صفحه 4 از 58 نخستنخست 123456789101112131454 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 580

موضوع: مسائل مربوط به روادید گردشگری استرالیا - سوالات - بیان نتایج

پیش فرض پاسخ : نحوه دریافت ویزای توریستی استرالیا و مسائل مرتبط

سلام
    من چند روز پیش که سفارت بودم دیدم یک عده مدارکو می برن داخل تحویل می دن کسی می دونه مدارک (Subclass 600) باید از طریق DHL فرستاد یا مستقیم به سفارت تحویل داد؟

ApplyAbroad Veteran
    vahidet آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Western Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط SaMa54 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    همسر من برای یه امتحان باید بره استرالیا، طی نامه هایی که اومده اونا گفتن باید برای یه visit visa اقدام کنیم، تا جایی که من مطالعه کردم انواع مختلفی داره ولی انگار واسه ایرانیها یه سری مثل شماره 600 دارن. حالا به نظر شما ما باید مدارک رو که واسه این ویزا هست و نامه های مربوط به امتحان در استرالیا رو به سفارت ببریم؟
    بله شما باید برای سابکلاس ۶۰۰ اقدام کنین. مدارک موردنیاز در سایت سفارت ذکر شده. بهتره نامه مربوط به امتحان رو هم بفرستین.

Member Firefox آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

بچه ها من نیاز به راهنمایی یک فرد مجرب دارم... من این تاپیک رو از اول تا آخر خوندم. دوستان غالبا هدفشون از گرفتن ویزای سابکلاس 600 سفر توریستی بود. منتها من میخواهم برای یک کنفرانس 4 روزه به سیدنی برم. به این نتیجه رسیدم که باید برای Business Visitor Visa اقدام کنم. در مواردی هنوز نیاز به راهنمایی دارم:

1. با توجه به اینکه موسسه ی دعوت کننده - برای این چهار پنج روز - مبلغ هزار دلار استرالیا را به من گرانت میدهد و مرا بصورت On-Campus اسکان میدهد، آیا لازم است Bank Statement و اینجور گرفتاریها رو بکشم. چون وقتی دیگه بلیط رو گرفته باشم، دیگه نصف اون هزار دلار هم تو سیدنی برام کافیه! آیا سفارت این منطق رو میپذیره؟

2. سابکلاس 600 ظاهرا 130 دلار استرالیا فی داره. اونجور که اینجا خوندم این مبلغ باید در یکی از دفاتر DIAC از داخل استرالیا (مثلا توسط یک آشنا) واریز بشه! من کسی رو ندارم. به نظرتون اگه از همین موسسه بخوام این کار رو برام انجام بده، زشته؟ چون ایمیل ها رو همش یک پروفسور جواب میده!

3. توی فرم ها نوشته برای سابکلاس 600 معاینه پزشکی هم نیازه:
    All applicants must meet Australia’s health requirements. You may be required to undergo a chest x-ray and medical examination in order to meet the criteria for the grant of a subclass 600 visa
    اگر کسی آنرا انجام داده، آیا برای من که چهار پنج روز بیشتر سفرم طول نمیکشه، این فرآیند medical هزینه ی جانبی (به ریال) و پیچیدگی خاصی داره؟ امیدوارم تو یک روز انجام پذیر باشه.

*** راستش من الان در تهران دانشجو هستم. قصد دارم برای دسامبر از همین الان بلیط سیدنی رو بگیرم. چقدر میتونم با خیال راحت این کارو کنم. چون با اینکه دعوتنامه ام از یک موسسه بسیار شناخته شده هست، ولی میترسم سفارت سختگیری بیخود کنه و ویزام ریفیوز بشه. پیش بینی دوستان برای من چیه؟
    مطالبی که می نویسم، صرفا بر مبنای نظر شخصی ام یا تجربیات دوستانم است. لطفا تعبیر عام نفرمایید.

