صفحه 141 از 145 نخستنخست ... 4191131132133134135136137138139140141142143144145 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,401 تا 1,410 , از مجموع 1443

موضوع: خرید ماشین

پیش فرض پاسخ : خرید ماشین

باز هم سلام دوستان
    نظرتون راجب Acura چیه؟ گمونم یکی از برندای نیسانه، موردای خوبی پیدا کردم ازش، آیا دلیل خاصی داره؟ ماشین خوبی هست برای دانشجو یانه از نظر هزینه های ثانویه؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط farshid992006 نمایش پست ها
    باز هم سلام دوستان
    نظرتون راجب Acura چیه؟ گمونم یکی از برندای نیسانه، موردای خوبی پیدا کردم ازش، آیا دلیل خاصی داره؟ ماشین خوبی هست برای دانشجو یانه از نظر هزینه های ثانویه؟
    ممنون
    آکورا برند لاکچری هوندا هست.برند لاکچری نیسان اینفینیتی هست.اکورا بصورت کلی ماشین خوبیه ولی در مورد دست دوم بستگی داره چه مدلی با چه شرایطی بخرید.

نقل قول نوشته اصلی توسط farshid992006 نمایش پست ها
    باز هم سلام دوستان
    ممنون
    آکورا خودروی لوکس ساخت شرکت هوندا هست. اگر مدل قدیمی باشه و از خط تولید خارج شده باشه قطعاتش به شدت گرون میشه. از خرید خودروهای لوکس قدیمی پرهیز کنید که هزینه های قطعه ی سرسام آوری دارند.
    اگر با تبعیض جنسیتی زیاد آشنا نیستید، مستند (2011) Miss Representation را ببینید تا با شدت این نوع تبعیض در آمریکا بیشتر آشنا شوید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_p نمایش پست ها
    آکورا خودروی لوکس ساخت شرکت هوندا هست. اگر مدل قدیمی باشه و از خط تولید خارج شده باشه قطعاتش به شدت گرون میشه. از خرید خودروهای لوکس قدیمی پرهیز کنید که هزینه های قطعه ی سرسام آوری دارند.
    من الان چند تا قطعه یه مدل قدیمی همین آکورا ٬ ام دی ایکس 2004 رو سرچ کردم و مقایسه کردم با 2015 دیدم اینطوری نیست که ‍‍گرون تر باشه ٬ ضمن اینکه خیلی وقت ها قطعات این لوکس ها با شبیه به خودشون یکی هست مثلا ACURA MDX با HONDA PILOT یکی هست یا موتور2004 ACURA MDX رو ‍گزاشتن روی 2006--2010 honda ridgeline . البته اگه دست به آچار باشی و خودرو قدیمی می خری و بتونی بری junk yard مثل LKQ و قطعه رو از اونجا از خودرهای اسقاطی باز کنی که خیلی به صرفه هست و لوکس و غیر لوکس نداره .

نقل قول نوشته اصلی توسط hosein2 نمایش پست ها
    من الان چند تا قطعه یه مدل قدیمی همین آکورا ٬ ام دی ایکس 2004 رو سرچ کردم و مقایسه کردم با 2015 دیدم اینطوری نیست که ‍‍گرون تر باشه ٬ ضمن اینکه خیلی وقت ها قطعات این لوکس ها با شبیه به خودشون یکی هست مثلا ACURA MDX با HONDA PILOT یکی هست یا موتور2004 ACURA MDX رو ‍گزاشتن روی 2006--2010 honda ridgeline . البته اگه دست به آچار باشی و خودرو قدیمی می خری و بتونی بری junk yard مثل LKQ و قطعه رو از اونجا از خودرهای اسقاطی باز کنی که خیلی به صرفه هست و لوکس و غیر لوکس نداره .

بله ولی MDX هنوز تولید میشه.

من اولین ماشینی که در آمریکا خریدم یک ماشین لوکس قدیمی بود Mazda Millenia 2000 با امکانات باورنکردنی ولی 10 سال بود که تولید نمیشد. با قیمت خیلی خوبی هم خریدمش، فقط 2300 دلار.
    بعد از حدود دو هزار مایل راه رفتن، یکی از شمع ها و کویلش سوخت. من 600 دلار هزینه ی تون آپ پرداخت کردم (تعویض هر 6 شمع و کویل ها + دستمزد). یادمه هزینه ی قطعه ی اون ماشین حدود 3-4 برابر ماشین معمولی بود. ولی خوب همون طور که گفتید اکثر هزینه ی تعمیرات مربوط به دستمزد میشه و اگر کسی خودش دست به آچار باشه، خیلی میتونه صرفه جویی کنه.

