیت این موضوع رو بگم ولی در مورد سایر ایالت ها دقیق اطلاع ندارم ولی معمولا وام رو به راحتی میدن، مهم اون APR است که با توجه به سابقه کردیت برای شما درنظر میگیرن
    اون APR هم بخشیش به سابقه ی کردیت شما ربط داره. بخشی از اون تابع شرایط بازاره و اینکه اون مدل خاص چقدر فشار رو دیلر گذاشته برای خالی کردن انبارش و البته قدرت چانه زنی شما و رقابت در اون منطقه.

به عنوان مثال الان Camry 2015 که اومده، تمام دیلرها تو فشارن که انبارهاشون رو تا قبل کریسمس از مدل های 2014 خالی کنن، با توجه به اینکه مدل جدید دچار تغیرات زیادی شده.
    ویرایش توسط mmsh81 : September 22nd, 2014 در ساعت 05:40 PM
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

دانشجویانی که ssn ندارند چطور؟ می توانند قسطی بگیرند؟
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)