صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 33

موضوع: آیا این مورد یعنی من پذیرفته شدم؟؟؟ چقدر روش حساب کنم؟

Senior Member

پیش فرض آیا این مورد یعنی من پذیرفته شدم؟؟؟ چقدر روش حساب کنم؟

هفته پیش برای یکی از معروفترین اساتید رشته مورد علاقه ام میل زدم و CV خودم رو فرستادم. جواب نداد. بعد به یکی از اساتید ایرانی تو اون دپارتمان میل زدم. ایشون گفت که من دانشجو نمی گیرم اما میدونم شما با پروفسور X تماس گرفتید و پروفسور X درباره تو با من صحبت کرده. این استاد ایرانی از من خواست دوباره برای پروفسور X میل بزنم و در مورد خودم بیشتر بنویسم و گفت پروفسور X به آدمی مثل تو نیاز داره. ای میل دوم من با این پاسخ همراه بود که:
    I am very interested in considering you as a PhD candidate بعد هم کلی راهنمایی کرد در مورد این که چی کارا باید بکنم. حالا به نظر شما از اونجا که پروفسور X آدم شناخته شده ای در دنیاست و با توجه به صحبتی که کرده آیا من رو همین دانشگاه کار کنم کافیه ؟ آیا می تونم 100% به پذیرشم مطمئن باشم؟

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : آیا این مورد یعنی من پذیرفته شدم؟؟؟ چقدر روش حساب کنم؟

به نظر من شانس خیلی زیادی داری. ولی همچین آدمهایی همیشه برای خودشون انتخابهای دیگری هم باقی میذارن. من فکر میکنم بهترین راه این هست که اگه مدارکت رو نفرستادی هرچه سریعتر این کار رو بکنی و سعی کنی هرچه زودتر مجاب کنیش که بهت فاند بده مگرنه ممکن هست تو این فاصله یکی دیگه مثل شما یا از شما بهتر گیرش بیاد و بخواد اونو بگیره.
    ولی به نظره من بقیه دانشگاهها رو فراموش نکن چون تا زمانی که فاند رو نگیری هیچ چیز قطعی نیست. همونطور که اون ممکن هست به بقیه فکر کنه تو هم به بقیه دانشگاهها فکر کن.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

me_f
    Guest

به نظر من این جوابایی که گرفتی (هم از اون استاد اصلیه هم از ایرانیه) واقعا عالیه

اما اینم در نظر داشته باش که تو پروسه apply هیچ چیز قطعی نیست!تنها رو این دانشگاه سرمایه گذاری نکن، اما بش خیلی امیدوار باش
    موفق باشی

من فکر می کنم یک تماس تلفنی واقعا مفید باشه در این مرحله.
    روی این جواب خیلی خیلی میشه حساب کرد.

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

Dear:

That is a great opportunity undoubtedly. However, an OK from advisors would be a single part of some other obstacles. You might encounter some other concerns like the graduate offices standars themselves. Even if a prof has promised you to hire you, you might not be able to surmount your other rivales at admissions. Anyway, you should believe in your job and go through applications

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash2008
    Dear:

That is a great opportunity undoubtedly. However, an OK from advisors would be a single part of some other obstacles. You might encounter some other concerns like the graduate offices standars themselves. Even if a prof has promised you to hire you, you might not be able to surmount your other rivales at admissions. Anyway, you should believe in your job and go through applications
    خصوصا با توجه به اینکه خیلی دانشجوهای عالیه دیگه هم هنوز مکاتبه رو شروع نکردن.

نقل قول نوشته اصلی توسط sysbiosys
    هفته پیش برای یکی از معروفترین اساتید رشته مورد علاقه ام میل زدم و CV خودم رو فرستادم. جواب نداد. بعد به یکی از اساتید ایرانی تو اون دپارتمان میل زدم. ایشون گفت که من دانشجو نمی گیرم اما میدونم شما با پروفسور X تماس گرفتید و پروفسور X درباره تو با من صحبت کرده. این استاد ایرانی از من خواست دوباره برای پروفسور X میل بزنم و در مورد خودم بیشتر بنویسم و گفت پروفسور X به آدمی مثل تو نیاز داره. ای میل دوم من با این پاسخ همراه بود که:
    I am very interested in considering you as a PhD candidate بعد هم کلی راهنمایی کرد در مورد این که چی کارا باید بکنم. حالا به نظر شما از اونجا که پروفسور X آدم شناخته شده ای در دنیاست و با توجه به صحبتی که کرده آیا من رو همین دانشگاه کار کنم کافیه ؟ آیا می تونم 100% به پذیرشم مطمئن باشم؟
    خيلي اميدوار كننده هستش اما به تنهايي نميتونين رو اين موضوع حساب كنيد. اين بر ميگرده به ادبيات پروفسور X. شما بايد بدونيد ايشون چه جور آدميه. بله بعضي از اساتيد وقتي به يك نفر اينطور پاسخ بدن يعني OK اما بعضيهاي ديگه ممكنه به همه بگن you are great، your cv is great اصلا همه چي great. پارسال براي يكي از دوستان من پيش اومد كه استاد گفت مدارك رو بفرست و رسما اپلاي كن و بعد بهش پذيرش نداد. به جاهاي ديگه هم توجه كنيد. فقط همين يكي ريسكي هستش. خودتون وقتي به چند تا استاد ديگه email بزنيد و پاسخهاي اونها رو هم ببينيد شايد مطالب بيشتري دستگيرتون بشه.
    Do not mistake coincidence for fate

