صفحه 17 از 145 نخستنخست ... 78910111213141516171819202122232425262767117 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 1443

موضوع: خرید ماشین

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : خرید ماشین

نقل قول نوشته اصلی توسط msaber2 نمایش پست ها
    از بابت غیر قابل اعتماد بودن مطمئنید. ناسلامتی بنز هستش پراید که نیست
    تا سال 2005-2006 یادم هست گزارشهای consumer reports بنز را بعنوان یک ماشین غیرقابل اعتماد و با کیفیت پائین ارزیابی میکرد. ویکی پدیا را الآن چک کردم گفته که در سالهای اخیر بهبود حاصل شده ولی هنوز عقب تر از ماشینهای ژاپنی است. ما هم با پراید مقایسه نمیکنیم با تویوتا و لکسوس که قابل اعتمادترین ماشینهای جهان شناخته شده اند مقایسه میکنیم:

http://en.wikipedia.org/wiki/Mercede...ality_rankings

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط reg2 نمایش پست ها
    میشه بگین یه ماشین 5000 دلاری تقریبا قسطش به چه صوزت میشه؟
    بسته به جایی داره که ازش وام ماشین میگیرید. لینک زیر روش محاسبه رو بر اساس مدت وام و نرخ بهره بهتون میده:

http://www.auto123.com/en/new-cars/calculator/

ApplyAbroad Champion
    hossein2266 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    ماشین دست دوم رو هم میتونید قسطی پولش رو پرداخت کنید. از اون نظر که فرقی ندارند. اگر به شما وام برای ماشین نو بدهند برای ماشین دست دوم هم میدهند (البته بهره اش یک کمی بالاتره).

نقل قول نوشته اصلی توسط reg2 نمایش پست ها
    میشه بگین یه ماشین 5000 دلاری تقریبا قسطش به چه صوزت میشه؟
    با سلام

معمولا براي ماشينهاي دست دوم در اين رنج قيمت بهتون وام نميدن. بيشتر موسساتي كه وام ميدن، شرطشون خريد ماشين نو، يا ماشين دست دوم با حداكثر 3 تا 4 سال كاركرد هست، بنابراين اين امكان كه مثلا ماشين 2003 با قيمت 5000 تا رو قسطي بخريد معمولا وجود نداره. 2 تا نكته ديگه هم در خصوص اين قضيه وجود داره:

- زماني كه شما ماشين قسطي ميخرين، در بيشتر موارد بانك يا موسسه وام دهنده، حتما از شما بيمه با پوشش كامل (full coverage) ميخواد كه خوب هزينه بيمه ماهانه شما بالا ميره مثلا ممكنه تا 300 يا 400 دلار در ماه هم برسه كه معمولا به صرفه نيست.

- نكته مهم آخر كه قبلا هم بهش اشاره شد، اصولا دريافت وام نياز به يك تاريخچه اعتبار (credit history) داره كه در بدو ورود چنين اعتباري رو يك دانشجو نداره و چند سال طول ميكشه كه credit score قابل قبولي كسب كنه، پس اينكه در ابتداي ورود بهتون وام بدن تقريبا بعيده و موسساتي هم كه حاضرن به دانشجوها با credit score پايين وام بدن، معمولا بهره بالاتري نسبت به وامهاي متداول دارند، بنابراين خريد ماشين قسطي معمولا خيلي توصيه نميشه.
    تاريخ ثابت كرد انسان مذهب را ساخت، اما مذهب انسان را نساخت.
    والاترين مذهب بشر، انسانيت است و كامل ترين كتابش، عقل و قدرت انديشيدن. پس آفريدگار را در خود بيابيد!

منظور از certified pre-owned car چیست؟ آیا این خودروها توسط کارخانه سازنده به فروش میرسند یا توسط dealer؟

حق بیمه خودروهای نو بیشتر است یا دست دوم؟

تا آنجاییکه که من به یاد دارم در چند سال گذشته کمپانی تویوتا چند بار مجبور شده بخاطر نقص فنی در یکی از قطعات خودرو، ماشینهارو به کارخانه برگردونه برای رفع نقص. یکبار هم مدیر عاملشون تا کمر خم شد و بابت این مشکلات عذرخواهی کرد. با وجود این مسائل باز هم خرید تویوتا را پیشنهاد میکنید؟

بدون تعصب جواب دهید.
    ممنون

ApplyAbroad Guru

منظور از certified pre-owned car چیست؟ آیا این خودروها توسط کارخانه سازنده به فروش میرسند یا توسط dealer؟

حق بیمه خودروهای نو بیشتر است یا دست دوم؟
    اینها ماشینهایی هستند که معمولا بعد از دوران لیز برگردانده شده اند و کمپانی سازنده آنها را چک و فیکس میکند و با گارانتی اضافه میفروشد. از نمایندگیهای رسمی کمپانی میتونید بخرید.

حق بیمه ماشین به قیمتش بستگی دارد نه صرفا به نو و کهنه بودن. یک پورشه کهنه قاعدتا باید بیمه بیشتری از یک فورد نو بخواهد.

