صفحه 56 از 145 نخستنخست ... 6464748495051525354555657585960616263646566106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 551 تا 560 , از مجموع 1443

موضوع: خرید ماشین

پیش فرض پاسخ : خرید ماشین

نقل قول نوشته اصلی توسط saranaimi نمایش پست ها
    تمام این مسايل خرج و مخارج بی ام و به کنار! نمیدونم چرا اصلا این المانیا که تو ایران اینهمه ارج و قرب دارند،‌ اینجا به اون صورت رخ ندارن! شمام همین حس رو دارید؟ علتش چیه؟
    چون تو ایران رقیبشون سمند و سورن و پراید و حتی پیکانه

جنسیس کوپه چطور دوستان؟(2015)
    هزینه های نگه داری و تعمیرش چطوره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Hadi1337 نمایش پست ها
    البته هزینه نگهداری ب ام و اصلا هم معقول نیست! ب ام و ها همه با گارانتی 5 ساله میان که تمام مخارج رو شامل میشن. دلیلی که ب ام و 2007-2008 ارزونه اینه که گارانتیش تموم شده. در حقیقت بیشترین افت قیمت ب ام و بعد از اتمام گارانتیشه. قیمت لوازم یدکی ب ام و سرسام آوره. برای کارهای روتین مثل تعویض روغن هم یپشنهاد میشه که به دیلر ب ام و برید چون یه مقدار پیچیده تر از ماشین های معمولیه و همون دیلر هم حدود $100 فقط برای تعویض روغن میگیره (که اصولا باید زیر 30 دلار باشه). اگه هم شانستون بزنه و چیزی از کار بیفته هم که دیگه گندش در میاد. برای همین هم اصلا خرید این ماشینها به دانشجویان پیشنهاد نمیشه.

یکی از دوستان من که توی ایران وضعیت مالی خوبی داشت دقیقا همین کاری که شما میگید رو کرد و یه ب ام و 335 6-7 ساله خرید. در نهایت بعد از یکسال به خاطر مخارجش ماشین رو فروخت و یه ماشین ژاپنی صفر خرید.
    خب حدودا اگه بخواید هزینه ی بیمه و تعمیرات و ... رو برای یک بی ام و m3 2015 بدون استفاده از گارانتی برای یک ماه در نظر بگیرید ، حدودا چقدر میشه به طور متوسط؟

نقل قول نوشته اصلی توسط laracroft نمایش پست ها
    ماشين بدي نيست ولي تو ايران خوبه! من شخصا تو امريكا وقتي صدها انتخاب خوب دارم هيچوقت سمت كره اي جماعت نميام! بخصوص اين كيا كه قيمتاش از فوردم بيشتره!

اگه دنبال رخي لكسس هم خيلي پرستيژ داره و عموما white سوارش ميشه و برخلاف بنز و بي ام و كه ميگم خيلي به چشم نميان، لكسس بيشتر به چشم مياد( برعكس ايران)

نقل قول نوشته اصلی توسط laracroft نمایش پست ها
    اتفاقا خیلی گزینه ی خوبیه. چون نه قیمت بالایی داره (حدود 25 هزار دلار)و هم هزینه هاش پایینه. گارانتیه خیلی خوبیم داره (10 سال/100 هزار مایل).

ماشين بدي نيست ولي تو ايران خوبه! من شخصا تو امريكا وقتي صدها انتخاب خوب دارم هيچوقت سمت كره اي جماعت نميام! بخصوص اين كيا كه قيمتاش از فوردم بيشتره!

