صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 77

موضوع: درخواست برای تسهیل گرفتن روادید

پیش فرض درخواست برای تسهیل گرفتن روادید

من فکر می کنم بهترین راه حل هم واسه آمریکا هم ایرانی ها داشتن یک کنسولگری با امکانات در خور ایران مخصوص دادن ویزا به ایران در یکی از کشورهای همسایه باشه. الان دبی، ترکیه و قبرس همه وقتها پره. من حاضرم بجای 100 دلار 500 دلار بدم اما نگن وقت نداریم. پیشنهاد می کنم یه پتیشن بسازیم بفرستیم واسه وزارت خارجه آمریکا و موضوع را بگیم. اینجوری همه کارای سفارت مخصوص ایرانیا می شه و سرعت کار هم می ره بالا. من الان خودم آمریکام و می خوام بیام ایران نمی شه، یعنی بچه هایی که الان ویزا می گیرن باز این دردسر و احتمالاً دارن.

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : درخواست برای تسهیل گرفتن روادید

اتفاقا خانم رایس بی صبرانه منتظر دیدن این پتیشن هست تا هر چه سریعتر این کنسولگری رو راه بندازه و ایرانیا رو نجات بده!
    این هم از اون نظرات جالب بود!
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

نقل قول نوشته اصلی توسط candidneshat
    من فکر می کنم بهترین راه حل هم واسه آمریکا هم ایرانی ها داشتن یک کنسولگری با امکانات در خور ایران مخصوص دادن ویزا به ایران در یکی از کشورهای همسایه باشه. الان دبی، ترکیه و قبرس همه وقتها پره. من حاضرم بجای 100 دلار 500 دلار بدم اما نگن وقت نداریم. پیشنهاد می کنم یه پتیشن بسازیم بفرستیم واسه وزارت خارجه آمریکا و موضوع را بگیم. اینجوری همه کارای سفارت مخصوص ایرانیا می شه و سرعت کار هم می ره بالا. من الان خودم آمریکام و می خوام بیام ایران نمی شه، یعنی بچه هایی که الان ویزا می گیرن باز این دردسر و احتمالاً دارن.
    بابا تو چه قدر انرژی داری ایول دمت جیز...

من با توجه به توضیحات شما آماده هرگونه خدمت به دوستان و خودم هستم

من فکر میکنم خودتون پیگیر کارها باشید مطمئنا جواب میگیرید مثل اون تاپیکی که برای اجرائی کردن وثیقه 5 میلیون تومن داره تلاش میکنه

ما همه رقم پایتیم رفیق

every thing is possible, but you must pay for it

اتفاقاً همین الان هم بعضی از سفارت های اطراف ایران مخصوص ایرانیها بهینه شده اند. مثلاً مصاحبه گر فارسی زبان دارند یا برای ایرانیها برنامه های خاص دارند و ...
    راه، همان است که تو می‌روی.

نقل قول نوشته اصلی توسط candidneshat
    رفيق، الان كه دبي خوب وقت دانشجويي ميده. ديگه چرا نالاني؟ اونهايي كه ويزاي توريستي يا مهاجرت از آمريكا ميخوان به فكر باشن، تو اين فروم همه دانشجويي هستند!!! ;D

اتفاقا از نظر من ضرری نداره. کلا تو دنیا غیر از ایران داشتن در خواست های دسته جمعی چیز عجیبی نیست. این مسئله هم یه چیزی تو همون مایه هاست. البته می تونه تحت عنوان کلی حل مشکلات دانشجوهای ایرانی باشه نه درخواست ار خانم رایس!!! ممکنه بگین که این مسئله خنده داره اما نمونه داشته قبلا که حتی از این هم در نظر اول مضحک تر به نظر می رسیده. مثلا سر جریان تصمیم جدید سفارت قبرس بعد از 15 جون یه سری می گفتن به سفارت امریکا این رو خبر بدیم. بقیه هم می خندیدن که اصلا چه ربطی داره. واقعا هم اصلا ربطی نداشت. اما این کار رو خود من 10 جون تو قبرس بعد از مصاحبه کردم و با افیسر وایسادم تا صحبت کنم.ماجرا رو تو تاپیک مربوطش نوشتم. هر لحظه منتظر بودم که طرف بگه برو بابا دلت خوشه. اما واقعا طرف با رفتارش شرمنده کرد مارو. یعنی سوالهاش دقیقا معلوم بود که داره دنبال یه راهی می گرده. اخرشم گفت که من تا اونجا که بشه کمک می کنم. تازه انگار کلی هم حال کرده بود یه نفر غیر از بحث ویزا آمریکا در یه مورد دیگه تونسته با اونا رابطه بر قرار کنه و حرف بزنه. اخرش هم یه جوری از من تشکر می کرد که انگار من یه لطف بزرگ به اونا کردمو بهشون خبر دادم. این در مورد یه مسئله بود که کوچکترین ربطی به امریکا نداشت و معلوم هم نیست چقدر بتونه کاری کنه. اما حداقل کاری که می تونستیم رو کردیم و طرف هم گوش کرد به حرف من. اینجا هم بد نیست اگر یه اقدام پخته باشه و یه در خواست کلی برای تسهیل مشکلات ایرانیا باشه نه در مورد مسائل خرد. اگه در مورد مسائل جزئی صحبتی بشه فقط اعتبار خودمون رو خدشه دار کردیم. البته بازهم میگم باید روش بیشتر فکر کرد.

