صفحه 5 از 25 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 247

موضوع: تغيير نام در امريكا

Member

پیش فرض پاسخ : تغيير نام در امريكا

من اسم و فامیلیم چهار کلمه میشه و سید هم دارم.اگه رزومه هایی که الان برای استادا میفرستم فقط اسمم و یک کلمه از فامیلیم رو بگم ممکنه استاده بعد اپلایم(با اسم کامل) نفهمه که من همونم؟!!!
    من این جا تو ایران به اسم اول فامیلیم معروفم اگه فقط بخوام یه کلمه از فامیلیم بذارم باید حتما کلمه ی دوم باشه؟(تو پاسپورت و مدرک زبانم دو قسمت فامیلیم پشت هم و بدون فاصله نوشته شده)

Junior Member

یادمه یه تاپیکی با این موضوع بود تو فروم...دقیقن این مشکل واسه اونایی هاست که تلفظش واسه بقیه سخت هست و برای همین ه که چینی ها از کلماته مستعار استفاده می کنن...یکی از دوستم اینجا هم اتاقیش چینی به نام Su ! میگفت بهم میتونین بگین Fish! به دوستم گفتم که اسمش که بدتر خنده دار تر و سختر شد که !
    ولی کلا خارجی ها با h تو کلمات عربی مشکل داران اساسی!
    احسان و میگن احححسان و بعد طزف مجبوز می شه اسمشو بکنه اسی و ..کلا اسم باید طوری باشه که روون یاشه و تو ذهن طرف بمونه...
    ویرایش توسط PLZREPLY : October 9th, 2011 در ساعت 07:29 AM

ApplyAbroad Editor
    imdastyar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    كامپيوتر- شبكه

دوستان سلام،
    اين همه پست در اين تاپيك هست ولي در نهايت كسي نگفت پروسه تعويض اسم آخرش چطوريه؟ من ميخوام اسمم رو عوض كنم و هنوز هم لندينگ نكردم، ميخوام بدونم براي تعويض اسم قانوني چيكار بايد بكنم؟ كي بايد اقدام كنم؟ و به چه اداره اي بايد مراجعه كنم؟ من دارم براي زندگي دائمي ميرم و ميخواهم از نظر قانوني اسمم يه چيز ديگه باشه و در گرين كارت و پاسپورت آينده و كلا همه مدارك جديد اسمم عوض شه. راهش چيه؟ كسي ميدونه؟
    مصاحبه کبک و فایل فدرال:21 جولاي 2010
    آپدیت از پاریس: 24 آپریل 2013 | دريافت مديكال 7 جون 2013
    پاس ركوئست: 30 سپتامبر 2013 | لندينگ در تورنتو: 16 نوامبر 2013
    دریافت کارت PR: ژانویه 21، 2014 | دریافت کارت OHIP: فوریه 15، 2014

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط imdastyar نمایش پست ها
    دوستان سلام،
    اين همه پست در اين تاپيك هست ولي در نهايت كسي نگفت پروسه تعويض اسم آخرش چطوريه؟ من ميخوام اسمم رو عوض كنم و هنوز هم لندينگ نكردم، ميخوام بدونم براي تعويض اسم قانوني چيكار بايد بكنم؟ كي بايد اقدام كنم؟ و به چه اداره اي بايد مراجعه كنم؟ من دارم براي زندگي دائمي ميرم و ميخواهم از نظر قانوني اسمم يه چيز ديگه باشه و در گرين كارت و پاسپورت آينده و كلا همه مدارك جديد اسمم عوض شه. راهش چيه؟ كسي ميدونه؟
    احتمالا به ایالتی که اونجا زندگی میکنید بستگی داره. در ایالت انتاریو کانادا شرایطش بقرار زیره:

