صفحه 12 از 25 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 247

موضوع: تغيير نام در امريكا

Banned

پیش فرض پاسخ : تغيير نام در امريكا

نقل قول نوشته اصلی توسط moonlight نمایش پست ها
    I really think I have to do this!!..These people even can not pronounce my name
    And in the case you want to find a job its really important. But what will happen to my iranian passport?
    And all the diploma I have in Iran?
    مدراک تحصیلی شما به همان شکل باقی می مانند و تغییری نمی کنند. شما هر وقت بخواهید ثابت کنید اینها متعلق به شما هستند باید مدرکی دال بر این تغییر نام ارائه دهید مثلا کپی تایید شده گذرنامه ایرانی تان را هم برای دانشگاه یا شرکتی که مدرکتان را می فرستید بفرستید. به هر حال شما هر گاه بخواهید به ایران رفت و آمد کنید باید از همان گذرنامه ایرانیتان استفاده کنید و نمی توانید با گذرنامه ای که از کشور دیگری گرفته اید و نام دیگری روی آن درج شده به ایران رفت و آمد کنید (البته همان نام قبلی هم روی آن باشد فرقی ندارد در کل ایران از ایرانی ها گذرنامه کشورهای دیگرشان را قبول نمی کند و به ابرانی ها ویزای ایرانی نمی دهد تا در گذرنامه خارجی شان بزنند. در واقع ایران با اینکه افراد تابعیت دوگانه داشته باشند مشکلی ندارد ولی آن را به رسمیت هم نمی شناسد.).

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

یه مشکلی که اسمهای انگلیسی دارن اینه که با قیافه ی middle eastern هم خونی ندارن و کلا بعضا مضحک به نظر میرسن برای adopt کردن. مخصوصا اسمهایی که از شمال اروپا اومده و قیافه ی بلاند تداعی می کنه. مثل اینه که یه دانمارکی سفید و بلاند اسمش رو بذاره اکبر!
    به نظر من اگر کسی می خواد اسم انکلیسی بگیره باید از اسامی خیلی popular اینجا دوری کنه. مثل مایکل و ویلیام و جان و ...
    موافق؟ مخالف؟
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Banned

این موضوع شاید زمانی که نسل اول مهاجران از یک کشوری وارد کشور میزبان شده باشند کمی غیرعادی به نظر برسد ولی در مورد کشوری که نسل های دوم و سوم مهاجران هم در آنجا به دنیا آمده اند و بزرگ شده اند به تدریج رنگ می بازد. الان در کشورهایی مثل آمریکا و کانادا خیلی از ملیت های مختلف نسل اندر نسل در آنجا بوده اند و داشتن نام های غربی به نظرم خیلی غیرعادی نیست.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    یه مشکلی که اسمهای انگلیسی دارن اینه که با قیافه ی middle eastern هم خونی ندارن و کلا بعضا مضحک به نظر میرسن برای adopt کردن. مخصوصا اسمهایی که از شمال اروپا اومده و قیافه ی بلاند تداعی می کنه. مثل اینه که یه دانمارکی سفید و بلاند اسمش رو بذاره اکبر!
    به نظر من اگر کسی می خواد اسم انکلیسی بگیره باید از اسامی خیلی popular اینجا دوری کنه. مثل مایکل و ویلیام و جان و ...
    موافق؟ مخالف؟
    تا حدی ولی بهر حال اسم فامیلتون اصلیتتون رو نشون میده. هدف از تغییر نام پنهان کردن نژاد و اصلیت تون نیست فقط ساده تر کردن تلفظ اسمتون است. وقتی طرف ببینه اسمتون مثلا مایکل علیزاده است خودش میفهمه که اصلیتتون امریکایی نیست دیگه.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    تا حدی ولی بهر حال اسم فامیلتون اصلیتتون رو نشون میده. هدف از تغییر نام پنهان کردن نژاد و اصلیت تون نیست فقط ساده تر کردن تلفظ اسمتون است. وقتی طرف ببینه اسمتون مثلا مایکل علیزاده است خودش میفهمه که اصلیتتون امریکایی نیست دیگه.
    من فکر می کردم منظور شما از تغییر نام داشتن برش بیشتر تو بیزینس و ... تو کشور میزباناست. بهتر بپرسم عوض کردن یک اسم ایرانی که تلفظش هم برای آمریکایی ها کاملا ساده و بی دردسره، به یه اسم انگلیسی مثل مایکل مثلا توجیهی داره؟ کلا اسم آمریکایی adopt شه بهترتره؟

