نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: به نظرتون از لیسانس رفتن بهتره یا فوق لیسانس؟

رأی دهندگان
46. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • لیسانس

21 45.65%
  • فوق لیسانس به بالا

11 23.91%
  • بستگی به شرایط و سن و سال فرد مورد نظر داره

14 30.43%
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 16

موضوع: به نظرتون از لیسانس رفتن بهتره یا فوق لیسانس به بالا؟

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Senior Member viana آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    materials science and Simulation

پیش فرض به نظرتون از لیسانس رفتن بهتره یا فوق لیسانس به بالا؟

سلام شاید تاپیک تکراری باشه اما هم اینجا سرچ کردم و هم تو گوگل چیزی مشابه ش نبود.با توجه به اینکه بچه هایی که قصد دارن لیسانس رو در خارج از کشور بگیرن تعدادشون در فروم زیاد شده و وضعیت کنونی دانشگاه ها و کشورمون به نظرتون بهتره از لیسانس اقدام بشه یا برای قوق لیسانس به بالا؟

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : به نظرتون از لیسانس رفتن بهتره یا فوق لیسانس به بالا؟

نقل قول نوشته اصلی توسط viana نمایش پست ها
    سلام شاید تاپیک تکراری باشه اما هم اینجا سرچ کردم و هم تو گوگل چیزی مشابه ش نبود.با توجه به اینکه بچه هایی که قصد دارن لیسانس رو در خارج از کشور بگیرن تعدادشون در فروم زیاد شده و وضعیت کنونی دانشگاه ها و کشورمون به نظرتون بهتره از لیسانس اقدام بشه یا برای قوق لیسانس به بالا؟
    دوست عزیز اگر منظور از لیسانس رفتن کشورهای اروپای شرقی، قبرس، هند، مالزی، فیلیپین و امثالهم هستن من به شما اطمینان میدم دانشگاههای قوی ایران خیلی وضعیت اپلای بهتری رو برای تحصیلات تکمیلی براتون ایجاد میکنن. دوستانی بودن لیسانس رو از همین ایران گرفتن و الان برای فوق و دکترا از 100 تا دانشگاه اول دنیا بورس شدن. ولی اگر منظورتون دانشگاههای قوی اروپای غربی مثل Imperial College ، دلف هلند و امثالهم هستن با در نظر گرفتن شرایط مالی (چون خیلی پرهیزینه هستن) اونها وضعیت اپلای بهتری برای تحصیلات تکمیلی ایجاد میکنن. در کل اگر بخوام نظر کلیمو بگم اگر وضعیت تحصیلی دبیرستان شما خوب است در همین ایران لیسانس بگیرید. مطمئن باشید اگر معدل خوب، نمرات خوب زبان و ریکام خوب از اساتید بگیرید شانس خوبی برای جهش به دانشگاههای قوی امریکای شمالی خواهید داشت. بد نیست نتایج پذیرش در همین سایت رو نگاه کنید تا متوجه عرایض بنده شوید. موفق باشید

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    دوست عزیز اگر منظور از لیسانس رفتن کشورهای اروپای شرقی، قبرس، هند، مالزی، فیلیپین و امثالهم هستن من به شما اطمینان میدم دانشگاههای قوی ایران خیلی وضعیت اپلای بهتری رو برای تحصیلات تکمیلی براتون ایجاد میکنن. دوستانی بودن لیسانس رو از همین ایران گرفتن و الان برای فوق و دکترا از 100 تا دانشگاه اول دنیا بورس شدن. ولی اگر منظورتون دانشگاههای قوی اروپای غربی مثل Imperial College ، دلف هلند و امثالهم هستن با در نظر گرفتن شرایط مالی (چون خیلی پرهیزینه هستن) اونها وضعیت اپلای بهتری برای تحصیلات تکمیلی ایجاد میکنن. در کل اگر بخوام نظر کلیمو بگم اگر وضعیت تحصیلی دبیرستان شما خوب است در همین ایران لیسانس بگیرید. مطمئن باشید اگر معدل خوب، نمرات خوب زبان و ریکام خوب از اساتید بگیرید شانس خوبی برای جهش به دانشگاههای قوی امریکای شمالی خواهید داشت. بد نیست نتایج پذیرش در همین سایت رو نگاه کنید تا متوجه عرایض بنده شوید. موفق باشید
    البته به نظرم قید "دانشگاه های قوی معدود" رو باید اینجا ذکر کنیم وگرنه در در همون اروپای شرقی مثلا یکی از دوستان من از کاپه ای برای آمریکا بورس کامل گرفت. یا از هند یکی از دوستان دیگه بود که در دانشگاه خوبی درس خونده بود ایشون هم الان کانادا هستند. به نظرم ایران موندن نهایتا "تهران.شریف.امیرکبیر.خواج ه نصیر.بهشتیو اگر برای علوم پزشکی هم بخواهیم غیر از مستقرها در تهران . دانشگاه علوم پزشکی شیراز و مشهد " هم خوب هستند بقیه وقت تلف کردنه.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط rahi2012 نمایش پست ها
    البته به نظرم قید "دانشگاه های قوی معدود" رو باید اینجا ذکر کنیم وگرنه در در همون اروپای شرقی مثلا یکی از دوستان من از کاپه ای برای آمریکا بورس کامل گرفت. یا از هند یکی از دوستان دیگه بود که در دانشگاه خوبی درس خونده بود ایشون هم الان کانادا هستند. به نظرم ایران موندن نهایتا "تهران.شریف.امیرکبیر.خواج ه نصیر.بهشتیو اگر برای علوم پزشکی هم بخواهیم غیر از مستقرها در تهران . دانشگاه علوم پزشکی شیراز و مشهد " هم خوب هستند بقیه وقت تلف کردنه.
    البته به نظر من بسته تلاش خود فرد هم داره!به طور مثال یکی از دوستان من emuلیسانس گرفت و فوق رفت انگلیس.اگه فردی تلاشگر باشه پیام نور هم که باشه میتونه فول فاند امریکا بگیره

