نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: هدف شما برای ادامه تحصیل در خارج از کشور چیست؟

رأی دهندگان
515. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • کسب علم و تخصص

37 7.18%
  • مهاجرت از ایران

120 23.30%
  • تجربه یک زندگی مستقل ولی سپس بازگشت به ایران

4 0.78%
  • آشنایی با جهان پیشرفته و تجربه زندگی متفاوت

46 8.93%
  • موارد1و3

40 7.77%
  • موارد3و4

34 6.60%
  • موارد1و4

234 45.44%
صفحه 11 از 22 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 218

موضوع: چی شد به فکر اپلای کردن افتادین؟!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : چی شد به فکر اپلای کردن افتادین؟!

من تو این خرابات تا دلت بخواد حقم ضایع شده.....
    زمانی ک فکر ادامه تحصیل بودم بخاطر نداشتن پول کافی صبر کردمو پولامو جمع کردم....تا اینکه اصلا این ادامه تحصیل یجورایی مد شده

وضعیت مملکتم که مزید بر علته مغزها فرار کنند...
    کاری ندارم ولی این جمعیت زیاد هزینه هنگفتی هست که ایران داره تاوانشو میده....

امیدوارم وضعیت جوری باشه که انشا...وقتی تصمیم به خدمت در کشورم داشتم با علاقه بیام وگرنه این هزینه و سرمایه دیگه برنخواهد گشت.....

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    azad university _ elctronic

راستش می یک نخبه ام، از سال 84 قبل از ورود به دانشگاه به فکر رفتت از ایران بودم
    ار اونجایی با اپلای اشنا شدم که در سازمان ثبت اختراعات بودم که جمع کثیری از افرادی که حضور داشتن حرف از خروج میزدند
    نمی دونم چجور بهتون بگم ولی از او سال تا به حال نتوستم کاری انجام بدم فلاش زیادی در این راستای این هدف داشتم ولی متاسفانه دریغ از یک راهنمـــــــا...
    در هنرستان درس خوندم و و دانشجوی دانشگاه آزاد...
    یکی بیاد به من آخه تو رو چه به اپلای و خروج

فردای من خیلی وقته گذشه ازش.... آب شد و چکید روی گونه های من مثل دونه های برف

Banned

بعد از قضایای سال 88 و اتفاقاتی که برام افتاد به برادرم گفتم که حاضرم بیام اونور دستشویی بشورم ولی یه لحظه هم تو این "خراب شده" نمونم!
    یه لحظه هم نظرم تغییر نکرده!

Senior Member amirhossein.gh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

نقل قول نوشته اصلی توسط marsses نمایش پست ها
    راستش می یک نخبه ام، از سال 84 قبل از ورود به دانشگاه به فکر رفتت از ایران بودم
    ار اونجایی با اپلای اشنا شدم که در سازمان ثبت اختراعات بودم که جمع کثیری از افرادی که حضور داشتن حرف از خروج میزدند
    نمی دونم چجور بهتون بگم ولی از او سال تا به حال نتوستم کاری انجام بدم فلاش زیادی در این راستای این هدف داشتم ولی متاسفانه دریغ از یک راهنمـــــــا...
    در هنرستان درس خوندم و و دانشجوی دانشگاه آزاد...
    یکی بیاد به من آخه تو رو چه به اپلای و خروج

فردای من خیلی وقته گذشه ازش.... آب شد و چکید روی گونه های من مثل دونه های برف
    مطمین باشین شما میتونین
    این تایپک برای همینه که بگیم همه ماها یه جوری به سرخوردگی هایی رسیدیم. و با این که از جاهای زیاد معروفی نیستیم ولی عزم و اراده قوی داریم
    امید امید امید
    نگرانی های ما ، بیانگر عمق فاصله ما با خداست
    آینده متعلق به کسانی است که در آرزوی آن هستند و به آن ایمان دارند
    سام ایوینگ قهرمان سابق بیسبال: "هیچ چیز شرم‌آورتر از این نیست که ببینید کسی کاری را انجام می‌دهد که شما می‌گفتید غیرممکن است."

