صفحه 24 از 25 نخستنخست ... 141516171819202122232425 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 231 تا 240 , از مجموع 247

موضوع: تغيير نام در امريكا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تغيير نام در امريكا

ببخشید
    کسی که از طریق لاتاری وارد خاک آمریکا میشه همون موقع که وارد شد میتونه درخواست بده اسمشو عوض کنه؟ یا اینکه باید صبر کنه سیتیزن بشه بعد؟
    کسی اطلاع دقیقی داره؟

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    برق کنترل-خواجه نصیر،اتوماسیون بولونیا،برق واشینگتن

نقل قول نوشته اصلی توسط Bxyz نمایش پست ها
    ببخشید
    کسی که از طریق لاتاری وارد خاک آمریکا میشه همون موقع که وارد شد میتونه درخواست بده اسمشو عوض کنه؟ یا اینکه باید صبر کنه سیتیزن بشه بعد؟
    کسی اطلاع دقیقی داره؟
    ​سلام. میتونه همون موقع اینکارو بکنه
    نمیدونم چرا وقتی جواب یکی رو مستقیم هم میدیم امتیاز نمی دن و اگر حال داشتن و دوباره اومدن تو سایت و جواب رو خوندن در پست بعدی میگن: ممنون!!!! بجای نوشتن «ممنون» ....

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadpashaei نمایش پست ها
    ​سلام. میتونه همون موقع اینکارو بکنه
    ببخشید . فقط شما در این مورد مطمئن هستید؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    نرم افزار شریف - هوش مصنوعی امیرکبیر

دوستان اگه دنبال تغییر اسمید و ایرانید بد نیست که برید دنبالش. گاهی دردسرش خیلی کمتر از چیزیه که فکر میکنید. من خودم اسم شناسنامه ام یه اسم عربی بود ولی منو از بدو تولد یه چیز دیگه صدا میزدن. من همیشه دوست داشتم عوضش کنم ولی هر وقت حرفش پیش میومد همه میگفتن خیلی دردسر داره و باید استشهاد محلی جمع کنی و عوض نمیکنن و اینا. منم هیچ وقت نرفتم دنبالش که بعدا فهمیدم اشتباه کردم. حدود دو سال پیش رفتم سراغش و انجامش دادم. یه سری نکات هست که بد نیست بدونید:

- برای تغییر نام یا نام خانوادگی کافیه برید دفتر پیشخوان دولت تو محله تون و نه ثبت احوال. من که سرچ کردم تو فاصله ۱۰ دیقه ای خونمون ۲ تا بود.
    - حذف پسوند نام خانوادگی معمولا ساده انجام میشه. اگر پسوند نسبت مکان (شهر، روستا و...) باشه مثل یزدی، تهرانی و امثالش که بدون هیچ دلیلی راحت میتونید برید حذف کنید.
    - نام خانوادگی بیشتر از دوکلمه رو راحت عوض میشه کرد.
    - برای تغییر نام (اسم کوچک) یه دفتر بهتون میدن که توش به ازای هر اسمی مشخصه که به چی ها میتونید تغییر بدید. اگه اسمی که میخواید بهش تغییر بدید جزو اسم های مجاز اسم اصلیتون باشه کار به سادگی انجام میشه (در حد پر کردن یه فرم) البته اکثر اسم هایی که میشه اسم اصلی رو بهشون تغییر داد اسامی مذهبی هستن ولی لابه لاش اسامی دیگه هم هست. به هر حال اگه دوست دارید اسم عوض کنید بد نیست برید یه نگاهی بندازید، خرجش ۱۰ دیقه راه رفتنه.
    - برای تعویض مدارک اول باید شناسنامه تون عوض شه. من حدود سه ماه بعد از اینکه فرم رو پر کردم، شناسنامه جدیدم اومد در خونه. بعد از اینکه شناسنامه جدید اومد بقیه مدارک رو میتونید موازی بفرستید واسه تعویض که عمدتا زمانش یک تا دو ماهه. دانشگاه هم که خیلی سریع و عالی عمل کرد. مدارک رو بردم و فرداش تو سیستم آموزش اسمم اصلاح شده بود.