اگر با تبعیض جنسیتی زیاد آشنا نیستید، مستند (2011) Miss Representation را ببینید تا با شدت این نوع تبعیض در آمریکا بیشتر آشنا شوید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_p نمایش پست ها

بله ولی MDX هنوز تولید میشه.

من اولین ماشینی که در آمریکا خریدم یک ماشین لوکس قدیمی بود Mazda Millenia 2000 با امکانات باورنکردنی ولی 10 سال بود که تولید نمیشد. با قیمت خیلی خوبی هم خریدمش، فقط 2300 دلار.
    بعد از حدود دو هزار مایل راه رفتن، یکی از شمع ها و کویلش سوخت. من 600 دلار هزینه ی تون آپ پرداخت کردم (تعویض هر 6 شمع و کویل ها + دستمزد). یادمه هزینه ی قطعه ی اون ماشین حدود 3-4 برابر ماشین معمولی بود. ولی خوب همون طور که گفتید اکثر هزینه ی تعمیرات مربوط به دستمزد میشه و اگر کسی خودش دست به آچار باشه، خیلی میتونه صرفه جویی کنه.

به نظر می رسه دقیق تر اگر بخواهیم ب‍گیم برای اینکه ن‍گران قطعه خریدن باشیم ٬ این هست که بست‍گی به تعداد فروش ماشین داره و بستگی به کشور سازنده داره ٬ به عبارتی ماشین پر فروش و لوکسی که تولید هم نشده باشه و ژاپنی ٬ قیمت قطعاتش فرقی نمی کنه و تولید کننده های زیادی رقابت کردند و قطعات مصرفیش رو ساختند . به همین علت برای صرفه جویی یکی از ملاکهای خرید ماشین ا‍گر تعداد زیاد فروش ماشین باشه ٬ ملاک خوبیه بخصوص اینکه تعمیراتش هم شناخته تر هست و بیشتر نقد و بررسی شده و یا ویدپو تعمیراتش هم بیشتره ٬ شاید به همین علت هست که خود بومی ها بیشتر علاقه نشون می دهند که آمریکایی بخرند حتی با اینکه می دونند کیفیت کمتری داره

ApplyAbroad Veteran
    Alan_90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Washington university in St. Louis/Biomedical Engineering

از بچه های فروم کسی هست که اکانت کارفکس داشته باشه و بتونه شماره VIN زیر رو برام چک کنه ؟ ممنون از لطفتون.
    1HGCM56847A091159

