صفحه 41 از 145 نخستنخست ... 31323334353637383940414243444546474849505191141 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 401 تا 410 , از مجموع 1443

موضوع: خرید ماشین

ApplyAbroad Veteran
    sabzdarsabz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science University of North Texas

پیش فرض پاسخ : خرید ماشین

درود بر شما
    دوستانی که می خوان ماشین بخرن، من می تونم carfax history report ماشین رو چک کنم. پیغام خصوصی بدید.
    البته
    اکانت من تا June/29/2014 قابل استفاده هست.
    ​اهدای عضو اهدای زندگی | اهــدای سلول بنیادی | محک
    من اصلا فرصت خواندن پیام خصوصی رو ندارم. خواهشا سوالاتتونو در تاپیک های مربوطه مطرح کنید.
    کلی گویی آفت شعر است حرف مفت آفت ذهن
    (انقدر کلی گویی نکن! انقدر با قاطعیت صحبت نکن! نکن آقاجان نکن! )

ApplyAbroad Veteran
    sabzdarsabz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

Exclamation پاسخ : خرید ماشین

دوستان عزیزی که از طریق وبسایت Craigslist.com میخواید ماشین بخرید:
    جدیدا تعداد زیادی پست های کلاهبرداری در قسمت خرید و فروش ماشین دیده شده. مثلا ماشینی که 8000 دلار می ارزه رو ظاهرا 4000 دلار داره میفروشه و وقتی باهاشون تماس میگیرید مضمون اکثر پاسخ هاشون بصورت زیر هستش:
    معمولا میگن این ماشین مال همسرم/پسرم/پدرم ... بوده و الان مرده و چون خاطرات بدی باهاش دارم میخوام هرچه سریعتر بفروشم و فروش رو از طریق ebay یا amazon یا ... انجام میدم و الان نیاز به اطلاعات کاملت (آدرس دقیق، شماره تلفن و اسم کامل) دارم!
    این یک کلاهبرداری است!
    به ماشینی که قیمتش رو کمتر از ارزش واقعیش بیان میکنن 100% شک کنید.
    من اصلا فرصت خواندن پیام خصوصی رو ندارم. خواهشا سوالاتتونو در تاپیک های مربوطه مطرح کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع، شریف

من تجربه خودم در مورد گرفتن بیمه رو اینجا می گم، شاید به درد دوستان بخوره:
    بعد از رسیدن به آمریکا، یکی از دوستانم لطف کرد و ماشینش رو در اختیار من گذاشت. برای اینکه از ماشین با گواهینامه بین المللی استفاده کنم باید برای خودم و همسرم بیمه می گرفتم. بیمه رو به صورت تلفنی از شرکت GEICO گرفتم. هر چی تلاش کردم به صورت آنلاین بیمه رو تهیه کنم نشد و بدون شماره گواهینامه آمریکا یا سوشال سکیوریتی نمی شد بیمه تهیه کرد. با چند تا از شرکت ها تماس گرفتم، و بالاخره GEICO بهم گفت که گواهینامه بین المللی رو قبول می کنه. البته می تونین به صورت حضوری هم به دفترهای بیمه سر بزنید. در مورد سابقه رانندگی گفتم که 12 سال سابقه رانندگی دارم، اما چون شماره گواهینامه آمریکا نداشتم سابقه رانندگیم رو قبول نکردن. هزینه شش ماه بیمه حدود 600 دلار شد. بعد از چند روز گواهینامه آمریکا گرفتیم و یک ماه بعد ماشین خریدیم. ماشین جدید رو به بیمه خودم و همسرم اضافه کردم که 53 دلار هزینه اضافه بابت این کار گرفتن.
    بعد از 2 ماه، شرکت بیمه 400 دلار به حسابم برگردوند. فکر کنم با توجه به گواهینامه رانندگی آمریکا و سابقه رانندگی که اعلام کرده بودم این هزینه رو به حسابم برگردوندند. خلاصه اینکه بیمه ای که من تهیه کردم برای دو نفر و دو تا ماشین حدود 250 دلار توی شش ماه برام هزینه داشت. البته میزان این هزینه با توجه به میزان پوششی که انتخاب می کنید ممکنه تفاوت داشته باشه. پیش فاکتوری که برای دوره شش ماهه بعدی بهم دادن هم با کمی تغییر تو میزان پوشش 270 دلار شد.

Junior Member

دوستان
    من قراره 1 ماه دیگه بیام آمریکا، قصد خرید ماشین دارم ولی هرچی بیشتر میگردم بیشتر گیج میشم!
    میشه در مورد مراحل خرید یه ماشین یکم اطلاعات بذارین؟

Member
    رشته و دانشگاه
    BIOMEDICAL ENGINEERING

به نظرم خیلی کار پیچیده ای نیست:
    1- بودجه شما برای خرید ماشین مهمترین عامل تعیین کننده و محدود کننده هست.
    2- امنیت محل زندگی و کار/تحصیل شما خیلی مهمه. مسلما نمی تونید ماشین گرون قیمت خودتون رو تو یه محل نا امن پارک کنید.
    3- میزان آشنایی شما به مسایل فنی ماشین و به اصطلاح دست به آچار بودن شما و وقتی که می تونید برای تعمیرات بزارید.
    4- و خیلی عوامل و فاکتورهای دیگه که می تونی خیلی شخصی هم باشه.