ApplyAbroad Veteran
    vahidet آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Firefox نمایش پست ها
    بچه ها من نیاز به راهنمایی یک فرد مجرب دارم... من این تاپیک رو از اول تا آخر خوندم. دوستان غالبا هدفشون از گرفتن ویزای سابکلاس 600 سفر توریستی بود. منتها من میخواهم برای یک کنفرانس 4 روزه به سیدنی برم. به این نتیجه رسیدم که باید برای Business Visitor Visa اقدام کنم. در مواردی هنوز نیاز به راهنمایی دارم:

1. با توجه به اینکه موسسه ی دعوت کننده - برای این چهار پنج روز - مبلغ هزار دلار استرالیا را به من گرانت میدهد و مرا بصورت On-Campus اسکان میدهد، آیا لازم است Bank Statement و اینجور گرفتاریها رو بکشم. چون وقتی دیگه بلیط رو گرفته باشم، دیگه نصف اون هزار دلار هم تو سیدنی برام کافیه! آیا سفارت این منطق رو میپذیره؟

2. سابکلاس 600 ظاهرا 130 دلار استرالیا فی داره. اونجور که اینجا خوندم این مبلغ باید در یکی از دفاتر DIAC از داخل استرالیا (مثلا توسط یک آشنا) واریز بشه! من کسی رو ندارم. به نظرتون اگه از همین موسسه بخوام این کار رو برام انجام بده، زشته؟ چون ایمیل ها رو همش یک پروفسور جواب میده!

All applicants must meet Australia’s health requirements. You may be required to undergo a chest x-ray and medical examination in order to meet the criteria for the grant of a subclass 600 visa
    اگر کسی آنرا انجام داده، آیا برای من که چهار پنج روز بیشتر سفرم طول نمیکشه، این فرآیند medical هزینه ی جانبی (به ریال) و پیچیدگی خاصی داره؟ امیدوارم تو یک روز انجام پذیر باشه.

*** راستش من الان در تهران دانشجو هستم. قصد دارم برای دسامبر از همین الان بلیط سیدنی رو بگیرم. چقدر میتونم با خیال راحت این کارو کنم. چون با اینکه دعوتنامه ام از یک موسسه بسیار شناخته شده هست، ولی میترسم سفارت سختگیری بیخود کنه و ویزام ریفیوز بشه. پیش بینی دوستان برای من چیه؟
    ۱- به نظرم بهتره که باز هم
    Bank Statement رو بگیرین. علاوه بر این، هر نوع اسناد مالکیت (سند خونه، ماشین و ....) رو هم ضمیمه کنین. فراموش نکنین که شما باید آفیسر رو قانع کنین که انگیزه ها و دلایل کافی برای بازگشت دارین و نمیخواین برین استرالیا و پناهنده بشین.
    ۲- راستش شاید زیاد مناسب نباشه که ازشون این رو بخواین ولی فکر کنم چاره دیگه ای ندارین.

۳- نوشته
    .....You may be required to. به نظرم احتمالش خیلی کمه که ازتون معاینه پزشکی بخوان.

اگر تا به حال سفر خارجی داشتین و اسناد مالکیت و همینطور
    Bank Statement ارائه کنین به نظرم شانستون خوبه.

منم با نظر vahidet موافقم. تا میتونین مدرک نشون بدین که قصدتون بعد از کنفرانس برگشت به ایرانه. الان خیلی سخت گیر شدن. همین 2 هفته پیش ویزای یکی از آشناهای ما رو که برای کنفرانس میومد ریجکت کردن.

