صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 33

موضوع: آیا این مورد یعنی من پذیرفته شدم؟؟؟ چقدر روش حساب کنم؟

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

پیش فرض پاسخ : آیا این مورد یعنی من پذیرفته شدم؟؟؟ چقدر روش حساب کنم؟

من هم با استادی از دانشگاه محترم Iowa State حتی چند بار هم تلفنی حرف زدیم و من دیگه مطمئن شدم که پذیرشم قطعی و مقدار فاندم رو هم بهم گفتم این تجربه رو دارم-
    از دانشگاه محترم Utah State هم دوتا استاد ok دادند که من مستاصل شدم کدوم رو بگیرم و از نظر وجدانی ضایع نباشه کار
    جالب اینکه من اپلای کردم به هردو و نامه ریجکت و خیلی ناامید کننده Utah State الان جلوم هستش و دیروز بدستم رسید و نوشته که امسال ما خیلی qualified applicants داشتیم و واسه همین ردت میکنیم و اینکارم کردند ولی خب من زیاد ناراحت نشدم و تصمیم گرفتم بزندگیم ادامه بدم

تا اونجايي که تجربيات من بهم ميگه اساتيدي با اصليت انگليسي و آمريکايي خيلي کم پيش مي آد که به دانشجو اميد بي جهت بدند يعني واقعا خيلي رک هستند اگه ببينند شانس شما کمه مستقيم ميگند. اين جور کارا نظير تو آبنمک خوابوندن کار اساتيد هندي، چيني و متاسفانه ايرانيه. لذا مليت استادي که جواب ميده واقعا مهمه.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sysbiosys
    هفته پیش برای یکی از معروفترین اساتید رشته مورد علاقه ام میل زدم و CV خودم رو فرستادم. جواب نداد. بعد به یکی از اساتید ایرانی تو اون دپارتمان میل زدم. ایشون گفت که من دانشجو نمی گیرم اما میدونم شما با پروفسور X تماس گرفتید و پروفسور X درباره تو با من صحبت کرده. این استاد ایرانی از من خواست دوباره برای پروفسور X میل بزنم و در مورد خودم بیشتر بنویسم و گفت پروفسور X به آدمی مثل تو نیاز داره. ای میل دوم من با این پاسخ همراه بود که:
    I am very interested in considering you as a PhD candidate بعد هم کلی راهنمایی کرد در مورد این که چی کارا باید بکنم. حالا به نظر شما از اونجا که پروفسور X آدم شناخته شده ای در دنیاست و با توجه به صحبتی که کرده آیا من رو همین دانشگاه کار کنم کافیه ؟ آیا می تونم 100% به پذیرشم مطمئن باشم؟
    من بعد از این قضیه چند بار به پروفسور X ای میل زدم. اما جوابی نیومد. application خودم رو فرستادم. اما از اون دانشگاه به من گفتن که برای international student ها فاند ندارند و من گفتم که آیا می تونم از پروفسور X و پروژه های شخصیش فاند بگیرم. اونا هم گفتن دپارتمان ما اصولا به استادها اجازه نمی ده خودشون دانشجو بگیرن و ساپرتش کنند. پروفسور X هم که جوابی نمی ده. موندم چی کار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

saeede83
    Guest

جای دیگه ای اپلای نکردین؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saeede83
    چرا. دارم جاهای دیگه هم apply می کنم. فقط موندم تو کار اید سیستم که معلوم نیست باید به حرف کی گوش داد....

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط sysbiosys
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeede83
    چرا. دارم جاهای دیگه هم apply می کنم. فقط موندم تو کار اید سیستم که معلوم نیست باید به حرف کی گوش داد....
    شما مگه به این دانشگاهی که میگید مدارک رو نفرستادید؟
    اگه فرستادید یعنی اپلای کردید که شما دیگه کاری ندارید بکنید- استاده هم که فعلا جواب نمیده- باید بشینید ببنید اونا چه کار میکنند

saeede83
    Guest

[/quote]
    به قول دوستمون تا I-20 دستت نیومده به حرف هیچکس اعتماد نکن
    اما خب جواب های خوب بیشتر معلوم می کنه که توی رنک های حدود اون دانشگاه شانست زیاده.

Senior Member

پیش فرض نظر بدید: آیا این مورد یعنی من پذیرفته شدم؟؟؟ چقدر روش حساب کنم؟

دوستان این آقای پروفسور X امروز یه ای میل زد برام:

I hope that you get in and I would be glad to talk with you when you get to Berekley. Best of luck. Jack

ایشون یک ماه پیش هم برام نوشته بود:

I am certain we could find you funding at my lab. Jack

به نظرتون با این ای میل اخیر شانسم چقدره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام
    راستش اولی یک کم شبیه template هست اما ایمیل دوم به نظر امیدوار کننده میاد
    جواب براشون چی زدین؟
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

Senior Member

داستان از اول این پست شروع می شه که اگر از اول پست رو بخونید متوجه می شید. پروفسور X یکی از افراد معروف در زمینه تحقیقاتی منه . دو سه ماه پیش از اینجا شروع شد که:

برای یکی از معروفترین اساتید رشته مورد علاقه ام میل زدم و CV خودم رو فرستادم. جواب نداد. بعد به یکی از اساتید ایرانی تو اون دپارتمان میل زدم. ایشون گفت که من دانشجو نمی گیرم اما میدونم شما با پروفسور X تماس گرفتید و پروفسور X درباره تو با من صحبت کرده. این استاد ایرانی از من خواست دوباره برای پروفسور X میل بزنم و در مورد خودم بیشتر بنویسم و گفت پروفسور X به آدمی مثل تو نیاز داره. ای میل دوم من با این پاسخ همراه بود که:
    I am very interested in considering you as a PhD candidate بعد هم کلی راهنمایی کرد در مورد این که چی کارا باید بکنم. حالا به نظر شما از اونجا که پروفسور X آدم شناخته شده ای در دنیاست و با توجه به صحبتی که کرده آیا من رو همین دانشگاه کار کنم کافیه ؟ آیا می تونم 100% به پذیرشم مطمئن باشم؟

و بعد این شد:

من بعد از این قضیه چند بار به پروفسور X ای میل زدم. اما جوابی نیومد. application خودم رو فرستادم. اما از اون دانشگاه به من گفتن که برای international student ها فاند ندارند و من گفتم که آیا می تونم از پروفسور X و پروژه های شخصیش فاند بگیرم. اونا هم گفتن دپارتمان ما اصولا به استادها اجازه نمی ده خودشون دانشجو بگیرن و ساپرتش کنند. پروفسور X هم که جوابی نمی ده. موندم چی کار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

و بعدش:

I am certain we could find you funding at my lab. Jack

و امروز:

I hope that you get in and I would be glad to talk with you when you get to Berekley. Best of luck. Jack

پایان این داستان چیه؟

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)