صفحه 23 از 25 نخستنخست ... 13141516171819202122232425 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 221 تا 230 , از مجموع 247

موضوع: تغيير نام در امريكا

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    برق کنترل-خواجه نصیر،اتوماسیون بولونیا،برق واشینگتن

پیش فرض پاسخ : تغيير نام در امريكا

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid_poly97 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    کسی برا اسم مخفف اسم حمیدرضا پیشنهاد بهتری داره؟؟؟؟
    برا فامیلیم که با حروف لاتین 19 تاس چیکار میشه کرد(فامیلیم دو قسمتیه)؟؟؟
    سلام. اگر مقیم ددایم هستین که بهتره برای خودتون یک اسم بذارید. میتونید هم از طریق دادگاه اینکارو پیگیری کنید که احتمالا قبول می کنن هم از طریق تنظیم یک اقرارنامه یا Affidavit
    نمیدونم چرا وقتی جواب یکی رو مستقیم هم میدیم امتیاز نمی دن و اگر حال داشتن و دوباره اومدن تو سایت و جواب رو خوندن در پست بعدی میگن: ممنون!!!! بجای نوشتن «ممنون» ....

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

یه سوال اساسی
    علت اینکه بعضیعا اسمشون رو عوض میکنن چیه ؟ امریکایی به نظر اومدن؟!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط apply1361 نمایش پست ها
    یه سوال اساسی
    علت اینکه بعضیعا اسمشون رو عوض میکنن چیه ؟ امریکایی به نظر اومدن؟!
    صفحات اول همین تاپیک رو مطالعه کنید.

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    صفحات اول همین تاپیک رو مطالعه کنید.
    چی بگم واللا؟! من خوندم ولی احساس میکنم همش بهانه بود و دلیل اصلی همون مسلمان به نظر رسیدن و احساس کم بودن اعتماد به نفس هست. به نظر من حساسیت زیاد خوب نیست.

ApplyAbroad Guru

چی بگم واللا؟! من خوندم ولی احساس میکنم همش بهانه بود و دلیل اصلی همون مسلمان به نظر رسیدن و احساس کم بودن اعتماد به نفس هست. به نظر من حساسیت زیاد خوب نیست.
    لزوما اینطور نیست. ملیتهای دیگر غیر از مسلمانها اتفاقا بیشتر اسمشان را عوض میکنند. دلیلش هم همان است که قبلا روی همین تاپیک عرض کردم.

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    لزوما اینطور نیست. ملیتهای دیگر غیر از مسلمانها اتفاقا بیشتر اسمشان را عوض میکنند. دلیلش هم همان است که قبلا روی همین تاپیک عرض کردم.
    چی بگم. اره لزوما نه ولی خوب چند تا از دوستام گفتن کار پیدا کردن با اسم محمد مثلا سخت تر از اسم john هست! یا مثلا دوستی داشتم چون فامیلیش جوری بود که اخرش اگه یه حرف رو تلفظ نمیکردی یه جوری میشد که اون کلمه در ایران معنیش خنده دار یا حالت تمسخر داشت. 5 ماه طول کشید عوض کرد تازه از اسم جدید هم ناراضی بود و موارد اینطوری واقعا کم نیست.

ApplyAbroad Guru

چی بگم. اره لزوما نه ولی خوب چند تا از دوستام گفتن کار پیدا کردن با اسم محمد مثلا سخت تر از اسم john هست! یا مثلا دوستی داشتم چون فامیلیش جوری بود که اخرش اگه یه حرف رو تلفظ نمیکردی یه جوری میشد که اون کلمه در ایران معنیش خنده دار یا حالت تمسخر داشت. 5 ماه طول کشید عوض کرد تازه از اسم جدید هم ناراضی بود و موارد اینطوری واقعا کم نیست.
    حرف دوستانتون کاملا صحیح است. حتی تحقیق های رسمی در امریکا و کانادا هم این رو نشون میده. روی همین تاپیک دو سه تاش رو قبلا پست کردم.

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    برق کنترل-خواجه نصیر،اتوماسیون بولونیا،برق واشینگتن

همون احساسی که شما و پدر بزرگ مادر بزرگاتون نسبت به یهودی و مسیحی دارید اونام نسبت به مسلمونا دارن. فکر می کنم که واقعا اونا بازم بهترن؛ چون تحت تعالیم آخوندهای مکتب در قدیم مردم به این بیچاره ها کافر و نجس خطاب می کردن. حالا فرقش اینه که ما این ادیان رو اورجینال ایرانی هم داریم و در تلفظ اسامیشون مشکل نداریم ولی اونا حتی اسمامون رو نمیتونن تلفظ کنن و طبعا میل به خواندن نام به صورت بلند کمتره. قضیه تروریسم و اسلام هراسی هم که واقعا اثرگذاره
    نمیدونم چرا وقتی جواب یکی رو مستقیم هم میدیم امتیاز نمی دن و اگر حال داشتن و دوباره اومدن تو سایت و جواب رو خوندن در پست بعدی میگن: ممنون!!!! بجای نوشتن «ممنون» ....