با توجه به تجربه خودم و نصایح دوستان اینو می تونم بگم:
    اگر بودجه تون اجازه می ده به نظر می رسه بهترین خرید، خرید یه ماشین دست دوم ژاپنی (هوندا یا تویوتا) از یه Dealer معتبر همراه با گارانتی و قیمت زیر 10000 دلار باشه.

موفق باشید.
    Nothing is impossible

Member
    رشته و دانشگاه
    Florida State University, Biophysics

سلام دوستان

من این ماشین و از craigslist پیدا کردم. به نظرتون چقدر مورد مناسبی می آد و من می تونم بهش جدی فکر کنم؟
    Toyota Rav4 2003, 118000miles , title: clean, # of Owners: 1 , 6000$
    مال یه دختر دانشجو هست که داره فارغ التحصیل می شه از دانشگاه و می خواد برگرده کشورش.

ApplyAbroad Veteran
    sabzdarsabz آواتار ها
    رشته و دانشگاه

درود بر دوستان غربت نشین
    من تجربه ی خودمو در زمینه ی خرید ماشین در اختیارتون میذارم ولی بازم واسه خرید ماشین تحقیق کنید و نظرات بقیه رو هم جویا بشید و بدونید که هر کسی میتونه اشتباه کنه!
    پیشنهادی که من واسه خرید ماشین دارم اینه که اول صبور باشید بعدش به نکات زیر توجه کنید:

موقعی که تصمیم قطعی به خرید ماشین میگیرید یک اکانت Unlimited از carfax.com بخرید تا بتونید سابقه ی ماشین های مورد نظر رو چک کنید. هزینه ی اکانت یک ماهه ش حدود 60 دلار هستش و به نظر من 100% ارزششو داره چون قراره چند هزار دلار پول واسه خرید ماشین صرف کنید و اگه سرتون کلاه بره خیلی بد میشه !!!
    درسته که نوشته نامحدود اما وقتی اکانت رو خریداری کردید فقط تا یک ماه میتونید کارفکس هر تعداد ماشینی که خواستید چک کنید. برای چک کردن کارفکس یه ماشین به یکی از دو مورد زیر احتیاج دارید:
    1-شماره ی شناسایی خودرو یا همون VIN
    2-شماره پلاک ماشین و ایالتش
    توجه داشته باشید که اگرچه این اکانت بمدت یکماه نامحدود هستش اما شما فقط 5 تا VIN رو میتونید چک کنید. اما اگه شماره پلاک ماشین رو داشته باشید هیچ محدودیتی وجود نداره.
    اطلاعاتی که توی کارفکس میشه دید :
    - ماشین چند دست گشته ( یعنی چند تا صاحب داشته !)
    - اگه تصادف داشته چقدر سنگین بوده و به کجای ماشین آسیب زده ( حتی تو یه کارفکس دیدم که نوشته بود این ماشین از جلو زده به یه گوزن !!!)
    - سرویس های دوره ای از جمله تعویض روغن و تنظیم باد و ... در چه تاریخ هایی و کجا صورت گرفته
    - چه قطعاتی از روی ماشین عوض شده (به همراه تاریخ و مکان تعویض)
    - عدد Odometer: مایلج (milage) ماشین رو در تاریخ های مختلف میتونید ببینید. یعنی اینکه مثلا تا آوریل 2014 این ماشین 65000 مایل رفته. اگه دیدید تو یه تاریخی، مایلج ماشین یهو کمتر از تاریخ قبلیش شده شک کنید که کیلومتر ماشین دستکاری شده.
    دو نمونه کارفکس اتچ کردم میتونید نگاه کنید. اگه اکانت یک ماهه میخرید حتما اینجا اعلام کنید تا دوستان دیگه هم بتونن از اکانت شما استفاده کنن.
    دقت داشته باشید که امکان این وجود داره که تصادف و یا هرچیز دیگه ای در کارفکس ماشین ثبت نشده باشه اما بازهم اطلاعات کارفکس اونقدر جامع هستش که بتونه مبنای اولیه خرید یه ماشین باشه.
    یک خودرو در امریکا بصورت متوسط سالی 15 هزار مایل میره البته این بازم بستگی به خیلی چیزا از جمله به ایالتی که ماشین در اون بوده داره. اگه مثلا یه ماشین 14 سالشه و روی صفحه کیلومتر ماشین زده 110000 مایل (یعنی بطور متوسط سالی فقط 8000 مایل!!!) شک کنیدچون به احتمال قوی کیلومتر این ماشین دستکاری شده که با چک کردن کارفکس میتونید
    مطمئن بشید. از اون طرف اگه یه ماشین بیش از سالی 20000 مایل رفته معلومه که ماشین خسته ای هستش و مناسب خرید نیست.

