صفحه 348 از 364 نخستنخست ... 248298338339340341342343344345346347348349350351352353354355356357358 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,471 تا 3,480 , از مجموع 3633

موضوع: فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

نقل قول نوشته اصلی توسط minaamin نمایش پست ها
    ممنونم
    منظور از کپی برداری که جملات نیست محتوی هست درسته؟ چون نوشته کانتنت.
    احتمال زیاد کپی برداری و مشابه بودن جملات هست. برای اطمینان از یک نرم افزار کراس چک استفاده کنید
    مثلا در رشته های مهندسی مکانیک، نشریات IMechE این چک رو بلافاصله بعد از اینکه نویسنده مقاله رو ارسال کرد میکنن. بعنی قبل از ارسال به ادیتور و بعدش داورها، مقاله با ی نرم افزار چک میشه که میزان اورلپ با مقالات چاپ شده دیگه رو نشون میده. بعضی وقتا میتونین نتیجه چک رو هم ازشون بخواین. فایلی رو براتون میفرستن که خیلی تمیز هر چی که کپی از جای دیگه س هایلایت کرده. حتی همین ناشر میزان کپی برداری با مقالاتی که هنوز چاپ نشدند ولی در نشریات دیگه خودشون تحت داوری هستند هم مقایسه میکنن.
    و توصیه آخر اینکه هیچ وقت توی دام کراس چک نیفتین که بشدت رزومه تون رو لکه دار میکنه
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

Banned

پیش فرض پاسخ : فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

نقل قول نوشته اصلی توسط Tarkan78 نمایش پست ها
    احتمال زیاد کپی برداری و مشابه بودن جملات هست. برای اطمینان از یک نرم افزار کراس چک استفاده کنید
    مثلا در رشته های مهندسی مکانیک، نشریات IMechE این چک رو بلافاصله بعد از اینکه نویسنده مقاله رو ارسال کرد میکنن. بعنی قبل از ارسال به ادیتور و بعدش داورها، مقاله با ی نرم افزار چک میشه که میزان اورلپ با مقالات چاپ شده دیگه رو نشون میده. بعضی وقتا میتونین نتیجه چک رو هم ازشون بخواین. فایلی رو براتون میفرستن که خیلی تمیز هر چی که کپی از جای دیگه س هایلایت کرده. حتی همین ناشر میزان کپی برداری با مقالاتی که هنوز چاپ نشدند ولی در نشریات دیگه خودشون تحت داوری هستند هم مقایسه میکنن.
    و توصیه آخر اینکه هیچ وقت توی دام کراس چک نیفتین که بشدت رزومه تون رو لکه دار میکنه
    سلام عزیز خوبین؟
    واللا مقاله دوستمه. آخه مساله اینه که ژورنال قبلی این رو ننوشته بود. یه نگاه بکنین لطفا. فکر کنم content منظور عدم ناولتی بوده.

http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post2679346

نقل قول نوشته اصلی توسط Tarkan78 نمایش پست ها
    احتمالا شما اسم نویسندگان رو در متن مقاله آوردید ولی یادتون رفته که موقع سابمیت مقاله، بعد از اینکه چکیده و کلید واژه ها رو وارد کردید، ی جا هست که توی همون سایت گزینه add author رو باید بزنین و توی سایت هم اسم افراد نویسنده رو وارد کنید. متا دیتا همین هست
    ممنون ازهمگی که پاسخگوبودید. سپاس فراوان .اسامی رو تو سابمیت اوردم ولی داخل متن مقاله نیاوردم.
    ویرایش توسط ttttaaaahaa : April 18th, 2021 در ساعت 01:23 PM

Member Garibaldi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

با اجازتون من هم فکر به میکنم به خاطر جملات بوده نه محتوی، چون اصولا اولین مرحله یعنی کراس چک یعنی همین overlap متن با مقاله ها و کتاب های چاپ شده، و ربطی به محتوا نداره چون محتوی با نرم افزار قابل بررسی نیست همچنین فرمول ها و عکس ها هم قابل کراس چک نیستن هنوز، چک کردن محتوی عملا در مراحل بعد صورت میگیره.
    سلام عزیز خوبین؟
    واللا مقاله دوستمه. آخه مساله اینه که ژورنال قبلی این رو ننوشته بود. یه نگاه بکنین لطفا. فکر کنم content منظور عدم ناولتی بوده.

