صفحه 1 از 13 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 124

موضوع: تمام سوالات و نمونه سوالات GRE Subject Physics

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض تمام سوالات و نمونه سوالات GRE Subject Physics

این فایل ها رو اتفاقی پیدا کردم شاید به درد کسی بخوره. مربوط به رشته ی فیزیکه.
    آزمون جی آر ای سابجکت فیزیک مربوط به سال 1985!! آخرش جواب هم داره.
    (برای باز کردن باید هر سه تا فایل رو کامل داونلود کنین)
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    I've got a little black book with my poems in / got a bag with a toothbrush and a comb in / when I'm a good dog, they sometimes throw me a bone in.

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : تمام سوالات و نمونه سوالات GER Subject Physics

ETS GRE Subject Physics Practice Book
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    I've got a little black book with my poems in / got a bag with a toothbrush and a comb in / when I'm a good dog, they sometimes throw me a bone in.

Junior Member

سلام،

کسی هست که GRE Physics داده باشه؟ اگر هست چه مدت وقت گذاشتید برای خوندن و چی خوندید و چه نمره ای گرفتید؟ اگر هم کسی هست که می خواد برای دوره بعد (مهرماه) ثبت نام کنه لطفا باز من رو راهنمایی کنه و بگه آیا تا حالا چیزی خونده؟ به نظرتون چه جوری باید زمان بندی کرد. (در ضمن من می خوام GRE General آبان رو هم شرکت کنم)

Junior Member

GRE Physics یه امتحان در سطح دروس مقطع لیسانس فیزیک با سوالاتی با سطح دشواری متوسطه. فقط نکته این جاست که سوالات از طیف گسترده ای از دروس مطرح می شه. برای مثال یه غیر از دروس مکانیک، الکترومغناطیس و کوانتوم از دروس گرایشی مثل فیزیک اتمی، هسته ای و جامد در سطح معلومات لیسانس سوال میاد. این سوالات اصولا ساده اند و یه دانشجوی سال آخر لیسانس یا کسی که به تازگی فارغ التحصیل شده می تونه از پسشون بر بیاد و نمره ی خوبی بگیره.

بودجه بندی دقیق سوالات رو در بخش GRE Physics روی سایت ETS می تونین ببینین و یه بولتن نمونه سوال هم تو همون قسمت هست که حتما قبل از شروع مطالعتون اون رو دانلود کنید و یه نگاه بندازین چون هم با سطح سوالات و هم با تنوعشون آشنا می شید.

به نظر من کسی که لیسانس رو تموم کرده با دو ماه مطالعه ( روزی 4-5 ساعت ) دروس مربوطه( که تو بودجه بندی سوالات مشخصه) به راحتی می تونه یه نمره ی بسیار خوب بگیره. (البته این به سطح علمی خودتون هم بستگی داره)

منابع هم منابع معمولی که تو اکثر دانشگاهها تو دوره ی لیسانس تدریس می شه هموناس ولی شاید زدن تستهای فوق لیسانس هم بدک نباشه.

به هر حال این امتحان برای بچه های فیزیکی تو گرفتن پذیرش ارزش زیادی داره هر چی بیشتر روش سرمایه گذاری کنین به نفعتونه.

موفق باشین.
    Fear is the main source of superstition, and one of the main sources of cruelty. To conquer fear is the beginning of wisdom.

Junior Member

ممنون از راهنمایی تون.
    فکر می کنید منطقی باشه که دو تا امتحان GRE (General& subject( رو با هم بدم ؟ یعنی می شه برای هر دوتاش خوند. در ضمن من چند سالی هست که لیسانسم رو تموم کردم و تو فوق هم رشته ام رو تا حدی عوض کردم، برای همین درس های تخصصی فیزیک رو چند سال هست که مرور نکردم.

Member
    رشته و دانشگاه
    Amherst, MA

به نظر من بهتره که اول منابع عمومی مانند کل فیزیک پایه و فیزیک جدید (کل کتاب) رو بخونید، بعد هم برید سراغ درسای سالهای آخر کارشناسی مثل مکانیک تحلیلی و الکترومغناطیس و کوانتوم بعد هم درسای گرایشی مثل حالت جامد یا ذرات بنیادی مقدماتی. البته این نکته رو دقت کنید که توی GRE Subject مسائل ساده تر از امتحان ارشد هست یعنی لازم نیست که مسائلی رو که حل طولانی دارند رو یاد بگیرید و یا حفظ کنید. اگه واستون مقدوره سعی کنید این کتابا رو به زبان اصلی بخونید تا سر امتحان با مشکلی مواجه نشید. در ضمن سعی کنید همه مطالب رو با هم بخونید که تا امتحان چیزی یادتون نره. در ضمن مهمترین چیز به نظر من آزمون های گذشته ETS هستش که سعی می کنم اونا رو هر چه سریعتر توی همین فروم بذارم. مطمئنا اینها رو بزن تا هم با سطح سوالات آشنا بشی و هم بفهمی که 100 تا تست فیزیک با موضوعات مختلف تو فیزیک رو می تونی توی 170 دقیقه بزنی، و با زمانبندی خودتو هماهنگ کنی (من خودم چون بدون آمادگی رفتم سر جلسه، میشه گفت که از حدودا تست 70 به بعد به شدت کم آوردم و چون نمره منفی هم داره نمرم زیاد جالب نشد. من 840 شدم). در ضمن سقف نمره که 990 هست رو تقریبا با تعداد سوالات درست 80-85 بدست میاری، پس الزاما نیازی به زدن همه تستها نیست (مثل کنکور ارشد ).
    اگه بازم سوالی داشتید می تونید بپرسین، چون من الان دیگه یه جورایی دیتابیس GRE Physics شدم 8).
    با خیال تو بسر بردن اگر هست گناه <br />با خبر باش که من غرق گناهم هر شب

