صفحه 12 از 13 نخستنخست ... 2345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 124

موضوع: تمام سوالات و نمونه سوالات GRE Subject Physics

Member
    رشته و دانشگاه
    اخترفیزیک دانشگاه الزهرا تهران

پیش فرض پاسخ : تمام سوالات و نمونه سوالات GRE Subject Physics

دوستان من 3 بار امتحان دادم اما نمره ام اصلا جالب نشد آخرین بار( شدم 600) میشه راهنمایی کنین برای ارتقا نمره ام چه کنم؟؟ من تمرینات هالیدی رو حل کردم البته نه سطح سختشو. تمرینات گاسیوریچ رو حل کردم البته نه سطح بالاشو. از تحلیلی معادلات لاگرانژ رو خوندم و تمرین حل کردم. متاسفانه نرسیدم فیزیک مدرن بخونم. 5 تا دوره تست ها رو هم زدم کلی نکته برداری که تو کتابخونه فروم بود خوندم. واقعا نمیدونم چی بخونم که نمره ام بالا بره. ممنون میشم توصیه کنید

Junior Member

سلام دوستان عزیز این لینک دانلود کتاب Conquering the Physics GRE است که در زیر میذارم امیدوارم مفید باشه:

http://libgen.io/_ads/4198AE85E196A0771805738F342040AF
    برای دانلود روی GET کلید کنید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک

سلام
    من دانشجوی رشته مهندسی هستم و قصد دارم برای ارشد تغییر رشته بدم به فیزیک (معدلم تو رشته خودم 17)
    میخواستم بپرسم داشتن نمره بالا تو آزمون جی آر ای سابجکت فیزیک میتونه لیسانس غیر مرتبط رو پوشش بده؟
    حتی اگه بخوام برای کشورهایی غیر از آمریکا که داشتن این نمره لازمه اقدام کنم

ممنون
    ویرایش توسط mohammad_h95 : April 4th, 2018 در ساعت 12:10 AM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    M.Sc in Nanophysics

سلام
    دوستان عزیز من یکبار سال 2016 امتحانgre دادم و نمرم650شد. مجددا میخام امتحان بدم لطفا اگه کسی میخاد همراه هم باشیم و باهم برنامه ریزی کنیم یا کاری شبیه این بهم پیام بده. اینم لینک دانلود اخرین ویرایش کتاب Conquering the physics GRE

http://lib1.org/_ads/4221C14A5F416D8842D7567C2B1A4C5E

سلام وقت بخیر من رشته ام کلا به فیزیک مربوط نیست و میخواستم بدونم اگه برای ارشد فوتونیک بخونم در کنارش مطالب GRE هم کاور میشه یا اینکه جدان؟ دروسی که توی ارشد فوتونیک هستن اینان: الکترومغناطیس-فیزیک مدرن-مکانیک کوانتومی-الکترونیک و خود زبان. مکانیک کلاسیک هم که مجبورم بخونم. به جز اینا چیز دیگه ای لازمه بخونم برای GRE physics?

Member Garibaldi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

فکر میکنم اگر مکانیک کلاسیک و فیزیک مدرنی که میخونید کامل باشه، فقط باید ترمودینامیک و مکانیک آماری رو به این لیست اضافه کنید، البته به نظر من راه بهتر اینه که منابع GRE رو که در همین سایت هست نگاه کنید و با منابع امتحان ارشدتون مقایسه کنید.
    این لینک رو هم یه نگاهی بندازید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط zahrajamali نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر من رشته ام کلا به فیزیک مربوط نیست و میخواستم بدونم اگه برای ارشد فوتونیک بخونم در کنارش مطالب GRE هم کاور میشه یا اینکه جدان؟ دروسی که توی ارشد فوتونیک هستن اینان: الکترومغناطیس-فیزیک مدرن-مکانیک کوانتومی-الکترونیک و خود زبان. مکانیک کلاسیک هم که مجبورم بخونم. به جز اینا چیز دیگه ای لازمه بخونم برای GRE physics?
    ویرایش توسط Garibaldi : February 3rd, 2021 در ساعت 10:33 AM
    96 nine or six

نقل قول نوشته اصلی توسط Garibaldi نمایش پست ها
    فکر میکنم اگر مکانیک کلاسیک و فیزیک مدرنی که میخونید کامل باشه، فقط باید ترمودینامیک و مکانیک آماری رو به این لیست اضافه کنید، البته به نظر من راه بهتر اینه که منابع GRE رو که در همین سایت هست نگاه کنید و با منابع امتحان ارشدتون مقایسه کنید.
    این لینک رو هم یه نگاهی بندازید.
    ممنون از راهنمایی تون بله لیست رو دیده بودم ولی اون بخش آخرش رو متوجه نشدم یعنی دروس گرایشی رو هم باید بخونم مثل فیزیک هسته ای و فیزیک حالت جامد و اینا؟

رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

اینها دروس گرایشی نیستند، فیزیک حالت جامد 1، و فیزیک هسته ای و ذرات بنیادی، هر دو جزو دروس اصلی رشته فیزیک هستند، بستگی داره چه نمره ای مد نظرتون باشه، اگر نمره های بالای 900 مد نظرتون هست خب مسلما بهتره این درسها رو هم بخونید، اما به نظر من شاید برای نمره زیر 900 بشه از خیر این 9% گذشت، ضمن اینکه همون فیزیک مدرن ممکنه به حل برخی از این سوالها کمک کنه.
    ممنون از راهنمایی تون بله لیست رو دیده بودم ولی اون بخش آخرش رو متوجه نشدم یعنی دروس گرایشی رو هم باید بخونم مثل فیزیک هسته ای و فیزیک حالت جامد و اینا؟
    96 nine or six

نقل قول نوشته اصلی توسط Garibaldi نمایش پست ها
    اینها دروس گرایشی نیستند، فیزیک حالت جامد 1، و فیزیک هسته ای و ذرات بنیادی، هر دو جزو دروس اصلی رشته فیزیک هستند، بستگی داره چه نمره ای مد نظرتون باشه، اگر نمره های بالای 900 مد نظرتون هست خب مسلما بهتره این درسها رو هم بخونید، اما به نظر من شاید برای نمره زیر 900 بشه از خیر این 9% گذشت، ضمن اینکه همون فیزیک مدرن ممکنه به حل برخی از این سوالها کمک کنه.
    سلام ببخشید یک سوال برام پیش آمده. من هم دارم برای ارشد آماده میشم و هم میخوام اینطوری برای GRE هم آماده بشم برای دکترا و دارم فیزیک هالیدی رو میخونم و سوالم این بود که آیا به نظر شما همه ی تمرینات رو باید تک تک حل کنم یا اینکه گزینشی مثلا هر ۵ تا یکی رو حل کنم؟ (گرچه برای ارشد خب قطعا کافی نیست و میخوام کتابای دیگه هم بخونم) من رشته فعلی ام مهندسی هست. و یه سوال دیگه ای که داشتم اینه که با خوندن ۴۴ فصل هالیدی کوانتوم مکانیک که پوشش داده نمیشه؟ سوال شد برام چون نیازه که هر چه سریعتر مکانیک کوانتوم رو یاد بگیرم تا روی موضوع تحقیقم عمیق تر کار کنم.
    ویرایش توسط zahrajamali : February 22nd, 2021 در ساعت 02:23 AM

رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

نه تنها در زمینه مکانیک کوانتومی; فیزیک هالیدی در هیچ زمینه ای کامل نیست و همانطور که از عنوان آن بر می آید، تنها مقدمات فیزیک را بیان می کند و بیشتر جهت آشنایی اولیه با علم فیزیک هست و در هیچ یک از زمینه ها عمیق نمی شود، هر کدام از موضوعات هالیدی خودش یک یا چند کتاب است. برای مکانیک کوانتومی یکی از کتب مکانیک کوانتومی مثل نورالدین زتیلی رو پیشنهاد میدم.
    (این رو در مورد سوالتون در مورد مطالعه عمیق تر مکانیک کوانتومی عرض کردم، با مطالعه کتابی مثل زتیلی شما دید نسبتا عمیق تری پیدا میکنید و اگر نیاز داشتید برای عمیقتر شدن دید بازتری برای مطالعات بعدی پیدا میکنید، اما مطالعه زتیلی هم خودش پیش نیاز هایی داره که نمیدونم شما چقدر آشنایی دارید)
    سلام ببخشید یک سوال برام پیش آمده. من هم دارم برای ارشد آماده میشم و هم میخوام اینطوری برای GRE هم آماده بشم برای دکترا و دارم فیزیک هالیدی رو میخونم و سوالم این بود که آیا به نظر شما همه ی تمرینات رو باید تک تک حل کنم یا اینکه گزینشی مثلا هر ۵ تا یکی رو حل کنم؟ (گرچه برای ارشد خب قطعا کافی نیست و میخوام کتابای دیگه هم بخونم) من رشته فعلی ام مهندسی هست. و یه سوال دیگه ای که داشتم اینه که با خوندن ۴۴ فصل هالیدی کوانتوم مکانیک که پوشش داده نمیشه؟ سوال شد برام چون نیازه که هر چه سریعتر مکانیک کوانتوم رو یاد بگیرم تا روی موضوع تحقیقم عمیق تر کار کنم.
    96 nine or six