خلاصه اینکه چیزی که این همه سال فکر میکردم کلی دردسر داره شد نیم ساعت فرم پر کردن + سه ماه انتظار + نیم ساعت فرم پر کردن + یه ماه انتظار +‌ رفتن دم آموزش دانشگاه -> خلاص

البته شانسی که آوردم این بود که اسمی که میخواستم، تو فهرست مجاز اسم اصلیم موجود بود با اینکه هیچ کس فکرش هم نمیکرد چون اسم اصلی اسم عربی بود و دومی ایرانی! به هر حال رفتن و چک کردنش تو اون دفتر کذایی ضرری نداره و از اینکه بخواید برید خارج و بعد اسم عوض کنید احتمالا کم دردسر تره

اینم یادم رفت: اسم و فامیل رو میتونید همزمان (یک ضرب!) عوض کنید.
    بنابراین اگه اسمتون تو مایه های Seyed Mohammad Reza Ahmadzade Bahmanshiri Asl هست احتمالش هست با دردسر کم بتونید کوتاهترش کنید
    ویرایش توسط rtrt : February 5th, 2017 در ساعت 08:41 AM

Local Moderator
    rtrt آواتار ها

پست های نامربوط و بحث های شخصی بدون ارسال پیام خصوصی پاک شد.
    با تشکر

Junior Member

سلام.فامیلی ایرانی داریم که در انگلیسی هم مشترک باشه؟
    من دارم نام خانوادگیم رو عوض میکنم چون به فارسی هم تلفظش سخته
    میخوام چیزی بذارم که به انگلیسی هم مرسوم باشه.

Junior Member

از دوستان کسی تجربه تعویض نام (عربی) به اسم دیگه ای رو در دوران دانشجویی در امریکا داشته؟

اگر بله، ممنون میشم تجربه اش رو در اختیار بگذاره (عمومی/خصوصی)

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    برق کنترل-خواجه نصیر،اتوماسیون بولونیا،برق واشینگتن

نقل قول نوشته اصلی توسط monabavi نمایش پست ها
    از دوستان کسی تجربه تعویض نام (عربی) به اسم دیگه ای رو در دوران دانشجویی در امریکا داشته؟

اگر بله، ممنون میشم تجربه اش رو در اختیار بگذاره (عمومی/خصوصی)
    واقعا برای یک دانشجو نمیدونم بشه یا نه ولی میتونید از این صفحات بخونید:

http://www.wikihow.com/Change-Your-Name
    http://www.wikihow.com/Legally-Change-Your-Name
    google: Seattle courthouse for changing the name
    https://depts.washington.edu/qcenter...e-in-wa-state/
    نمیدونم چرا وقتی جواب یکی رو مستقیم هم میدیم امتیاز نمی دن و اگر حال داشتن و دوباره اومدن تو سایت و جواب رو خوندن در پست بعدی میگن: ممنون!!!! بجای نوشتن «ممنون» ....

Junior Member

Question پاسخ : تغيير نام در امريكا

با سلام
    دوستاني كه براي سيتيزن شيپ اقدام كردن حتما مي دونن كه فرم n-400 پر مي شه و تو اين فرايند امكان تغيير نام هم به سادگي فراهم هست.

سوال:
    در صورت تغيير نام، مشكل تناقض اسم بين پاسپورت ايراني و امريكايي چطور حل مي شود؟
    مي دانيم كه براي سفر به ايران پاس ايراني استفاده مي شود. دراينصورت بليط به چه اسمي بايد صادر شود؟ اگر با اسم ايراني باشد بعد موقع برگشت گرين كارت يا پاس امريكايي كه به اسم ديگري ست چطور مي شود؟

با تشكر

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

دوستان یک سوالی!
    اگر یک اسم رو به عنوان نیک نیم انتخاب کنیم، و بخایم تو محیط علمی/ غیر علمی اسم کوچیکمون رو با این نیک نیم بگن
    میشه اسم نیک نیم رو در ریسرچگیت و لینکداین و رزومه علمی/کاری .... همون نیک نیم بذاریم؟ یا مثلا لازمه که اسم ایرانیم مخفف با حرف اول بعد از نیک نیم بیاد؟ میشه دوستان گرام توضیح بدید؟ یا نه اینطور هست که رویه لینکداین و ریسرچگیت و رزومه هایی که ارسال میکنیم، همون اسم ایرانی میمونه و صرفا بین افراد میگیم ک منو به این نام خطاب کن.
    در اینصورت، مشکلی ایجاد نمیشه؟
    دانشگاه اگر برامون صفحه رو سایتش بعنوان دانشجوها فعلی درست کنه، اسم نیک نیم رو میذاره؟
    (من قصد تغییر نام ندارم! ولی میخام با نیک نیم صدا بشم)

کلا برای کسی ک دکتری داره و شغلها و محیطهای ریسرچ محور و مشاور بودن رو تجربه میکنه، چقدر این تغییر نام لازم هستش؟ لزوم داره؟
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون