نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: به نظرتون از لیسانس رفتن بهتره یا فوق لیسانس؟

رأی دهندگان
46. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • لیسانس

21 45.65%
  • فوق لیسانس به بالا

11 23.91%
  • بستگی به شرایط و سن و سال فرد مورد نظر داره

14 30.43%
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 16 , از مجموع 16

موضوع: به نظرتون از لیسانس رفتن بهتره یا فوق لیسانس به بالا؟

Senior Member viana آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    materials science and Simulation

پیش فرض پاسخ : به نظرتون از لیسانس رفتن بهتره یا فوق لیسانس به بالا؟

نقل قول نوشته اصلی توسط rahi2012 نمایش پست ها
    البته به نظرم قید "دانشگاه های قوی معدود" رو باید اینجا ذکر کنیم وگرنه در در همون اروپای شرقی مثلا یکی از دوستان من از کاپه ای برای آمریکا بورس کامل گرفت. یا از هند یکی از دوستان دیگه بود که در دانشگاه خوبی درس خونده بود ایشون هم الان کانادا هستند. به نظرم ایران موندن نهایتا "تهران.شریف.امیرکبیر.خواج ه نصیر.بهشتیو اگر برای علوم پزشکی هم بخواهیم غیر از مستقرها در تهران . دانشگاه علوم پزشکی شیراز و مشهد " هم خوب هستند بقیه وقت تلف کردنه.
    البته به نظر من بسته تلاش خود فرد هم داره!به طور مثال یکی از دوستان من emuلیسانس گرفت و فوق رفت انگلیس.اگه فردی تلاشگر باشه پیام نور هم که باشه میتونه فول فاند امریکا بگیره

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط viana نمایش پست ها
    البته به نظر من بسته تلاش خود فرد هم داره!به طور مثال یکی از دوستان من emuلیسانس گرفت و فوق رفت انگلیس.اگه فردی تلاشگر باشه پیام نور هم که باشه میتونه فول فاند امریکا بگیره
    درصد این نوع فاند هایی که گفتید نزدیک به صفر هست اما صفر نیست. نتایج پذیرش میتونه منبع قابل توجهی باشه.

وضعیت دانشگاه های داخل به معنای واقعی کلمه افتضاحه! دلمون را به چی خوش کنیم آخه؟! این همه درس که آخرش چی؟! ایران در زمینه ی رشته های فنی مهندسی بسیار بسیار ضعیفه! بودجه ی دانشگاه های دولتی به شدت کاهش پیدا کرده. دیگه استادها هم شوق تحقیق و پژوهش ندارند، چه برسه به ما دانشجوها!
    به نظر من اگه کسی به فکر تعالی در علم هست همون بهتر که کارشناسی را هم خارج بخونه(البته نه هرجایی). البته با این وضع ارز خیلی ها حسرت به دل خواهند ماند! (((
    اگه پول حداقل یکی دو سال را کسی داره، صبر کردنش اشتباست! کشورهای اروپایی می تونه برای شروع مناسب باشه...آلمان مهد مکانیک دانشگاه هاش یه جورایی نسبت به انگلیس و مالزی و... مجانیه. توکل کنید بر خدا و پرواز کنید! خدا خودش کمکتون میکنه. بالاخره یه کاری پیدا می کنید که بتونید حداقل نصفه مخارجتون تامین بشه تا کمتر به پول ایران نیاز پیدا کنید....فقط باید خواست...
    برای رسیدن به مقصد به وسیله نیاندیش به مقصد فکر کن. آنوقت خواهی دید که چه آسان وسیله پیش پایت خواهد ایستاد و تو را به مقصد خواهد رساند

Senior Member viana آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    materials science and Simulation