ApplyAbroad Guru

تا آنجاییکه که من به یاد دارم در چند سال گذشته کمپانی تویوتا چند بار مجبور شده بخاطر نقص فنی در یکی از قطعات خودرو، ماشینهارو به کارخانه برگردونه برای رفع نقص. یکبار هم مدیر عاملشون تا کمر خم شد و بابت این مشکلات عذرخواهی کرد. با وجود این مسائل باز هم خرید تویوتا را پیشنهاد میکنید؟

بدون تعصب جواب دهید.
    ممنون
    بله مسلما. کمپانیهای دیگر هم هرساله چند بار اینکار را انجام میدهند بخصوص کمپانیهای امریکایی. در مورد تویوتا سروصدا کرد چون تا الان کمتر اتفاق افتاده بود. برای اطلاع دقیق تر از کیفیت ماشین های هر سال گزارشهای consumer reports را چک کنید که بسیار دقیق و کامل اند.

چطور میشه از مقدار مالیات و بیمه برای هر ماشین مطلع شد؟
    ماشین های نو که خودروساز ها با ماهی 400مثلا دلار میفروشن هزینه پنهان دیگه ای نداره؟ یعنی 400 دلار + بیمه و مالیات و هزینه نگهداری و دیگه هیچی؟
    پیش پرداخت تا جایی که میدونم نمیگیرن، درسته؟

در مورد قابل اعتماد نبودن مرسدس بنز اصلا با شما موافق نیستم، تویوتا و لکسس و سایر خودروساز های ژاپنی مدتهاست که اون حالت قدیم رو ندارن و از نظر قابلیت اطمینان اصلا نمیشه گفت لکسس بهتر از مرسدس هست! مرسدس در مقطعی چند ساله کیفیت مواد به کار رفته در داخل کابین ماشین هاش رو کم کرد که دلایل اقتصادی داشت( مثلا چرم صندلی و جنس رودری ها) اما همیشه از قابل اطمینان ترین و بهترین ماشین های دنیا محصوب میشده و از این نظر هیچوقت مشکل بزرگی نداشته البته کاملا درست هست که بعضی مدل های مرسدس مثل نسل اول کلاس A خوب در نیومد و مشکل پایداری داشت اما سریعا ماشین های مشکل دار رو رفع عیب کردن و همچین مشکلاتی برای تویوتا هم پیش اومده، البته در بعضی موارد لکسس بهتر از مرسدس عمل کرده اما اینطور نیست که بخوایم بگیم لکسس عالی و مرسدس بد و غیر قابل اطمینان! اختلاف بسیار ناچیزه.
    consumer reports هم بهتره که خیلی بهش استناد نکنید، دلایل زیادی داره که در این تاپیک جاش نیست که بگم.
    مشکل خاصی نبوده کف پایی های ماشین جوری بوده که لیز میخورده میرفته روی پدال گاز و پدال گیر میکرده! با تعویض موکت مشکل کاملا برطرف میشه! این خارجی ها هم آدم های عجیبی ان، کافیه اگه پدال گاز گیر کرد کلاچ رو بگیرن، یا اگه ماشین گیربکس اتوماتیک داره در وضعیت N قرار بدن، به همین سادگی، اما چند نفر از جمله 1 پلیس کشته شدن در اثر این موضوع.
    اینم بگم که هیچ جای دنیا ماشین رو برای رفع عیب به کارخونه بر نمیگردونن.
    مدیر عامل تویوتا هم به دلیل حس مسئولیت و تعهد بود که تا کمر خم شد، در ایران که متاسفانه چندین پژو آتش گرفت و چند نفر کشته شدن اما ...
    اونا اگه لامپ ماشینشون هم مشکل پیدا کنه غذر خواهی میکنن.

Junior Member

مالیاتش رو که خودتون نسبت به قیمت ماشین و ایالتی درش زندگی میکنید بدست میارید..بیمه هم به سایت های بیمه برید و ازشون quote بگیرید..ولی راه های زیادی برای شکستن قیمت بیمه هست که کم کم باهاش اشنا میشید.
    همون 400 دلار با اون هزینه ها براتون 900 دلار اب میخوره ..این قیمت یه ماشین 40-50 هزار تایی میشه ..مثل bmw 3 series ya mbz c class برای شما یه همچین چیزی خوب نیست چون از خیلی موضوعات دیگه بخبرید..ایشالله بهد 2 3 سال میتونید بخرید.
    مرسدس بنز هزینه نگهداری بسیار بسیار بالایی داره برای مثال یه ست دیسک ترمز حدود یکی 500 دلار درمیار در حالی مدل مشابه لکسس میشه 200 دلار و مدل مشابه تویوتا حدود 100 دلار..من لکسس es 350 داشتم همین قیمت بود که بهتون گفتم.

الان به لطف خدا سمند ef7 دارم (لکسس رو فروختم اینو باهاش خریدم ) همه چیش مشکل داره از گیربکس گرفته تا لنت ترمز و ecu !!!!!!!!!!!!!!!!!! در ضمن ماشین صفره !

ApplyAbroad Veteran
    Roozbeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Industrial Design - The Ohio State University

از نظر قابلیت اطمینان اصلا نمیشه گفت لکسس بهتر از مرسدس هست!
    من هر دو ماشین رو با اختلاف زمانی دو سال داشتم (ML و RX). بدون شک لکسس قابل اطمینان تره! بنز ماشین بدی نیست ولی با لکسس قابل مقایسه نیست.
    از پاسخگویی به پیام های خصوصی که قابلیت مطرح شدن در فروم را دارند معذورم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)