6 9 nine or six
    It depends on how you look at it

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

سلام عزیز خوبین؟

اولا مجله به مجله فرق دار، مثلا همون آیمکی که عرض کردم خیلی شدید روی این داستانا حساسه ولی خوب ی مجله یا ناشر دیگه هم میتونه پیدا بشه که زیاد رو این چیزها حساس نیست.
    در ارتباط با کار شما هم از ی نظر خوبه که مشکل در حد همین کپی برداری متنی وجمله و پاراگراف باشه چرا که اینو میشه با پس و پیش کردن کلمات و جملات رفع کرد ولی مقاله ای که محتواش تکراری باشه رو باید از خیرش گذشت چون شرط اول چاپ نوآوری هست
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

Member Garibaldi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

به نظرم دوستمون در پست بالا درست فرمودن، اگر اشکال به کپی بودن متن برگرده بهتر هست، چون قابل اصلاح هست،فکر میکنم اون ژورنال الزویر هم که فرستاده بودین پاسخ داده بود In its current state....که فکر میکنم یعنی میشه اصلاحش کرد که برسه به ساینتیفیک ریویو، خیلی ها وقت ها پیش میاد که similarity متن زیاد باشه اما اونی که بررسی میکنه باید تصمیم بگیره اورجینال هست یا نه و بنابراین خطای انسانی هم دخیل میشه. مثلا مورد دوم شما فکر میکنم تشخیص داده که اورجینال نیست اما اولی به چنین چیزی اشاره ای نکرده.
    سلام عزیز خوبین؟

6 9 nine or six
    It depends on how you look at it

Junior Member

سلام
    شبی مطلب جالبی دیدم براتوم می ذارم، بنظرم مفید است.
    خلاصه اینکه: اگر از بین مثلا 2 داور یکی نظر منفی دهد، حتی اگر دومی نظر کاملا مثبت داشته باشد به احتمال زیاد مقاله رد خواهدشد.
    برای بنده این اتفاق افتاد:
    داور 1: گفته بود مقاله خوبه و چاپ شود
    داور 2: کلا مقاله قبول نداشت ( البته بنظر بنده ایشون اصلا مقاله نخونده بود!)
    بعد مثل اینکه ادیتور داور 3 دعوت کرده بود.
    داور 3: گفته بود باید major revision داشته باشد.

در نهایت مقاله بنده در همون دور اول داوری رد شد و به revision نرفت.

این عکس پایین پست همینه نشون می دهد.

متن کامل تر، اینجا:
    کد:
    Is peer review just a crapshoot?
    https://www.elsevier.com/connect/is-peer-review-just-a-crapshoot#:~:text=Papers%20having%20two%20reviewers%27%20recommendations,Figure%201.

Junior Member

1 ماه است مقاله را سابمیت کرده ام . 2 هفته است وضعیت شده : Awaiting Associate Editor Assignment
    یعنی چی؟ ولی سردبیر EIC : Livne, Eli مشخص شده. آیا این به این مفهوم است که مقاله بنده در scope مقاله هست یا خیر؟؟؟

Junior Member

سلام یک مقاله رو به ژورنال Canadian Journal of Electrical and Computer Engineering ارسال کردم. بعد از 20 روز ریجکت شد. چطور می شه این همه سریع ریجکت بشه؟؟ چه علتی داره؟؟ ایمیل ریجکت زده:
    Associate Editor: This paper lacks novel contributions
    وضعیت مقاله هم زده :
    این C-DE مخفف چیه؟
    به نظرتون اصلا به داور ها ارجاع شده یا نه ؟؟؟

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

از ظاهر متن این طور بر می اید که ادیتور راسا مقاله را نپذیرفته اند به دلیلی که ذکر کرده اند. Associate editor تعریف خیلی روشنی ندارد و ژورنال به ژورنال تعریف شغل و مسوولیتشان فرق میکند ولی رتبه بالا هستند و با ادیتور اصلی همکاری میکنند.

ین C-DE مخفف چیه؟

Co-Editor

امید که در اقدامهای بعدی موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedmh نمایش پست ها
    سلام یک مقاله رو به ژورنال Canadian Journal of Electrical and Computer Engineering ارسال کردم. بعد از 20 روز ریجکت شد. چطور می شه این همه سریع ریجکت بشه؟؟ چه علتی داره؟؟ ایمیل ریجکت زده:
    Associate Editor: This paper lacks novel contributions
    وضعیت مقاله هم زده :
    این C-DE مخفف چیه؟
    به نظرتون اصلا به داور ها ارجاع شده یا نه ؟؟؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)