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidet نمایش پست ها
    مخاطب دعوتنامه باید سفارت باشه. بهتره تو دعوتنامه به نوع ویزاتون، محل اقامتتون و نوع تحصیل یا کاری که بهش مشغول هستین اشاره کنین و مدارکی مثل اجاره نامه و گواهی اشتغال به تحصیل یا کار رو هم ضمیمه کنین.
    با سلام و تشکر بابت اطلاعات خوبتون
    در مورد دعوتنامه، آیا فرم و یا فرمت خاصی وجود داره و یا باید یه نامه از طرف دعوت کننده نوشته شود و بهمراه سایر مدارک متقاضی به سفارت ارسال گردد؟
    من دانشجو هستم ومادرم تنها میخواد بیاد استرالیا، معمولا چه دلایلی ذکر بشه مفیدتر هست؟
    با توجه به اینکه مادرم خانه دار هست آیا ترجمه فیش حقوقی همسر کمکی میکنه؟ (با توجه به اینکه ترجمه حساب بانکی و سند ماشین ایشان و نامه اسپانسری و حساب بانکی من تهیه شده است)

Member Firefox آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

Thumbs up پاسخ : نحوه دریافت ویزای توریستی استرالیا و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidet نمایش پست ها
    ۱- به نظرم بهتره که باز هم
    Bank Statement رو بگیرین. علاوه بر این، هر نوع اسناد مالکیت (سند خونه، ماشین و ....) رو هم ضمیمه کنین. فراموش نکنین که شما باید آفیسر رو قانع کنین که انگیزه ها و دلایل کافی برای بازگشت دارین و نمیخواین برین استرالیا و پناهنده بشین.
    ۲- راستش شاید زیاد مناسب نباشه که ازشون این رو بخواین ولی فکر کنم چاره دیگه ای ندارین.

۳- نوشته
    .....You may be required to. به نظرم احتمالش خیلی کمه که ازتون معاینه پزشکی بخوان.

اگر تا به حال سفر خارجی داشتین و اسناد مالکیت و همینطور
    Bank Statement ارائه کنین به نظرم شانستون خوبه.
    سپاس از پاسختون. بله قبلا هم کنفرانس خارج کشور رفتم و امیدوارم موثر باشه. ولی برای یکیشون بالاجبار ویزای توریستی گرفته بودم. یه بار نگن قانون شکنی کردی؟! (هرچند ویزای توریستی و کنفرانس خودشون یک سابکلاسه).

بگذریم، با این حساب BS واجبه. بنظرتون یک حساب مثلا 15 میلیونی بنام پدرم که گردش حساب نداره رو بدم یـا یک حساب که یه بار تا 30 میلیون توشه یه بار 3 میلیون میشه (مثل الان )؟ البته فکر کنم باید بدم دارالترجمه، درسته؟ و اما در مورد سند مالکیت یا ماشین، بازهم بنام پدرم باشه قبوله دیگه؟ راستی اصل سند رو که طبیعتا نباید برای گرو بخوان، کپی (برابر اصل؟) بگیرم و ترجمه کنم؟

برای این نوع ویزا میخوام حضوری به خود سفارت در خالد اسلامبولی مراجعه کنم. ظاهرا بعضی ها با پست کارهاشون رو انجام دادن. میشه در مورد خاص من هم یه راهنمایی کنید! وای ببخشید، نمیدونم چرا این همه سوال داشتم.
    ویرایش توسط Firefox : October 4th, 2013 در ساعت 03:38 PM
    مطالبی که می نویسم، صرفا بر مبنای نظر شخصی ام یا تجربیات دوستانم است. لطفا تعبیر عام نفرمایید.

Member Firefox آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط mojt نمایش پست ها
    منم با نظر vahidet موافقم. تا میتونین مدرک نشون بدین که قصدتون بعد از کنفرانس برگشت به ایرانه. الان خیلی سخت گیر شدن. همین 2 هفته پیش ویزای یکی از آشناهای ما رو که برای کنفرانس میومد ریجکت کردن.
    ممنون mojt جان. همانطور که جناب vahidet فرمودند، از این آشنای شما - بجز 130 دلار برای تقاضای ویزا - معاینه پزشکی یا چیز خاصی که نخواستن؟ چون شنیدم تو تهران ممکنه حدود 400 هزار تومان دربیاد. هزینه الکیه اونم برای 4 روز! آشناتون حضوری مراجعه کرده بود به سفارت؟

