صفحه 132 از 145 نخستنخست ... 3282122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,311 تا 1,320 , از مجموع 1443

موضوع: خرید ماشین

ApplyAbroad Senior Veteran
    Apdentist آواتار ها

پیش فرض پاسخ : خرید ماشین

نقل قول نوشته اصلی توسط Exidge نمایش پست ها
    من فول فاند دانشگاه هستم.
    کلا در مورد هزینه نگهداری است سوالم اگر کسی بتونه راهنمایی کنه ممنون میشم. CT
    شما یه بنز خیلی سالم پیدا کن و به یک مکانیکی درست و حسابی( نه اینکه بری اوتوزون) پیدا کن و تاییدش کنه مطمئن باش ماشین خوبیه.
    اما اگر ماشین میخواهیی که درصد خرابیش کلا خیلی کم باشه لکسوس!!

Moderator
    mehrdad_m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science UAlbany

نقل قول نوشته اصلی توسط Exidge نمایش پست ها
    دوستان برای دانشجویی که تازه وارد آمریکا شده امکان خرید خودروی کارکرده اقساطی هست؟
    دوم اینکه خرید ماشین آلمانی مثل مرسدس بنز کم کار (حدود ۲۰-۲۵ هزار دلار) از لحاظ خرج و هزینه نگه داری (بیمه و ...)‌ چطوره؟
    وقتی که خراب شد اگه خودت بتونی تعمیر کنی هزینه هاش خیلی کمتر میشن. هزینه ای که تعمیرکار واسه تعمیر ماشین های آلمانی میگیره تقریبا دو برابر بقیه ماشین هاست. ولی قطعات اون قدر گرون نیست. فقط جا و وسیله باید داشته باشی و بلد باشی قطعه عوض کنی.
    من مسئول حرف هایی هستم که می زنم نه برداشتی که دیگران از حرف هایم می کنند.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdadee88 نمایش پست ها
    دوست من،

اکیدا توصیه می کنم که وام بگیرید و ماشین نو بگیرید. تقریبا تمام کمپانی های اتومبیل سازی وام بدون بهره می دهند (البته باید کردیت خوب باشه). من خودم بعد از 3 سال ماشین نو خریدم. چون قبلا وام نداشتم، بهره ی 0.5% 5 ساله 16000 دلار فایننس کردم . بعد از 5 سال 800 دلار بهره می گیرند (یعنی روزی 50 سنت!).

چند تا فایده داره: اولا یهو تمام پول نقد رو خرج نمی کنید. 2- برای وام های بعدی و یا وام منزل خیلی خیلی کمک می کنه داشتن و پرداخت وام. 3- میشه ماشین بهتری برداشت (در مقایسه با خرید نقدی با توجه به بودجه ای که شما در نظر دارید).
    منظورت از کردیت خوب چه حدوده؟ بین ۷۰۰ تا ۷۵۰ خوبه؟ یا واسه تو بهتر بود؟
    اگه کسی با F1 اینجا باشه چی؟ بازم بهش ۵ ساله وام میدن؟ از خود کمپانی وام گرفتی یا اینکه از بانک یا جای دیگه؟

مرسی.

کردیت خوب در حالت کلی بالای 700 هستش. ولی یه کردیت با نمره ی 720 و سابقه ی 5 سال از یه کردیت یکساله و نمره ی 760 خیلی بهتره. در ضمن، کردیت اسکوری که اونا نگاه میکنند فرق داره با FICO و یا کردیت کارما. من 751 بودش ولی واسه ی وام با مدلِ اونا 731 شده بود.

نه فقط از خودِ کمپانی بگیرید. کمپانی ها همشون یه شِبه-بانک دارند. واسه ی من که اصلا مدرک اقامت نخواستند. ولی دوستم از تویوتا گرفته وام بهش گفته بودند که بستگی به تاریخ I20 + STEM_Extension داره.

من از کمپانی VW-Credit پرسیدم که مدرکی میخواهید دالِ بر اقامت، گفتند نه، مهم نیست! چون ماشین سندش به اسم کمپانی هستش، حتی اگه بعد 2 سال ول کنی بری، ضرری نمیکنه کمپانی چون ماشین به اسم اوناست (و نمیشه ماشین رو هم برد بیرون آمریکا) و در ضمن مبلغ ماهیانه ی وام از لیزینگ بیشتره در نتیجه در بدترین حالت مثل این هستش که ماشین رو لیز کردی.

