صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 33

موضوع: آیا این مورد یعنی من پذیرفته شدم؟؟؟ چقدر روش حساب کنم؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آیا این مورد یعنی من پذیرفته شدم؟؟؟ چقدر روش حساب کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sysbiosys

آیا من رو همین دانشگاه کار کنم کافیه ؟ آیا می تونم 100% به پذیرشم مطمئن باشم؟[/color]

پایان این داستان چیه؟
    تا نامه فاندتو رسما نگرفتی از هیچی مطمئن نباش و کلا به امید یه نفر یا یه دانشگاه هم نمون.
    با توجه به اینکه apply کردی کار زیادی نمیشه بکنی فقط به اون پروفسور X و استاد ایرانیه ایمیل بده که مدارکو فرستادی و بدون فاند نمیتونی بری.
    It&#39;s just a thought, only a thought<br />If my life is for rent

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Kamyar1984
    تا نامه فاندتو رسما نگرفتی از هیچی مطمئن نباش و کلا به امید یه نفر یا یه دانشگاه هم نمون.
    با توجه به اینکه apply کردی کار زیادی نمیشه بکنی فقط به اون پروفسور X و استاد ایرانیه ایمیل بده که مدارکو فرستادی و بدون فاند نمیتونی بری.
    من برای جاهای زیادی apply کردم. اما کار بااین استاد رو دوست دارم. هر دو تا استاد رو هم در جریان ریز کارهام قرار دادم. ای میل آخر رو استاد محترم در پاسخ به اینکه مدارکم رسیده به دانشگاه داده.

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

سلام
    بچه ها گفتنی ها رو گفتند ولی چون پرسیدی
    اینکه گویا اپلای کردی که 100% کار خوبی کردی
    از نظر فاند هم که دیگه قطعیت داده
    اما من نمیدونم برخورد ایشون و ساپورت ایشون واسه وروود و پذیرش شما به همچین دانشگاه خفنی چطوریه
    با توجه به سوابق ایمیل ها تمپلت که نیست هیچکدوم اما یه چیزی گفته اول کار:
    I hope that you get in...........
    فکر کنم باید از سد پذیرش و رقبا رد بشی بهرحال که مسلما همینطوره اما باید دید ایشون برخوردش با اپلیکیشن شما الان چطوره
    اگه اون certain رو واسه get in میگفت بهتر بود
    اما روی هم رفته جواب های خیلی خوبی داری-باش در تماس باش
    من هم همچین جوابایی داشتم ولی admissions ردم کرد-احتمالا بخاطر معدلم- یعنی مشخصا ساپورت استاد پشت سرم نبود..

Senior Member

منم خودم فهمیدم که این استاده خیلی ایمیل هاش رو دقیق می ده و با احتیاط . مثلا همین I hope خوب بار معنایی خاصی داره. مثل اینکه باید منتظر باشم. به هر حال ورود به آزمایشگاه این استاد هم کار ساده ای نیست. به نظر من همین که جواب ای میلهام رو داده اصولا خیلی جالبه. من تلاشم رو کردم دیگه. ممنون از پاسخها...

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

بچه‌ها همه چیز رو گفتن.

به نظر من هم شانس خیلی‌ زیادی داری ولی‌ هیچ وقت نمی‌شه گفت ۱۰۰% چون این کاملا حق طبیعی اون استاد که اگه دانشجو بهتر پیدا کرد اونو بگیر. من خودم هم هیچ وقت استادی که الان باهاش کار می‌کنم بهم نگفت ۱۰۰% میگیرمت و مثلا میگفت "شانس پذیرفته شدن خیلی‌ زیاده ولی‌ من الان نمیتونم قول ۱۰۰% بدم و باید همه applicant رو ببینم" همچین مزمونی رو چندین بر بهم گفت و آخر سر هم خدا رو شکر من رو انتخاب کرد. این که Professor X تضمین ۱۰۰% نمیده کاملا طبیعیه ولی‌ بازم میگم شانست زیاده چون از CV تو خوشش اومده.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

