صفحه 248 از 364 نخستنخست ... 148198238239240241242243244245246247248249250251252253254255256257258298348 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,471 تا 2,480 , از مجموع 3633

موضوع: فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

پیش فرض پاسخ : فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

نقل قول نوشته اصلی توسط opinions نمایش پست ها
    ممنون. ایراد رو برطرف کردم و دوباره فرستادم. حالا بعد از 15 روز از submitted تغییر داده شده به reviews completed. خواستم بدونم طبیعیه؟ یعنی چی، یهو داوری هم شده؟ خطرناک نیست که بدون داوری ریجکت کنن؟
    نه گرامی باید بیشتر خوشحال باشید تا نگران! شما فکر می کنید داوری یک مقاله چقدر وقت یک داور را می گیرد؟ نهایتا دو ساعت نه بیشتر!و اینکه می بینید داوری مقالات چند ماه طول می کشد به خاطر عدم پاسخگویی داوران است و اینکه اصلا نگاه به مقاله اتان نمی کنند و خب من مقاله ای داشتم که دقیقا در فاصله ی چهار هفته بعد از سابمیت آن، اکسپت مقاله را دریافت کردم.
    در ضمن استتوس under review را ندیدید؟ بر طبق تجربه ی خودم بخواهم نظر بدهم من مقاله ای داشتم که اکسپتش هم آمد ولی وضعیتش هنوز "submitted" بود!! البته گاهی هم خود ادیتور اگر در همان زمینه ی پژوهشی خبره باشد ممکن است به تنهایی داوری مفاله را برعهده بگیرد که این اتفاق برای خود بنده افتاده ! یعنی با یک داور که همانا ادیتور بود مقالم داوری شد! پس زیاد در گیر این وضعیت ها هم نباشید. امیدوارم خبرهای خوبی بشنوید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

نقل قول نوشته اصلی توسط sarah9093 نمایش پست ها
    نه گرامی باید بیشتر خوشحال باشید تا نگران! شما فکر می کنید داوری یک مقاله چقدر وقت یک داور را می گیرد؟ نهایتا دو ساعت نه بیشتر!و اینکه می بینید داوری مقالات چند ماه طول می کشد به خاطر عدم پاسخگویی داوران است و اینکه اصلا نگاه به مقاله اتان نمی کنند و خب من مقاله ای داشتم که دقیقا در فاصله ی چهار هفته بعد از سابمیت آن، اکسپت مقاله را دریافت کردم.
    در ضمن استتوس under review را ندیدید؟ بر طبق تجربه ی خودم بخواهم نظر بدهم من مقاله ای داشتم که اکسپتش هم آمد ولی وضعیتش هنوز "submitted" بود!! البته گاهی هم خود ادیتور اگر در همان زمینه ی پژوهشی خبره باشد ممکن است به تنهایی داوری مفاله را برعهده بگیرد که این اتفاق برای خود بنده افتاده ! یعنی با یک داور که همانا ادیتور بود مقالم داوری شد! پس زیاد در گیر این وضعیت ها هم نباشید. امیدوارم خبرهای خوبی بشنوید.
    ممنون. نه هیچ استتوس under review ندیدم. برای همین برای خودم یکم عجیب بود. ژورناله ایمپکت بالای 2 داره ولی کارای عجیب زیاد انجام میده. البته جایی خوندم که ممکنه دوباره بره under review بشه اگه ادیتور قانع نشه و اینا... از روز اول سابمیت تا الان 45 روز گذشته و توی ژورناله گفته 59 روز تا اولین تصمیم. حداقلش اینه که دارن سر وقت جواب میدن.

ممنون. نه هیچ استتوس under review ندیدم. برای همین برای خودم یکم عجیب بود. ژورناله ایمپکت بالای 2 داره ولی کارای عجیب زیاد انجام میده. البته جایی خوندم که ممکنه دوباره بره under review بشه اگه ادیتور قانع نشه و اینا... از روز اول سابمیت تا الان 45 روز گذشته و توی ژورناله گفته 59 روز تا اولین تصمیم. حداقلش اینه که دارن سر وقت جواب میدن.
    زیاد در بند ِ گفته های خود ژورنالها در مورد مدت زمان پاسخگویی هم نباید بود برای نمونه یکی از ژورنالهای الزویر دقیقا تاکید کرده که تا چهار ماه تصمیم گیری نهایی برای مقالات می شود اما من نه ما پیش مقاله سابمیت کردم که هنوز تحت داوری است علیرغم اینکه withdraw هم کرده ام اما هنوز وضعیتش under review هست!!!
    بله اگر ادیتور نظرات داوران را در تضاد با همدیگر ببیند ممکن است داور سومی را دعوت کند برای داوری مقاله و یا شاید حتی خودش این کار را انجام دهد! من یک مقاله ام ریجکت شد در حالی که یک داور به شدت موافقِ چاپ مقاله ی من بود و داور دیگر هم اشکالاتی گرفت و گفت باید پیش از چاپ تغییرات زیادی دهد و نظرش revise & resubmit بود ولی ادیتور نظرش ریجکت آنهم بطور کامل بود!
    در هر حال امیدوارم که جواب خوبی بگیرید البته منظورم از جواب خوب می تواند هم اکسپت مقاله باشد و هم دریافت کامنتهای ارزشمند از داوران! من یک مقاله ام بارها ریجکت شد اما کامنتهای خوبی دریافت کردم که منجر به چاپ آن در ژورنال معتبر و نیز چاپ مقالات دیگر شد چون آن کامنتها سرشار از ایده های نو و بدیع بودند!