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadpashaei نمایش پست ها
    همون احساسی که شما و پدر بزرگ مادر بزرگاتون نسبت به یهودی و مسیحی دارید اونام نسبت به مسلمونا دارن. فکر می کنم که واقعا اونا بازم بهترن؛ چون تحت تعالیم آخوندهای مکتب در قدیم مردم به این بیچاره ها کافر و نجس خطاب می کردن. حالا فرقش اینه که ما این ادیان رو اورجینال ایرانی هم داریم و در تلفظ اسامیشون مشکل نداریم ولی اونا حتی اسمامون رو نمیتونن تلفظ کنن و طبعا میل به خواندن نام به صورت بلند کمتره. قضیه تروریسم و اسلام هراسی هم که واقعا اثرگذاره
    مگه ما چه احساسی نسبت به مسیحی و یهودی داریم؟!
    من که اصلا برام مهم نیست و مطمینا تو امریکا هم واسه خیلیا مهم نیست اصلا. ولی اگه بحثش بشه خوب عقیدشون رو میگن.

ApplyAbroad Senior Veteran
    sepehr_5566 آواتار ها

در مورد اينكه عوض كردن اسم ميتونه درست باشه يا نادرست رو دوستان به تفصيل در پست هاي قبل در موردش صحبت كردن و نهايتا تصميم گيري در اين زمينه به عهده هر فرد هست كه با لحاظ تمامي موارد گفته شده در اين زمينه تصميم گيري كنه.

با اين حال، اگر شخصي از دوستان به هر دليلي تصميم گرفت نام خودش رو عوض كنه، به عقيده من بهتره چند مورد رو قبل از تغيير نام در نظر داشته باشه :

اولين نكته اي كه در مورد تغيير اسم وجود داره و بهتره بهش توجه بشه اينه كه هر اسمي در هر فرهنگي يه بار معنايي خاصي داره با خودش داره و ممكنه يك پيش داوري خاصي رو به ذهن شنونده برسونه. اين موضوع در فرهنگ در فرهنگ خودمون هم ميشه گفت وجود داره و در فرهنگ غربي هم تاحدودي هست. به عنوان مثال وقتي شما نام سام

در يكي از سايت هايي كه لينكش در پايين هست، به اين موضوع اشاره كرده و بعضي از پيش داوري هايي كه در مورد بعضي اسم ها وجود داره رو گفته : مثلا :
    در مورد آلكس گفته :
    Alexs are nice. Too nice.”
    “I can attest to too nice.”

اما در مورد آنتوني خوب نگفته :

“Oh god,
    Anthonys are creeps.”
    I think Anthony, I think S...ally harassing boss.”

ليست كامل رو ميتونيد در اينجا مشاهده كنيد.البته نميشه قطعا گفت حتما اينها دقيقا درسته و ميتونه عقيده شخصي نويسنده باشه اما به هر حال نشون دهنده يك پيش داوري هايي هست كه ميتونه وجود داشته باشه.بنابراين بد نيست قبل انتخاب نام در منابع مختلف درمورد اونها يه تحقيق اوليه انجام بديم و در زمان انتخاب نام اين موضوع رو در نظر داشته باشيم.

علاوه بر اون نكته ديگه اي كه به عقيده من مي بايست در نظر گرفت ميزان popularity‌ اسم در بازه هاي زماني مختلف هست. يعني در حقيقت اين موضوع كه اسمي كه انتخاب ميكنيم به بازه سني ما بخوره هم مي بايست در نظر داشته باشيم.

براي اينكه اين وضوع مشخص تر بشه در ادامه دو نام Jeffry و Matthew رو با هم مقايسه كرديم و فرض كنيم يك فرد متولد دهه 60 در ايران ميخواد از بين اين دو نام يكي رو انتخاب كنه :
    براي اين كار ما در ابتدا محبوبيت اين دو اسم رو در بازه هاي زماني مختلف بررسي ميكنيم.

مثلا در شكل بعد ميزان محبوبيت اسم
    Jeffery‌ در بازه هاي زماني مختلف نشون داده شده :

بنابراين همون طور كه ديده ميشه اين نام در سالهاي 1960 محبوب بوده و بنابراي بيشتر مناسب يك فرد مثلا 50 ساله است و شايد اسم بهترين گزينه براي يك جوون متولد دهه 60 ايران يعني سال هاي 1980-90 نيست.
    در مقايسه ميتونيم مثلا Matthew رو نگاه كنيم:

همون طور كه ديده ميشه اين نام جز 3 نام اول در سال 1980 يا ( معادل دهه 60 ) خودمون بوده و نشون ميده اگه شخص متولد اين دهه اين نام رو براي خودش انتخاب كنه ميتونه نام مناسب تري براش باشه .

اين رو ميشه اينجوري بهش نگاه كرد كه يك فرد 50 ساله در ايران نامش مثلا احمد باشه مناسب تره يا آرتين . به نظر شما كدوم به اين سن بيشتر ميخوره يا معقول تره ؟ همين موضوع ميتونه در فرهنگ هاي ديگه هم وجود داشته باشه و بنابراين بهتره كه ما هم در هنگام تغيير نام در فرهنگ جديد به اون توجه داشته باشيم.
    ویرایش توسط sepehr_5566 : August 30th, 2016 در ساعت 11:39 AM
    گاهی زندگی یعنی سخت کوشی برای رویایی، که هیچکس جز شما قادر به دیدنش نیست