در پروسه گرفتن پذیرش تا وقتی قراردادها (برای دانشگاه های اروپایی رو می گم، برای مثال) رو امضاء نکردند و نامه پذیرش توی دستتون نیست، نمی تونین مطمئن باشین که پذیرش رو دارین. و به نظر من همونطور که اونها همیشه سعی می کنن دنبال گزینه های دیگه باشند، شما هم نباید به یک استاد و یک دانشگاه اکتفا کنین.
    من در این مورد تجربه "نه چندان خوب"ای دارم. با استاد تلفنی چند بار و با ای-میل به دفعات تماس داشتم و در نهایت گفت که ما دوست داریم هر چه سریعتر شما رو اینجا داشته باشیم، همچنین گفت که با منشی شون هماهنگ می کنه که کارهای مربوط به پذیرش رو جلو ببره و مدارک و قراردادها رو آماده کنه, من هم مدارک رو از منشی گرفتم و در حال امضاء کردن مدارک و ... بودم که استاد تماس گرفت و گفت که "متاسفانه position ای که شما رو قرار بود بگیریم فعلا fund نداره، متاسفم!!!" ... یعنی "تا لحظه آخر هیچ چیز قطعی نیست."

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Netsearcher
    در پروسه گرفتن پذیرش تا وقتی قراردادها (برای دانشگاه های اروپایی رو می گم، برای مثال) رو امضاء نکردند و نامه پذیرش توی دستتون نیست، نمی تونین مطمئن باشین که پذیرش رو دارین. و به نظر من همونطور که اونها همیشه سعی می کنن دنبال گزینه های دیگه باشند، شما هم نباید به یک استاد و یک دانشگاه اکتفا کنین.
    من در این مورد تجربه "نه چندان خوب"ای دارم. با استاد تلفنی چند بار و با ای-میل به دفعات تماس داشتم و در نهایت گفت که ما دوست داریم هر چه سریعتر شما رو اینجا داشته باشیم، همچنین گفت که با منشی شون هماهنگ می کنه که کارهای مربوط به پذیرش رو جلو ببره و مدارک و قراردادها رو آماده کنه, من هم مدارک رو از منشی گرفتم و در حال امضاء کردن مدارک و ... بودم که استاد تماس گرفت و گفت که "متاسفانه position ای که شما رو قرار بود بگیریم فعلا fund نداره، متاسفم!!!" ... یعنی "تا لحظه آخر هیچ چیز قطعی نیست."
    من این رو می دونم. اما راستش من مطمئنم که این استاد پیگیر کارهام هست اما خوب سد graduate committee هم هست. این استاد از نظر منش و رفتار به نظر من آدمی نیست که حرف بی پایه بزنه. اما خوب استادها هم دستشون کاملا باز نیست برای گرفتن دانشجو و با هزار تا مشکل ممکنه مواجه بشن اونم جایی که 120 نفر apply می کنند و فقط قراره 4 تا دانشجو بگیره و اونم شاید فقط یکیش international باشه.

Senior Member

پایان داستان: reject شدم.....

نقل قول نوشته اصلی توسط sysbiosys
    پایان داستان: reject شدم.....
    سلام ، خوب علت reject کردنو نفهمیدی شما؟ استاد چیزی نگفت که چراreject شدی ؟

Senior Member

من بعد از این وقایع باز هم با این استاد در تماس بودم. ایشون واقعا دوست داشت که من رو به عنوان دانشجو داشته باشه چون تقریبا اون هم قبلا مسیری رو رفته بوده که الان من دارم. ایشون واقعا در انتخاب دانشجو نقشی نداشت و هرچند ایمیل های امیدوارکننده ای فرستاده بود اما هیچ نوع کمکی در زمینه ورود به دانشگاه به من نمی تونست کنه. فقط اگر وارد می شدم فاند و بقیه چیزها رو تقبل می کرد. راستش بعدا هم ای میل زد و گفت امیدوارم بعدا بتونیم با هم کار کنیم . کلا برای من تجربه جالبی بود و دیگه الان بابت ریجکت از این محل ناراحت نیستم. تازه ایشون تا اونجا که من می دونم امسال هیچ دانشجوی دیگه ای هم نگرفت.

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)