صفحه 344 از 364 نخستنخست ... 244294334335336337338339340341342343344345346347348349350351352353354 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,431 تا 3,440 , از مجموع 3633

موضوع: فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

نقل قول نوشته اصلی توسط kavehn نمایش پست ها
    ممنون از راهنمایی شما

ذر مورد سوال اول:
    بستگی دارد - خیلی وقت ها پیش میاد داورها هم نظر نباشند و نیاز باشد به دعوت داور جدید باشد یا خود ادیتور مقاله بخواند و تصمیم بگیرد. (حتی بدون تغییر وصعیت مقاله)
    و اینکه کلا مثل اینکه این کار ادیتورها مجانی انجام می دن و به همین دلیل زمان می برد.

در مورد سوال دوم و پیگیری وضعیت مقاله - من خودم از این قسمت ژورنال الزویر استفاده کردم:
    Chat with a member of our support team
    کد:
    https://service.elsevier.com/app/chat/chat_launch/supporthub/publishing/
    آنلاین پاسخگو بودن. من با توجه به اینکه نویسنده اول بودم و نه نویسنده مسیول فقط می خواستم ببینم این سرویس چطوری است. خیلی خوب و مودبانه برخورد کردند و خودشان به دلیل اینکه وضعیت طولانی شده بود (بیش از 4 ماه مقاله دست ادیتور بود - بدون تغییر وضعیت) مستقیم با مدیر ژورنال ارتباط برقرار کردند.
    مدیر ژورنال هم به من ایمیل زد و گفت با ادیتور صحبت کرده تا زودتر تکلیف مشخص شود. حدود 3 روز بعد مقاله وارد حالت داوری شد.
    تمام این کارها فقط با شماره پیگیری مقاله انجام شد.

بنده خودم چنین رویکردی پیشنهاد نمی کنم. مگر اینکه : ماندن مقاله در حالتی خیلی طولانی شده باشد. (در مورد بنده این ژورنال حدود یک ماه تصمیم اولیه می دهد و مقاله 4 ماه دست ادیتور مانده بود و جلو نرفته بود - اقدام کردم - درکل خوب شد ... امیدوارم ادیتور ناراحت نکرده باشم!)

چندتا سوال جدید:

1. واقعا ادیتور از انتشارات پول نمی گیرد ؟ یعنی فقط و فقط برای اعتبار چنین کاری انجام می هد ؟ (حتی Editor-in-Chief)

2. Editor-in-Chief چه مواردی برای چاپ مقاله در نظر دارد ؟
    مثلا اگر یک سال تعداد مقاله های ارسالی برای ژورنالی کم شود - آیا روی نرخ پذیرش تاثیر دارد ؟ یا برعکس اگر زیاد باشد چی ؟
    و اینکه آیا مابین Q1 و Q2 خیلی اختلاف است ؟ ( یعنی ژورنال پایین تر می تونه احتمال پذیرش مقاله بالا ببرد)

3. تعداد مقاله های چاپ شده در سال آیا بر روی اعتبار ژورنال تاثیر مثبت دارد ؟

و از این دست تحلیل ها اگر داشته باشید - بنده و دیگران می تونیم استفاده کنیم.

باسپاس
    1- تا اونجا که میدونم همه چی رایگانه. البته شاید برای ادیتورها ی امتیازاتی قایل باشند، مثلا در یک ژورنال های MDPI (که همگی پولی هستن) دیدم که ی ادیتور سالانه حق داره چند تا مقاله بدون پرداخت پابلیکیشن فی چاپ کنه!
    2- ببینید ساختار مجلات مثل ساختار ی سازمانه، طبیعتا هر چی از بالا به پایین میایید کار اصلی رو پایین دستی ها انجام میدن، مثلا پایین ترین سطح در یک سیستم مجله، داورها هستند. همینا هم هستند که وقت میزارن و مقالات رو داوری میکنن، ی پله بالاتر که ادیتورها هستند میان میشینن نتایج داوری رو ارزیابی میکنن (حالا شاید خودشم بعضی وقتا مقاله رو بخونه اما خوب کار اصلی توسط داورها انجام میشه). ادیتورها (و چیف ادیتور) البته وظیفه جهت دادن به مقالات اون مجله رو هم دارند، مثل چاپ مقالات بصورت special issue یا مقالات invited و یا داشتن گرایش بیشتر به بعضی از حوزه های مورد علاقه مجله از وظایف این افراد هست.
    خوب طبیعیه، اونها به هیچ وجه دنبال چاپ ی تعداد مشخص مقاله در سال رو ندارن، احتیاجی هم به این کار نیست. هر چند اگه ی نفر بیاد مقالات سالانه مجلات جا افتاده (نه اونهایی که تازه کارن) رو بشمره شاید سال به سال مشابه باشن.
    اینکه بین کیو1 و 2 اختلاف هست که در اون شکی نیست، ولی این قضیه اصلا به مفهوم داوری راحت تر در مجله کیو2 نسبت به کیو1 نیست! چطور که بسیار اتفاق میفته ی نفر مقاله ش در مجله کیو2 ریجکت میشه و بعد در یک مجله کیو1 چاپ میشه چه بسا خیلی خیلی هم راحت تر. راجع به این قضیه قبلا بارها و بارها در این سایت بحث کردم و گفتم که تحت چه شرایطی یک مقاله ممکنه در کیو 2 رد بشه ولی در کیو 1 نشه
    3- نه هیچ ربطی به هم ندارن. مثلا مجله زیر ایمپکتش 292 هستش! بالاترین ایمپکت در بین تمامی مجلات دنیا. ولی برین ی issue از این مجله رو ببینید. بعضا زیر 15 تا مقاله س!
    CA: A Cancer Journal for Clinicians
    https://acsjournals.onlinelibrary.wi...urnal/15424863
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