اگه دنبال رخي لكسس هم خيلي پرستيژ داره و عموما white سوارش ميشه و برخلاف بنز و بي ام و كه ميگم خيلي به چشم نميان، لكسس بيشتر به چشم مياد( برعكس ايران)
    جنسیس هیونداییه و نه کیا! دوما که الان ماشین های کره ای خیلی کیفیت خوبی دارند و گارانتی شون هم خیلی بالاست. معلومه از فورد گرونتره! هم کیفیتش از فورد بهتره، هم دیزاینش. ماشینهای امریکایی از بس کیفیت پایینی دارند قیمتشون پایینه. درسته که شاید 10-15 سال پیش کیفیت ماشینهای کره ای پایین بود ولی توی چند سری اخیر مدل هاشون خیلی پیشرفت کردن. بیشتر هم به خاطر اینکه کیا و هیوندایی توی 10 سال گذشته هزینه زیادی روی تحقیقات انجام دادن و تعداد زیادی از مهندسین شرکتهای اروپایی مثل آئودی رو به خودشون جلب کردن. یه نکته جالب اینه که این پرایدی هم که ما توی ایران میدیدیم که باعث تنفر خیلی ها از کیا و ماشین های کره ای شده مربوط به پارنترشیپ فورد و کیا میشه و خودرو به صورت مشترک دیزاین شده (فورد فستیوا دقیقا پراید خودمونه).

همچنین جنسیس کوپه با جنسیس فرق میکنه. قیمت جنسیس شاید نزدیک به لکسوس و بنز و ب ام و باشه ولی جنسیس کوپه خیلی ارزونتره و حدود 25 هزار دلار قیمتشه و برای ماشین های هم قیمت خودش به نسبت ظاهر اسپورت و چشمگیری داره.

ApplyAbroad Guru

فورد خیلی هم بد نیست. در بین ماشینهای امریکایی از همه بهتر حساب میشه. موتورش هم تا جایی که یادم میاد ژاپنی است ( یک مدتی موتورهای مزدا رو کار میکرد - حالا رو نمیدونم).

اتفاقا خیلی گزینه ی خوبیه. چون نه قیمت بالایی داره (حدود 25 هزار دلار)و هم هزینه هاش پایینه. گارانتیه خیلی خوبیم داره (10 سال/100 هزار مایل).

جنسیس هیونداییه و نه کیا! دوما که الان ماشین های کره ای خیلی کیفیت خوبی دارند و گارانتی شون هم خیلی بالاست. معلومه از فورد گرونتره! هم کیفیتش از فورد بهتره، هم دیزاینش. ماشینهای امریکایی از بس کیفیت پایینی دارند قیمتشون پایینه. درسته که شاید 10-15 سال پیش کیفیت ماشینهای کره ای پایین بود ولی توی چند سری اخیر مدل هاشون خیلی پیشرفت کردن. بیشتر هم به خاطر اینکه کیا و هیوندایی توی 10 سال گذشته هزینه زیادی روی تحقیقات انجام دادن و تعداد زیادی از مهندسین شرکتهای اروپایی مثل آئودی رو به خودشون جلب کردن. یه نکته جالب اینه که این پرایدی هم که ما توی ایران میدیدیم که باعث تنفر خیلی ها از کیا و ماشین های کره ای شده مربوط به پارنترشیپ فورد و کیا میشه و خودرو به صورت مشترک دیزاین شده (فورد فستیوا دقیقا پراید خودمونه).

