نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا شما یا دوستانتان توانسته ایدبعد از شروع تحصیل M.Eng خ

رأی دهندگان
2. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بله

1 50.00%
  • خیر

0 0%
  • این نحوه ی عمل به دلیل ریسک بالا اشتباه است و هیچ حساب و کتابی ندارد

1 50.00%
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13

موضوع: تبدیل M.Eng به M.Sc. در آمریکا و بررسی هر 2 مورد

Senior Member Milad2012 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, University of Oklahoma

Lightbulb تبدیل M.Eng به M.Sc. در آمریکا و بررسی هر 2 مورد

درود خدمت دوستان گرامی،
    من هرچه قدر فروم رو وارسی کردم توضیحات کاملی در این مورد پیدا نکردم. به همین خاطر این تاپیک رو ایجاد می کنم تا این خلا اطلاعاتی پر بشه.
    وقتی دانشجویان لیسانس مهندسی می خواهند برای master در دانشگاههای آمریکا apply کنند، باید یا برای Master of Engineering و یا برای Master of Science درخواست پذیرش بدهند. این هم بر کسی پوشیده نیست که M.Sc. به دلیل اجبار به ارائه ی thesis برای کسانی که قصد ادامه ی تحصیل در مقطع دکترا واجب می باشد و تا جایی که من می دونم با M.Eng نمی توان دوره ی PHD درخشانی داشت. با این توضیحات در بعضی از موارد دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا رو هم دارند برای اینکه اکثریت قریب به اتفاق دانشگاههای آمریکابرای M.Eng راحتتر از M.Sc. پدیرش می دهند درخواست پذیرش برای M.Eng. داده و وقتی که پذیرش گرفتند و وارد آمریکا شدند، بعد از 1 ترم از supervisor شون درخواست می کنند تا M.Eng. آنها رو به M.Sc. تبدیل کنند.
    حالا بحث بر سر اینه که آیا برای واقعا برای M.Eng ساده تر از M.Sc. پذیرش می دهند؟ و اگر تفاوتی هست این تفاوت در احتمال گرفتن پذیرش چه قدره؟؟
    و دوم اینکه، آیا واقعا می توان به سادگی M.Eng. رو به M.Sc. تبدیل کرد؟ یعنی می شه تضمینی در نظر داشت و یا امکانش زیاده که بریم اونجا و همچنین انفاقی نیفته و ما بمونیم و یه M.Eng که نمی شه باهاش سمت PHD رفت؟؟
    از دوستانی که تجریه هایی در این زمینه دارند و خصــــوصا دانشجویان عزیزی که در آمریکا مشغول تحصیل هستند خواهش می کنم در این تاپیک تجربیات موثق و نه حدسیات خودشون رو با دیگران به اشتراک بگذارند..
    با آرزوی موفقیت برای همه ی دانشجویان ایرانی
    ویرایش توسط Milad2012 : October 7th, 2011 در ساعت 02:46 PM

Senior Member

پیش فرض پاسخ : تبدیل M.Eng به M.Sc. در آمریکا و بررسی هر 2 مورد

بعضی اساتید ایرانی دیدم که M.Eng داشتن...شما از کجا میدونی که M.Eng کار رو برا دکترا سخت میکنه؟؟؟؟

ApplyAbroad Hero

سعید جان Master of Engineering دردسر ساز میشه چون در بسیاری از دانشگاه ها از شرایط ورود به مقطع دکتراشون داشتن مدرک Master of Science هست. دوره ی دکترا خیلی ریسرچ اهمیت پیدا میکنه و طبیعتا ارشدی که صرفا تئوری و بدون تز هست از این نظر خوب نیست.

Senior Member Milad2012 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, University of Oklahoma

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed_oroomy نمایش پست ها
    بعضی اساتید ایرانی دیدم که M.Eng داشتن...شما از کجا میدونی که M.Eng کار رو برا دکترا سخت میکنه؟؟؟؟
    چون در اون حالت شما تزی برای فوقتون ندادید، و تا جایی که من می دونم، با M.Eng اصلا نمی شه PHD خوند یا حداقل در دانشگاههای خوب! (البته شاید اینطور هم نباشد!) ولی شنیدم راحتتر از M.Sc. پذیزش می دن براش...

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Milad2012 نمایش پست ها
    چون در اون حالت شما تزی برای فوقتون ندادید، و تا جایی که من می دونم، با M.Eng اصلا نمی شه PHD خوند یا حداقل در دانشگاههای خوب! (البته شاید اینطور هم نباشد!) ولی شنیدم راحتتر از M.Sc. پذیزش می دن براش...
    اگر اینجوری که شما گفتین پروژه نداره..پس سخت میشه PHDخوندن....البته باز ارزش داری بری...چون نهایتا حضورت اونجا و مستقیم حرف زدن میتونه تو پروسه اپلای کمک کمه و میتونی بعدا جبرانش کنی..شاید اصلا بعدا رقتی سر کار همونجا و.....ارزش امتحان کردن داره 100%

حتما میشه اینکار رو کرد ولی فکر نمیکنم به ریسکش بیارزه. M.Eng قطعا بدون فاند خواهد بود. گرفتن پذیرش MS بدون فاند کار سختی نیست. با فاند گرفتن سخته.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

m.eng با تز هم هستش.برای نمونه دانشگاه utmمالزی master by taugh course and research
    رو داره که شامل 14 واحد کلاس+22 واحد تحقیق یا همون تز میشه
    ولی عنوان مدرک همون master of eng هستش.
    یعنی با وجود گذراندن این همه واحد research باز هم برای پذیرش در phd مشکل به وجود میاد؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

[
    یعنی با وجود گذراندن این همه واحد research باز هم برای پذیرش در phd مشکل به وجود میاد؟[/QUOTE]
    دوستان کسی جواب نمیده از دوستانی که us هستن خواهش میکنم نظر بدن اگه برم مالزی و M.eng روی عنوان مدرک باشه نمی تونم از دانشگاه های آمریکا پذیرش بگیرم.

Junior Member

با سلام
    من یه سری دانشگاههای آمریکا را دیدم که زده master of science اما thesis نداره !این چیه داستانش؟؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط HAMID1358 نمایش پست ها
    با سلام
    من یه سری دانشگاههای آمریکا را دیدم که زده master of science اما thesis نداره !این چیه داستانش؟؟
    کسی اطلاعی نداره ؟؟؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)