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

تاپیک خیلی جالبه.
    البته الان خودم (و مطمئنا بچه های دیگه) درگیر اپلای هستم و نمیشه همه پست ها رو بخونم ولی حتما سر فرصت میخونم.
    من راستش اصلا به فکرش نبودم.
    فقط یه اتفاق باعث شد من به این سمت کشیده شم.
    سال 88 بود که تو کنفرانس بین المللی مهندسی عمران تو شیراز (8ICCE) شرکت کرده بودم و ارائه داشتم.
    بعدش شب ما رو بردن واسه گشت و گذار تو شیراز که یه باغی بود (اسمش یادم نیست) که اونجا یه زمزمه هایی شنیدم که یه استاد ایرانی از آمریکا اومده. من خودم استادای دوره ارشدم تحصیلکرده فرانسه، انگلیس و کانادا بودن ولی خب برام جالب بود که با یه استاد اونوری مستقیم صحبت کنم و از شرایط بشنوم. یه کم فضولی کردم و پیداش کردم:
    پروفسور سروش سروشیان از دانشگاه کالیفرنیا، ایرواین.
    خلاصه رفتیم جلو و باهاش کلی صحبت کردیم در مورد تحصیل و زندگی تو آمریکا و اونم بنده خدا با سعه صدر جوابمون رو داد (که همینجا ازش تشکر می کنم، هر چند مطمئنا این پست رو نمیبینه!).
    از همونجا بود که قلقلکه شروع شد و جهت زندگی من تغییر کرد و رسید تا به اینجا که ایشالا تا اوایل ژانویه (چند روز دیگه) مدارک رو میفرستیم و ببینیم خدا چی میخواد.
    این بود داستان ما!

Member dr-data آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Electrical and Control

اينكه ميدونم دكتري گرفتن و موندن تو ايران براي كسايي مثل من كه پشتوانه مالي از خودشون ندارن واقعاً ديوانگي محضه و فقط جوونيتو هدر ميدي!
    دوم اينكه اگه هم بخواي بري سر كار به مدركت نگاهم نميكنن و فقط بايد رابطه داشته باشي!

رفتن چندين سود و 1 ضرر داره!
    تنها ضررش دوري از عزيزانه كه واقعاً اذيت كنندس و مزاياش اينه كه اگه تلاش كني به جايي ميرسي و اين رد خور نداره ،اگه نه بموني همين جا سبكتري!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematics, Sharif Uni

رقابت.
    و
    متمایز شدن.

فکر کنم فقط همینا بود.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematics, Sharif Uni

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Rosa نمایش پست ها
    معلوم نیست قسمت بشه برم یا بمونم، اما می دونم اینجا اون چیزی نیست که من دنبالشم...دلم میخواد یک جایی برم که همش به چالش بیفتم و تلاش و مطالعه ی مضاعف بکنم نه اینکه بین کسایی باشی که فقط نمره مهمه و هیچ مهارت دیگه ای ارزش نداشته باشه.
    در مورد به چالش افتادن شدیدا باهات موافقم. منم هنوز نرفتم. ولی یحتمل، اون ور کامل به چیزی که می خوای نمی رسی، چون دلایل تحصیل در حتی تاپ ترین دانشگاه جهان هم کمی به مالیخولیا نزدیک شده!

من زیاد خوش بین نیستم به فضایی خارج از ذهن خودم!

اون بحث نمره هم تصدیق می کنم که نباید میون این جور موجودات باشی...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematics, Sharif Uni

دوستان خواهشا داستان تعریف نکنند!
    لا اقل بزارید این یه تاپیک برای خوندن راحت باشه...

" من از بچگی تو فکرش بودم " یا " من از قبل بابا مامانم تو فکر مقاله به زبان انگلیسی بودم " و ...

اینا رو بی خیال بشیم و فقط کمی در ضمیر ناخودآگاه مون عمیق بشیم و اون 2 یا 3 تا دلیل رو بگیم...
    کلا یه خط هم نمی شه.

ApplyAbroad Veteran

اتفاقا به نظر من همین شنیدن داستان های بچه ها است که این تاپیک رو جالب کرده...
    2-3 تا دلیل همون 2-3 نا دلیل واضحه که تقریبا واسه همه یکیه.. همونطور که شما الان با نفر قبلی موافقت کردی...

دوستان من خواهش می کنم هر طور دوست دارین دلیل اپلایتون رو بیان کنید.. مخصوصا داستان ها که من به شخصه خیلی لذت بردم.. چون هر کسی داستان مخصوص و جالب خودشو داره..!!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)