صفحه 7 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 77

موضوع: درخواست برای تسهیل گرفتن روادید

پیش فرض پاسخ : درخواست برای تسهیل گرفتن روادید

نقل قول نوشته اصلی توسط behzaad
    با سلام
    باید عرض کنم که این فروم جایی برای شعارهاي سیاسی نیست.
    خوب بنده جواب قانع كننده اي از آقاي بهزاد در همون خط اول پستشون گرفتم(!)و مشخص شد كه مااگر داريم ميگم آقا نامه زدن زماني خوبه كه شما اول به خودت و رفتارت توجه كني يعني اينكه داريم شعار ميديم...
    در ضمن من بحث احساسي راه ننداختم.شما يك موردش رو بگو؟يكم واقع بين بودن در مورد قضايا نه تنها احساسي بودن نيست بلكه كمك مي كنه كه هدف مشتركمون رو بهتر به نتيجه برسونيم.
    در مورد نظر سنجي هم شايد بحث جالبي باشه.ميشه روش فكر كرد.
    (خوب پستم رو پاك نكن كه من ديگه نظر نميدم خودم ميكشم كنار)
    توي خونه مون به ما ميگن فراري<br />توي غربت دم به دم انگشت نگاري<br />ديگه حتي صاحب اون خونه نيستيم<br />بيرون خونه ميگن ما تروريستيم<br />وقتي خونه شده بود مثل جهنم<br />ما با ويزاي بهشت بريديم از هم <br />حالا تو برزخ بدبيني اسيريم<br />نمي تونيم ريشمونو پس بگيريم<br />چاره اي نمونده جز رفتن و رفتن<br />انگار اينو رو پيشونيمون نوشتن

راستش با توجه به حذف پست قبليم (كه هم مرتبط بود، هم غير سياسى و هم هم مودبانه) تصميم گرفته بودم كه اينجا چيزى نننويسم و نخواهم نوشت :-[آما بايد ياد آورى كنم كه ما در بخش ويزاى كانادا حدود يك ماه قبل اينكار رو كرديم و نظر سنجى تاييد كرد كه بچه ها با اين كار موافق هستند. ولى در عمل كسى حاضر به اجرا كردن طرح و مخصوصا امضا كردن نامه نشد.
    موفق باشيد

نقل قول نوشته اصلی توسط Aabed
    راستش با توجه به حذف پست قبليم (كه هم مرتبط بود، هم غير سياسى و هم هم مودبانه) تصميم گرفته بودم كه اينجا چيزى نننويسم و نخواهم نوشت :-[آما بايد ياد آورى كنم كه ما در بخش ويزاى كانادا حدود يك ماه قبل اينكار رو كرديم و نظر سنجى تاييد كرد كه بچه ها با اين كار موافق هستند. ولى در عمل كسى حاضر به اجرا كردن طرح و مخصوصا امضا كردن نامه نشد.
    موفق باشيد
    باید یادآوری کنم که تا جایی که حافظه من و قاعدتا بقیه دوستان یاری می کنه اون مطلبی که در مورد کانادا تهیه شده بود در اعتراض به نحوه رفتار سفارت کانادا با دانشجویان ایرانی و نحوه ویزا دادن به آنها بود که حتی می تونست موضوع رو بدتر کنه و که کاملا با این موضوع فرق می کرد. این موضوع اعتراض به رفتار آمریکا با ما نیست بلکه درخواست برای افزایش ظرفیت و تسهیل روند آن برای ایرانی هاست. امیدوارم متوجه فرقش باشین. در پاسخ به اون آقایی هم که گفتن اگه مثلا ارمنستان اضافه بشه مشکل حل می شه ؟ می خوام بگم که ممکنه مشکل ۱۰۰ درصد حل نشه ولی مسلما بهتر خواهد شد.
    یه نکته هم اینکه هیچ وقت این تعداد اعضای زیاد فروم ۱۰۰ درصد با هم هم عقیده نمی شن و بهتره اگه یه تعداد قابل قبولی در حد قابل قابولی با هم موافق هستن کار پیش بره.
    معمولا این جور مکاتبات با بالاترین سطح یه سازمان انجام می شه و فرستادنش برای یه ایرانی در رده پایین تر می تونه از تاثیر گذاریش کم کنه.