الان ديگه بايد دم دموكراتا رو ببينيم. دور دور اوناست ظاهرا.
    اين خيلي ربط داره به اوضاع جوي. 4-5 سال پيش حتي هاليبرتون تو تهران دفتر داشت و دانشجوهاي مهندسي نفت ايراني رو رايگان عضو SPE ميكرد. كه البته بستنش (نميدونم دوباره باز شد يا نه).
    تا اونجا كه ميدونم ايران به اين علت كه در سازمان ملل دفتر داره كار اتباع آمريكايي رو را ميندازه و اونا مجبور نيستن برن مكزيك و كانادا. خوب چرا آمريكا اين كار رو در يك كنسولگري در تهران انجام نده. حالا اسمش كنسولگري نه هر چي. چون بحث ويزا يه كار كاملا اداريه (اين نظر منه). چون ما ميتونيم اونرو در كشورهاي همسايه هم انجام بديم. وقتي ايران كار اتباع آمريكا رو انجام ميده insitu چرا آمريكا انجام نده insitu.

اي بابا چه دل خوشي داريم ما
    (اينو با آهنگ بخونين) من ميدونم ... آخرش نميشه، من ميدونم ...
    Do not mistake coincidence for fate

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

میدونید مشکل چیه؟ مشکل ما نیستیم
    من فکر میکنم بهتره به جای اینکه فکر آمریکا باشیم که تو ایران سفارتخانه نداره به فکر همین جاهایی باشیم که تو ایران سفارت دارن و دونه دونه هم دارن بسته میشن. نمونش همین انگلستان یا جاهای دیگه که دونه دونه هم دارن سفیرهاشونو برمیگردونن
    مشکل من و شما و ... نیستیم و این چیزا هم چیزی نیست که بیان به حرف منو شما گوش بدن. مشکل ما با آمریکا بزرگتر از این حرفها هست که با پتیشن ماها حل بشه. خیلیم خوش خیالی هست که فکر کنید اونا به فکر ما و راحتی ما هستن. اگرم اجازه دادن ما بریم تو قبرس و جاهای دیگه واسه مصاحبه ویزا به خاطر منافع خودشون بوده نه اینکه دلشون به حال ما بسوزه.
    جریان سفارت قبرس هم کاملا با این موضوع فرق داشت و به نظر من کار خوبی انجام شد حالا نمیدونم چقدر تاثیر داشته باشه ولی مشکل ما با آمریکا بزرگتر از این حرفها هست که بشه با این چیزا حلش کرد.

To Eliot: هالیبرتون دفتر نداشت بلکه یه شرکت تو ایران تاسیس کرده بود که از طریق اون تو ایران پروژه میگرفت و تحریمهای آمریکا رو دور میزد تا بتونه سود زیادی ببره. فقط هم دانشجوهای ایرانی رو عضو spe نمیکرد بلکه یه قرارداد با spe بسته بود و هزینه ثبت نام تمام دانشجوهای دنیا رو میداد و در عوض مشخصات اونا رو تو دیتابیسش نگه میداشت. الانم به جای اون یه شرکت دیگه آمریکایی داره همین کارو میکنه و باز دقیقا به منافع خودشون برمیگرده و دلشون به حال ما نمیسوزه
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

حرف همه عزیزان درست و منطقی چه اونائی که موافقند وچه اونائی که مخالف هستند

اما من فکر میکنم بشه این ایده آقای کاندید نشاط رو یه جورائی در زمینه تسهیل امر ویزا ازش استفاده کرد

من از همه دوستان میخام که نظراتشون رو بدن بالاخره به یه جائی میرسیم به قول قدیمیا سنگ مفت گنجشک مفت
    every thing is possible, but you must pay for it

Junior Member

وحید جان
    شما هم به خاطر منافع خودت بوده که واسه رفتن برنامه ریزی کردی. پس من شما قبرس ترکیه امارات و امریکا همه به فکر منافع خودمون هستیم

صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)