Junior Member

خیلی ممنون، راهنمایی تون واقعا کامل بود. ایجوری که معلومه باید تمام درس های فیزیک رو دبواره بخونم!! شما هم الان دوباره دارید برای GRE Physics می خونید یا همون نمره ای که آوردید مطلوبه؟ در ضمن خیلی لطف می کنید اگر اون سوال هایی رو که گفتید بذارید چون فکر کنم دیدن نمونه سوال خیلی مهم باشه. البته من خود Sample ای رو که ETS گذاشته دانلود کردم و یه نگاهی بهش انداختم. کلا امتحانش خیلی جامع است.

Member
    رشته و دانشگاه
    Amherst, MA

ممنون از راهنمایی تون.
    فکر می کنید منطقی باشه که دو تا امتحان GRE (General& subject( رو با هم بدم ؟ یعنی می شه برای هر دوتاش خوند. در ضمن من چند سالی هست که لیسانسم رو تموم کردم و تو فوق هم رشته ام رو تا حدی عوض کردم، برای همین درس های تخصصی فیزیک رو چند سال هست که مرور نکردم.
    ببخشید شما می خواین برای رشته ای غیر از فیزیک (رشته ارشدتون) اقدام کنید یا می خواین برگردید به رشته کارشناسی تون؟ تا جایی که من می دونم رشته های مربوط به فیزیک مانند فوتونیک و مهندسی هسته ای نمره GRE Physics خیلی بالایی نمی خواد (البته هر چه بالاتر باشه بهتره). اگه زبانتون خوب هست و درسای کارشناسی خیلی از یادتون نرفته مشکلی نداره. برای امتحان GRE General مهمترین چیزی که وجود داره به نظر من Writing و لغت هست که مخصوصا دومیش فکر نکنم که جای دیگه ای بدردتون بخوره. در مورد امتحان GRE Physics اگه سطح اطلاعات شما در حد یه نمره خوب تو درسای کارشناسی هست، خوندن حدودا 2-3 ساعت در روز و به مدت 2-3 ماه البته با یه برنامه ریزی جامع می تونه نمره ی خیلی خوبی بیاره (حتی 900 به بالا) البته لغت های ضروری رو حتما یاد بگیرید. مثلا توی امتحان من یه سوال بود که توش باید اینرسی دورانی رو حساب می کردیم و اسم اون جسم marble بود و من هرچی فکر کردم یادم نیومد که این کروی شکله (=تیله). در ضمن اگه می خواین برای fall2009 اپلای کنین وقت دیگه ای ندارین مگه بخواین برین خارج و gre general رو به صورت cbt بدین.

Member
    رشته و دانشگاه
    Amherst, MA

در اینجا همونطور که از اسمش پیداست، قراره منابعی که برای آزمون GRE Physics مفیده رو بذاریم.
    اول از همه من خودم نمونه سوالات سه دوره از آزمون های ETS رو اینجا می ذارم. به امید آنکه اگه هر کس دیگه ای نیز مطلب و یا چیزی داره بذاره.
    http://www.physics.ucdavis.edu/ziman...ses/GR8677.pdf
    http://www.physics.ucdavis.edu/ziman...ses/GR9277.pdf
    http://www.physics.ucdavis.edu/ziman...ses/GR9677.pdf
    http://www.physics.ucdavis.edu/ziman...ses/GR0177.pdf
    حجم فایل اولی و دومی چون اسکن شده حدود 17-20 مگ هست ولی سومی و چهارمی تقریبا 2-3 مگ می شه.
    اگه به اینترنت دسترسی کامل دارین سایت زیر نیز خیلی می تونه مفید باشه (متن سوالات رو با جواب برای هر چهار دوره داره)
    http://grephysics.net

Member
    رشته و دانشگاه
    Amherst, MA

اینم آدرس اون چیزایی که می خواستین
    http://www.applyabroad.org/forum/ind...c,10394.0.html
    نه من هم قصد دارم یه بار دیگه امتحان بدم.

صفحه 1 از 13 1234567891011 ... آخرینآخرین