همچنین جنسیس کوپه با جنسیس فرق میکنه. قیمت جنسیس شاید نزدیک به لکسوس و بنز و ب ام و باشه ولی جنسیس کوپه خیلی ارزونتره و حدود 25 هزار دلار قیمتشه و برای ماشین های هم قیمت خودش به نسبت ظاهر اسپورت و چشمگیری داره.
    اولا من نگفتم كيا همون هيوندايي هست! دوما اين دو برند يك روح هستند در دو بدن! چون كيا زيرمجموعه هيوندا هست و بسياري از مدلاشون از پلتفورم مشترك استفاده ميكنند و فقط كيا چيب تر هست تو بعضي مدلا. بستگي داره كيفيت خوب رو تو چي ببينيد! من خودم تو ايران يكسال سانتافه داشتم دو سال سوناتا و واقعا از لحاظ كيفيت اصلا نميتونم كلمه خوب رو واسشون بكار ببرم و بخاطر انتخاب هاي محدود مجبور بودم بگيرم( تو اطرافيان هم زياد داشتند ولي بحث رو باز نميكنم). ضمنا ماشين هاي امريكايي طي يه دوراني بد و بي كيفيت بودن ( اونم نه همشون) ولي الان بخاطر تنگ تر شدن عرصه رقابت و دوباره پاگرفتنش اصلا ديگه قابل مقايسه با اون دوران نيستن . در مورد فورد كاملا مخالفم! بحث ديزاين كه قياس مع فارغ هستش! هيوندا و كيا واقعا ديزاين دارن؟ جز كپي زدن از اينو و اون يا طرح هاي كج معوج چيز ديگه اي دارن؟ سواري لذتبخش و هندلينگاي چالش برانگيز و هيجان رانندگي ماشيناي امريكايي رو بخايد با رانندگي بي هويت و بي روح كره ايي مقايسه كنيد به يه ماشين باز بگيد فقط اسباب خنده رو فراهم ميكنيد!

بازم در باب ديزاين هر ماشينش رو ميتونيد اناليز كنيد و هر قسمتيش دقيقا از يه ماشين الهام گرفته! همون سوناتا كه داشتم يه شتر گاو پلنگ از كاديلاك cts و مرسدس cls بود! يا كيا كي ٩٠٠ رو ديديد؟ از هر برندي يه تيكه ايي توش پيدا ميشه! اونوقت شما فورد اين برند با اصالت و محبوب و يجورايي icon ماشين امريكاييا رو ميگيد كره ايي بي اصالت ازش بهتره! مطمئن باشيد امريكاييا تو ايران بودن كسي سمت كره ايي نميرفت! امريكايي تو ايران حتي مدلاي ٣٠ ٤٠ سال پيشش دعواس سرش و حالا ظاهرا بعد از اين توافقات زمزمه حضور دوبارشون به گوش ميرسه
    و مطمئنم براحتي ميتونن پرفروش ترين برند وارداتي ايران بشن.

Banned

البته هزینه نگهداری ب ام و اصلا هم معقول نیست! ب ام و ها همه با گارانتی 5 ساله میان که تمام مخارج رو شامل میشن. دلیلی که ب ام و 2007-2008 ارزونه اینه که گارانتیش تموم شده. در حقیقت بیشترین افت قیمت ب ام و بعد از اتمام گارانتیشه. قیمت لوازم یدکی ب ام و سرسام آوره. برای کارهای روتین مثل تعویض روغن هم یپشنهاد میشه که به دیلر ب ام و برید چون یه مقدار پیچیده تر از ماشین های معمولیه و همون دیلر هم حدود $100 فقط برای تعویض روغن میگیره (که اصولا باید زیر 30 دلار باشه). اگه هم شانستون بزنه و چیزی از کار بیفته هم که دیگه گندش در میاد. برای همین هم اصلا خرید این ماشینها به دانشجویان پیشنهاد نمیشه.