you can count on it once you received your I20 , this process has too many ups and downs
    everything happens for a reason

farzam2007
    Guest

من شخصا امسال همچین تجربه ای رو داشتم ، و با استادی که خوشش اومده بود شاید بیشتر از 30 تا میل رد و بدل کردم !! و آخراش مطمئن شده بودم که حتما با این قراره کار کنم !!
    اما بعد از فرستادن مدارک کاملا تو ذوقم خورد وقتی دیدم ... با رییس دپارتمان هم تماس گرفتم باهاش در مورد استاده صحبت کردم ، گفت امسال دانشجوهای high qualified مدارک فرستادن و ما تو انتخابمون محدودیم !! همین جواب های به ظاهر قطعی باعث شد من کلا کم apply کنم (البته غیر از این دانشگاه از بقیه پیشنهاد های خوبی داشتم) ولی متاسف شدم که چرا دانشگاه های هم سطح اون دانشگاه َapply نکردم !!

ببینید ممکنه با وجود داشتن جواب های دهن پر کن به اون جایی که خیلی علاقه دارید نتونید برید چون ممکنه :
    1. مدارکتون تو دانشگاه گم بشه و شما موقعی بفهمید که کار از کار گذشته
    2. ممکنه اون استاد از کسایی که خوشش مییاد همه رو تحویل میگیره و بعد از بین 10 تا دانشجویی که همه رو تحویل گرفته (و شما نمی دونید) نهایتا یکی رو انتخاب کنه
    در نظر بگیرید استادی که به یه نفر کلی در مورد تحقیقش و کارایی که اون دانشجو میتونه انجام بده توضیح میده و برای بقیه همون رو با یکم تغییر (تمپلت) ایمیل میزنه ! این سیاست کثیف رو بارها شاهد بودم.
    3. ممکنه مدارکتون از graduate school رد نشه بدلیل GRE یا GPA پایین (حتی اگه تو سایت دپارتمان ننوشته GRE مینیمم داره بعضا دانشگاه های تاپ این سیاست رو اعمال میکنند و به دست دانشکده مدارکتون نمیرسه !!) البته دانشگاه تاپ در یه رشته خاص ممکنه زیاد معروف نباشه و شما فکر کنید تاپ نیست !(رنکینگ کلی)
    4. اگه مستقیم از لیسانس به phd اقدام میکنید حتما مواظب باشید معدل و GRE تون حد نصاب رو داشته باشه
    5. خیلی از استاد یار ها به محض اینکه پیشنهاد بهتری بهشون میشه دانشگاه شون رو عوض میکنند که این بین استاد های چینی فوق العاده زیاد دیده شده (در نتیجه ممکن کلا معلق بشید رو هوا )
    5. قسمت نباشه اون دانشگاه برید حتی با وجود بهترین شرایط

Junior Member

کاملا با فرزام موافقم منم فکر می کردم درست نیست آدم چند تا استاد را در آب نمک بخوابونه و نامردیه اما اونها هم مارا تو آب نمک می خوابونند!!چون خودم برام چنین مشکلی پیش اومد یک دپارتمان 5 تا استاد تو را بخواهند و نشه بری گیر بدند که مدرکت اصل نیست اصلا دانشکده نفرستند؟ این دیگه آخره شانسه!!هر چی هم بگی اصله گیر بدهد که نه!!حتی هم دانشکده ایهات هم اون دپارتمان با اون کارنامه پذیرش گرفتند یک باره تو بفهمی که مدرکت را گیر دادند که کار از کار گذشته و زمان اپلای نداری می مونی 1 سال دیگه
    قسمت نباشه نمی شه!!

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)