صفحه 1 از 364 123456789101151101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 3633

موضوع: فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

پیش فرض فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

چقدر طول میکشه تا ژورنال ها جواب بدن که paper ای رو که submit کردیم برای اولین بار جواب بدن که مثلا آقا این نیاز به revise داره یا اینکه مثلا زبانش ضعیفه یا ...؟ به هر حال فاصله تا اولین پاسخ معمولا چقدره؟
    ممنون
    آرین
    Johann Kaspar Lavater was born on November 15, 1741<br />Swiss theologian, 1741-1801<br />Intuition is the clear conception of the whole at once

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

پیش فرض پاسخ : چقدر طول میکشه تا ژورنال ها جواب submit رو بدن که acceptشده یا نه؟

accept شدن مقاله که برای خودش هفت خوانه ..

1. تقریبآ یه چند ماهی طول می کشه که مقاله ات رو بررسی کنن. بعدش روش یه سری comment می دن که بیشتر زمینه های علمی رو شامل می ش ... یه سری سوال می کنند ازت ! یا می خوان بری و توی یه زمینه هایی تعمیم بدی کارت رو ...
    2. بعدش که چند ماهی کار می کنی و می فرستی دوباره براشون اگه مشکل علمی نداشته باشه نوبت غلط گیری دیکته ایه .. البته خودش تمام موارد رو بهت می گن ... از کاما گذاشتن و کپیتال نوشتن تا آخرش .
    3. بعد که می فرستی دیگه acceptه و والسلام !

مینیمم براش 5 ماهی بذار کنار ... شایدم 7 ماه ... ماله یکی از دوستای من که رفته توی 6 ماهگی !

پیش فرض پاسخ : چقدر طول میکشه تا ژورنال ها جواب submit رو بدن که acceptشده یا نه؟

At first there is a peer review by the editor to see whether the paper is acceptable for this journal or not that takes 3 days up to 2 weeks.
    Next step: is sending for the reviewers (2-4 months and even more)

بابا من گفتم اولین جواب رو کی بهم میدن نه آخریشو که شما همه هفت خوان رو توضیح دادی (نحوه تشکر یه آدم بی جنبه ! واقعا باید برم یه گوشه خودم رو سرزنش کنم! شایدم معتاد شدم...!!!)
    ولی باور کنین هنوزم نفهمیدم چقدر صبر لازمه که "اولین" mail بهم برسه ...!
    ممنون
    آرین
    Johann Kaspar Lavater was born on November 15, 1741<br />Swiss theologian, 1741-1801<br />Intuition is the clear conception of the whole at once

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

آهـــــــــــان !! ;D .. خب از اول بگو ...
    چیزی نیست که بشه براش یه زمان خاص گقت ... مطمئنآ از همون اول ایرادهای نگارشش رو نمی گن که ... اگه اینقدر درست و حسابی باشه که هیچ اشکال commentیی روش ندن که یه راست می رن سر نگارش ... اما برای خبر اول یک ماهی طول می کشه ... حدود سه هفته !

Senior Member maryamf آواتار ها

دیدم جاهایی که یک هفته ای جواب می دن و 24 ساعته باید ایراد رو برطرف کنی وگرنه reject میشه. بستگی به نوع journal هم داره بعضیاشون می نویسن حدودا چقدر طول می کشه، چون ممکنه تو یه فصلی مقاله زیاد داشته باشن تو دستشون. ولی معمولش تا چاپ حدود 2-3 ماهه. من شنیدم اگه یه ژورنالی طول کشید یعنی داره خوب بررسی می شه و قراره چاپ شه. مگر اینکه editor اسرائیلی داشته باشه. یکی از بچه های ما 2 ماه هر چی میل می زد جواب نمی دادن بعد یهو گفتن accept.

نقل قول نوشته اصلی توسط maryamf
    دیدم جاهایی که یک هفته ای جواب می دن و 24 ساعته باید ایراد رو برطرف کنی وگرنه reject میشه. بستگی به نوع journal هم داره بعضیاشون می نویسن حدودا چقدر طول می کشه، چون ممکنه تو یه فصلی مقاله زیاد داشته باشن تو دستشون. ولی معمولش تا چاپ حدود 2-3 ماهه. من شنیدم اگه یه ژورنالی طول کشید یعنی داره خوب بررسی می شه و قراره چاپ شه. مگر اینکه editor اسرائیلی داشته باشه. یکی از بچه های ما 2 ماه هر چی میل می زد جواب نمی دادن بعد یهو گفتن accept.
    میشه بگی کجا یک هفته ای جواب میده ؟ من خیلی دوست دارم یکبار امتحان کنم

چیزی که من دیدم 3-4 ماه طول کشیده تازه کامنت هم نزده ! مقاله رو تیکه تیکه کرده، حتی بیشتر از نویسنده اش مطلب ارائه شده توی مقاله رو فهمیدن ;D

اگر امکان داره اون یک هفته ای ها رو با یک ارزیابی از نظر اعتبار معرفی کنین.

Member yasinhajizadeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکترای مهندسی طی کشی

یه بار یه خانم دکتری از دانشگاه آزاد علوم تحقیقات تهران که رو لیزر کار میکرد و اثر اون رو زخم و از این جور چیزا میگفت که مقاله من که اثر لیزر رو زخم بستر بیمار ها بود 1 هفته اکسپت شد. شدیدا بستگی داره به زمینه کاری و کیفیت مقاله و خود ژورنال. بعضی از ژورنال های ایلسویر هستن که من دیدم 2 سال هم طول کشیده.
    با عرض پوزش از همه دوستان گرامی‌، به دلیل برخورد نامناسب مدیران انجمن، از ادامه فعالیت معذورم

نقل قول نوشته اصلی توسط yasinhajizadeh
    یه بار یه خانم دکتری از دانشگاه آزاد علوم تحقیقات تهران که رو لیزر کار میکرد و اثر اون رو زخم و از این جور چیزا میگفت که مقاله من که اثر لیزر رو زخم بستر بیمار ها بود 1 هفته اکسپت شد. شدیدا بستگی داره به زمینه کاری و کیفیت مقاله و خود ژورنال. بعضی از ژورنال های ایلسویر هستن که من دیدم 2 سال هم طول کشیده.
    یاسین جان کار اون خانوم حتما خیلی ارزش علمی داشته که اینطور سریع جوابش رو دادن. بعضی کارها استثنایی در میان و نمیشه روی اونها این بحث ها رو کرد. الان بعضی دانشجوهای دکتری (هم پلی تکنیک هم مدرس) میشناسم که برای گرفتن دکتری کارشون معطل همین جواب ژورنال ها هست.مرتب گله میکنن که چرا اینقدر طول میکشه. از طرفی بعضی دوستان میگن ژورنال هایی هم هستن که بهتر جواب میدن.

Senior Member

از ژورنالی به ژورنال دیگه متفاوته. اصولا ژورنالهای خیلی معتبر در زمان کمتری جواب می دهند. مثلا من خودم یه بار یه مقاله submit کردم در Plos Computaional Biology که ژورنال خیلی معتبریه. یه هفته ای جواب دادن که reject شده و comment های reviewr ها رو هم برام فرستادند. همین مقاله رو برای In silico Biology فرستادم که پس از 10 ماه جواب reject اومد. هر چند در هر دو مورد reject شد ولی زمان اولی فقط یه هفته بود.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)