سلام دوستان
    من یک مقاله ای به یکی از ژورنالهای springer دو ماه پیش سابمیت کردم. بعد از سابمیت، مقاله به حالت editor assignment pending دراومد. بعد از 10 روز reviews completed شد و بلافاصله رفت به حالت editor assignment pending. یک ایمیل فرستادم و جواب اومد که AE جواب داده و منتظر جواب نهایی EIC باشید. چرا اینهمه مقاله دست EIC مونده و جواب نهایی رو که احتمال زیاد ریجکت باشه نمیگه، چون اصلا دست داور ارسال نشده؟!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sarah9093 نمایش پست ها
    زیاد در بند ِ گفته های خود ژورنالها در مورد مدت زمان پاسخگویی هم نباید بود برای نمونه یکی از ژورنالهای الزویر دقیقا تاکید کرده که تا چهار ماه تصمیم گیری نهایی برای مقالات می شود اما من نه ما پیش مقاله سابمیت کردم که هنوز تحت داوری است علیرغم اینکه withdraw هم کرده ام اما هنوز وضعیتش under review هست!!!
    بله اگر ادیتور نظرات داوران را در تضاد با همدیگر ببیند ممکن است داور سومی را دعوت کند برای داوری مقاله و یا شاید حتی خودش این کار را انجام دهد! من یک مقاله ام ریجکت شد در حالی که یک داور به شدت موافقِ چاپ مقاله ی من بود و داور دیگر هم اشکالاتی گرفت و گفت باید پیش از چاپ تغییرات زیادی دهد و نظرش revise & resubmit بود ولی ادیتور نظرش ریجکت آنهم بطور کامل بود!
    در هر حال امیدوارم که جواب خوبی بگیرید البته منظورم از جواب خوب می تواند هم اکسپت مقاله باشد و هم دریافت کامنتهای ارزشمند از داوران! من یک مقاله ام بارها ریجکت شد اما کامنتهای خوبی دریافت کردم که منجر به چاپ آن در ژورنال معتبر و نیز چاپ مقالات دیگر شد چون آن کامنتها سرشار از ایده های نو و بدیع بودند!
    حالا معلوم شد که چرا under review نرفت و مستقیما reviews completed شد!!! مقاله رو ادیتور رد کرد. گفت درصد سیمیلاریتی بالا بود. البته خودم میدونستم سیمیلاریتی داره ولی فکر نمیکردم حدی باشه که رد بشه. ظاهرا بالای 25 درصد رد می کنند. اما هیچ گزارشی به من ندادند. نمیشه بهشون ایمیل بزنم گزارشش رو بگیرم که اونجاهایی که سیمیلاریتی داره رو درست کنم و بفرستم جای دیگه؟ به نظرتون گزارشش رو میدن؟

حالا معلوم شد که چرا under review نرفت و مستقیما reviews completed شد!!! مقاله رو ادیتور رد کرد. گفت درصد سیمیلاریتی بالا بود. البته خودم میدونستم سیمیلاریتی داره ولی فکر نمیکردم حدی باشه که رد بشه. ظاهرا بالای 25 درصد رد می کنند. اما هیچ گزارشی به من ندادند. نمیشه بهشون ایمیل بزنم گزارشش رو بگیرم که اونجاهایی که سیمیلاریتی داره رو درست کنم و بفرستم جای دیگه؟ به نظرتون گزارشش رو میدن؟
    متاسفم بابت این قضیه اما چطور خودتان می دانستید و چنین ریسکی را کردید؟ از مقاله ی قبلیتان خیلی استفاده کرده بودید یا نه از یک مقاله ی دیگر؟ راستش با یک نرم افزار می آیند و درصد سیمیلاریتی را می سنجند برای نمونه asme وقتی من مقاله ام را سابمیت کردم جلوی خودم چک کرد درصد شبیه بودن را ! ایمیل دانشگاه و حتی اسم خودم را هم جز درصد شباهت حساب کرده بود اما نکته ای که بود این بود که این درصدها جداگانه بودند! برای نمونه درصد شبیه بودن مقاله ام با یک مقاله دیگر که رفرنسم هم بود نزدیک 10 درصد بود و با یک مقاله ی دیگر که اصلا آن را نخوانده بودم و ندیده بودم 7 درصد بود!! و بر طبق asme اگر درصد شبیه بودن با یکی از نوشته جات و نه درصد کلی بیشتر از 40 درصد باشد (اگر اشتباه نکنم البته!) مقاله ممکن است رد شود!

