صفحه 48 از 145 نخستنخست ... 38394041424344454647484950515253545556575898 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 471 تا 480 , از مجموع 1443

موضوع: خرید ماشین

ApplyAbroad Superstar houtcivil آواتار ها

پیش فرض پاسخ : خرید ماشین

نقل قول نوشته اصلی توسط navidre نمایش پست ها
    سلام دوستان
    آیا میشه رو میتسوبیشی با مایلج 200 تا هم مثل هوندا و تویوتا حساب کرد ؟
    خیر دوست عزیز
    این مورد فقط مخصوص دو برند هوندا و تویوتا است.

Junior Member

سلام

کسی هیوندایی رو می دونه چقدر مطمئنه ؟
    من الان حدود 7-8 هزارتا دارم. با این پول می تونم یک سوناتا بخرم که زیر 100هزار تا رفته ولی بخوام همین رو تویوتا بگیرم باید برم سراغ کرولا. حالا موندم که ماشین با برند بهتر بگیرم یا با آپشن بیشتر.

ApplyAbroad Superstar houtcivil آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط alir_m نمایش پست ها
    سلام

من الان حدود 7-8 هزارتا دارم. با این پول می تونم یک سوناتا بخرم که زیر 100هزار تا رفته ولی بخوام همین رو تویوتا بگیرم باید برم سراغ کرولا. حالا موندم که ماشین با برند بهتر بگیرم یا با آپشن بیشتر.
    به نظر من حتما حتما تویوتا بخرید.

نقل قول نوشته اصلی توسط alir_m نمایش پست ها
    سلام

سمت هيوندا نرو. حكم لامبورگيني رو داره اينجا كه من هستم از بس كمه! امريكاييا خوششون نمياد انگار زياد+ كيفيت تويوتا و هوندا رو نداره با وجود اينكه ميگن دومين برند پرفروش امريكاس( ما كه نديديم)

سلام دوستان

کسی اینجا اکانت کارفاکس داره؟

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط saranaimi نمایش پست ها
    سمت هيوندا نرو. حكم لامبورگيني رو داره اينجا كه من هستم از بس كمه! امريكاييا خوششون نمياد انگار زياد+ كيفيت تويوتا و هوندا رو نداره با وجود اينكه ميگن دومين برند پرفروش امريكاس( ما كه نديديم)
    راست میگن خوب پرفورشه. برا اینکه آپشن زیاد داره و گارانتیش خوبه.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    راست میگن خوب پرفورشه. برا اینکه آپشن زیاد داره و گارانتیش خوبه.
    اگر از آمار خام فروش خودرو سالیانه ( از اکتبر 2013 تا اکتبر 2014) در آمریکا را را از فیل ** بالا گذر عبور بدهیم به نتایج زیر می رسیم

کد:
    Toyota      1314359
    Ford        1189133
    Chevrolet   1177350
    Honda       1013985
    Nissan      908589
    Kia         472274
    Hyunda      461452
    Subaru      411124
    Dodge       370786
    Mazda       216696
    .
    .
    .

می بینی که هیوندا چندان هم پرفروش نیست
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

دوستان من یک اکانت کارفاکس خریدم که تا 17 ژانویه 2015 اعتبار داره. اگه کسی از دوستان می خواد ماشین بخره پیغام بده تا براش کارفاکسش را بفرستم.