Junior Member

برای فایننس کردن یک ماشین دست دوم برای دانشجوی F1 با کردیت خوب برای مثال؛ چند درصد interest rate فکر میکنید دیلرها پیشنهاد میدن؟

Member
    رشته و دانشگاه
    نرم افزار کامپیوتر - آزاد شیراز

نقل قول نوشته اصلی توسط Foxes نمایش پست ها
    برای فایننس کردن یک ماشین دست دوم برای دانشجوی F1 با کردیت خوب برای مثال؛ چند درصد interest rate فکر میکنید دیلرها پیشنهاد میدن؟
    بستگی به دیلر- ماشین - زمان (فصل) و ... اما بین 3-6

Junior Member

بر اساس تجربیات خودتون چه نکاتی را لازم میدانید که از دیلر پرسیده بشه؟

چقدر میشه به free carfax report اعتماد کرد؟

چه طور میشه قبل خرید ماشین حدودا هزینه بیمه را تخمین زد؟

آیا میشه هزینه های اولیه خرید ماشین. مثل title, registration و غیره را حدودا ده درصد قیمت کل ماشین تخمین زد؟

متشکر!

Member
    رشته و دانشگاه
    BIOMEDICAL ENGINEERING

آیا میشه هزینه های اولیه خرید ماشین. مثل title, registration و غیره را حدودا ده درصد قیمت کل ماشین تخمین زد؟

متشکر!
    به هیچ کس نمیشه اطمینان کرد. باید خودت مطمن بشی چی میخری. هزینه های tiltle و غیره با ایالت محل سکونت متغیره. واسه بیمه هم می تونید آنلاین تخمین بگیرید.
    Nothing is impossible

حتما حتما حتما، ماشین رو به یه مکانیک نشون بدید (ماشین دستِ دوم). به حرف دیلر گوش نکنید اصلا، اینا خیلی خیلی تو دروغ گفتند خوب هستند. به قول فردوسی پور " چه قدر خوبیم ما (دیلرها)". قبلا از هر چیزی، بهشون بگو اگر سرِ قیمت معامله شد من بیعانه deposit می دم و ماشین رو به مکانیک نشون میدم، اگر من و من کرد، get away!
    مطلب بعدی: این سری ویدئو ها رو نگاه کنید، واقعا عالی هستش و همه چیزی رو که باید چک کنید کاملا توضیح داده.

https://www.youtube.com/watch?v=vC8L...yaEOxaYy03j7QS

کلا یه سرچی بزنید، دستتون میاد چه قدر حقه باز هستند اینا بویژه تو شهر های بزرگ. اون ریپورت کار فکس کلا خوبه ولی خیلی قابل اعتماد نیستش! خیلی وقت ها که ماشین تصادف کرده (مثلا جزئی) صاحب ماشین ها ریپورت نمی کنند (به بیمه و پلیس) به 2 دلیل، 1- قیمت ماشین می افته 2- قیمت بیمه اشون به شدت زیاد میشه. به همین دلیل به مکانیک نشون باید داد ماشین رو.

هزینه ی بیمه هم آسونه، میری توی وبسایت بیمه ای که میخواهی و با پر کردن چند تا فرم آنلاین، حدود قیمت رو بهت میدن. سایر هزینه های پلاک و کارت ماشین هم خیلی راحتِ، برو تو سایت DMV ایالت تون، اونجا کاملا نوشته، توی نیو یورک سیتی، حدودا 250 دلاره. در ضمن مالیات هم باید بدید، البته بعضی از ایالت ها واسه ی ماشین دستِ دوم مالیات نمی گیرند.

متشکر!

Junior Member

کسی در مورد بیمه ارزان تجربه ای داره؟
    برای کسی که توی امریکا هیچ سابقه بیمه ای نداره و عمر گواهی نامه امریکاش هم کمتر از یکساله کمترین قیمتی که گرفتم $۱۴۳ ماهیانه است. برای ماشین sedan تویوتا یا هوندای به شدت کسل کننده ...

کسی بیمه ای را میشناسه که بشه کمتر از این قیمت رفت؟
    لطفا هر تجربه یا نظری دارید share کنید.

ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)