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط viana نمایش پست ها
    البته به نظر من بسته تلاش خود فرد هم داره!به طور مثال یکی از دوستان من emuلیسانس گرفت و فوق رفت انگلیس.اگه فردی تلاشگر باشه پیام نور هم که باشه میتونه فول فاند امریکا بگیره
    درصد این نوع فاند هایی که گفتید نزدیک به صفر هست اما صفر نیست. نتایج پذیرش میتونه منبع قابل توجهی باشه.

رشته و دانشگاه

منظورم کشور خاصی نیست به طور کلی دارم یه نظرسنجی می کنم

ApplyAbroad Hero

به طور کلی نمیشود جواب این سوال را داد. جواب این سوال تابع بسیاری از پارمترها مثل وضعیت مالی فرد، وضعیت تحصیلی، انگیزه های تحصیل در خارج از کشور، کشور مورد نظر و... است. در نظر گرفتن سن متقاضیان اینگونه کیس ها هم پارامتر مهمی است که باید به دقت به آن توجه شود. به عنوان مثال ممکن است برای یه جوان 18 ساله زندگی به صورت مستقل در یک کشور نسبتا نا امن مناسب نباشد و بسیاری مسائل دیگر. به نظر من بهتر بود یک نظر سنجی هم در بالای این بحث قرار میدادید که هم دوستان نظراتشان را بنویسن هم رای بدن. اونطوری شاید جواب سوالتان را بهتر میگرفتید.

ApplyAbroad Veteran
    ShahdaD آواتار ها

برای پاسخ گویی به این سوال باید چندین و چند فاکتور رو مد نظر قرار داد:
    1-هدف از تحصیل
    2- هدف از خروج از کشور
    3- کیفیت دانشگاه مورد نظر
    4- کیفیت کشور مورد نظر
    و...........
    در واقع وقتی شما قصد تحصیل در یک کشور خارجی در مقطعی چون لیسانس رو دارید خیلی مسایل رو باید در نظر بگیرید، از جمله موارد بالا، اگه هدفتون زندگی در خارج هست چه سطح کشوری رو برای زندگی می پسندید و اگر قصدتون تحصیل در خارج هست به چه کیفیتی راضی میشید، و در صورتی که 2 گزینه رو میخواید باز شرایط متفاوت هست، به نظر من این سول کاملا شخصی میشه، خیلی از افراد میتونند شرایط کشور رو تحمل کنند، و همین طور شرایط موجود در دانشگاه ها رو، و یک نفر هم نمیتونه. اگه شما جزو اون دسته افرادی هستید که نمیتونید پس حالا که قصد خروج توی چنین مقطع حساسی رو دراید به نظرم نباید به پایین تر از بهترین چه از نظر دانشگاه ( جای بحث خودش رو داره) و چه کشور راضی بشید. چون فردی که داره برای این مقطع خودش رو آماده میکنه که توی یک کشور پیشرفته تحصیل کنه به نوعی داره آماده ی مهاجرت میشه، پس په بهتر که از همون ابتدا خودتون رو به سیستم موجود وقف بدید.
    در کل من این گزینه رو به دوستانی که وضعیت مالی مناسب و انگیزه ی قوی دارند توصیه میکنم. اما اگر هدفتون زندگی در خارج نیست یا تحصیل نیست اگر به این صورت اقدام کنید بعید نیست در اواسط راه درجا بزنید.
    ویرایش توسط ShahdaD : October 7th, 2011 در ساعت 01:31 PM

سلام . میخواستم نظرتون رو راجب نیمه رها کردن فوق و اقدام برای فوق در خارج کشور چیه؟؟

Member polymath آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Architecture-Iran university of science and technology

Question تحصيل در مقطع ليسانس در خارج : اري يا خير ؟

دوستان سلام

مي خواستم نظر شما دوستان را در مورد تحصيل در مقطع ليسانس در خارج از كشور را بدونم .
    اگر دليل انتخاب خود را هم بفرماييد خيلي بهتر است .

با تشكر

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)