صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 19 , از مجموع 19

موضوع: گرایش های مهندسی برق

پیش فرض پاسخ : گرایش های مهندسی برق

با عرض سلام
    یه مشورتی می خواستم ازتون بگیرم
    من در دانشگاه سراسری لیسانس کنترل رو با معدل ۱۴.۵ تموم کردم ، امسال مطالعه کمی برای امتحان ارشد داشتم (به دلایل درگیری های شخصی ) و مدام به خوندن برای سال بعد فکر می کردم ، اما به هر حال رتبم طوری اومد که به نوعی دست و پام رو بست و روزانه دانشگاه علم و صنعت و یا تربیت مدرس - کنترل قبول می شم . به نظرتون منطقیه که دوباره برای ارشد بخونم تا دانشگاه بهتری مثل شریف یا تهران قبول بشم ؟ و این قضیه روی اپلای کردنم چقدر می تونه تاثیر داشته باشه؟ مخصوصا برای آمریکا و کانادا ؟
    توضیح اینکه زبانم خوبه و تو زمینه research هم تجربه دارم و از نظر حوصله و خسته نشدن برای یک سال ارشد دوباره خوندن به خودم مطمینم که کم نمیارم و خسته نمیشم .
    متشکرم .

Junior Member alabd آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مخابرات سیستم شریف

پیش فرض پاسخ : دانشگاه عالی برای رشته برق مخابرات

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedenyt نمایش پست ها
    سلام بچه ها. ببخشید من نمیدونستم کجا باید سوالمو بپرسم؟؟ ترم اول کارشناسی ارشد مخابرات سیستم هستم. راجع به گرایش های مختلفش اگر کسی اطلاعات جامعی داره ممنون میشم راهنماییم کنه. خیلی برای انتخاب فیلد مناسب سردرگمم.
    سلام
    خیلی خوشحال شدم این سوالو دیدم. چون این دقیقا سوال خودم هست
    البته میدونم تاریخ این سوال شما مال دو سال پیشه اما به همین دلیل که شما الان ارشد رو گذروندید و یه روز این سوال منو داشتین، خواهش می کنم اگه اطلاعاتی در مورد زمینه های کاری مختلف برای مخابرات سیستم دارید در اختیار من قرار بدید
    منم مثل دوسال پیش شما سردرگمم
    پیشاپیش ممنون

Junior Member

سلام دوستان منم یه سوال داشتم که گیجم کرده..من کارشناسیم دیگه تموم شده و فقط پروژه کارشناسیم مونده که ی مقاله دارم مینویسم در زمینه machine learning (البته مباحث پایه مانند feature selection )حالا این سوال برام پش اومده از اونجایی که به این بحث علاقه دارم اگر بخوام برای فوق و دکتری روی همین کار کنم برای پذیرش باید برای computer sienceاپلای کنم (اخه مثلا این مقاله هایی که میخونم پروفسورهای نویسندش همشون از این رشته ان) ؟( اخه نمیخوام رشتم عوض کنم

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط amruhi نمایش پست ها
    سلام دوستان منم یه سوال داشتم که گیجم کرده..من کارشناسیم دیگه تموم شده و فقط پروژه کارشناسیم مونده که ی مقاله دارم مینویسم در زمینه machine learning (البته مباحث پایه مانند feature selection )حالا این سوال برام پش اومده از اونجایی که به این بحث علاقه دارم اگر بخوام برای فوق و دکتری روی همین کار کنم برای پذیرش باید برای computer sienceاپلای کنم (اخه مثلا این مقاله هایی که میخونم پروفسورهای نویسندش همشون از این رشته ان) ؟( اخه نمیخوام رشتم عوض کنم
    سلام

شما باید در رشته و دانشکده ای apply کنید که استاد یا اساتید اون در این زمینه فعالند... حالا این دانشکده می تونه ECE باشه یا CS...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Member STA74 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Communications Engineering