راستش می شود این کار را کرد ولی از آنجا که آنها از یکی از نرم افزارهای Plagiarism Checker استفاده می کنند می توانید خودتان بصورت آنلاین و یا با دانلود یکی از آنها این کار را انجام دهید.
    و یک نکته ی دیگر وقتی دارید مقاله می نویسید حتما هر جمله را گوگل کنید بدین صورت که آن را داخل "" گذاشته و گوگل کنید . اینگونه خواهید دید که آیا عینا این جمله قبلا استفاده شده یا نه . و اینکه اصلا این جمله و عبارتی که شما به کار می برید علمی و درست هست یا نه. این روش خیلی خوبی هست چون واقعا سبب می شود هم نوشته ی شما شبیه کار دیگران نباشد و هم این که درست و صحیح باشد. برای نمونه من وقتی می فهمیدم که این جمله عینا در مقالات دیگر بکار رفته کمی تغییر در آن می دادم.
    ویرایش توسط sarah9093 : October 16th, 2017 در ساعت 03:07 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehran1986 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یک مقاله ای به یکی از ژورنالهای springer دو ماه پیش سابمیت کردم. بعد از سابمیت، مقاله به حالت editor assignment pending دراومد. بعد از 10 روز reviews completed شد و بلافاصله رفت به حالت editor assignment pending. یک ایمیل فرستادم و جواب اومد که AE جواب داده و منتظر جواب نهایی EIC باشید. چرا اینهمه مقاله دست EIC مونده و جواب نهایی رو که احتمال زیاد ریجکت باشه نمیگه، چون اصلا دست داور ارسال نشده؟!
    به احتمال زیاد داور اول جواب رو فرستاده و ادیتور منتظر جواب داور دوم هستش. هم چنین ممکنه هر دو داور جواب رو فرستاده باشن ولی سردبیر خواسته نظر داور سوم رو هم داشته باشه.

Junior Member

سلام دوستان. ببخشید من مشاورم امریکایی هست و قرار بوده مقاله من رو بخونه ولی از داور بیشتر طول کشیده که مقاله را بخونه به نظرتون این متن خوبه به عنوان ایمیل واسش بفرستم. ممنون میشم راهنمایی ام کنید.
    As not receiving your valuable views on my manuscript and lapse of several months since my sending it for your perusal and advice has now caused me some serious concerns and stress about my next curricular activities, I will be really grateful if you could kindly expedite in advising your proposed edits. Also, I sent the second draft manuscript entitled "". It would be great pleasure if you accept to review and revise and put your valuable comments on it.
    With many thanks for your consideration.

Member
    رشته و دانشگاه
    Energy System Modelling, Griffith University

من یه بار برای یه مجله الزویر ایمیل زدم که فایل پی دی اف تشابهات رو بدن ولی جوابی ندادن.. 25% خیلی بالاست. مقاله منو با 16% رد کردن! (البته تعداد کلمات هم مهمه).
    همه چی به نظر ادیتور برمیگرده. و (بنظر شخصی خودم) جدا از اینکه درصد مشابهت چقدر باشه نگاه میکنن که در چه جاهایی مشابهت وجود داره. مثلن در معرفی روش یا مرور ادبیات وجود یه مقدار تشابه اجتناب ناپذیره؛ ولی در قسمت نتایج و دیسکاشن اگه مشابهت زیادی وجود داشته باشه اونوقت طبیعیه که نظر ادیتور عوض شه..

Member
    رشته و دانشگاه
    marketing

سلام
    من یه سوال مهم دارم خواهشن زود جواب بدین
    من مقالم آماده هستش برای فرستادن، میخوام برای Emerald بفرستم
    میخوام بدونم، خیلی به بخش reference گیر میدن معمولا؟ اگر تو رفرنس دهی مشکل باشه گیر میدن؟
    و اینکه من اسم استاد استرالیایی که باهاش همکاری کردم رو الان بنویسم ، تاثیر میزاره روی مقاله؟
    اگه مقاله ایراد داشته باشه ارجاع میدن برای رفع اونا درسته؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)