صفحه 19 از 25 نخستنخست ... 910111213141516171819202122232425 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 247

موضوع: تغيير نام در امريكا

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : تغيير نام در امريكا

نقل قول نوشته اصلی توسط alamdar_313 نمایش پست ها
    یک سوال دارم. ببخشید اگر تکراری هست
    میخوام بدونم این تعویض اسم فقط مربوط به اسم هست یا فامیلی هم میشه عوض کرد؟ و بعدش اینکه اصلا این تعویض کجا صورت میگیره؟ توی ایران و موقع گرفتن پاسپورت میشه با هر اسم و فامیلی که خواستیم پاس بگیریم؟ یا نه باید حتما مطابق شناسنامه باشه و بعد که رفتیم امریکا اونجا توی اداره ی خاصی میریم و عوضش میکنیم؟

بعدش اینکه مدارک ما بالاخره به کدوم اسم میشه و اگر خواستیم بیایم ایران مارو با چه اسمی میشناسن؟ (همون شناسنامه و کارت ملی سابق معتبره در ایران؟)
    در ایران یا خارج؟
    در امریکا و کانادا شما باید تقاضای تغییر نام را به اداره ثبت احوال ایالتی بفرستید و در صورت موافقت برگه تغییر نام رسمی را برای شما صادر میکنند. هم اسم و هم فامیل را میشود عوض کرد. تغییر نام در امریکا هیچ تاثیری روی نام شما در ایران ندارد. مدارک شما در هر کشور به نام رسمی شما در آن کشور است.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    در ایران یا خارج؟
    در امریکا و کانادا شما باید تقاضای تغییر نام را به اداره ثبت احوال ایالتی بفرستید و در صورت موافقت برگه تغییر نام رسمی را برای شما صادر میکنند. هم اسم و هم فامیل را میشود عوض کرد. تغییر نام در امریکا هیچ تاثیری روی نام شما در ایران ندارد. مدارک شما در هر کشور به نام رسمی شما در آن کشور است.
    ضمن تشکر
    در ایران که روند تغییر مشخص هست. ولی چون قبلا تو همین تاپیک خونده بودم که گویا در حین گرفتن گذرنامه میشود نام را تغییر داد (یعنی با یک نام جدید گذرنامه گرفت) پرسیدم ببینم جریان چیه؟

همچنین اگربریم اونجا و نام یا فامیل رو عوض کنیم و مدارکمون اونجا با نام جدید بشه ، و بخوایم دوباره برای زندگی بیایم ایران دوباره باید بریم همون اداره که مدارکمون رو با نام قبلی دوباره چاپ کنن؟ یا مثلا یه برگه توضیحات میدن و کافیه؟

کلا کار سخت و پیچیده ای هست یا راحته؟
    از بدبختی های مملکت من این است که به ورودی ها توجه میکنند نه خروجی ها. گیریم نفر اول المپیاد ، گیریم نفر اول کنکور ، گیریم شاگرد اول دانشگاه ، گیریم .....نتیجه اش چه بود؟ چرا کسی از نتیجه ها سوال نمیکند ، سوال است برای من!

ApplyAbroad Guru

ضمن تشکر
    در ایران که روند تغییر مشخص هست. ولی چون قبلا تو همین تاپیک خونده بودم که گویا در حین گرفتن گذرنامه میشود نام را تغییر داد (یعنی با یک نام جدید گذرنامه گرفت) پرسیدم ببینم جریان چیه؟

همچنین اگربریم اونجا و نام یا فامیل رو عوض کنیم و مدارکمون اونجا با نام جدید بشه ، و بخوایم دوباره برای زندگی بیایم ایران دوباره باید بریم همون اداره که مدارکمون رو با نام قبلی دوباره چاپ کنن؟ یا مثلا یه برگه توضیحات میدن و کافیه؟

کلا کار سخت و پیچیده ای هست یا راحته؟
    ببخشید متوجه نشدم. کدوم مدارک رو برای ایران دوباره لازم دارید؟ اگرمنظورتون مدارک تحصیلی است که با همان اسمی صادر میشود که در زمان فارغ التحصیلی داشته اید و تا جایی که بنده میدانم قابل تغییر نیست. در جایی که من هستم به شما یک گواهی تغییر نام میدهند که میتوانید هرجا مدارک با اسم قبلی تان را میفرستید این گواهی تغییر نام را هم ضمیمه کنید.

