صفحه 9 از 25 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 247

موضوع: تغيير نام در امريكا

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : تغيير نام در امريكا

نقل قول نوشته اصلی توسط msaber2 نمایش پست ها
    محمد را چطور تلفظ میکنند؟
    دیگه اسم رایجی شده البته به دلایل منفی اگر میخواهید کوتاهش کنید میتونید به Moe تغییرش بدید.

نقل قول نوشته اصلی توسط msaber2 نمایش پست ها
    محمد را چطور تلفظ میکنند؟
    ماحامِد تلفظ می کنن. مثل خودمون آروم نخونید. سریع بخونید. توی چند تا فیلم دیدم که این اسم رو مسخره می کنن.
    یه بار هم یه آمریکایی به من گفت که "میدل نیم تو ماحامد نیست؟"
    كساني كه در گرفتن وقت از سفارت عجله مي كنند، يا وقت هاي چند گانه مي گيرند، باعث ضايع شدن حق افراد بعدي مي شوند... وقتي يك دانشجو مي تواند وقت اضطراري بگيرد، با وسواس خود باعث جدايي اعضاي خانواده هاي ديگر و دور شدن همسران از هم يا از بچه هايشان مي شود.

به نظر من، اسم مساله مهمی نیست. این مشکل ما نیست که اسم ما برای اونا سخت هست. این مشکل اوناست. به شخصه، اسم خودمون رو جزئی از فرهنگ خودمون می دونم و ترجیح می دم که از فرهنگ خودمون عقب نشینی نکنم.
    با این حال، اگه اسمتون رو به طور مناسبی مخفف کنید (که مثلا معنی بدی نداشته باشه یا به اسم جنس مخالف تبدیل نشه!) به نظرم خیلی بهتره تا اینکه یه اسم جدید برای خودتون انتخاب کنید که اصلا به اسم اصلی شما شباهتی نداره. گاهی ممکنه که یه اسم آمریکایی بتونید انتخاب کنید که خیلی به اسم شما نزدیک هست.

فکر نکنید من بی مشکل بودم که این حرف رو می زنم.
    ملت اینجا اسم من رو اصلا نمی تونن درست تلفظ کنن و اگه خوب تلفظ کنن می گن: اِسان و در حالت بد می گن: اِشان.
    یه بار هم یه آمریکایی به من گفت که اسمت چقدر شکل اسد (نام رئیس جمهور سوریه) هست که در این حالت می خواستم یه سیلی نثارش کنم ؛) آخه من موندم این 2 تا اسم چه شباهتی دارن. خلاصه من که از موضع خودم اینجا کوتاه نیومدم و اسمم رو عوض نکردم.
    كساني كه در گرفتن وقت از سفارت عجله مي كنند، يا وقت هاي چند گانه مي گيرند، باعث ضايع شدن حق افراد بعدي مي شوند... وقتي يك دانشجو مي تواند وقت اضطراري بگيرد، با وسواس خود باعث جدايي اعضاي خانواده هاي ديگر و دور شدن همسران از هم يا از بچه هايشان مي شود.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط احسان نمایش پست ها
    به نظر من، اسم مساله مهمی نیست. این مشکل ما نیست که اسم ما برای اونا سخت هست. این مشکل اوناست. به شخصه، اسم خودمون رو جزئی از فرهنگ خودمون می دونم و ترجیح می دم که از فرهنگ خودمون عقب نشینی نکنم.
    با این حال، اگه اسمتون رو به طور مناسبی مخفف کنید (که مثلا معنی بدی نداشته باشه یا به اسم جنس مخالف تبدیل نشه!) به نظرم خیلی بهتره تا اینکه یه اسم جدید برای خودتون انتخاب کنید که اصلا به اسم اصلی شما شباهتی نداره. گاهی ممکنه که یه اسم آمریکایی بتونید انتخاب کنید که خیلی به اسم شما نزدیک هست.

