صفحه 4 از 25 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 247

موضوع: تغيير نام در امريكا

Member Civil_Engineer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sharif University of Technology

پیش فرض پاسخ : نوشته های یک 2 ملیتی درباره ی آمریکا

"تلفظ بعضی اسامی سخته و باعث دردسر میشه "
    من هم دقیقاً همین رو گفتم

"علاوه بر این فکر میکنن شما عربی..."
    نمی دونم ماها چرا این قدر با اعراب مشکل داریم. اگر منظورتون پرستیژ هست فکر نمی کنید کشورهای مثل امارات، قطر، کویت و عربستان در دیدگاه اون ها جایگاه بهتری دارن (دست کم به این خاطر که روابطشون با غرب خوبه و رسانه هاشون علیه این کشورها تبلیغات منفی ندارن و تعداد قابل توجهی از غربی ها به این کشورها سفر می کنن در حالی که تو کشور ما به عنوان جاسوس بازداشت می شن).

"مسلمونی چیزی نیست که اونجا بهش افتخار کنی"
    من قرار نیست علناً و در ملاء عام به مسلمون بودنم افتخار کنم. این یک مسئله درونی هست.
    اگر کسی به خاطر اسمم در مورد من پیش داوری کنه من سعی می کنم بهش ثابت کنم داره اشتباه می کنه، ممکن هم هست موفق نشم. اما مهم اینه که من از خودم مطمئن هستم که آدم افراطی و بنیادگرایی نیستم.

ApplyAbroad Guru

علی (Ali) اسم ساده و معمول است. مشکلی نخواهید داشت.

شهداد (Shahdad) یک کمی مشکل خواهد بود. اسم شما رو شدد تلفظ خواهند کرد و موقع نوشتنش گیج خواهند شد. این H دوم شه یا شاه همیشه مایه دردسره. همون آلکس بهتره البته برای اپلیکیشن و کارهای رسمی از اسم اصلی خودتون استفاده کنید.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Civil_Engineer نمایش پست ها
    من به مسلمون بودن خودم افتخار می کنم و احساس نمی کنم یه اسم دیگه می تونه سطح منو بالا بیاره
    دوست عزیز مسلمون بودن که به اسم کاری نداره. چه مایکل نامیده بشوید چه محمد میتونید مسلمون باشید.

Member Civil_Engineer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sharif University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    دوست عزیز مسلمون بودن که به اسم کاری نداره. چه مایکل نامیده بشوید چه محمد میتونید مسلمون باشید.
    بله درسته. منتها یکی از دوستان خاطره ای تعریف کرده بود و من خواستم بگم از اینکه بفهمن من مسلمونم (از روی اسمم) ناراحت نمی شم.

من این رو از یک دوست آمریکایی الاصل پرسیدم (بحث اسم و اسلام). اعتقاد داشت که این کاملا باید منطقه ای بحث بشه و همه جای امریکا مثل هم نیست. قبلش این رو هم گفت که همه آدم ها مثل هم نیستن (قبلا تو یه پستم نوشته بودم که یکی گفته بود آمریکایی ها ایدیت نیستن، تشخیص میدن!). احساس کردم بهشون بر می خوره که ما فکر کنیم انقدر سطحی نگر هستن.

ApplyAbroad Hero

با سلام به دوستان عزیز

خارج جایی هست که شما می توانید آزادانه زندگی کنید، اگر اسمتان "محمد حسن علی الله "هم باشد و خودتان دوستان داشته باشد که این نامتان صدا زده شود؛ همه آنرا استفاده خواهند کرد. این بستگی به خودتان دارد. شما با نامتان سنجیده نمی شوید، شما با نامتان دیده نمی شود بلکه شما با رفتار روزمره تان، تعاملتان با فرهنگ جدید شناخته می شوید به جای تعویض نام ها چرکهای فرهنگی را از خود پاک کنیم. آسان تر در دل جامعه جدید وارد خواهیم شد.

خارجی برخلاف ما، تجربه و قدرت شناخت حقیقی افراد رو در صورت لزوم دارد ومی داند، ممکن هست محمد علی پیدا شود که انسانیت را از هزاران جک و آلینا و ... بهتر بداند. شاید برای ما سخت باشد ولی برای آنها آسان تر هست چون جامعه شان بازتر و برخوردشان با فرهنگهای مختلف زیاد.

به نظر من هیچگاه نباید افراط و تفریط کرد، نه برای هویت هزاران ساله ی مان سینه چاک بدهیم و نه برای هویت حالمان سرافکنده بشویم. با واقعیت زندگی کنیم.
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

Member moyamos آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CE

امروز که داشتم سایت یک دانشگاه رو بررسی می کردم و توی سایتهای مراکز تحقیقات شون با دیدن اسم بعضی از اعضا یاد این بحث اینجا افتاد، حالا اسم ها رو ببینید:

Munirul Islam
    Ali Mustafa

بابا کمی اعتماد بنفس داشته باشین!

ApplyAbroad Champion
    hossein2266 آواتار ها

پیش فرض تغيير نام در امريكا

دوستان توجه داشته باشند

مسايل مربوط به اسم ايراني و همچنين تغيير آن در امريكا در اين تاپيك دنبال مي شود...

با تشكر،
    مديريت انجمن امريكا
    ویرایش توسط hossein2266 : October 8th, 2011 در ساعت 10:05 PM
    تاريخ ثابت كرد انسان مذهب را ساخت، اما مذهب انسان را نساخت.
    والاترين مذهب بشر، انسانيت است و كامل ترين كتابش، عقل و قدرت انديشيدن. پس آفريدگار را در خود بيابيد!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

پیش فرض پاسخ : تغيير نام در امريكا

منو تو دانشگاه همه سید صدا میزدند و این موضوع اصلا برام خوشایند نبود چون دین و ایمان درستی نداشتم و باعث عذاب وجدانم میشد. ولی از اونجایی که اصلا دوست ندارم با یه عرب اشتباه گرفته بشم حتما در اولین فرصت اسم عربیم رو عوض میکنم.تو ایران که امکانش نیست چون خلاف مقررات که اسم عربی رو عوض کنید.
    اگه یه روزی برم usاسمم رو میزارم "جان اسمیت"چون خیلی اسم هنریی هستش شاید هم به تعصی از دکتر سروش گذاشتم"عبدالکریم"

ApplyAbroad Hero dexoey آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    HTW Berlin - Construction and Real Estate Management

پیش فرض پاسخ : تغيير نام در امريكا

به نظرتون با تلفظ مهدی مشکل دارند؟
    در ضمن! اگر یک ایرانی که در امریکا ساکنه و داره درس میخونه, میتونه اسمشو تغییر بده؟
    از ایرانی بودنم بسیار متنفرم.
    به علت جو حاکم بر این سایت، حضور من بسیار کمرنگ می باشد.