Banned

با توجه به مطالب ارزشمندی که از این فروم آموختم وظیفه خودم میدونم که یه توضیح جامعی راجع به خرید ماشین دست دوم بدم شاید به درد دوستان بخوره.
    اول اینکه مهم ترین عامل در خرید هر خودرویی شرایط نگهداری هست نه برند خودرو. باید خدمت شما عرض بکنم که استهلاک ماشینی که متوسط با دور موتور 6000 رونده بشه در حدود 10 برابر شدیدتر از همون موتور هست که با دور 3000 رونده بشه. (منظور از این مثال یه موتور اقتصادی هست که ردلاین حدود 6500 تا 7000 داره) یعنی موتوری که پرگاز رونده شده در 30 هزار کیلومتر کارکرد خوردگی و استهلاکی برابر ماشینی داره که 300 هزار کیلومتر با دور پایین رونده شده. حالا این موتور میتونه متعلق به تویوتا باشه یا ب ام و تفاوت خاصی تو کل ماجرا نداره. یا اینکه مثلا گاز دادن به خودرو بلافاصله بعد از روشن کردن میتونه به اندازه 40 تا 50 هزار کیلومتر کارکرد میل لنگ رو فرسوده کنه و ........
    دومین عامل تاریخچه انجام سرویس های دوره ای ماشین هست به این معنا که آیا سرویس های کلی ماشین مثل تعویض روغن و *****ها به موقع انجام شده یا خیر. باز هم قطعا یه ب ام و اگر روغن و *****ش در فواصل معین با روغن های فول سینتتیک انجام شده باشه قطعا موتور سالم تری از یه تویوتا خواهد داشت که صاحبش فقط اون ماشین رو رونده و هیچ توجهی به تعمیرات و نگهداریش نداشته.
    عامل سوم میتونه برند باشه اما نه با این حساسیتی که دوستان روی اسم تویوتا قسم میخورند. برند تویوتا فوق العاده با کیفیت هست و فروش بالاش در طول این سالها قطعا موید این موضوع هست ولی دلیل نمیشه چون مثلا پورشه کم میفروشه کیفیت پایینی داشته باشه. هدف گذاری این دو کمپانی کاملا متفاوت هست . کلا برندهای ژاپنی کم استهلاک هستند و اتفاقا باید خدممتون عرض کنم که اسم تویوتا به علت اینکه در زمینه کم استهلاک بودن از بقیه جلوتر بوده یه مقداری حالت اغراق شده هم پیدا کرده و باعث شده محصولات تویوتا افت قیمت کمتری داشته باشن به این معنا که شما با 10 هزار تا چه بسا که بتونید مزدا و میتسوبیشی و سوبارو های بهتری نسبت به تویوتا بخرید. تیراژ بالای تویوتا شمارو به اشتباه نندازه که به هر قیمتی باید از این برند خریداری کنید. اتفاقا کمپانی میتسوبیشی و سوبارو چون تو زمینه موتوراسپرت فعالیت گسترده ای دارن در زمینه ساخت موتور از تویوتا جلوتر هستند نمونش موتور 4g63 میتسوبیشی اوولوشن هست که بی نظیر ترین 4 سیلندر خطی دنیاست. (کافیه یه سرچ کوچیک بزنید)

برای جمع بندی باید خدممتون عرض کنم که برای خرید خودرو دست دوم مراحل زیر رو به ترتیب انجام بدید.
    اول اینکه ماشین رو ببینید و کلیه درزها و اتصالات رو چک کنید اگر در مناطق پربارندگی هستید حتما زیر ماشین رو در جهت نبود پوسیدگی چک کنید. هر گونه خط و خش و قری و تورفتگی و فیت نبودن زاویه درها و سپرها نشون از بی توجهی صاحب ماشین و بی سلیقگی در نگهداری ماشین هست و اخطار در این جهت که معمولا ماشینی که ظاهر خوبی نداره باطن خوبی ( موتور و مجموعه فنی) هم نخواهد داشت.
    در قدم بعدی وارد ماشین بشید و درها رو چند بار با شدت باز و بسته کنید. سر و صدای اضافی و یا چفت نبودن درها میتونه نشون از تصادفی بده که شاسی ماشین رو دچار ایراد کرده باشه. بعد از اون مجموعه داشبورد و صندلی ها رو به دقت بازدید کنید تا اثری از سوختگی با سیگار و .... نداشته باشه. داخل ماشین رو حتما بعد از بستن تمام درها از نظر بو چک کنید. سیگار کشیدن طولانی مدت و یا ..... میتونه بوی آزار دهنده ای رو داخل کابین به وجود بیاره که به هیچ وجه از بین نمیره و رانندگی رو آزار دهنده میکنه. دور فرمون ماشین از لحاظ خوردگی و در اصطلاح پوست پوست شدن میتونه نشون از استفاده ماشین در شرایط نامطبوب داشته باشه. به این معنا که روندن ماشین در فواصل بلند نیازی به استفاده زیاد از فرمون نداره و برعکس در مسیرهای ناهموار و ترافیک های سنگین چون فرمون با فشار گرفته میشه باعث خوردگی دورش میشه که نشان خوبی از وضع کارکرد ماشین داره.
    در خودروهای دنده اتومات به مراتب فشار کمتری به موتور میاد سعی کنید حتی المقدور ماشین اتومات بخرید و گول ارزون بودن دنده دستی هارو نخورید. در ضمن بازار فروش ماشینای دنده ای تو آمریکا خوب نیست و آمریکایی ها هم اصولا زیاد بلد نیستن منوال برونن . بعد از روشن کردن ماشین در حالی که پاتون رو ترمز هست یک بار تمامی دنده هارو درگیر کنید P D R و ...... ببینید آیا صدای تقه و غیر عادی از گیربکس میاد یا نه. تعمیر و تعویض گیربکس اتومات در بعض موارد میتونه هزینه بر تر از تعمیر موتور ماشین باشه پس دقت کنید.
    زیر موتور ماشین رو بعد از چند دقیقه روشن بودن نگاه کنید و ببینید که آیا روعن ریزی و یا نشت آب و سایر مایعات رو داره یا نه و به صدای موتور هم گوش کنید که صدای تق تق در زمان کارکرد موتور میتونه خطرناک باشه . بعد از 4 5 دقیقه که ماشین روشن بود از دوستتون بخواید که چند تا گاز شدید به ماشین بده و خودتون عقب ماشین بایستید و ببینید که آیا دودی از اگزوز خارج میشه یا نه. خروج دود سیاه و آبی از عقب ماشین نشونه اشکال در سیستم موتور هست.