سلام
    دانشجوی کارشناسی مهندسی برق گرایش قدرت دانشگاه بوعلی سینا هستم . تا یک ماه دیگه ترم 5 رو شروع میکنم . معدلم هم 17.7 هستش .
    به صورت کاملا جدی قصد اپلای دارم ( بیشتر برای کانادا ) و حتی کنکور ارشد هم نمیخوام بدم .
    ولی مشکل اینه که به مخابرات - سیستم علاقه مند شدم . و میخوام برای مخابرات - سیستم اپلای کنم . چون گرایشم قدرت بوده امکانش هست ؟ هنوز درسای اختیاری رو پاس نکردم و میتونم مثلا DSP رو پاس کنم . ولی چون دانشگاه بوعلی گرایش مخابرات نداره ، درسایی مثل مخابرات 2 رو نمیتونم بردارم .
    تو درسایی که به سیستم مربوط میشن و تا الان پاس کردم مثل : آمار احتمال - سیگنال سیستم - ریاضی مهندسی نمرم +A شده ( بالای 18.5 )
    الان هم دارم رو مقاله در زمینه سیستم کار میکنم .
    به نظرتون چی کار کنم ؟
    امکان پذیرش برام هست ؟ اگه هست واسه دانشگاهایی با چه رنج رنکی ؟ ( آیلتس 7 )
    چه درسایی تو این 4 ترم باقیموندم میتونم بردارم ؟ ( 8 ترمه میخوام تموم کنم )

خیلی ممنون میشم سریع پاسخ بدید . خیلی مهمه برام

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pouria1913 نمایش پست ها
    با عرض سلام
    یه مشورتی می خواستم ازتون بگیرم
    من در دانشگاه سراسری لیسانس کنترل رو با معدل ۱۴.۵ تموم کردم ، امسال مطالعه کمی برای امتحان ارشد داشتم (به دلایل درگیری های شخصی ) و مدام به خوندن برای سال بعد فکر می کردم ، اما به هر حال رتبم طوری اومد که به نوعی دست و پام رو بست و روزانه دانشگاه علم و صنعت و یا تربیت مدرس - کنترل قبول می شم . به نظرتون منطقیه که دوباره برای ارشد بخونم تا دانشگاه بهتری مثل شریف یا تهران قبول بشم ؟ و این قضیه روی اپلای کردنم چقدر می تونه تاثیر داشته باشه؟ مخصوصا برای آمریکا و کانادا ؟
    توضیح اینکه زبانم خوبه و تو زمینه research هم تجربه دارم و از نظر حوصله و خسته نشدن برای یک سال ارشد دوباره خوندن به خودم مطمینم که کم نمیارم و خسته نمیشم .
    متشکرم .
    داداش همونو بچسب.

Junior Member

سلام من مهندسی برق کنترل خوندم
    به نظرتون رفتن سمت مباحثی مثل هوش مصنوعی و بهینه سازی و داده کاوی و اینجور چیزا خوبه؟
    اگر نه به نظرتون چه مباحثی خوبه ؟ قصدم اپلای واسه امریکاست

نقل قول نوشته اصلی توسط saberakhavan نمایش پست ها
    در مورد رشته avonic اطلاعاتی کسی داره؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط Avioncs نمایش پست ها
    Avionic رشته دانشگاهی نیست در هیچ کجای دنیا. در ایران هم برای تربیت تکنسین این رشته در حال برگزاری است. شما باید با توجه به زمینه مورد علاقه ات در اویونیک یکی از گرایشهای برق رو برای فوق انتخاب کنی
    درود..این رشته یه زمانی توی کانادا 16 امتیازی بود که ما هم همون موقع اقدام کردیم ولی با توجه به کامل بودن همه مدارک بازم بنده ریجکت شدمو تنها دلیلشون هم این بود که گفتن مدرک بنده دانشگاهی و آکادمیک نبوده...به همین راحتی....

Junior Member zarya آواتار ها

با درود بیکران
    دانشجوی ارشد الکترونیک هستم
    قصد دارم برای مقطع دکترا به آمریکا اپلای کنم
    لیست دانشگاه های آمریکا و زمینه ی کاریشون رو میخواستم
    با تشکر

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)