صفحه 123 از 145 نخستنخست ... 2373113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,221 تا 1,230 , از مجموع 1443

موضوع: خرید ماشین

Junior Member

پیش فرض پاسخ : خرید ماشین

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdadee88 نمایش پست ها
    دوست عزیز همچین ماشینی پیدا کردی به ماهم بگو. سازنده ی ماشین (انسان) هم 15 سال نمیتونه بدون خرج و تعمیرات کار کنه!

من جای شما باشم تا 15 سال سالی 1000 دلار میدم ماشین تو مواقع ضروری اجاره میکنم.
    تو جوابها دوستان پیشنهاد دادن و بنده تو ایران سوزوکی داشتم که بیشتر از ده سال هیچ خرجی به جز خرج روتین نداشت. اگر جواب سوالو نمیدونیم لااقل سعی نکنیم طرفو هم تحقیر کنیم.

There was a comment from one of the members who kindly offered to use his CARFAX account to check history of used cars for other members. I cannot find the comment and that user anymore!! Would you please send me an email if you could still use your CARFAX account?

Thanks!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Agronomy-Michigan State University

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali7788 نمایش پست ها
    There was a comment from one of the members who kindly offered to use his CARFAX account to check history of used cars for other members. I cannot find the comment and that user anymore!! Would you please send me an email if you could still use your CARFAX account?

Thanks!
    Yes there was. I emailed him/her and asked him/her to provide me with that report. S/he told me that if you want me to provide you with the report you have to pay for it but I didn't because it wasn't necessary.

ApplyAbroad Hero

سلام. دوستان با تجربه زندگی تو جاهای خیلی سرد. واسه نگهداری از ماشین و رانندگی تو شهرهای سرد (5 درجه فارنهایت و سردتر منظورمه) چه تمهیداتی باید بیندیشیم کلا؟ مثلا واسه محافظت از تایر, موتور, باتری, ضد یخ(؟) و این چیزا....
    مثلا من دیروز تو هوا 5 فارنهایت یه مقداری رانندگی کردم. (البته همیشه حداقل ده دقیقه ی میذاریم روشن باشه و بعد راه میفتم) . بعد یک ساعت توقف و بعد دوباره بعد سه دقیقه روشن بودن, راه افتادم .بعد صد متر احساس کردم انگار باد یکی از تایرها کمه . گفتم شاید مال جاده س. افتاد تو بزرگرا, دیدم زیادی انگار اوضاع بده و انگار اصلا یه تایر نداره ماشین !شب بود و خیلی هم سرد و منم بی تجربه و نمیشد هم زد کنار . بعد دویست متر کنار یه خروجی مجبورا زدم کنار (به زحمت , خطرناک م بود... و بعدم به 911 زنگ زدم بیان...) پیاده شدم دیدم اصلا تایر ترکیده بود و تقریبا پودره و نصفش نبود ! بعد طرف که اومد عوض کنه تایر, خیلی نرمال گفت مال هوای سرده و زیاد پیش میاد . تایرکهنه هم نبود اخه. مثلا طبیعیه این؟

Member
    رشته و دانشگاه
    UCLA: BA, Business Economics | Harvard: JD, Law

نقل قول نوشته اصلی توسط javad1200 نمایش پست ها
    سلام. دوستان با تجربه زندگی تو جاهای خیلی سرد. واسه نگهداری از ماشین و رانندگی تو شهرهای سرد (5 درجه فارنهایت و سردتر منظورمه) چه تمهیداتی باید بیندیشیم کلا؟ مثلا واسه محافظت از تایر, موتور, باتری, ضد یخ(؟) و این چیزا....
    مثلا من دیروز تو هوا 5 فارنهایت یه مقداری رانندگی کردم. (البته همیشه حداقل ده دقیقه ی میذاریم روشن باشه و بعد راه میفتم) . بعد یک ساعت توقف و بعد دوباره بعد سه دقیقه روشن بودن, راه افتادم .بعد صد متر احساس کردم انگار باد یکی از تایرها کمه . گفتم شاید مال جاده س. افتاد تو بزرگرا, دیدم زیادی انگار اوضاع بده و انگار اصلا یه تایر نداره ماشین !شب بود و خیلی هم سرد و منم بی تجربه و نمیشد هم زد کنار . بعد دویست متر کنار یه خروجی مجبورا زدم کنار (به زحمت , خطرناک م بود... و بعدم به 911 زنگ زدم بیان...) پیاده شدم دیدم اصلا تایر ترکیده بود و تقریبا پودره و نصفش نبود ! بعد طرف که اومد عوض کنه تایر, خیلی نرمال گفت مال هوای سرده و زیاد پیش میاد . تایرکهنه هم نبود اخه. مثلا طبیعیه این؟
    بستگی به نوع لاستیک داره. لاستیک همه فصل (که رایج‌ترین نوع لاستیکه) از حدود ۷ درجه سانتیگراد به پایین شروع می‌کنه به منجمد شدن و انعطاف پذیری طبیعیشو از دست میده. تو دمای خیلی‌ پایین تر هم که دیگه می‌شه شبیه پلاستیک و تو یک دست انداز سخت ممکن همین اتفاقی پیش بیاد که برات افتاده. اگر لاستیک زمستونی نداری توصیه می‌کنم بگیری (من تو یک پست قبلیم اینجا توضیحات مفصل تاری در مورد تفاوت و فواید لاستیک زمستونی دادم که میتونی‌ پیدا کنی‌).