Member AmirCS آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Stanford

دوستان
    تقریبا همه تا حدودی درست می گن و از یه منظر خاصی به مطلب نگاه می کنن، به نظر من برای رسیدن به هدف ما نیاز به یه مدیر داریم که مرحله به مرحله کارو جلو ببره،
    حرف دوستان مخالف هم تا حدودی درسته چرا که کلمه به کلمه این درخواست بار معنایی خاصی خواهد داشت، در نتیجه باید روی نامه کار کارشناسی بشه، حتی احتمال بسته شدن فروم توسط آقایان بامنطق هم وجود داره.

از طرفه دیگه بچه های موافق هم درست میگن:
    اگر بخوایم موقتی کارو درست کنیم باید یه درخواست به سفارت یکی از کشورها بزنیم،
    اما اگر بخواهیم کار اصولی انجام بدیم و یک حرکت دسته جمعی بکنیم تا یه کنسولگری یا تغییرات چشمگیریرو ملاحظه بکنیم باید این درخواست به مقامات بالاتر برسه
    که دومی مسلما مهمتره

اما این کار باید تحت نظارت یه مدیر باشه تا مکاتبات و موضوعات مختلف به رای گذاشته بشه، و مطلب مرحله به مرحله جلو برده بشه.

بر این اساس من فکر می کنم یه مقدار صبر کنیم تا دوست عزیز بابک بیاد و نظرشو بده، چون به هر حال حرف ایشون واسه همه سند.

پس تا اون موقع صبر کنید و از فرستادن پست خودداری کنید تا خدایی نکرده مطالب به خلق آقایون بد نیاد و مشکلی برای فروم پیش نیاد.

اسم این تاپیک رو دوستان هر چه سریعتر عوض کنن چون این خودش میتونه یه دستاویز برای آقایون بشه، فکر می کنم درخواست برای تسهیل گرفتن روادید چیزه بهتری باشه
    When you first dont succeed, google- google again
    AmirCS

ApplyAbroad Champion
    Pink Floyd آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

عنوان کلی تاپیک عوض شد.

سلام

با تغییر عنوان تاپیک فرستادن نامه به رایس، عملاً این موضوع حذف می شه. من فقط می خواستم فکرمونو بریزیم رو هم که اگه کاری می شه کرد انجام بدیم و قصدم تلف کردن وقت فروم نبوده. هدفم از انتخاب یه عنوان س ک س ی، استفاده از نظرات بیشتر راجع به این موضوع بوده. در هر حال اگه مدیران سایت تشخیص می دن این موضوع حذف بشه یا مخالفین موضوع مصمم هستند، من اصرار بیشتری ندارم چون کاسه داغتر از آش نیستم.

مرسی

ApplyAbroad Champion
    Pink Floyd آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط candidneshat
    با تغییر عنوان تاپیک فرستادن نامه به رایس، عملاً این موضوع حذف می شه.
    درود
    تا جایی که من میدونم بچه ها داشتند به این نتیجه میرسیدند که خانم عامری گزینه بهتر و مناسبی برای ارسال نامه هستند، وگرنه عنوان تاپیک هیچ ربطی به هدف تاپیک نداره ضمنا" همه اون کسایی که قبلا" موضوع نوشته بودند فکر نمی کنم عنوان تاپیک خیلی براشون مهم باشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط davoudi
    نقل قول نوشته اصلی توسط candidneshat
    بچه ها من یه نامه حاضر کردم. لطفا بخوانید و انتقاد سازنده بدید که چه طور می شه محتواش رو بهتر کرد. اگه هم کلا مخالفید دلیلتون را به بقیه بگید. ما حتما می توانیم متن نهائی رو اگه به یه توافق جمعی رسیدیم بدیم یه زبان دان ویرایش کنه.

To: Secretary of State Condoleezza Rice

We, undersigned, are writing this petition on behalf of millions of Iranian people who wish to have the best cultural and educational relations between the United States and Iran. Our intention is to propose our ideas about how we can achieve this noble goal.