http://www.ontario.ca/en/information...ls/119600.html

در مورد آمريكا فكر نمي كنم الان بشه اسم رو عوض كنيد.. گرين كارت به اسم خودتون صادر ميشه ... ولي بعدا كه سيتزن آمريكا شديد ميتونيد هر اسمي كه دوست داشتيد انتخاب كنيد و بعدا در پاسپورت و ساير مداركتون از اون اسم استفاده بشه و فكر ميكنم اينجا اين كار رايج باشه چون تو اكثر فرم هاي رسمي بعد از اينكه اسم رو پرسيده زيرش پرسيده كه آيا اسم ديگري هم داريد كه در مدارك قبلي تون از اون استفاده شده باشه و ...
    حتي جالبه كه نام فاميل مادر من با مال من فرق ميكنه (تو ايران نام فاميل زن بعد از ازدواج تغيير نميكنه ) و اين خيلي از اوقات ايجاد ابهام ميكنه بعضي ها صريحا ميپرسند كه چرا اينطوريه و بعضي ديگه فكر ميكنن شايد مسئله خصوصي باشه شايد نامادري اش هست يا شايد بعدا مادرش دوباره ازدواج كرده و ...
    خيلي از ايراني هايي كه من ميشناسم با وجود اينكه مدت زيادي در آمريكا زندگي كردند اسمشون رو تغيير ندادند و اسم همه بچه هاشون رو هم از اسم هاي اصيل ايراني انتخاب ميكنند و بعد البته وضعيت اون بچه ها خيلي جالبه چون حتي معني اسمشون رو هم نمي دونن و از بچگي با اين مسائلي كه شما ميگيد (مثلا تلفظ دشوار اسم .و ..) مواجه هستند

My name is mispronounced by some people
    :"Rey-sa"

And, some ppl call me Ray
    ...زیرا که مردگان این سال عاشق ترین زندگان بوده اند.

علت اینکه اکثر اسمها در امریکا سه قسمتی هست و اسم وسطی رو با یه حرف کوچیک نشون می دن چیه؟

فرض کنید دوستی اسم امریکایی برای خودش انتخاب کرده (Jane) و اسم کامل ایرانیش هم باشه Niloofar Zand. می تونه از این به بعد تو رزومه و مقالاتی که چاپ می کنه بنویسه Jane N. Zand و خودش رو هم همه جا اینطوری معرفی کنه؟

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Ario_80 نمایش پست ها
    علت اینکه اکثر اسمها در امریکا سه قسمتی هست و اسم وسطی رو با یه حرف کوچیک نشون می دن چیه؟
    اگه اشتباه نکنم اسم وسط اسم مذهبیشون محسوب میشه.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

ApplyAbroad Veteran
    ShahdaD آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    اگه اشتباه نکنم اسم وسط اسم مذهبیشون محسوب میشه.
    مورد به مورد فرق میکنه، مثلا برای باراک حسبن اوباما، حسین اسم پدربزرگش بوده و باراک اسم عبری هست، عموما یا نژاد رو نشون میده یا مذهب رو. این 2 تا پیچ رو ببینید:
    http://www.juancole.com/2008/02/barack-hussein-obama-omar-bradley.html
    http://en.wikipedia.org/wiki/Middle_name
    اگه کسی حوصله داشته باشه و صفحه ی اول رو ترجمه کنه و بذاره به نظرم خیلی اطلاعات مفیدی توش هست.
    ویرایش توسط ShahdaD : October 14th, 2011 در ساعت 03:47 PM

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Ario_80 نمایش پست ها

فرض کنید دوستی اسم امریکایی برای خودش انتخاب کرده (Jane) و اسم کامل ایرانیش هم باشه Niloofar Zand. می تونه از این به بعد تو رزومه و مقالاتی که چاپ می کنه بنویسه Jane N. Zand و خودش رو هم همه جا اینطوری معرفی کنه؟
    لزوما سه قسمتی نیست. میتونه خیلی بیشتر باشه، مثلا David Michael John Robins Smith. از نظر قانونی حداقل در کانادا که من آشناتر هستم تمام اون اسمهای اول اسم کوچک حساب میشه (first name) و آخری family name. مثلا اسم کوچک اوباما "باراک حسین" است. برای سهولت بیشتر اسم اصلی رو first name و اسمهای بعدی رو middle name میگویند.

از نظر چاپ مقاله لبهتره با اسم اصلی تون باشه. بنابراین اگز از نظر قانونی اسم فرد هنوز Niloofar Zand است بهتره مقاله اش رو هم با همین نام چاپ کنه. اگر اسمش رو بطور رسمی به Jane Niloufar Zand تغییر داده میتونه بنویسه Jane N. Zand.