ممنون
    منظورم برعکسش بود. مثلا ما میریم آمریکا و تغییر نام میدیم. بعد اونجا دکترا میگیریم. حالا مدرک دکترا رو با نام جدید میدن دیگه؟
    حالا دوباره خواستیم برگردیم ایران و بگیم این دکترای ماست (با توجه به اینکه دکترا به نام آمریکایی ما صادر شده) همون برگه تغییر نام رو بهش ضمیمه کنیم کافیه یا باید دوباره درخواست بدیم تا دانشگاه آمریکایی مدرک رو دوباره با نام قدیم ما(که توی ایران داشتیم) صادر کنه؟
    از بدبختی های مملکت من این است که به ورودی ها توجه میکنند نه خروجی ها. گیریم نفر اول المپیاد ، گیریم نفر اول کنکور ، گیریم شاگرد اول دانشگاه ، گیریم .....نتیجه اش چه بود؟ چرا کسی از نتیجه ها سوال نمیکند ، سوال است برای من!

ApplyAbroad Guru

ممنون
    منظورم برعکسش بود. مثلا ما میریم آمریکا و تغییر نام میدیم. بعد اونجا دکترا میگیریم. حالا مدرک دکترا رو با نام جدید میدن دیگه؟
    حالا دوباره خواستیم برگردیم ایران و بگیم این دکترای ماست (با توجه به اینکه دکترا به نام آمریکایی ما صادر شده) همون برگه تغییر نام رو بهش ضمیمه کنیم کافیه یا باید دوباره درخواست بدیم تا دانشگاه آمریکایی مدرک رو دوباره با نام قدیم ما(که توی ایران داشتیم) صادر کنه؟
    فکر نمی کنم دانشگاه دوباره مدرک شما را با نام قدیم صادر کنه. تجربه ای در این خصوص ندارم ولی احتمالا باید با همان برگه تغییر نام در ایران تقاضای ارزشیابی مدرک تون رو بدهید. میتونید از اداره ارزشیابی وزارت علوم سوال کنید.

Junior Member

قلوب جان اگر اسم فاميل پاس ايراني و پاس خارجي يكي نباشه وقتي ميخواهيم بليط بخريم بايد از كدوم استفاده كنيم؟ و وقتي از ايران خارج ميشيم وقتي ويزا خواستند بايد چيكار كنيم يعني اون پاس خارجي با يه اسم ديگه رو ايران قبول ميكنه؟؟؟
    ممنون از پاسخ هاي هميشه خوبت

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط artins نمایش پست ها
    قلوب جان اگر اسم فاميل پاس ايراني و پاس خارجي يكي نباشه وقتي ميخواهيم بليط بخريم بايد از كدوم استفاده كنيم؟ و وقتي از ايران خارج ميشيم وقتي ويزا خواستند بايد چيكار كنيم يعني اون پاس خارجي با يه اسم ديگه رو ايران قبول ميكنه؟؟؟
    سوال جالبی است متاسفانه اطلاع دقیقی در این مورد ندارم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط artins نمایش پست ها
    ایران رو نمی دونم ولی خیلی کشورها این امکان رو میدن که در پاسپورتتون مهری بزنید که نشون بده شما در ملیت دیگه استمون به شکل متفاوتی نوشته میشه و بعد از اون بلیط با اسم هر کدوم از پاسپورت ها که باشه قابل قبول است. زنگ بزنید و از سفارت (هم ایران و هم اون کشور خارجی) بپرسید.

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    برق کنترل-خواجه نصیر،اتوماسیون بولونیا،برق واشینگتن

برای آمریکا اگر از همین ایران تغییر نام بدیم و پاسپورت بگیریم خیلی خوبه ولی اگر ویزای دانشجویی بخوایم واقعا آفیسر شک نمی کنه نمی خوایم برگردیم؟!!! ممکنه ریجکت کنه فقط به همین دلیل،درسته؟ راستی اون روش تغییر نام در پاسپورت در همین ایران رو کجا نوشتن قبلا؟
    نمیدونم چرا وقتی جواب یکی رو مستقیم هم میدیم امتیاز نمی دن و اگر حال داشتن و دوباره اومدن تو سایت و جواب رو خوندن در پست بعدی میگن: ممنون!!!! بجای نوشتن «ممنون» ....

بدترین دردسر برای امثال من هست که اسمشون ۱. سید ۲. و اسمشون دو سیلابی مثل اسم من که ؛محمد رضا است

من که اسممو دوست دار م ولی خوب سخته و هرقت ایدیمو می خوان یا باید اسپل کنم طرف میمونه توش حالا می خوام مخففش کنم موندم والا دوستان اگر پیشنهادی دارن لطفا بگن