نقل قول نوشته اصلی توسط amirrubik نمایش پست ها
    وضعیت دانشگاه های داخل به معنای واقعی کلمه افتضاحه! دلمون را به چی خوش کنیم آخه؟! این همه درس که آخرش چی؟! ایران در زمینه ی رشته های فنی مهندسی بسیار بسیار ضعیفه! بودجه ی دانشگاه های دولتی به شدت کاهش پیدا کرده. دیگه استادها هم شوق تحقیق و پژوهش ندارند، چه برسه به ما دانشجوها!
    به نظر من اگه کسی به فکر تعالی در علم هست همون بهتر که کارشناسی را هم خارج بخونه(البته نه هرجایی). البته با این وضع ارز خیلی ها حسرت به دل خواهند ماند! (((
    اگه پول حداقل یکی دو سال را کسی داره، صبر کردنش اشتباست! کشورهای اروپایی می تونه برای شروع مناسب باشه...آلمان مهد مکانیک دانشگاه هاش یه جورایی نسبت به انگلیس و مالزی و... مجانیه. توکل کنید بر خدا و پرواز کنید! خدا خودش کمکتون میکنه. بالاخره یه کاری پیدا می کنید که بتونید حداقل نصفه مخارجتون تامین بشه تا کمتر به پول ایران نیاز پیدا کنید....فقط باید خواست...
    برای رسیدن به مقصد به وسیله نیاندیش به مقصد فکر کن. آنوقت خواهی دید که چه آسان وسیله پیش پایت خواهد ایستاد و تو را به مقصد خواهد رساند
    ببخشید اونوقت شما تجربه ی تحصیل توی تمام دانشگاه ها رو داشتین که اینطور میگین افتضاح؟درسته که از خیلی کشورها عقب هستیم ولی حداقل دو سه تا دانشگاه درست و حسابی پیدا میشه تو مملکت که به معنای واقعی افتضاح نباشه!من خودم جزو کسانیم که میگم اگه کسی میتونه برای لیسانس بره ولی حداقل دیگه نمیگم افتضاحه!دانشگاه تهران-شریف-پلی تکنیک در حد خودشون خوب هستن اینو حداقل از دانشجوهاش و نتایج پذیرشی که میده میشه فهمید.

ApplyAbroad Senior Veteran
    artemis_743 آواتار ها

ببخشید اونوقت شما تجربه ی تحصیل توی تمام دانشگاه ها رو داشتین که اینطور میگین افتضاح؟درسته که از خیلی کشورها عقب هستیم ولی حداقل دو سه تا دانشگاه درست و حسابی پیدا میشه تو مملکت که به معنای واقعی افتضاح نباشه!من خودم جزو کسانیم که میگم اگه کسی میتونه برای لیسانس بره ولی حداقل دیگه نمیگم افتضاحه!دانشگاه تهران-شریف-پلی تکنیک در حد خودشون خوب هستن اینو حداقل از دانشجوهاش و نتایج پذیرشی که میده میشه فهمید.
    فقط به اسم دانشگاه اکتفا نکنید. هر دانشگاهی ممکنه در یک رشته قوی باشه اما در دیگری ضعیف. نمیشه گفت همه رشته ها در دانشگاه x خوبن و اساتید خوبی دارن. اینکه دوستان تونستن پذیرش بگیرن یک طرف قضیه است و من خودم دوستانی دارم در دانشگاه های برتر دنیا که میگن واقعن از بقیه همکلاسیاشون عقبن. اگر از لیسانس برید که بهتر اما اگر نمیرید بهتره همین به ظاهر دانشگاه های خوب دولتی بخونید که برای مقاطع بالاتر کارتون سخت نشه.

چندتا دانشگاه مگه ظرفیت چند هزار دانشجو را دارند؟! اگه یک سیستم یک پارچه ی آموزشی به روز و درست حسابی بود، امثال من این همه خودشون را اذیت نمی کردند که بروند!!!
    یه زمانی دانشگاهی که در حال حاضر من دانشجوش هستم رتبه اش زیر 5 بود اما حالا با تعارف و پارتی بازی رتبه ی زیر 10 داره! بودجه ی تحقیقاتی امسال نصف شده! دیگه افتضاح بالاتر از این؟!

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)