بعد از اینکه تمام این کارها رو به دقت انجام دادید نگاه کردن به HISTORY ماشین میتونه کمک کننده باشه ولی قطعا بازدید دقیق به مراتب مهمتره.

بعد از خرید خودرو هم راه های زیادی برای save کردن پولهاتون وجود داره. اکثر خودروها در آمریکا فروم های فعالی دارند که دارندگان خودروها در اونها راجع به تعمیرات و نگهداری و ارتقا ماشین هاشون با هم تبادل نظر میکنند. در اکثر این فروم ها بخشی به نام diy repairs وجود داره با مراجعه به اونها میتونید به صورت تصویری کارهای اولیه نگهداری از خودروتون رو یاد بگیرید. موارد ساده ای مثل تعویض روغن و ***** هوا ماشین یا تعویض و بازدید شمع های ماشین و تعویض مایع خنک کننده و روغن ترمز و حتی تعویض لنت های ماشین که شاید انجام این کارها براتون در صورتی که ماشین گارانتی نداشته باشه صدها دلار آب بخوره.

دوستان اگر سوالی در هر قسمتی از این موضوع داشتند در صورتی که بتونم کمک کنم خیلی خوشحال میشم در خدمتتون باشم.
    موفق باشید.

Banned

نکته دیگه ای که به نظرم اومد و باید خدمت دوستان عرض کنم این هست که منطقه ای که در اون زندگی میکنید میتونه تاثیر زیادی روی انتخابتون برای خرید ماشین داشته باشه. در مناطق پر برف یا لغزنده اولویت خرید با ماشین های awd یا 4wd هست که به صورت کلی باید خدممتون بگم که ماشین هایی هستند که در اصطلاح هر 4 چرخشون متحرک هست یعنی ماشین نیروی موتور رو به هر 4 چرخ منتقل میکنه که این در مناطق برفی و یا مناطق لغزنده یا صعب العبور کمک میکنه که ماشین شما گیر نکنه.
    ماشین های دیفرانسیل عقب rwd مثل تمام انواع ب ام و و بنز و انواع سدان ها و کوپه های بزرگ آمریکایی و انواع ماشین های اسپرت ژاپنی که دیفرانسیل عقب هستند به هیچ وجه مناسب روزهای لغزنده و برفی نیستند چرا که عقب ماشین سبکتر هست و وقتی نیرو به چرخ های عقب میره و چسبندگی کافی وجود نداره ماشین شروع به اصطلاحا تیک آف یا سرخوردن عقبش میکنه و خطر تصادف رو بسیار بالا میبره و این ماشین ها به سرعت در برف و جاهای لغزنده گیر میکنن . پس اگر میخواید ماشین بخرید و در این مناطق زندگی میکنید ماشین هایی که rwd هستند مناسب شما نیستند. تشخیصش هم راحته چون تو برگه فروش ماشین fwd rwd awd بودن ماشین رو مینویسه.
    به علت این مشکل کمپانی ها برای این مناطق ماشین های متفاوتی طراحی میکنن مثلا اگر پشت ب ام و ای xi رو دیدین بدونین که این ب ام و 4 چرخ متحرک هست و برای این هست که تو این مناطق تو 4 فصل سال بشه سوارش شد. یا مثلا 4 matic در بنز یا 4s در پورش و ........ یعنی اگه خیلی برند سوار هستید و حتما میخواید ب ام و برونید xi بخرید.

دسته آخر هم خودروهای fwd یا همون دیفرانسیل جلو هستند یعنی ماشین هایی که چرخ های متحرکشون جلو هست.این خودروها بینابین دو دسته قبلی هستند به این معنا که اکثر خودروهای اقتصادی کم مصرف مثل انواع و اقسام تویوتا ها هوندا نیسان و مزدا و....... کلا خودروهای ارزون و هاچبک های شهری جزو این دسته هستند. این ماشین ها در برف و گل و لای و جاهای لغزنده امکان گیرکردنشون هست ولی نسبت به دیفرانسل عقب ها خیلی مناسب تر هستند یعنی تو برف سبک و جاهایی که گذر ازشون خیلی سخت نیست مشکل خاصی برای عبور و مرور ندارن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)