فکر نکنید من بی مشکل بودم که این حرف رو می زنم.
    ملت اینجا اسم من رو اصلا نمی تونن درست تلفظ کنن و اگه خوب تلفظ کنن می گن: اِسان و در حالت بد می گن: اِشان.
    یه بار هم یه آمریکایی به من گفت که اسمت چقدر شکل اسد (نام رئیس جمهور سوریه) هست که در این حالت می خواستم یه سیلی نثارش کنم ؛) آخه من موندم این 2 تا اسم چه شباهتی دارن. خلاصه من که از موضع خودم اینجا کوتاه نیومدم و اسمم رو عوض نکردم.
    بحث جالبی رو پیش کشیدید که خوبه یک کمی بازش کنیم. نکته همین جاست که چرا باید تغییر نام یک موضوع غیرتی و فرهنگی تلقی بشه که تغییرش عقب نشینی و از موضوع کوتاه اومدن بحساب بیاد. یک اسم نه علامت شخصیت بنده و شماست نه فرهنگ و نه دانش و انسانیتمون.

سادی کارنو فیزیکدان بزرگ فرانسوی در قرن نوزدهم اسمش رو پدرش از اسم سعدی انتخاب کرده بود. آیا کسی میتونست بهش بگه تو اسمت فرانسوی نیست و ایرانیه پس فرهنگتو از دست دادی؟
    دیک دیویس که استاد فرهنگ و زبان فارسی دانشگاه اوهایو امریکاست مترجم شاهنامه، رباعیات خیام، دیوان عطار نیشابوری و حتی کتاب دائی جان ناپلئون به زبان انگلیسی است (که این آخری را من خودم خوانده ام و استادی مترجم در ترجمه عبارات کتاب باورنکردنی است). قرابت و آشنایی ایشان با فرهنگ ایرانی از میلیونها ایرانی با نامهای اصیل و غیر اصیل ایرانی بیشتر است ولو اینکه اسمش "دیک" باشد و نه "سیاوش"!
    http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AF%...88%DB%8C%D8%B3

نظر شخصی بنده اینه که از نظر منطقی خیلی ساده تر و عملی تر است که اگر قصد زندگی دائم در خارج را داریم و اسممان نامانوس است خودمان آن را به اسم مانوس جامعه مقصد تغییر بدهیم، تا اینکه انتظار داشته باشیم میلیونها نفر دیگر یادش بگیرند! قانون وعرفی در این مورد وجود ندارد که ما را مجبور کند ولی وقتی را که صرف اسپل کردن و توضیح دادن اسممان هر روز میکنیم را میشود به هزار روش بهتر صرف کرد ضمن اینکه مسائل ذاتی دیگر قضیه مثل stereotyping و غیره رو هم کاهش میدهد.

اسم شما صرفا یک اسم است. عوض کردنش عقب نشینی از چیزی نیست. convenience است و نزدیکی بیشتر با جامعه مقصد.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    بحث جالبی رو پیش کشیدید که خوبه یک کمی بازش کنیم. نکته همین جاست که چرا باید تغییر نام یک موضوع غیرتی و فرهنگی تلقی بشه که تغییرش عقب نشینی و از موضوع کوتاه اومدن بحساب بیاد. یک اسم نه علامت شخصیت بنده و شماست نه فرهنگ و نه دانش و انسانیتمون.

سادی کارنو فیزیکدان بزرگ فرانسوی در قرن نوزدهم اسمش رو پدرش از اسم سعدی انتخاب کرده بود. آیا کسی میتونست بهش بگه تو اسمت فرانسوی نیست و ایرانیه پس فرهنگتو از دست دادی؟
    دیک دیویس که استاد فرهنگ و زبان فارسی دانشگاه اوهایو امریکاست مترجم شاهنامه، رباعیات خیام، دیوان عطار نیشابوری و حتی کتاب دائی جان ناپلئون به زبان انگلیسی است (که این آخری را من خودم خوانده ام و استادی مترجم در ترجمه عبارات کتاب باورنکردنی است). قرابت و آشنایی ایشان با فرهنگ ایرانی از میلیونها ایرانی با نامهای اصیل و غیر اصیل ایرانی بیشتر است ولو اینکه اسمش "دیک" باشد و نه "سیاوش"!
    http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AF%...88%DB%8C%D8%B3