سلام
    ممنون میشم راهنمایی کنید:
    سوال 1.
    نظر داور:
    [Authors followed the enriching approach in [1
    [The more extended analysis on this topic was conducted in [7
    Authors will find that enriching approach is not always recommended
    which is the case in this paper

نکته اینجاست که ادیتور منبع 7 حذف کرده! یعنی در انتهای متن نظر داور اول ... ادیتور منابع ادیت کرده و هفتمین منبع - نوشته ادیتور حذف کرده است

می تونم منبع 7 حدس بزنم! (بحث کامل تر همون منبع 1 باید باشد که یک سال بعد از اون چاپ شده است) داخل IEEE Access چاپ شده و ادعای بهبود 20 درصدی دارد و داخل چکیده گفته ما خوبیم حالا باید متن مقاله اش را کامل چک کنم ...

اصلا باید چنین کامنتی جواب داد یا نه ؟

سوال 2.
    داور این مورد خواسته:
    Statistical Significance test
    A way is performing a Friedman test with a Bonferroni post-hoc

کسی می تونه یه منبع خوب برای یادگیری این مطلب پیشنهاد دهد. خودم چندتا ویدیو از یوتیوب گرفتم ...

باسپاس

پ.ن: مقاله major revision خورده ... فقط نکاتی که متوجه نشدم پرسیدم ... وگرنه کلی نظر دادن!!!

Banned

دوستان این یعنی چی؟
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست

Moderator

رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط minaamin نمایش پست ها
    دوستان این یعنی چی؟
    یعنی مقاله شما را به ادیتور نمی توانند بدهند حالا دلایل مختلفی منجمله منطبق نبودن با فرمت، منطبق نبودن با موضوع مجله، نبودن مقاله در سطح مجله و... می تواند داشته باشد که با توجه به تصویر پیوست شده نمی توان متوجه شد که دلیل اصلی چیست.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط tabatabaei2008 نمایش پست ها
    یعنی مقاله شما را به ادیتور نمی توانند بدهند حالا دلایل مختلفی منجمله منطبق نبودن با فرمت، منطبق نبودن با موضوع مجله، نبودن مقاله در سطح مجله و... می تواند داشته باشد که با توجه به تصویر پیوست شده نمی توان متوجه شد که دلیل اصلی چیست.
    مقاله که دست ادیتور بود و ریجکت کرد بعد سه روز. الان از خودش بپرسیم یا چیپ میشه؟

دوستان این یعنی چی؟
    سلام دوست عزیز.مقاله ای که ادیتور و یا ادیتورال بورد ریجکت میکنن راه برای مکاتبه کلا بستس .بنظرم وقت رو از دست ندین و بفکر سابمیت تو جای دیگه باشید

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

سال نو مبارک

از دید من ایرادی ندارد دلیل را سوال بفرمایید. احتمال تغییر نظر کم ادیتور کم هست و حتی احتمال پاسخ توضیحی هم زیاد نیست با این حال این فایده را دارد که اگر پاسخ بدهند شما یک نظر روی کارتان گرفته اید که هم خاصیت تجربه دارد و هم ممکن است به شکلی کمک کند که ایرادی را در مقاله برطرف کنید. بالاخره نظر یک کارشناس است و ارزش خودش را دارد.

پایدار باشید

مقاله که دست ادیتور بود و ریجکت کرد بعد سه روز. الان از خودش بپرسیم یا چیپ میشه؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

دوستان من به یه ایمیل خوب برای درخواست تخفیف اپن اکسس نیاز دارم اگر کمک کنید ممنون میشم

Junior Member

سلام. مقاله ای رو ۸ ماه پیش برای یکی از ژورنال ‌های الزویزر سابمیت کردم که دوماه پیش نتایج داوری اومد و major بود و قرار شد مجدد روش کار کنم و ریسابمیت کنم. بعد از ریسابمیت کردن مجدد (۲۱ مارچ) بلافاصله status به under review تغییر کرد و پس فرداش شد required review completed. الان ۴ روزه که روی همین status مونده. سوالم اینه که امیدی داشته باشم به اکسپت؟ یا این طولانی شدن تصمیم ادیتور ممکنه منجر به ریجکت شدن بشه؟
    ممنونم.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط seungri نمایش پست ها
    سلام. مقاله ای رو ۸ ماه پیش برای یکی از ژورنال ‌های الزویزر سابمیت کردم که دوماه پیش نتایج داوری اومد و major بود و قرار شد مجدد روش کار کنم و ریسابمیت کنم. بعد از ریسابمیت کردن مجدد (۲۱ مارچ) بلافاصله status به under review تغییر کرد و پس فرداش شد required review completed. الان ۴ روزه که روی همین status مونده. سوالم اینه که امیدی داشته باشم به اکسپت؟ یا این طولانی شدن تصمیم ادیتور ممکنه منجر به ریجکت شدن بشه؟
    ممنونم.
    سلام دوست عزیز

به تجربه من استنباط خاصی از این پیامها مبنی بر پذیرش مقاله نمیشود کرد به خصوص اینکه از شما در مرحله نخست اصلاحات کلی خواسته بوده اند.

امیدوارم که هر چه زودتر نتیجه مثبت کار شما اعلام بشود و این حالت برزخی و بی اطلاعی از بین برود.

پایدار باشید
    ویرایش توسط susighton : March 28th, 2021 در ساعت 12:58 PM

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)