پیشاپیش عذر می خوام که نمی تونم در پیغام خصوصی، به سوالاتی که قابلیت مطرح شدن در فروم رو دارند، پاسخ دهم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad71 نمایش پست ها
    حدودا یک سال و خورده ای از آخرین باری که اپلای ابرود اومدم میگذره. چند تا نکته در مورد صرفه جویی:
    ۱. برای رنت ماشین میتونید از دانشگاهتون استفاده کنید. معمولا دانشگاهها با enterprise, hertz یا جاهای دیگه قرارداد دارن و براتون بسیار ارزونتر حساب میکنن اگر promo code دانشگاه رو داشته باشید و موقع رزرو کردن استفاده کنید بعلاوه دانشگاهها معمولا بیمه رو هم حساب میکنن که خیلی خوب میشه براتون. اگر فارغ التحصیل شدید و دیگه دانشجو نیستید از Turo استفاده کنید. این اپلیکیشن رو روی گوشیتون نصب کنید و ماشین رنت کنید. بعلاوه بیمه هم included هست و شما چیزی برای بیمه نمیپردازید. این اپلیکیشن به این صورت کار میکنه که شما ماشین مردم رو رنت میکنید و پول رو به اونها میپردازید که بسیار ارزونتر میشه. این اپلیکیشن مثل Airbnb هست ولی برای ماشین.
    ۲. برای هتل و غیره هم میتونید از اپلیکیشن Airbnb استفاده کنید.
    ۳. برای health insurance از وبسایت healthcare.gov استفاده کنید که بسیار ارزونتر از بیمه دانشگاه هست. این بیمه سالی یک بار هست و شما باید از ماه نوامبر یا دسامبر وبسایتش رو چک کنید و براش اپلای کنید. دانشجوهایی که تازه اومدن و نمیتونن برای این بیمه اقدام کنن چون از اوپل سال میلادی نبودن, میتونن برای ترم اولشون از بیمه ISO استفاده کنن و بعد برای سال بعدی میلادی از اپن وبسایتی که گفتم اقدام کنن. اگر از اون وبسایت شما بهترین بیمه رو انتخاب کنید باز هم از بیمه دانشگاه ارزونتره.
    ۴. من بارها تو آمریکا ماشین خریدم و ماشین فروختم. با کمتر از ۳۰۰۰ دلار میتونید یک ماشین خیلی خوب و مطمئن بخرید اگر تو شیکاگو, میامی, کلولند, بوستون و این شهرهایی که ماشین ارزونتر هست زندگی میکنید. من مزدا ۲۰۰۷ با مایلج ۱۱۵ رو ۱۹۰۰ دلار خریدم. هندا سیویک ۲۰۰۹ با مایلج ۱۲۵ رو ۲۴۰۰ دلار خریدم. میتونید ماشین خوب بخرید به شرطی که صبر کنید و اطلاعات مکانیکیتون رو زیاد کنید. من خودم ماشینم رو تعمیر میکردم. برای ماشین هم من تویوتا هندا و نیسان رو پیشنهاد میکنم. اگر خواستید ماشین بخرید از کریگلیست یا سایتهای ارزون (حالا من نمیدونم کدوما ارزونن) بخرید. تو کریگلیست باید طرف حتما شماره تلفنش رو بذاره بعلاوه چند تا عکس از ماشین.

التماس دعا
    آقا٬‌خیلی خوب ماشین هایی رو که گفتی ٬ خریدی ٬‌فکر کنم همون موقع راحت می تونستی با قیمت بالاتر بفروشی ٬ من پست رو انتقال دادم اینجا ٬ تا اگه میتونی توضیح بیشتر بدی٬ مثل اپلیکیشن ها ٬ یا ملاک ها و یا روش چونه زنی و خیلی چیزهای دیگه

ApplyAbroad Veteran
    Alan_90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Washington university in St. Louis/Biomedical Engineering

بچه ها آیا خرید ماشینی که lien داشته اما به صورت کامل پرداخت شده با ماشینی که تایتلش clean هست تفاوت داره. بعدا اگه بخوای چنین ماشینی رو بفروشی مشکلی پیش میاد؟
    پیشاپیش عذر می خوام که نمی تونم در پیغام خصوصی، به سوالاتی که قابلیت مطرح شدن در فروم رو دارند، پاسخ دهم.

Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering &science and technology

نقل قول نوشته اصلی توسط hosein2 نمایش پست ها
    آقا٬‌خیلی خوب ماشین هایی رو که گفتی ٬ خریدی ٬‌فکر کنم همون موقع راحت می تونستی با قیمت بالاتر بفروشی ٬ من پست رو انتقال دادم اینجا ٬ تا اگه میتونی توضیح بیشتر بدی٬ مثل اپلیکیشن ها ٬ یا ملاک ها و یا روش چونه زنی و خیلی چیزهای دیگه
    سلام برادر
    این دو تا ویدئو رو ببین. بهت میگه چطوری ماشین بخری