نظر شخصی بنده اینه که از نظر منطقی خیلی ساده تر و عملی تر است که اگر قصد زندگی دائم در خارج را داریم و اسممان نامانوس است خودمان آن را به اسم مانوس جامعه مقصد تغییر بدهیم، تا اینکه انتظار داشته باشیم میلیونها نفر دیگر یادش بگیرند! قانون وعرفی در این مورد وجود ندارد که ما را مجبور کند ولی وقتی را که صرف اسپل کردن و توضیح دادن اسممان هر روز میکنیم را میشود به هزار روش بهتر صرف کرد ضمن اینکه مسائل ذاتی دیگر قضیه مثل stereotyping و غیره رو هم کاهش میدهد.

اسم شما صرفا یک اسم است. عوض کردنش عقب نشینی از چیزی نیست. convenience است و نزدیکی بیشتر با جامعه مقصد.
    مطلب خوبی بود و با خیلی از موارد موافقم. مواردی مثل ساده بودن و طولانی نبودن اسم، غیرتی نبودن، وقت تلف نکردن بابت اسپل اسم و توضیح اسم. شاید اگه اسم من طولانی بود یا از دید مردم یه اسم خطرناک و تروریستی تلقی می شد رویه دیگه ای پیش می گرفتم.

به هر حال کشورای غربی، خیلی روی آزادی مخصوصا آزادی بیان و عقیده مانور می کنن و با جمعیت زیاد مردم اینترنشنال، اسامی مختلف خیلی عجیب نیست. جالبه بگم که خیلیا که خودشون رو لیبرال می دونن ترجیح می دن با افراد متفاوت از فرهنگ های مختلف دوست باشن تا افراد یکنواخت. یعنی diversity برای سازمانها و یا گروههای دوستی مزیت حساب می شه (حداقل خودشون که اینطوری تبلیغ می کنن) (و البته من معتقد نیستم که برای خوشایند این افراد، ما اسممون رو تغییر ندیم؛ اما یادمه یکی از همین آمریکاییها در مورد یه ایرانی دیگه می گفت که "این اسمش شایان بوده و به فیلیپ تغییر داده اما من فکر می کنم که شایان یه اسم خیلی cool هست.") افراد نژاد پرست هم غیر سفیدپوست ها رو اصلا قبول ندارن! حتی اگه پدر جد اونا هم توی آمریکا به دنیا اومده باشه (از دید این افراد ما ایرانیا سفید نیستیم).

به نظر من، خیلی منطقی تر هست که ما خودمون و به فرهنگ خودمون باشیم تا اینکه یه کپی ناقص از یه آمریکایی باشیم. حالا بماند که هیچ مدل آمریکایی کامل وجود نداره. شمالی، جنوبی رو مسخره می کنه، شرقی، غربی رو مسخره می کنه و ... . اما برای نمونه بگم که برای اون دسته از مردم black که خیلی تلاش می کنن رفتار و گفتارشون رو مثل سفید ها کنن یه اصطلاح خاص وجود داره (که الان یادم رفته و البته بازم نمی گم که این برچسب زدن خوبه)

در ضمن، من معتقدم قضیه اسم هر چند که کوچیکه اما جزئی از فرهنگه و اتفاقا اولین چیزی هست که دیده می شه. شما همین الان هم اسامی و فامیلی های مختلف روی بچه های آمریکایی می بینید: اسامی ایرلندی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی و ...؛ اسامیی که ملیت چند نسل قبل اونا رو نشون می ده و خیلی جالبه که این اسامی توی آمریکا جا افتاده.
    نظر شخصی من اینه که هر چه ما به عنوان persian به فرهنگ خودمون بیشتر پایبند باشیم، دیگران هم بیشتر سعی می کنن به ما و فرهنگ ما احترام بذارن.