بهترین ماشینایی که واسه شروع میتونیم بخریم Toyota, Honda, Nissan هستن چون عموما کم استهلاک و کم مصرف هستن و دیرتر خراب میشن. دیگر ماشینای ژاپنی از جمله Suzuki, Mazda و Mitsubishi از کیفیت پایینتری برخوردارن و معمولا توصیه نمیشن و ماشینای کره ای مثل Hyundai و Kia هم در همین رده هستن.
    ماشینای اروپایی مثلا آلمانی از جمله VW, Benz, BMW اگه به خرج بیوفتن کمرشکن هستن.
    ماشینای امریکایی علیرغم اون تصوری که بیشتر ما ایرانیا قبل از اومدن به امریکا داریم، اونقدرا با کیفیت نیستن و نگهداریشون پرهزینه هستش و مصرف بنزینشون بالاست. البته ماشینای امریکایی تولید چند سال اخیر (2010 به بالا) از لحاظ کیفیت و مصرف بنزین پیشرفت چشمگیری داشته اند ولی خب معمولا با بودجه ما سازگار نیستن. این مسئله قابل بسط به تمامی کمپانی های معروف حودروسازی در سراسر جهان هستش.

نکته ی بعدی اینه که قبل از تصمیم نهایی حتما ماشین رو به یکی دو تا مکانیک نشون بدید تا بازرسی فنی کنن. بعضی وقتا حتی با یه نگاه متوجه یه عیب بزرگ توی ماشین میشن. بعضیاشون مجانی بازبینی میکنن و بعضیاشون 10-20 دلار میگیرن.

نکته ی بعدی راجع به قطعه ای در ماشین به نام تسمه تایم Timing belt هستش که اگه بموقع تعویض نشه میتونه هزینه ی خرید یک موتور نو برای ماشینتون رو همراه داشته باشه! اکثر ماشینای جدید به جای Timing belt چیزی به نام Timing chain دارن که دیگه نیازی به تعویض نداره. قبل از خرید یه ماشین اول چک کنید که تسمه ای هستش یا زنجیری. تسمه تایم بعد از هر 60 تا 80 هزار مایلج باید تعویض بشه و هزینه ی تعویضش میتونه تا 2000 دلار باشه! پس باید مطمئن بشید که صاحب قبلی آیا تسمه تایم ماشین رو عوض کرده یا نه و اگر عوض کرده رو چه مایلجی عوض کرده. چک کردن تسمه تایم توسط مکانیک معمولا به این راحتیا نیست و کلی پول میذاره رو دستتون پس شما نمیتونید واسه هر ماشینی که دارید میخرید این کار رو بکنید. دو راه وجود داره که بفهمید تسمه تایم آخرین بار رو چه مایلجی عوض شده. یا از توی کارفکس و یا اینکه صاحب قبلی رسید تعویض تسمه تایم رو داشته باشه و ارائه بده. به حرف کسی گوش نکنید و اگه کسی گفت در فلان مایلج تعویض کردم اما رسیدشو ندارم شک کنید چون تعویض تسمه تایم هزینه ی بالایی داره و بندرت پیش میاد کسی عوض کرده باشه و رسیدشو نگه نداشته باشه.

برای چک کردن ارزش تقریبی یه ماشین از وبسایت kbb.com استفاده کنید. بعد از چک کردن این وبسایت متوجه میشید که قیمت یک ماشین اگه بخواید از دیلرشیپ بخرید گرونتر هستش ولی خب معمولا مطمئن تره. به صرفه ترین راه (اما معمولا وقت گیرترین) خرید ماشین از طریق مصرف کننده هستش که اگه قصد خرید ماشین از طریق craigslist.com رو دارید خیلی خیلی حواستون رو جمع کنید چون خیلیاشون ادعا میکنن که مصرف کننده هستن اما در واقعیت دلال ماشین هستن و اصلا کارشون خرید و فروش ماشین در craigslist هستش.

پیروز باشید
    میلاد
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    ویرایش توسط sabzdarsabz : July 10th, 2014 در ساعت 01:44 AM

Member
    رشته و دانشگاه
    industrial engineering- Sharif university of technology

سلام دوستان من یه ماشینی پیدا کردم که یه تصادف تو سال 2008 براش ریپورت شده تو carfax و بعد از اون دست صاحب دوم 4 سال کار کرده. به نظرتون ریسک کنم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط m_firoz نمایش پست ها
    سلام دوستان من یه ماشینی پیدا کردم که یه تصادف تو سال 2008 براش ریپورت شده تو carfax و بعد از اون دست صاحب دوم 4 سال کار کرده. به نظرتون ریسک کنم؟
    هر تصادفی توی carfax گزارش نمی شه و تصادفی که تو carfax می آد تصادف جزیی نبوده. ممکنه بعداً به خرجتون بندازه به نظرم جز clean title نگیرید.

من هم قراره یکی دو ماه اینده انشالله بیام آمریکا، میخواستم بدونم برای خرید ماشین حداقل مبلغی رو باید در نظر بگیرم واسه یک ماشین بدرد بخور که تا یکسال اول اذیت نکنه چقدره ؟؟ و کدوم کمپانی را پیشنهاد میکنید ؟؟
    زندگی کوتاه است و راه دراز و فرصت ها زود از دست میروند .

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)