صفحه 14 از 25 نخستنخست ... 456789101112131415161718192021222324 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 247

موضوع: تغيير نام در امريكا

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : تغيير نام در امريكا

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    اتفاقا من هم بیشترین تغییر نام رو بین چینی ها دیدم که طبیعی هم هست چون تلفظ اسمهای چینی عموما تو انگلیسی سخته.

به نظر من خجالت و تاسف در اینه که آدم به خاطر سختی تلفظ اسمش تو زندگیش تو جامعه میزبان به موفقیت کمتری دست پیدا کنه. کما اینکه دیدم آدمهایی که حتی حاضر نیستن بعد مهاجرت دست از رذایل اخلاقی خرده فرهنگ خودشون بر دارن و وقتی آدمهای موفق رو میبینن که روی این مسایل پیش پا افتده پا فشاری نمی کنن، سریع برچسب بیگانه پرستی و وطن فروشی بهشون می چسبونن تا بلکه به شکلی عقب موندگی ها و درجا زدنهای مالی و فرهنگی خودشون رو توجیه کنن.

من حتی با کوتاه کردن اسم مخالفم چون اونجوری یک چیز بی معنا درست میشه و درواقع شما اسم ایرانی خودتون رو هم خراب می کنید.
    بحث این نیست که سختی تلفظ مرتبط با موفقیت باشه، مسئله سادگی در کارهای روزمره است. به هر حال این هم حق یک شخصه که انتخاب کنه بقیه چطور صداش کنند بدون اینکه مورد قضاوت سایرین قرار بگیره یا به قول شما برچسب های بیگانه پرستی و وطن فروشی بهش زده بشه.

Member yasinhajizadeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکترای مهندسی طی کشی

من خودم هرموقع چینی میبینم که رو تگ اسمش زده تونی، جک، آرتور، پیش خودم میخندم. لامصب هم اسم هایی میزارن که نشون میده بابابزرگشون با کلمب همسفر بوده و شخصا آمریکا رو کشف کردن. آخه تو کجا تونی هستی که 2 کلمه انگلیسی هم نمیتونی صحبت کنی؟ به هرحال اسم من سخته برای اینا و درست هم نمیگن اما من هیچوقت عوض نکردم، چون چیزی بوده که پدر مادرم انتخاب کردن و خودم هم دوس دارم. به نظرم، دلیلی نداره که عوض کنین، مگر اینکه خیلی طولانی باشه که در اون صورت هم من اگر بودم مخفف میکردم. نه اینکه اسمم محمدکوروش یا ژینگوکایدو باشه، بزارم جان یا جک. اینم تو همین مایه ها هست که بزخی از خانم های هموطن خودمون، تا میرسن اینجا، بلوند میکنن موهاشون رو که شبیه اینجایی ها بشن، اما چشم و ابرو مشکی هست و پوست تیره. خوب اینجوری که آدم شبیه هویج میشه تا شبیه یکی که جد اندر جد اسکاندیناوی بوده. من همیشه عقیده دارم آدم نباید کاری بکنه که مردم بخندن بهش. حالا چه گذاشتن جان به جای ژینگوکایدو باشه، چه رنگ کردن مو برای شبیه شدن به اینا. خودتون باشین لطفا

پ.ن: رنگ کردن مو برای خوشگلی با رنگ کردن مو برای شبیه غربی ها شدن فرق داره ها. نریزین سرم بعدا :دی
    ویرایش توسط zebarjadi : September 24th, 2013 در ساعت 10:14 AM دلیل: ترکیب ارسال‌ها

Junior Member jhangard آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Architecture

برای محسن پیشنهاد بدید؟ plz موشن صدا میزنن.

سلام به همگی‌
    اطلاعاتی‌ دقیق در رابطه با تغییر نام به صورت قانونی برای id کارت و دیگر مدارک در کشور آمریکا با ویزا دانشجویی می‌خواستم بدونم
    با تشکر

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Adrian_Aalique نمایش پست ها
    سلام به همگی‌
    اطلاعاتی‌ دقیق در رابطه با تغییر نام به صورت قانونی برای id کارت و دیگر مدارک در کشور آمریکا با ویزا دانشجویی می‌خواستم بدونم
    با تشکر
    official change of your name in your home country
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Junior Member

مهــــــــــرداد رو چیکارش کنیم؟

رشته و دانشگاه
    Architecture

نقل قول نوشته اصلی توسط jhangard نمایش پست ها
    برای محسن پیشنهاد بدید؟ plz موشن صدا میزنن.
    Mason به جای Mohsen خوبه؟ مرتبط با رشتم هست
    کسی نمیخنده این نیتیو نیست قیافش به امریکن ها نمیخوره چرا اسمش Mason هست؟
    بعد یه سوال دیگه، این اسم رو در پاسپورت هم میشه تغییرش داد؟ مدارک هم یه بار دیگه ترجمه بکنم دادگستری مهر میزنه به این اسم؟

رشته و دانشگاه
    Architecture

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdod نمایش پست ها
    مهــــــــــرداد رو چیکارش کنیم؟
    من Meynard رو پیشنهاد میکنم به معنی شجاع و قوی. نام تقریبا مرسوم در امریکا

http://www.thinkbabynames.com/meaning/1/Maynard

یعنی واقعا نمیتونن اسم های مارو درست بگن؟! یعنی ما هم اسم های اونهارو همینطوری غلط داریم میگیم؟
    اسم محمد رو چطور؟ چون محمد اسم معروفی هست و حتی بعضی آمریکایی ها مثل "کِلِی" اسمشون رو محمد علی گذاشتن ، آیا نیازه اسم محمد رو هم تغییر داد؟ اصلا محمد رو چطوری تلفظ میکنن؟

همچنین برای فامیلی چه باید کرد! فامیلی من اولش از 3 تا حرف بی صدا شروع میشه طوری که تلفظش تو فارسی هم یکمی سخته . یعنی اینم باید احتمالا مخفف کنم؟ هرچند فکر نکنم مخففش رو هم بتونن درست بگن!

اصلا این امر اجباری هست یا اختیاری؟ و فرضا اگر کسی به مرحله سیتیزن شدن رسید باید یک اسم و فامیل جدید و غربی برای خودش بذاره یا میتونه با همون اسم و فامیل سابق مدارک تابعیت و ... بگیره؟

Senior Member Context آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Living in Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash_Mohebi7 نمایش پست ها
    ممنون از پاسخ شما, این تغییر تام در سال اول تحصیل هم امکانپذیره ؟که پابلیکشن های دوران دانشجویی به اسم جدید باشن ؟ {من به شخصه به اهمیت اسم در پیشرفت کاری و روابط اجتماعی واقفم}
    جایی دکر کردید که خودتون برای این کار اقدام نکردید, از طول پروسه تغییر نام اطلاعی دارین؟
    فقط اسم رو میشه عوض کرد یا این تغییر شامل فامیلی هم میشه ؟

باتشکر از Guru اپلای ابرود!
    نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    بستگی به ایالت محل اقامت تون داره. اطلاعات اداره ثبت احوال (registrar) محل تون رو چک کنید ببینید چطور انجام میشه.
    با سلام...
    من مطالب این تاپیک رو خوندم ولی نتوستم به جواب این سوال که 1) میشه فامیلی هم عوض کرد یا نه 2) درسال اول تحصیل و با ویزای دانشجویی اینکار امکان پذیره برسم.

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن. ایالت کلرادو امریکا.