خوشحال می شم اگه در مورد استریو تایپ برای اسامی توضیح بدید.

به نظر من، جامعه غربی در مورد فرهنگ آزادی دچار پارادوکس هست. یعنی اونا خیلی معتقدن که همه آزاد هستن، اما با رفتار، گفتار و شیوه زندگی شون طرف رو مجبور می کنن که اون طوری که خودشون می خوان عمل کنه. مثلا یادمه یه استاد به یه دانشجوی اینترنشنال گفت که کی می خوای برای خودت nick name انتخاب کنی؟ یا مثلا اگه مدل مو و لباس شما مطابق مد روز نباشه، کاری می کنن که مجبورتون کنن مثل مد روز بشید. خلاصه خیلی راحت روی شما برچسب می زنن و در آخر می بینین که یه سری آپشن محدود برای انجام کارهای سلیقه ای دارید!

اما خب این نظر شخصی من بود و من به نظر همه احترام می ذارم و هیچ غیرتی هم روی نظرم ندارم
    ویرایش توسط احسان : July 3rd, 2012 در ساعت 04:57 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط احسان نمایش پست ها
    ماحامِد تلفظ می کنن. مثل خودمون آروم نخونید. سریع بخونید. توی چند تا فیلم دیدم که این اسم رو مسخره می کنن.
    یه بار هم یه آمریکایی به من گفت که "میدل نیم تو ماحامد نیست؟"
    فائزه رو چی؟ از اسم من که یه ف و یه ز مونده کلا!!!!!

سلام
    يه سؤال،
    من اسم كوچيكم مشكلي نداره و احتمالا راحت تلفظ ميشه (نويد)
    ولي اسم فاميليم يه اسم دو بخشي خيلييييييي طولانيه كه بخش كوتاهش برادرانه:دي
    اونجوري كه شنيدم دوستان غربي رسما جونشون در مياد كه برادران رو تلفظ كنن:دي
    حالا سؤالم اينه كه وقتي دارم ثبت نام ميكنم تو دانشگاه ميتونم اسممو بگم خلاصه وارد كنن؟ مثلا برادر! يا قبول نميكنن و عينا بايد مثل پاسپورت باشه؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط aragornna نمایش پست ها
    سلام
    يه سؤال،
    حالا سؤالم اينه كه وقتي دارم ثبت نام ميكنم تو دانشگاه ميتونم اسممو بگم خلاصه وارد كنن؟ مثلا برادر! يا قبول نميكنن و عينا بايد مثل پاسپورت باشه؟
    مدارک رسمی تون رو مطابق پاسپورت نگهدارید.

Senior Member aida8404 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط aragornna نمایش پست ها
    سلام
    يه سؤال،
    مهم نیست تو مدارک ثبتنامتون چیه. شما هرچی بگی همون را صدات میکنن و خیلیم خوشحال میشن خلاصه و راحت باشه. بیشتر هم به اسم کوچیک صدا میکنن. من اصلا یادم رفته بود اسم فامیلیم چیه !!!
    وقتی زندگی برايت خيلی سخت شد يادت باشه که دريای آروم ناخدای قهرمان نميسازه...

نقل قول نوشته اصلی توسط faeze66 نمایش پست ها
    فائزه رو چی؟ از اسم من که یه ف و یه ز مونده کلا!!!!!
    والا باید دید این آمریکاییا چطوری تلفظ می کنن. اما به نظرم اگه دیکته اسمتون Faezeh باشه، تقریبا درست تلفظ می کنن، البته خیلی سریع می گن. به نظرم با دیکته Faeze فائز تلفظ کنن البته با تند خوندن آمریکاییا احتمالا فاز یا فِز می شنوید!
    البته این رو هم بگم که ممکنه هر آمریکایی یه جوری خاصی تلفظ کنه! یعنی همیشه یه تلفظ واحد وجود نداره.