ApplyAbroad Veteran
    vahidet آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط hkesfahaani نمایش پست ها
    با سلام و تشکر بابت اطلاعات خوبتون
    در مورد دعوتنامه، آیا فرم و یا فرمت خاصی وجود داره و یا باید یه نامه از طرف دعوت کننده نوشته شود و بهمراه سایر مدارک متقاضی به سفارت ارسال گردد؟
    من دانشجو هستم ومادرم تنها میخواد بیاد استرالیا، معمولا چه دلایلی ذکر بشه مفیدتر هست؟
    با توجه به اینکه مادرم خانه دار هست آیا ترجمه فیش حقوقی همسر کمکی میکنه؟ (با توجه به اینکه ترجمه حساب بانکی و سند ماشین ایشان و نامه اسپانسری و حساب بانکی من تهیه شده است)
    دعوتنامه فرمت خاصی نداره. بله باید به صورت یک نامه از طرف دعوت کننده نوشته بشه و همراه بقیه مدارک برای سفارت ارسال بشه.
    با توجه به اینکه مادرتون میخوان بیان، همین که ذکر بشه برای دیدن شما میخوان بیان کفایت میکنه. اساسا برای ویزای والدین سخت گیری نمیکنن و معمولا زود ویزا رو صادر میکنن.
    اگر فیش حقوقی و اسناد مالکیت مربوط به خود مادرتون باشه بهتره ولی فکر میکنم فرستادن مدارک همسر هم مفید باشه.

ApplyAbroad Veteran
    vahidet آواتار ها
    رشته و دانشگاه

سپاس از پاسختون. بله قبلا هم کنفرانس خارج کشور رفتم و امیدوارم موثر باشه. ولی برای یکیشون بالاجبار ویزای توریستی گرفته بودم. یه بار نگن قانون شکنی کردی؟! (هرچند ویزای توریستی و کنفرانس خودشون یک سابکلاسه).

بگذریم، با این حساب BS واجبه. بنظرتون یک حساب مثلا 15 میلیونی بنام پدرم که گردش حساب نداره رو بدم یـا یک حساب که یه بار تا 30 میلیون توشه یه بار 3 میلیون میشه (مثل الان )؟ البته فکر کنم باید بدم دارالترجمه، درسته؟ و اما در مورد سند مالکیت یا ماشین، بازهم بنام پدرم باشه قبوله دیگه؟ راستی اصل سند رو که طبیعتا نباید برای گرو بخوان، کپی (برابر اصل؟) بگیرم و ترجمه کنم؟

برای این نوع ویزا میخوام حضوری به خود سفارت در خالد اسلامبولی مراجعه کنم. ظاهرا بعضی ها با پست کارهاشون رو انجام دادن. میشه در مورد خاص من هم یه راهنمایی کنید! وای ببخشید، نمیدونم چرا این همه سوال داشتم.
    خواهش میکنم دوست عزیز. همین که سفر خارج از کشور داشتین خوبه، نوع ویزاش مهم نیست.

فکر میکنم بهتره حساب به نام خودتون باشه. میتونین کارکرد حسابتون رو در چند ماه گذشته بگیرین و یا اینکه موجودی فعلی حسابتون رو بگیرین.

فکر میکنم در صورتی فرستادن اسناد مالکیت به نام پدرتون مفید هست که ایشون رسما ضامن شما بشن. وگرنه اینکه پدر شما دارای ماشین و خونه هستن دلیل و انگیزه ای برای بازگشت شما نمیشه!

تمام اسناد و مدارک رو هم باید ببرین دارالترجمه تا ترجمه رسمی کنن.

بعید میدونم سفارت قبول بکنه که برای تحویل مدارک به صورت حضوری مراجعه کنین. فکر میکنم فقط میتونین مدارک رو پست کنین (سایت سفارت رو ببینین).

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)