نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: هدف شما برای ادامه تحصیل در خارج از کشور چیست؟

رأی دهندگان
515. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • کسب علم و تخصص

37 7.18%
  • مهاجرت از ایران

120 23.30%
  • تجربه یک زندگی مستقل ولی سپس بازگشت به ایران

4 0.78%
  • آشنایی با جهان پیشرفته و تجربه زندگی متفاوت

46 8.93%
  • موارد1و3

40 7.77%
  • موارد3و4

34 6.60%
  • موارد1و4

234 45.44%
صفحه 14 از 22 نخستنخست ... 45678910111213141516171819202122 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 218

موضوع: چی شد به فکر اپلای کردن افتادین؟!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Physics and Mathematics-Undergraduate

پیش فرض پاسخ : چی شد به فکر اپلای کردن افتادین؟!

من کلا آدم بلند پروازی ام و البته مثل بیشتر پسرا یکم بازیگوش و تنبل...من کلا زبان رو از اول ابتدایی تا سوم راهنمایی دوست نداشتم ولی از اواخر سوم راهنمایی به زبان علاقه مند شدم.(عاقل شدم)
    خلاصه من از بچگی نمیتونم بگم خیلی به خارج علاقه داشتم ولی از دوم سوم راهنمایی عشق خارج پیدا کردم.درسم هم خوب بود و همش می گفتم مگه من از بقیه چیم کمتره..ادمی نبودم که هر چیزی بهم بگن قبول کنم و برای همین موضوع همش با معلما بحث می کردم...بیچاره معلم سوم چقد دردسر کشید تا به من ثابت کنه 2×2=4.اون با مثال حرف میزد و من با شکل حرفشو رد می کردم.(خنگ نبودم..دوست داشتم بحث کنم)(یه بار کتک هم خوردم)...خلاصه الآن که اول دبیرستان هستم و چسبیدم سخت به زبان و اگه سربازی مانع نشه شاید منم تونستم برم آمریکا...الآن البته خیلی پشیمونم که چرا زبان نخوندم چون از اول ابتدایی میرفتم کلاس...به هر حال به خاطر درس خوندن و بیشتر دونستن حاضرم هر کاری بکنم و از سوال کردن هم خجالت نمی کشم....فقط یه کم اراده بیشتر بود...................
    با هرچرت و پرتی که تا الآن گفتم مخالفم!!!

Junior Member ali95120 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    architecture / islamic azad university of soth tehran bernch

هه!
    چرا به فکر اپلاي خارج افتادي!؟
    شايد بالاي 30000000 بار جواب اين سوالو به اطرافيان و خانوادم دادم!
    همه مسخرم ميکنن! ميگن خره تو ايران بموني با اين همه پارتي يه کوفتي ميشي!
    و من دوباره سکوت دوباره غم دوباره گريه و...
    خب بزاريد از يکم عقب تر شروع کنم؟ البته يکم طولانيه ها! (هشدار : احتمال لو رفتن داستان وجود دارد!)
    کودکي! وقتي علي کوچيک بود فکر ميکرد چقدر خاصه!
    بزرگتر شد ديد هيچکس نيست!
    برزگتر شد فهميد ميتونه باشه!
    بزرگتر شد تصميم گرفت باشه!
    ( ----- ) (قسمت اخر در حال نوشته شدن است!)
    زندگي من از اون روز اول دو بخش بود/ بخش اول فاميل هاي مادري بخش دوم فاميل پدري! فاميل هاي مادري همه اخوند و حزب الاهي و سپاهي و خانواده شهيد و خاندان پدري! امان از اين خاندانه پدري! فاميليشونو نميگم ولي!
    فاميل هاي فرح پهلوي! ( البته نه همشون ها! ولي خب بقيشون هم دسته کمي از اين قضيه ندارن!) از LA و هانبورگ و پکن و کپنهاگ و لندن و تورنتو و استکهلم و ..... پخش و پلا بودن ولي دريغ از يک قطره معرفت! ( هيچکودوم حتي منو نميشناسن!!)
    پس فاميل نتنها کمک نبودن بلکه بزرگترين سد راه من بودن....
    شايد بگيد خوشي زده زيره دلتا! بمون همين ايران خب! ولي نه.......
    من دلم ميخواد قلم زندگيم دسته خودم باشه خودم تصميم بگيرم و حاظرم براش عرق بريزم و از صفر شروع کنم ولي حاظر نيستم با سطح سواد پايين استاد ها با سطح پايين فرهنگ با سطح پايين بهداشت با پارتي بازي با سطح پايين امنييت با نداشتن حق اعتراض با نداشتن ازادي..... با نداشتن حق انتخواب لباس هام با نداشتن رسانه ي ازاد با ترس راه رفتن در خيابان گاهي از شر پليس!!!! با نداشتن حق داشتن کيفييت (مثلا خودرو)
    تو ايران گاري سواري بشي والا امنيتش بيشتر از سمنده! بي ام و و بنز و.... هم مال ما نيست! حتي پول داشتم هم نميخريدم بنز تو ايران ! نه جاده ي درست نه بنزين درست نه ..... اگر همه ي اين چيزا هم فراهم بود من ايران نميموندم! چون مساله اصلي اينجا زندگي براي رفع دقدقه خاطره نه زندگي براي زندگي! پسر فاميلمون از سوئيس اومده بود ميگفت ايراني ها ديونن! گفتم چرا؟ گفت اينجا همه دنبال يه بدبختي دارن ميدون! من اصلا نميفهميدم چي ميگه تا وقتي با ايراني هاي خارج از کشور که هرز گاهي تو اين سايت يا جاي ديگه ميديدم بحث ميکردم! تازه فهميدم ما چرا موزيک از اينترنت بلند ميکنيم چرا تو فروشگاه از ادم طلبکارن و بد برخورد ميکنن ( برادران پليس جاي خود) و تازه فهميدم حقوق اجتماعي و ديني و سياسي و.... يعني چي! فهميدم زندگي يعني چي!!!
    ميدوني بخاطر راه رفتن تو پارک باتوم بخوري بي دليل يا از کلاس بيرون بيوفتي بخاطر گفتن اينکه استاد چرا درس نميدي؟ و بدتر از اون نگاه تحقير اميز فاميل بخاطر يک عقيده ي کاملا شخصي سياسي يعني چي؟
    ولي زندگي ادامه داره دوستان من! من ثابت ميکنم اين تفکر که ادمو موفق ميکنه نه پارتي يا پول يا ......
    دعا کنين موفق بشم....
    راستي داستان لو رفت ها!
    ایرانی زانو نمیزند حتی اگر زیر فشار مشکلات زانو هایش خرد شود!
    (کورش کبیر)