یکی از دوستان من که توی ایران وضعیت مالی خوبی داشت دقیقا همین کاری که شما میگید رو کرد و یه ب ام و 335 6-7 ساله خرید. در نهایت بعد از یکسال به خاطر مخارجش ماشین رو فروخت و یه ماشین ژاپنی صفر خرید.
    هادی جان بحثی که در خرید ماشین های دست دوم پیش میاد مورد به مورد خیلی با همدیگه فرق داره. سالم بودن ماشین مبجث مهمی هست که در صورت ناوارد بودن خریدار میتونه مشکلاتی رو براش به وجود بیاره. موتور همین ب ام و 335 با کد n54 سالها به عنوان برترین موتور توربوشارژ 6 سیلندر دنیا انتخاب شده و مشکل دار بودن ماشین دوست شما نمیتونه دلیلی بر بد بودن این ماشین باشه. تعویض روغن یا تعمیرات ماشین های ب ام و هم فرق خاصی با ماشین های دیگه نداره ولی خوب چون ب ام و ماشین پولدارهاست دیلرهاش هم دندون گرد ترن.
    در مورد خودروهای اسپرت دقیقا ضرب المثل هرچقدر پول بدی آش میخوری دقیقا مصداق داره. یعنی اینکه یه جنسیس کوپه 2 لیتر توربو رو میشه با 25 تا خرید حتما فرقی با یه ب ام و 328 داره که حداقل 10 هزار تا گرونتره. از فاکتورهای لذت رانندگی بگیرید تا هندلینگ و ..... خودروسازان بی تجربه ای مثل هیوندا هیچ حرفی جلوی بزرگانی مثل ب ام و و پورش و نیسان و ..... ندارن.

شاید بشه گفت بهترین اسپرت دیفرانسل عقب صفر کیلومتری که شما با 25 تا میتونید بخرید scion frs باشه که در واقع همون toyota gt86 هست و از سال 2013 تو تمام تست های خودروهای ارزون قیمت اسپرت بهترین بوده.

نقل قول نوشته اصلی توسط ali 2002 نمایش پست ها
    هادی جان بحثی که در خرید ماشین های دست دوم پیش میاد مورد به مورد خیلی با همدیگه فرق داره. سالم بودن ماشین مبجث مهمی هست که در صورت ناوارد بودن خریدار میتونه مشکلاتی رو براش به وجود بیاره. موتور همین ب ام و 335 با کد n54 سالها به عنوان برترین موتور توربوشارژ 6 سیلندر دنیا انتخاب شده و مشکل دار بودن ماشین دوست شما نمیتونه دلیلی بر بد بودن این ماشین باشه. تعویض روغن یا تعمیرات ماشین های ب ام و هم فرق خاصی با ماشین های دیگه نداره ولی خوب چون ب ام و ماشین پولدارهاست دیلرهاش هم دندون گرد ترن.
    در مورد خودروهای اسپرت دقیقا ضرب المثل هرچقدر پول بدی آش میخوری دقیقا مصداق داره. یعنی اینکه یه جنسیس کوپه 2 لیتر توربو رو میشه با 25 تا خرید حتما فرقی با یه ب ام و 328 داره که حداقل 10 هزار تا گرونتره. از فاکتورهای لذت رانندگی بگیرید تا هندلینگ و ..... خودروسازان بی تجربه ای مثل هیوندا هیچ حرفی جلوی بزرگانی مثل ب ام و و پورش و نیسان و ..... ندارن.

شاید بشه گفت بهترین اسپرت دیفرانسل عقب صفر کیلومتری که شما با 25 تا میتونید بخرید scion frs باشه که در واقع همون toyota gt86 هست و از سال 2013 تو تمام تست های خودروهای ارزون قیمت اسپرت بهترین بوده.
    من اصلا بحثی در مورد خوب و بد بودن نمیکنم. خودم از طرفدارای شدید 335 هستم. اصلا هم منظورم این نبور که ماشین قابل اعتمادی نیست. منظورم اینه که داشتن ب ام و بدون گاراتی روی بودجه دانشجویی کار معقولی نیست. دوست من خودش گند زد به ماشینش در رادیاتورو درست نبست توی راه باز شد و ماشین داغ کرد، دوستمم هم یه 100 مایلی با این وضعیت رانندگی کرد وگرنه عیب از 335 نبود. اتفاقا با توجه به شرایط ماشینش خیلی خوب دووم اورد.

