صفحه 42 از 145 نخستنخست ... 32333435363738394041424344454647484950515292142 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 411 تا 420 , از مجموع 1443

موضوع: خرید ماشین

Member
    رشته و دانشگاه
    industrial engineering- Sharif university of technology

پیش فرض پاسخ : خرید ماشین

من ماشینم رو خریدم و الان یک اکانت کارفکس دارم که تا 14 آگست اعتبار داره و یه ماشین رو می تونم با VIN چک کنم اما با License Plate نامحدود دارم تا 14 آگست و اگه برا ماشینی می خواستید ریپورت بگیرید لطفا بهم مسج بزنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط golnaz_h نمایش پست ها
    سلام دوستان

من این ماشین و از craigslist پیدا کردم. به نظرتون چقدر مورد مناسبی می آد و من می تونم بهش جدی فکر کنم؟
    Toyota Rav4 2003, 118000miles , title: clean, # of Owners: 1 , 6000$
    مال یه دختر دانشجو هست که داره فارغ التحصیل می شه از دانشگاه و می خواد برگرده کشورش.
    البته تاریخ پستتون برای حدود 12 13 روز پیشه ولی به عنوان یک موضوع کلی.
    یک سری سایت که الان یادم نیست هست که غیر از review در مورد ماشین توسط دارندگان مشکلات عمومی آنها و فراخوان هاشون برای مدل و سال ساخت بیان میکنه که بهتره چک کنید
    به عنوان مثال خودروی مورد انتخابی شما یعنی toyota rav4 تولیدی بین سالهای 2001 تا 2003 از نظر گیربکس و ecm مربوط به اون مشکلات بسیار جدی داشتند که در بعضی موارد حتی با تعویض هم مشکل حل نشده. بیشترین ریپورت مال 2002 بوده. از سال 2004 هم یک تغییر عمده این ماشین خورده.

Member
    رشته و دانشگاه
    industrial engineering- Sharif university of technology

سلام این یه کارفکس هست که برا یکی از دوستان که پیام داده بود چک کردم. اما تو پیام نمی شه فایل اتچ کرد برا همین اینجا می ذارم. برا VIN Number ظرفیت اکانت من تموم شده؛ اما هنوز با License Plate می تونم چک کنم.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

یک توضیح درباره کارفکس و تایتل بدم، بعضی از دوستان متاسفانه اطلاعاتشون کامل نبوده راهنمایی صحیح نکردن. اول اینکه ثبت تصادف در کارفکس و به قولی تایتل هیچ ربطی به شدت تصادف نداره به گزارش شدن و استفاده از بیمه داره، به همین خاطر ممکنه یک تصادف ساده بین 2 ماشین به علت درخواست طرف روبرو برای استفاده از بیمه برای پرداخت خسارت در کارفکس باشه ، ولی طرف با سرعت 120 کیلومتر از جاده منحرف شده باشه زده باشد وسط یک درخت ماشین داغون شده باشه و هیچ چیزی هم در کارفکس ماشین موجود نباشه. دوما اینکه سند سلویج باشه یا کلین هم از یک اصلی شبیه به این پیروی میکنه. مسئول تصمیم گیری برای سلویج یا کلین نگه داشتن سند با کارشناس بیمه است و ممکن شما یک ماشین را ببینی که تایتل کلین داره ولی 7 تا پشتک زده در عین حالی که یک ماشین سلویج ممکن یک تصادف از پشت خیلی معمولی کرده باشه(یک بار یکی از دوستانم که دلال ماشینه سایت مربوط به حراجی یک شرکت بیمه را بهم نشون داد، خدا شاهده من گرخیده! بودم ، ماشین بود هیچی ازش نمونده بود بعد سندش کلین بود)