Junior Member p00ya00 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر (نرم افزار) - دانشگاه آزاد تبریز

هر چی فکر کردم، دلیل خاصی برای موندن ندیدم! هـمـــیـــن!!

Senior Member amirhossein.gh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

امروز پیش یکی از همین استادای با شخصیت بودم!
    گفتم استاد نمرم خیلی پایینه و چون درس تخصصیه یه کم کمک کنین چون دارم اپلای میکنم!
    گفتش : به من ربطی نداره ، میدونی خیلی جوونای رشیدتر از تو تو ممکلت هستن و دارن درس میخونن حالا واسه من داری میری خارج!
    کاش حرف نمیزد اصلا! شخصیت منو زیر پاهاش خرد کرد نامرد!
    تازه دارم میفهم نتیجه تو این مملکت موندن اینه که حتی از استاد خودت که تحصیل کردست توهین و ناسزا بشنوی!
    خدا ازش نگذره
    نگرانی های ما ، بیانگر عمق فاصله ما با خداست
    آینده متعلق به کسانی است که در آرزوی آن هستند و به آن ایمان دارند
    سام ایوینگ قهرمان سابق بیسبال: "هیچ چیز شرم‌آورتر از این نیست که ببینید کسی کاری را انجام می‌دهد که شما می‌گفتید غیرممکن است."

نقل قول نوشته اصلی توسط amirhossein.gh نمایش پست ها
    امروز پیش یکی از همین استادای با شخصیت بودم!
    گفتم استاد نمرم خیلی پایینه و چون درس تخصصیه یه کم کمک کنین چون دارم اپلای میکنم!
    گفتش : به من ربطی نداره ، میدونی خیلی جوونای رشیدتر از تو تو ممکلت هستن و دارن درس میخونن حالا واسه من داری میری خارج!
    کاش حرف نمیزد اصلا! شخصیت منو زیر پاهاش خرد کرد نامرد!
    تازه دارم میفهم نتیجه تو این مملکت موندن اینه که حتی از استاد خودت که تحصیل کردست توهین و ناسزا بشنوی!
    خدا ازش نگذره
    البته این به نظر من نتیجه سو استفاده بعضی از دانشجوهاست که استاد ها را بدبین کرده و حتی در موارد خیلی ضروری مثل شما هم نمره اضافه نمیکنن. خود من سر این موضوع که دانشجو رفته پیش استاد با دروغ و داستان بافی نمره گرفته خیلی شاکی ام. متاسفانه روز به روز هم بیشتر مد میشه! برای خود من هم پیش اومده از استاد بنا به دلایلی در موارد ضروری درخواست نمره کنم. ولی واقعا دروغ گویی و داستان بافی هم حدی داره! من بارها شده پیش استادم داشتم کارای پروژه را انجام میدادم و دانشجوهایی که میشناختم اومدن داستانهایی تعریف کردن که فقط داشت خندم میگرفت از بس بی ربط بود! البته بهتره بگم گریه... جالبه بدونین که خیلی از این داستان ها (یا رمان ها!!) هم منجر به اضافه شدن 1، 2، 3 یا بعضا حتی 4 نمره به داشجوها شده
    برای اینکه از مسیر تاپیک منحرف نشیم... یکی از دلایل اپلای از نظر من همینه! نمره بی خود از جانب برخی اساتید و سخت گیری بی جهت بعضی دیگه! سیستم آموزشی کشور ما و مخصوصا ارزیابی متاسفانه حتی توی 1 دانشگاه یا حتی یک دانشکده هم یکنواخت نیست!! حتی این موضوع درباره یک استاد در ترم های مختلف هم صدق میکنه... مثلا استاد در یک ترم اونقدر آسون میگیره که میانگین میشه 19. یه ترم با همه پدر کشتگی پیدا میکنه و میندازتشون... و الی آخر...