در مورد جنسیس کوپه هم مطمئنن همینطوره. ولی این دوستمون گفتن دنبال ماشینی هستند که ظاهر چشمگیری داشته باشه. من میگم با توجه به قیمت و گارانتی خوب جنسیس کوپه گزینه ی خوبیه برای بودجه دانشجوییه. از لحاظ لذت رانندگی هم من یه بار نشستم و اصلا قابل مقایسه با ب ام و و یا آئودی نیست ولی در مقایسه با ماشین های هم قیمت خودش مثل کمری یا آکورد لذت بیشتری داره (به نظر میاد که پر شتاب تره و فرمون تند و تیزی داره، دنده اتوماتش هم سریع معکوس میکشه).
    مر مورد Scion FRS هم حرفتون رو قبول دارم و اون موقع این ماشین توی خاطرم نبود. علاوه بر اون الان دوباره جنسیس کوپه رو چک کردم و به نظر میاد که کلا مدل 2.0 لیتر رو از دور خارج کردن و از امسال فقط دارن مدل 3.8 لیتر رو میدن که با توجه به قیمتش (حدود 32-33 هزار) اصلا نمی ارزه!

اولا من نگفتم كيا همون هيوندايي هست! دوما اين دو برند يك روح هستند در دو بدن! چون كيا زيرمجموعه هيوندا هست و بسياري از مدلاشون از پلتفورم مشترك استفاده ميكنند و فقط كيا چيب تر هست تو بعضي مدلا. بستگي داره كيفيت خوب رو تو چي ببينيد! من خودم تو ايران يكسال سانتافه داشتم دو سال سوناتا و واقعا از لحاظ كيفيت اصلا نميتونم كلمه خوب رو واسشون بكار ببرم و بخاطر انتخاب هاي محدود مجبور بودم بگيرم( تو اطرافيان هم زياد داشتند ولي بحث رو باز نميكنم). ضمنا ماشين هاي امريكايي طي يه دوراني بد و بي كيفيت بودن ( اونم نه همشون) ولي الان بخاطر تنگ تر شدن عرصه رقابت و دوباره پاگرفتنش اصلا ديگه قابل مقايسه با اون دوران نيستن . در مورد فورد كاملا مخالفم! بحث ديزاين كه قياس مع فارغ هستش! هيوندا و كيا واقعا ديزاين دارن؟ جز كپي زدن از اينو و اون يا طرح هاي كج معوج چيز ديگه اي دارن؟ سواري لذتبخش و هندلينگاي چالش برانگيز و هيجان رانندگي ماشيناي امريكايي رو بخايد با رانندگي بي هويت و بي روح كره ايي مقايسه كنيد به يه ماشين باز بگيد فقط اسباب خنده رو فراهم ميكنيد!