https://www.youtube.com/watch?v=vC8LbvYk6es

https://www.youtube.com/watch?v=9N4RpohW-hU

https://www.youtube.com/watch?v=sSi8xuRm5eE

برادر، تنها راهش تمرین هست. یک ماشین انتخاب کن برو ببین. موقع خرید ماشین احساساتی نشید، اگه آشنایی ندارید با یک نفر آشنا برید. یکی از ایرانیهای اینجا به من گفت بیا بریم ماشین بخریم، گفتم باشه. من چند تا ماشین خوب انتخاب کردم و براش فرستادم. گفت این رنگش اینطوره، من نیسان نمیخوام، بلاه بلاه بلاه بلاه. خودش یکی رو انتخاب کرد منم گفتم باشه بریم ببینیم ولی بهش گفتم من این رو پیشنهاد نمیکنم. رفتم اونجا تا درب موتور رو باز کردم دیدم یک بخاری میومد بیرون. گفتم اینو نگیریم بهتره. بعلاوه روی شاسی ماشین دیدم روغنی هست و ماشین leakage داشت. من نظرم نه بود ولی ایشون گفتن من میخوام تست درایو کنم.آخرم تست درایو کردن و خودشم نخواست
    هدفم از گفتن این داستان نبود. هدفم اینه که ماشین خوب انتخاب کنید و بعدم خوب چک کنید و اگه خوشتون نیومد یا دوستتون گفت این فلان مشکل رو داره، تست درایو نکنید. وقت طرفم گرفته میشه. به فاصله بین کاپوت ماشین با بدنه دقت کنید. اگه ماشین تصادفی باشه و مکانیک هر چقدر هم ماهر باشه بازم نمیتونه فاصله بین کاپوت و بدنه ماشین رو برای هر دو سمت یکی دربیاره. من یک بار یک ماشین چک کردم و با انگشتم فاصله سمت راست رو چک کردم و بعدش سمت چپ و دیدم که فاصله متفاوته. بهش گفتم این ماشین تصادف کرده. طرفم میگفت نه تایتلش clean هست ولی من مطمئن بودم که تصادفی هست. پس این فاصله سمت راست و چپ رو برای جلوب ماشین و عقب ماشین حتما چک کنید. مورد بعدی هم شرایط قرار گذاشتن هست. مثلا من رفتم برای دوستم ماشین بخرم و طرف تو پمپ بنزین قرار گذاشته بود. یک مکانیک هم پمپ بنزین بود. من رفتم دیدم که ماشین روش گرد و خاک هست و بغل مکانیک هم قرار گذاشته بعلاوه متوجه شدم ماشین قبلا تصادف کرده، واضح هست که ماشین قابل استفاده نبوده برای مدت زیادی و گردوخاک گرفته بعدش روز فروش اومده کنار مکانیک قرار گذاشته. اونم نخریدمش. یک ماشین دیگه بود که همه چیزش خوب بود و من میخواستم بخرمش و رفتم تا تایتل رو امضا کنم. طرف گیر داده بود که بریم فلان currency exchange چون دوست من هست ولی من گفتم نه. اگه قانونی باشه هر currency exchange ای بریم میشه ماشین رو رجیستر کرد ولی اون میگفت نه فقط فلان. گفتم من نمیخرم. یک مورد دیگه هم هست اینه که من دیدم بعضیا وقتی میرن ماشین بخرن با طرف اول رفیق میشن. نمیدونم چرا. من اول خیلی جدی ام تا موقع قیمت گذاری. بعدش با شوخی قیمت رو میارم پایین. مزدا ۳ رو که خواستم بخرم قیمت اولیه اش ۲۴۰۰ یا ۲۳۰۰ بود. کانورسیشن ما اینطوری بود:
    Me: I really liked the car and everything sounds good to me. How much flexibility can you show on the price?
    The guy: How much you have in your mind?
    Me: 1800$
    The guy: Give me 2000$
    Me: 1900$ is my last price
    The guy: Sounds good to me
    ماشین هندا رو میخواست ۳۰۰۰ دلار بفروشه ولی من ۲۴۰۰ خریدم. کانورسیشن ما اینطوری بود:
    Me: I like the car. How much flexibility can you show on the price?
    The guy: How much you have in your mind?
    Me: 2000$
    The guy: That's too low
    Me: how about 2200$?
    The guy: 2500$
    Me: 2400$ is my last price
    The guy: sounds good (after some thinking)

مورد آخرم چک کردن وین نامبر ماشین تو وبسایت زیر هست:
    https://www.vehiclehistory.com/vehicle/land.php
    کامل نیست ولی میتونید در مورد هیستوری ماشین ایده ای بگیرید. من یک تویوتا خواستم بخرم طرف میگفت مایلجش ۱۵۰ هست ولی من تو این وبسایت دیدم که ماشین سال ۲۰۱۵ مایلج ۱۴۵ داشته و واضح هست که دستکاری شده. معمولا اگه ماشین به صورت نرمال استفاده بشه، هر سال حدود ۱۰-۱۴ هزار مایل به مایلج اضافه میشه.

التماس دعا
    ویرایش توسط mehrdad71 : September 8th, 2018 در ساعت 08:17 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)