صفحه 4 از 21 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 205

موضوع: دانشگاهائی که نسبت به ایرانیها خوشبین هستند یا پذیرش از آنها راحت هست

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : دانشگاهائی که نسبت به ایرانیها خوشبین هستند یا پذیرش از آنها راحت هست

نقل قول نوشته اصلی توسط civil2015 نمایش پست ها
    University of
    Maryland College
    Park Clark
    یا
    University of
    Maryland
    Baltimore County
    همون اولی. البته خوب اونایی که از اینجا پذیرش داشتن و نرفتن احتمال زیاد جای بالاتر از این هم پذیرفته شده بودند....
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

پیش فرض پاسخ : دانشگاهائی که نسبت به ایرانیها خوشبین هستند یا پذیرش از آنها راحت هست

نقل قول نوشته اصلی توسط rashidy_chem نمایش پست ها
    به من اثبات شده که ملیت نقش مهمی توی گرفتن پذیرش داره ....

مثلا وقتی یه دپارتمان بین دوتا اپلیکنت ایرانی و اماراتی بخواد انتخاب کنه اگه بکگراند خوبی نسبت به ایرانی داشته باشه حتما انتخابش ایرانیه خواهد بود ... حتی اگر اماراتی کمی (نه خیلی) رزومه بهتری داشته باشه ... دپارتمانهایی که ایرانی زیاد دارن خیلی راحتتر میتونن به ما اعتماد کنن ...
    شما اگه بخوای اولین ایرانیه دپارتمان باشی کمیته پذیرش باید به ویزا گرفتن، سیستم آموزشی، سطح زبان، نزاد پرستی، مسائل مذهبی و ... فکر کنه !! در خیلی از موارد ریسک چنین کاریو نمیکن ...

پس در جواب به خیلی از دوستان بگم که بله!! خیلی از دپارتمانها (نه دانشگاه) به ایرانیا خوشبین هستن ...
    سلام
    صد در صد موافقم. Spring 2009 یکی از دوستان نزدیک از YALE با رزومه واقعا Impressive و GRE :800 + 630 ریجکت شد. در حالیکه از استنفورد فول فاند گرفت. بعد از ریجکت هم به Admission committe میل زده بود و با پیگیری زیاد بهش گفته بودن که بخاطر اینکه عدم شناخت از دانشجویان ایرانی تو فیلد شما ریجکت شدید.
    اون دوستمون هم که مثال ایرانی و لهستانی زدن جوابشوا اینه که بله دقیقا همینطوره. اگر یه استاد با دانشجوی ایرانی کار کرده باشه و راضی باشه بین این دو نفر 2000% ایرانی رو انتخاب میکنه.
    از مدیران سایت خواهش میکنم انقد رادیکالی برخورد نکنن. فکر نمیکنم تفاوت زیادی بین کاربران و مدیران باشه. فقط یکی به خاطر وقت بیشتر و علاقه به مدیریت و چندتا پارامتر دیگه درخواست مدیر شدن کرده و مدیر یه بخشی شده. مدیریت توی این سایت حقی برای فردی از دادن نظر برتر ایجاد نمیکنه. با تاپیک فروم 100% موافقم چون پروسه اپلای کاملا یک پروسه همراه با نکته سنجی، استفاده از فرصتهای کوچیک و شانس هست. اگر دوستان اجازه بدن مطمئنا این تاپیک به جای خوبی میرسه و نتایج خوبی میتونه برای دوستانی که پذیرش میخوان بگیرن داشته باشه.

Senior Member Milad2012 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, University of Oklahoma

نقل قول نوشته اصلی توسط atabak-aut نمایش پست ها
    پس به این بفرمایین بر اساس حدس و گمان
    حدس اینکه ازدیاد تعداد دانشجوهای ایرانی دلیل بر علاقه دانشگاه فوق به ایرانیان است
    دوست عزیز برادر دوست من USC دانشجوی PHD برق هستش و من از اون طریق شنیدم که 1 ایرانی کمک هنگفتی به این دانشگاه کرده (دقیقا یادم نیست ولی فکر می کنم هزینه ی ساخت یا بازسازی یکی از دانشکده های این دانشگاه رو پرداخت کرده) به همین دلیل و البته درسخون بودن دانشجوهای ایرانی نظر مثبتی نسبت به ایرانی ها دارند.

Senior Member Milad2012 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, University of Oklahoma

با عرض سلام خدمت دوستان
    من کل پست های این تاپیک رو خوندم ولی جز اسم 2 تا دانشگاه و بحث بی ارتباط با موضوع اطلاعات مفیدی در مورد تاپیک به دست نیاوردم! از دوستانی که تجریه دارند خواهش می کنم اسامی دانشکده های برقی رو نظر مثبتی نسبت به ایرانیها ( نه فقط شریف و تهران) دارند رو مطرح بفرمایند و از apply بیهوده ی دانشجویان جلوگیری کنند.
    متشکرم

Member

من که فکر نکنم به خاطر ایرانی بودن باشه البته حتما استثنا هم وجود داره ولی به هر حال اونا دپارتمان های قوی هر رشته ای تو ایران رو میشناسن که اکثرا شریف و تهران هست البته بعضی دانشگاه ها تو چنتا رشته تک و توک از این دو تا دانشگاه بهتر هستن که خب قاعدتا باید اونور هم شناخته شده باشن.