ApplyAbroad Guru

من فکر می کردم منظور شما از تغییر نام داشتن برش بیشتر تو بیزینس و ... تو کشور میزباناست. بهتر بپرسم عوض کردن یک اسم ایرانی که تلفظش هم برای آمریکایی ها کاملا ساده و بی دردسره، به یه اسم انگلیسی مثل مایکل مثلا توجیهی داره؟ کلا اسم آمریکایی adopt شه بهترتره؟
    بله منظورم همینه که شما فرمودین. بر این اساس به نظر من اسم کوچک امریکایی استفاده کردن بهتره.

Junior Member fdsn68 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کشاورزی/مکانیک ماشین آلات.صنعتی اصفهان

بچه ها این سایت : http://www.babynamespedia.com

اطلاعات خیلی جالبی در مورد اسامی ،تلفظشون و ریشه ی اونها و میزان محبوبیتشون (البته در خارجه ...) داره که میتونید در مورد هر اسمی که مد نظرتون هست(حتی اسمای ایرانی) از طریق جستجو و یا لیست حروف الفبایی ، اون اطلاعات رو بدست بیارین

واسه اینکه آدم بفهمه اسمش اونطرف چطور ازش برداشت میشه،چقدر محبوب و یا کلا چقدر شناخته شده هست و چطور تلفظش میکنن،خیلی مفیده(تلفظ صوتی هم داره)

هر اسمی رو هم که بیارین ،یه عالمه اسم مشابه اون رو در اختیارتون قرار میده که به درد اونایی که میخوان nickname واسه خودشون انتخاب کنن میخوره

نکته جالش اینه که اطلاعاتش واقعا دقیق و کامله و دامنه ی وسیعی از اسامی رو در بر میگیره

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering

سلام دوستان،
    من رو از بچگی هاله صدا میکردن همه، اول دبستان که رفتم مدرسه تازه فهمیدم تو شناسنامه الهامه!!!
    قبل فرایند apply خواستم عوضش کنم ولی چون تمامی مدارکم الهام بود این کارو نکردم. الان هم منتظره ویزام هستم برای آمریکا! الان دیگه نمیشه عوضش کرد؟ اگه تو شناسنامه عوض کنم موقعه رفتن آمریکا یا برگشت به ایران مشکل به وجود میاد؟ از اونجایی که اسمه عربی مشهوری هم هست باهاش راحت نیستم!

نقل قول نوشته اصلی توسط transfinite نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    من رو از بچگی هاله صدا میکردن همه، اول دبستان که رفتم مدرسه تازه فهمیدم تو شناسنامه الهامه!!!
    قبل فرایند apply خواستم عوضش کنم ولی چون تمامی مدارکم الهام بود این کارو نکردم. الان هم منتظره ویزام هستم برای آمریکا! الان دیگه نمیشه عوضش کرد؟ اگه تو شناسنامه عوض کنم موقعه رفتن آمریکا یا برگشت به ایران مشکل به وجود میاد؟ از اونجایی که اسمه عربی مشهوری هم هست باهاش راحت نیستم!
    شما هر وقت اسمتون رو تو ایران قانونی تغییر دادین نامه شو میارین آمریکا و کلیه مدارکتون رو تغییر میدین حتی اکانتهای دانشگاه و ... و مشکلی از این بابت پیش نمیاد.
    البته بماند که از نظر قوانین ثبت و احوال ایران هیچ دلیلی برای تغییر نام "الهام" وجود نداره و بعیده با درخواستتون موافقت بشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering

شما هر وقت اسمتون رو تو ایران قانونی تغییر دادین نامه شو میارین آمریکا و کلیه مدارکتون رو تغییر میدین حتی اکانتهای دانشگاه و ... و مشکلی از این بابت پیش نمیاد.
    البته بماند که از نظر قوانین ثبت و احوال ایران هیچ دلیلی برای تغییر نام "الهام" وجود نداره و بعیده با درخواستتون موافقت بشه.
    ممنون از پاسختون! یعنی الان اگه تغییر بدم دیگه لازم نیست دوباره پاسپورت بگیرم؟ و میتونم از ویزای پاسپورتم استفاده کنم موقعه رفتن؟