من توصیه ام به دوستانی که تازه میان اینه که به هیچ وجه سراغ ماشین آمریکایی و اروپایی نرن، برن سراغ ماشین ژاپنی و کره ای. ماشین آمریکایی پر مصرف و پر هزینه است، از مدل 2008 به بعدشون بدرد میخوره که پول اکثر تازه وارد ها نمیخوره. ماشین اروپایی حتی بنز یا بی ام و را می تونین دست دوم با همون قیمت ماشین ژاپنی کره ای بخرید ولی قیمت تعمیراتش سرسام آوره ممکن یک بنز سی200 مدل 2003 بخری 6000 دلار بعد آفتابگیرش بشکنه بخوای بخری 1200 دلار قیمت آفتابگیرش باشه! ماشین ژاپنی کم مصرف و کم خرجه ولی در مورد هر ماشین حتی ژاپنی سعی کنید ماشین با بیش از 10 سال عمر و 180 تا 200 هزار مایل کارکرد نخرید بالاخره این ها هم ماشین هستند بعد یک چنین کارکردهای طولانی دچار استهلاک می شوند، ترجیح هم با تویوتا و هونداست تا باقی برندها. در مورد ماشین کره ای هم سعی کنید سمت کیا نرید چون مدل های خوبش از 2008 به بعد شرع میشه که به پولتون نمیخوره هیوندا هم بسته به مدل، از 2005 تا 2007 به بالا خوبه، مثلا یک سوناتا 2006 به بالا ماشین فوق العاده ای میتونه باشه با قیمتی در حدود 5000 تا 6000 هزار دلار.

دوستانی که درباره خرید ماشین نو و وام پرسیدن، برادرانه بهشون پیشنهاد میکنم سمت ماشین نو نرند به چند دلیل اولا حداقل 15-16 هزار دلار باید بپردازن که هزینه خیلی زیادیه برای یک تازه وارد، دوما هزینه بیمه ماشین هم هرچه قیمتش افزایش پیدا میکنه زیاد میشه سوم اگه میبینید مثلا یک ماشینی که روز اول 25000 دلار قیمتش بوده حالا کار کردش بعد 6 سال شده 6000 دلار همین بلا هم سر ماشین شما میاد بعد این مدت، افت قیمت ماشین نو خیلی زیاده.
    در مورد وام هم حتی برای تازه واردین بعضی موسسات هستن که به افراد بدون کردیت یا با کردیت خراب هم وام میدن ولی بهرشون فوق العاده بالاست نمی ارزه، یک ماشین کره ای یا ژاپنی 7-8 سال کارکرد با مایلیج 120 تا 150 هزار بگیرید 5000 دلار 3-4 سال هم باهاش رانندگی کنید بعدش هم بفروشیدش 3800 دلار!
    ویرایش توسط mmsh81 : July 24th, 2014 در ساعت 08:55 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Eng

سلام دوستان

آیا کسی اکانت کارفکس داره؟ و می میتونه یه دونه برام چک کنه؟
    من فقط یه دونه ماشین هست که می خوام چک کنم نمی صرفه برام.

Junior Member

دوستان سلام

ممنون ميشم چندتا سايت خوب و آپديت با قيمتهاي واقعي براي خريد خودرو در آمريكا معرفي كنيد

Cars.com
    KBB.com
    و سایت دیلرشیپ های مختلف - شما می تونید مثلا از دیلرشیپ تویوتا ماشین های دست دوم کمپانی های دیگه هم بخرید. کافیه برید تو قسمت Used یا Preowned

نقل قول نوشته اصلی توسط urumchi نمایش پست ها
    دوستان سلام

ممنون ميشم چندتا سايت خوب و آپديت با قيمتهاي واقعي براي خريد خودرو در آمريكا معرفي كنيد
    من اگر سد شکن نباشم، همان بهتر که نباشم!