باطری هم مثل لاستیک هرچی‌ دما پایین تر بره کاراییش کمتر می‌شه. برای هوای سرد باطری‌های AGM مناسب ترن با CCA بالا.

در مورد موتور هم مشکله خاصی‌ پیش نمیاد اگر قبل از حرکت صبر کنی‌ که دمای روغن موتور بره بالا. بعضیا از گرمکن موتور استفاده می‌کنن ولی‌ به نظرم کمی‌ زیاده رویه دیگه.

ضدّ یخو این چیز‌ها رو هم که دیگه همه میدونن.

Junior Member

سلام
    لطفا منو راهنمایی کنید. من ت،ی سایت cargurus هر ماشینی که پیدا میکنمو میبینم که میشه قسطی خرید. یه قسمت داره که میزنه loan calculator . حالا سوالم اینه که منم میتونم از این loanها بگیرم؟ من دانشجو با ویزای F-1هستم.
    یه نیگا به لینک بندازید:
    https://www.cargurus.com/Cars/invent...ting=142800137

من میتونم با ماهی ۳۳$ و با ۶۰ ماه قسط این ماشینو بخرم؟
    چه خرجایی را باید در نظر بگیرم؟ منظورم موقع خرید ماشین هست نه خرج بنزین و نگهداری ماشین.

Member
    رشته و دانشگاه
    UCLA: BA, Business Economics | Harvard: JD, Law

نقل قول نوشته اصلی توسط Foxes نمایش پست ها
    سلام
    لطفا منو راهنمایی کنید. من ت،ی سایت cargurus هر ماشینی که پیدا میکنمو میبینم که میشه قسطی خرید. یه قسمت داره که میزنه loan calculator . حالا سوالم اینه که منم میتونم از این loanها بگیرم؟ من دانشجو با ویزای F-1هستم.
    یه نیگا به لینک بندازید:

چه خرجایی را باید در نظر بگیرم؟ منظورم موقع خرید ماشین هست نه خرج بنزین و نگهداری ماشین.
    ۱) وام گرفتن با F۱ بسیار سخته - توضیحات من رو اینجا بخون: http://www.applyabroad.org/forum/sho...۲۳۷۸۲۱۸

۲) خرج‌های اضافی‌ موقع خرید ماشین مالیات و خرج شماره گذارین. خیلی‌ جاها اضافه بر اون مدرک بیمه هم میخوان که نشون بده بیمه ماشین داری.

نقل قول نوشته اصلی توسط javad1200 نمایش پست ها
    سلام
    اگر دما بسیار پایین تر از این مقداری است که اعلام کردید و این موضوع ادامه‌دار است، بعنی روزهای زیادی با این دمای پایین مواجه می‌شوید، حتما از گرمکن برقی موتور استفاده کنید.
    حتما شرکت بیمه و قرار داد رو بررسی کنید، اگر دما پایین و میزان بارش زیاد باشد، حتما باید از تایرهای زمستانی استفاده کنید که خودرو لیز نخورد، برخی از شرکت‌های بیمه در صورت عدم استفاده از لاستیک زمستانی در فصل زمستان و در صورت تصادف خسارتی را پرداخت نخواهند کرد.
    حتما از مایع مناسب در مخزن شیشه شوی استفاده کنید تا از یخ زدن آن جلوگیری کنید.
    هیچگاه بون دستکش برف روی خودرو تمیز نکنید، این موضوع به راحتی می‌تواند باعث سرمازدگی دست شما شود.

نقل قول نوشته اصلی توسط Foxes نمایش پست ها
    سلام
    یه نیگا به لینک بندازید:

سلام
    باید اعتبار حساب شما بیشتر از میزان وام باشد تا با وام موافقت شود، اگرنه باید برای وام خود ضامن ببرید.
    ببینید دوست گرامی مخارج خودرو قابل توجه هستش، تعویض روغن و بنزین و لاستیک رو در نظر بگیرید تا هزینه‌های سرسام آور بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه، این در حالی هستش که خودرو به صورت ناگهانی دچار مشکلی عمده‌ای در مثلا موتور یا جعبه دنده نشود، یا خدایی نکرده تصادف نکنید. برای جای پارک هم حتما راه حلی پیدا کنید، جای پارک در برخی دانشگاه‌ها رایگان نیست.
    ضمنا بازپرداخت این وام 5 سال زمان می‌برد، به این موضوع هم توجه کنید.
    مهمترین نکته هم اینکه حتما خودرو را به یک مکانیک ماهر نشان بدهید و از او بخواهید تمام قسمت‌ها مخصوصا موتور خودرو را بررسی کند، اگر یک خودروی معیوب را خریداری کنید و کار به تعمیرگاه برسد خدا می‌داند که چند صد دلار باید هزینه کنید.
    خودروی قسطی و دست دوم بد نیست، اما باید هوشمندانه انتخاب کنید تا متضرر نشوید.
    امیدوارم بهترین تصمیم را بگیرید.

Banned
    رشته و دانشگاه
    UMass Amherst

سلام.
    ممکنه در مورد لیز کردن ماشین هم توضیح بدین و اینکه به صرفه تر هست ماشین رو 24 ماه لیز کرد یا 5 هزار ماشین خرید؟
    میترسم 5 هزار یه ماشین بخرم و اول خرجش باشه چون یا خیلی مایلجش بالاست یا مال 10 سال پیشه! (حتی هاندا و تویوتا و نیسان).
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)