Firstly, we have to emphasize that we are not advocating any political or religious view by writing this letter. Most of the people who are supporting this petition are among elite members of Iranian society who wish to pursue their education in the United States, but unfortunately are paying the real cost of the opposite political views of the governments of Iran and the United States. This is not fair in our opinion and motivated us to discuss the issues with you.

Specifically, Iranian students are facing increasing problems for applying US visa including travel to a third ....Sincerely,
    اصلا نامه ی خوبی نیست. چرا که :
    1- ایشون فکر کرده است چهارتا دانشجوی ... یک نامه امضاء می کنند بعد آمریکا و ایران روابطشون خوب میشه و فردا آمریکا میاد توی ایران سفارت میزنه. یا همون فکر غلطی که در پست اول ایشون مطرح کرده است که در یک سفارت دیگر در ایران انجام بشه که این کار از لحاظ سیاسی غیر ممکنه.
    2- ایشون باز متوجه قضیه نشده اند که مشکل وقت گرفتن از سفارت نیست بلکه مشکل سیاسته (اگرچه بعدا به این مساله هم اشاره شده است.) اما حالا ما چی کار داریم که در دبی و قبرس و ترکیه است یا جای دیگه. مثلا اگه بگویند بروید ارمنستان مشکل ما حل میشه؟
    3- پارگراف های اول از سر عزت نیست و می تونند این نامه را دست بگیرند و بگویند فلان و بهمان. در اینصورت دولت ایران هم ممکنه مشکلاتی ایجاد کنه. یک راه حل این که به جای این که از روابط بین ایران و آمریکا سخن بگوییم از روابط بین مردم ایران و آمریکا بنویسیم. اگرچه باید رویش خیلی کار شود و استدلال ها خیلی ضعیفه.
    دوست عزیز من به نظر شما کاملا احترام می ذارم، اما توجه داشته باشید که 1) من نگفتم "آمریکا بیاد تو ایران سفارت بزنه"، در پست اول هم نگفتم که کار ویزا در یک سفارت دیگه "در ایران" انجام بشه. 2) از نظر من اینکه از الان وقتهای اگوست هم پر شده یه مشکله چون باعث می شه یه عده از بچه ها از خیر گزینه های آمریکاشون بگذرن.

ApplyAbroad Champion

من ترجیح می‌دادم که در این مورد اظهار نظر نکنم، چون نظر مثبتی ندارم و بعید می‌دونم که این کار عملی باشه، اما با توجه به پیام‌های خصوصی زیادی که در این چند روزه گرفتم ناچارم که نظرم رو بنویسم.
    به عقیده‌ی من راه‌اندازی یک کنسول‌گری جدا برای ایرانی‌ها تقریبا غیرممکنه، این مساله هم از نظر سیاسی غیرممکن به نظر می‌رسه و هم از این جهت که راه‌اندازی کنسول‌گری جدا هزینه‌های بسیار زیادی داره و بعید می‌دونم آمریکا انگیزه‌ی کافی برای انجام چنین کاری رو داشته باشه.

ضمنا در پیام‌ها دیده‌ام که بعضی از دوستان در نوشته‌هایی که پیشنهاد کرده بودند عنوان کرده بودند که ایرانی‌ها به دنبال سربلندی و پیشرفت بشریت هستند و جملاتی از این دست. اگر شما جای خانم رایس یا هر مقام دیگه‌ای در آمریکا یا سایر کشورهای پیشرفته بودید با دیدن چنین چیزی خنده‌اتون نمی‌گرفت و تو دل خودتون نمی‌گفتید که شما که این قدر به دنبال پیشرفت بشریت هستید، چرا کار رو از مملکت خودتون شروع نمی‌کنید؟ بگذریم. نمی‌خواهم بحث به بیراهه بره.

اون چه که گفتم، نظرات شخصی منه و ممکنه کاملا غلط باشه. بنابراین با این حرف دلسرد نشید و اگر معتقدید که این راه به نتیجه می‌رسه با قدرت ادامه‌اش بدهید.

به نظر من هم، این درخواست بی نتیجه خواهد موند و کاری از پیش نمی بره.
    من موافق نیستم :
    راهت را ادامه بده، ایمانت تو را به نتیجه خواهد رساند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)