در آخر امیدوارم مشکل شما حل بشه....
    ویرایش توسط pekhart : February 1st, 2012 در ساعت 05:57 PM دلیل: تکمیل و تصحیح

نقل قول نوشته اصلی توسط pekhart نمایش پست ها
    برای اینکه از مسیر تاپیک منحرف نشیم... یکی از دلایل اپلای از نظر من همینه! نمره بی خود از جانب برخی اساتید و سخت گیری بی جهت بعضی دیگه! سیستم آموزشی کشور ما و مخصوصا ارزیابی متاسفانه حتی توی 1 دانشگاه یا حتی یک دانشکده هم یکنواخت نیست!! حتی این موضوع درباره یک استاد در ترم های مختلف هم صدق میکنه... مثلا استاد در یک ترم اونقدر آسون میگیره که میانگین میشه 19. یه ترم با همه پدر کشتگی پیدا میکنه و میندازتشون... و الی آخر...
    در راستای تائید حرفای شما یکی از اساتید ما ترم قبل 7 به بالا رو 10 داد این ترم از 50 نفر 40 نفر رو انداخت...
    به نظر من مهمترین دلیل بچه ها برای فرار از اینجا،بی قانونیه محض هست که سایه ی وحشتناکی رو کشور انداخته...وقتی قانون نباشه آینده نامعلوم میشه...طبیعیه که همه ی ما دنبال مکانی برای زندگی باشیم که بدونیم با توانائی هامون کجای جامعه قرار میگیریم...این مکان هر جا باشه مطمئنا اینجا نیست...

Member Apolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    physics faculty, СПбГУ

for me reasearching is more important than studying especially in physics.
    in july I was in conference in Moscow. I know that fairly Russia Is like Iran, but really uinversity has different structure .
    really I can not understand your problems but I think in Iran I don't have FUTURE!!!!!!!!

Banned
    رشته و دانشگاه
    برق-کنترل

من در شرف اپلاي بودم كه اين تاپيك رو ديدم توي ذهنم هم دلايلي مشابه موارد ذكر شده توي فروم داشتم ولي هر چه بيشتر به رفتن نزديك ميشم فكر مي كنم كه ايا اين دلايل ايا ارزشه اينو داره كه ادم تمام خاطرات و عزيزانش رو ترك كنه؟؟؟؟
    واقعا سر دو راهي موندم و دارم كلافه ميشم

Junior Member akbar_saeedi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    food sciense

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein20 نمایش پست ها
    من در شرف اپلاي بودم كه اين تاپيك رو ديدم توي ذهنم هم دلايلي مشابه موارد ذكر شده توي فروم داشتم ولي هر چه بيشتر به رفتن نزديك ميشم فكر مي كنم كه ايا اين دلايل ايا ارزشه اينو داره كه ادم تمام خاطرات و عزيزانش رو ترك كنه؟؟؟؟
    واقعا سر دو راهي موندم و دارم كلافه ميشم
    سلام دوست عزیز منم مث شما بودم ولی مدتی خلوت کردن با خودت میتونی با خودت کنار اومده و تصمیم بگیری...واقعیت اینه ک قرار نیس برا همیشه از خونوادت جدا شی..فقط شاید لازم باشه مدتی برا رفرش هم ک شده ازین اوضاعی ک برامون درست شده جدا شی و میشه گفت با تجارب و اعتماد ب نفسی ک بت میده حتی اگه برگردی هم به نظر من میتونی زندگی شیرین تری داشته باشی..
    البته هر تصمیمی مسلما ی خوبیایی داره یه بدیهایی...ولی برا من یکی خوبیهای رفتن بسیار بیشتر از بدیهاشه..و برا همین دکترای ایرانو ک راحت میتونستم بدست بیارم ب امید خارج کنار گذاشتم
    موفق باشی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Physics and Mathematics-Undergraduate

نقل قول نوشته اصلی توسط p00ya00 نمایش پست ها
    هر چی فکر کردم، دلیل خاصی برای موندن ندیدم! هـمـــیـــن!!
    دلیل از این محکم تر؟خوب شما یه دلیل خاص واسه موندن بگید بهتون 100تا دلیل خاص می گن که برین...بشینین با خودتون خلوت کنین و منطقی فکر کنید نه احساسی..
    با هرچرت و پرتی که تا الآن گفتم مخالفم!!!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)