بازم در باب ديزاين هر ماشينش رو ميتونيد اناليز كنيد و هر قسمتيش دقيقا از يه ماشين الهام گرفته! همون سوناتا كه داشتم يه شتر گاو پلنگ از كاديلاك cts و مرسدس cls بود! يا كيا كي ٩٠٠ رو ديديد؟ از هر برندي يه تيكه ايي توش پيدا ميشه! اونوقت شما فورد اين برند با اصالت و محبوب و يجورايي icon ماشين امريكاييا رو ميگيد كره ايي بي اصالت ازش بهتره! مطمئن باشيد امريكاييا تو ايران بودن كسي سمت كره ايي نميرفت! امريكايي تو ايران حتي مدلاي ٣٠ ٤٠ سال پيشش دعواس سرش و حالا ظاهرا بعد از اين توافقات زمزمه حضور دوبارشون به گوش ميرسه
    و مطمئنم براحتي ميتونن پرفروش ترين برند وارداتي ايران بشن.
    منظورم از دیزاین قوس و انحنای بدنه و شکل چراغ نیست! اون که سلیقه ایه و به طور کل هم هز ماشینس رو میشه گفت از یه ماشین دیگه الهام گرفته. بنز و ب ام و هم همینطورن. اصلا کار دیزاین خوب کاریه که از طرح های ثابت شده الهام بگیره. وگرنه از تعصبات مربوط به مارک ماشین ها بگذزیم میبینیم که همه ماشین ها شبیه هم اند! منظورمن طراحی سیستم های دینامیکی خودرو و طراحی کابین و ... بوده که واقعا تاثیر روی زندگی ما میذارن. و دارم با ماشین امریکایی هم کلاس خودش مقایسه میکنم نه کادیلاک cts و مرسدس cts. معلومه شرکتی که اولین ماشینه لوکسشو تازه زده راه زیادی باید بره. من از تجربه میگم فورد از ماشین های کره ای بد تره. ماشین Iconic باشه ربطی به خوب بودن ماشین نداره. 50-60 سال پیش ماشین های امریکایی بهترین ماشینهای جهان بودن و شرکتهایی مثل تویوتا و هوندا ماشین های ضایعی حساب میشدند. برای همین هم هست که اینقدر خیلی از امریکایی ها روی ماشینهاشون غیرتی هستند. چون اون روزها رو به یاد دارن و بهشون بر میخوره که ماشینهای خارجی الان اینقدر امریکا رو پر کرده اند. الانم خیلی از شرکتهای ماشین سازی امریکایی تلاش میکنند ماشین هاشون رو شبیه ماشین های اون موقع بسازند تا به قولی Iconic تر باشن و بهتر فروش کنند. این هندلینگی هم که گفتید دقیقا یکی از اصل ترین مشکل ماشینهای امریکاییه. اببته فورد توی این زمینه یه مقداری استثناست. ولی اکثر ماشینهای امریکایی از لحاظ هندلینگ افتضاح هستند. این ماشینهای iconic هم که شبیه همینطور. مثلا همین فورد ماستنگ که دیگه آخر ماشین iconic امریکاییه از لحاظ قدرت موتور خیلی عالیه. موتورشم یه صدایی میده که آدم به یاد ماشین های muscle قدیم میفته و اصلا یه حال اساسی میبره. ولی واقعا هندلینگ بدی داره در مقایسه با ماشین های هم قیمت خودش! من از روی تجربه میگم اینو. یه مدت یه ماستنگ GT 5.0 V8 رو روندم و با وجود اینکه آدم واقعا از رانندگیش لذت میبرد به خاطر هندلینگش من واقعا یه ماشین دیگه توی اون رنج قیمت رو شاید ترجیح بدم. ماشینهای آلمانی که به کنار. از هیوندایی و کیا چیزی با موتور قوی نروندم. ولی نزدیک همون موقع یه ماکسیما با موتور 3.5 لیتر V6 روندم و با اینکه ماشین از لحاظ شکل ظاهری (چه خارج و چه داخل ماشین!) به نظرم خیلی بیخود بود، آدم از رانندگی اون لذت بیشتری میبرد. حالا اصلا ماکسیما توی کلاس خودش ماشین مطرحی هم نیست.

ولی اصلا بحث اصلی من سر reliability بود. Consumer Reports هز سال برند ها رو بر اساس reliability توی امریکا از داده هایی که جمع آوری میکنه رنک میکنه. رنک 2014 اش رو پایین گذاشتم. و واقعا میبینید که هنوز هم ماشین های امریکایی ضعیف هستند از نظر reliability. حالا این رنکینگ لزوما نشاندهنده کیفیت کلی برند نیست. ممکنه یه مدل یه recall بخوره و گند بزنه به رنکه کل برند ولی به هر حال در کل میشه دید که برند های امریکایی ضعیفتر از بقیه هستند. اون عدد آخر نمره ایه که به هر برند داده شده برای رتبه بندی.

1 Lexus 78
    2 Mazda 75
    3 Toyota 74
    4 Audi 73
    5 Subaru 73
    6 Porsche 70
    7 Buick 69
    8 Honda 69
    9 Kia 68
    10 BMW 66
    11 Acura 65
    12 Volvo 65