Senior Member vahideabdolazi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    iut

نقل قول نوشته اصلی توسط bahar_ees نمایش پست ها
    سلام دوستان در رشته برق میدونیدکدومیکی از دانشگاههای کانادا و آمریکا ایرانی پذیرند؟من از واترلو خبر دارم که استادایرانی زیاد داره
    اگر روزمت بدک نیست با استادای استنفورد و بچه هاش یه تماسی بکیر ایرانی زیاد هست و من دوستم با این که خیلی هم روزمش عالی نبود، و حتی فکر می کنم نمره های جی آر ایی و ایناش متوسط بود، برای ارشد برق 2500 دلار ماهیانه گرفت. پارسال هم رفت.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط vahideabdolazi نمایش پست ها
    اگر روزمت بدک نیست با استادای استنفورد و بچه هاش یه تماسی بکیر ایرانی زیاد هست و من دوستم با این که خیلی هم روزمش عالی نبود، و حتی فکر می کنم نمره های جی آر ایی و ایناش متوسط بود، برای ارشد برق 2500 دلار ماهیانه گرفت. پارسال هم رفت.
    میشه رزومه دوستتون رو حدودی بگید؟؟ اخه برق استنفورد فک نکنم با رزومه متوسط بشه پذیرش گرفت!

ApplyAbroad Superstar

با سلام بر دوستان عزیز که این صفحه رو ایجاد کردند

ایا این همه صحبت راجع به دانشجویان ایرانی که الزاماً باید از شریف یا امیر کبیر و .... فارغالتحصیل شده باشند . در انتخاب دانشجویان ایرانی دانشکده ها به دوستان دانشگاه ازاد هم توجه می کنند؟ من میخواستم بدونم کسی که فوقش رو تو المان خونده و لیسانس رو دانشگاه ازاد و نمره ( جی ار ایی ) داره میتونه رو بورس امریکا علی الخصوص دپارتمان برق ه ایرانی داشته باشه فکر کنه؟
    من کورسی رو تو دانشگاه uni of Reno, Nevada دیدم و رئیس دانشکده هم ایرانی هست اصلاً دوستان شما اطلاعی دارید از این دانشگاه؟

ممنون

Junior Member

با سلام

با تشکر از دوستی که این بحث رو راه انداختند
    با تجربه‌ای که از اپلای دارم و با راهنمای‌هایی که یکی از دوستان استنفوردی‌ام بهم کرد٬ میدونم که دقیقا همینطوره که عنوان این پست میگه. داتشگاههای هستند که راحتتر به ایرانیها پذیرش میدن چون به هر دلیل شناخت خوبی از ایرانیا پیدا کردند.
    به طور کلی در پذیرش دادن شناخت خیلی مهمه. شما خودتون رو جای اونا بگذارید٬ میخوان از اونور دنیا یه ادم که تا چند ماه قبل هیچی ازش نمیدونستن پذیرش کنند٬ صد در صد براشون خیلی مهمه که تا حد ممکن خیالشون راحت باشه که طرف نه فقط از نظر درسی بلکه از نظر شخصیتی و ... هم آدم درستی باشه. تجربه‌شون از دانشجوهای کشورهای مختلف بلاخره یه دیدی نسبت به بچه‌های کشورهای مختلف داده. همین دید قبلی در پذیرش تاثیر داره
    فقط یه چیزی رو اضافه کنم. شاید درستتر باشه یه مقدار دانشکده دانشکده به این قضیه نگاه کنیم نه دانشگاهی٬ چون مثلا دانشکده برق استنفورد ممکنه شناخت خوبی از ایرانیا داشته باشه ولی دانشکده فلسفه اش هیچ شناختی نداشته باشه٬ درسته؟
    این رو میگم چون خودم علوم انسانی و فلسفه کار میکنم و وضعیت فلسفه خیلی با مهندسی و رشته‌های دیگه که کلی از ایران رفتند اونجا فرق داره. دانشکده های فلسفه اکثرا تجربه چندانی از دانشجوهای ایرانی ندارند. برای همین برای من خیلی مهمه که تا حد ممکن بدونم کدوم دانشکده های فلسفه کمابیش برداشت مثبتی از ایرانیا دارند. امیدوارم دوستانی باشند که اطلاع داشته باشند

ApplyAbroad Guru

دوستان شاید بد نیست بدونند که علت اینکه استنفورد روی شریف دید خوبی داره چیه: اینطور که یکی از استادهای شریف تعریف میکرد در سالهای دهه 1360 هیچ کدام از دانشگاههای تاپ امریکا از ایران دانشجو قبول نمیکردند چون از وضعیت دانشگاهها بعد از انقلاب اطلاعی نداشتند. بعد از جنگ دو تا از استادهای خیلی معتبر برق شریف برای فرصت مطالعاتی به استنفورد رفته بودند و موفق میشوند یکی از اساتید رو متقاعد کنند که به یکی از شاگرد اولهای شریف پذیرش بده. این طرف رفت اونجا و خوب درخشید و راه رو برای نفرات بعد باز کرد تا رسید به سالهای 1374-1375 که در امتحان جامع دکترای استنفورد (که بطور متمرکز برای همه دانشجویان دکترا برگزار میشد) در بین هفت نفر اول کل دانشگاه سه نفر از فارغ التحصیلان برق شریف و یکی از برق تهران بودند. این موضوع خیلی صدا کرد و حتی توجه رئیس دانشگاه استنفورد رو هم جلب کرد و سابقه اعتبار شریف از اینجاها ساخته شد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)