من نمی دونم چرا بعضی ها دنبال کارفکس می گردند. معمولا در آگهی خودرو حداقل کلین بودن یا نبودن ذکر میشه، بعد هم برای هر ماشینی میتونی زنگ بزنی به دیلرش ازش بپرسید بهتون میگه که وضعیتش چیه، %99 دیلر ها هم وقتی ماشینی را پسندیدید چون خودشون اکانت تجاری نامحدود دارن، کارفکسش را براتون (حتی ممکن جلو روی خودتون) می گیرند و بهتون یک نسخه میدن. اصولا نیازی نیست که شما هر ماشینی می خوای را بری کارفکسش را چک کنی. یک تلفن و درخواست برای دیدن کارفکس در روز تست کافی است.

دوستانی که برای خرید ماشین میرند، یک تست جاده ای کامل با ماشین انجام بدن. اینجا مثل ایران نیست، خیلی راحت ماشین را به شما میدن که بری تست کنی، برید تو اتوبان، خیابون های دست انداز دار و در هر شرایطی که ممکنه، تستش کنید، زیرو رو ماشین را هم در بیارید! کاپوت را بزنید بالا همه چی را چک کنید. کولر و بخاری را صرف نظر از فصل چک کنید، صندوق عقب خودرو را ، لاستیک زاپاس را، حتی وجود و عدم وجود آچار چرخ و جک را چک کنید. دیلر اگر درست و حسابی باشه، باید تمام مشکلات را حل کنه، حتی من بارها دیدم که شخصی برای خرید ماشین آمده و مثلا گفته که لاستیک این ماشین کهنه است و عاج ندارد و من به شرطی این ماشین را می خرم که لاستیکاش را عوض کنی و دیلر هم قبول کرده! پس خجالت نکشید، اینجا را هم با ایران مقایسه نکنید. خود من ماشینم را که می خواستم بخرم به دیلر گفتم که من می خواهم این ماشین را 24 ساعت تست کنم و دیلر ماشین را بدون گرفتن هیچ مدرکی به من داد که ببرم خانه و اگر خوشم اومد فردا عصرش برم پیشش برای معامله!

ApplyAbroad Veteran
    sabzdarsabz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science University of North Texas

نقل قول نوشته اصلی توسط nimavojdani نمایش پست ها
    من نمی دونم چرا بعضی ها دنبال کارفکس می گردند. معمولا در آگهی خودرو حداقل کلین بودن یا نبودن ذکر میشه، بعد هم برای هر ماشینی میتونی زنگ بزنی به دیلرش ازش بپرسید بهتون میگه که وضعیتش چیه، %99 دیلر ها هم وقتی ماشینی را پسندیدید چون خودشون اکانت تجاری نامحدود دارن، کارفکسش را براتون (حتی ممکن جلو روی خودتون) می گیرند و بهتون یک نسخه میدن. اصولا نیازی نیست که شما هر ماشینی می خوای را بری کارفکسش را چک کنی. یک تلفن و درخواست برای دیدن کارفکس در روز تست کافی است.
    اگه منظورتون از آگهی، وبسایت هایی مثل Craigslist.com هستش که به اون آگهی ها و حرفهاش هیچ اعتباری نیست و مثل نقل و نبات دروغ میگن. بله، بحث خرید از دیلرشیپ جداست و اونا خودشون هیستوری ماشین رو در اختیارتون میذارن ولی موضوع اینه که قیمت دیلرشیپ ها بالاتر هم هستش. همونطور که قبلا گفتم اگه کسی میخواد از شخص ماشین بخره اولین مرحله ش، حتی قبل از دیدن ماشین از نزدیک، چک کردن کارفکسه چون بعد از چک کردن کارفکس خیلی ماشینا بدلیل نوع تایتل یا هرچیز دیگه خود بخود ف ی ل ت ر میشن.
    ​اهدای عضو اهدای زندگی | اهــدای سلول بنیادی | محک
    من اصلا فرصت خواندن پیام خصوصی رو ندارم. خواهشا سوالاتتونو در تاپیک های مربوطه مطرح کنید.
    کلی گویی آفت شعر است حرف مفت آفت ذهن
    (انقدر کلی گویی نکن! انقدر با قاطعیت صحبت نکن! نکن آقاجان نکن! )

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)