نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 3633

موضوع: فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Member applyie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

پیش فرض پاسخ : فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری

نقل قول نوشته اصلی توسط mostanad نمایش پست ها
    سلام دوستان
    بعد از فرستادن فایل ریوایز برای ادیتور، ادیتور این فایل رو به همه داورها تو یه زمان میده یا نوبتی عمل میکنه؟ منظورم اینه که اگه 4 تا داور باشه ادیتور دونه به دونه مثل داوری اولیه بهشون فایل ریوایز و نامه ریوایز رو میده(که نامه ریوایز حاوی جواب به همه داوراست) یا اینکه تو یه زملان به 4 تاشون میفرسته؟ ممنون میشم تجربیاتتون رو بگید.
    سلام دوست عزیز
    جواب شما به کامنت داورا یک فایل میشه و همزمان به تمام داورا ارسال میشه یعنی داور شماره 1 نه تنها جواب های شما به کامنت خودشو میبینه بلکه جواب های شما به کامنت داور 2 و 3 و 4 رو هم میبینه. البته این تجربه بنده از ژورنالی در الزویر بود ولی به طور معمول باید روند داوری به همین شکل باشه.
    به عبارتی فایل جواب شما در ابتدای فایل مقاله شما قرار میگیره و بعدشم مقاله ریوایز شده شما در ادامش میاد و داورا این فایلو میبینن که حاوی جواب های شما به کامنت همه داورا و فایل ریوایز شده مقالتون هست.
    موفق باشید
    If you are the smartest person in the room, then you are in the wrong room

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط applyie نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    جواب شما به کامنت داورا یک فایل میشه و همزمان به تمام داورا ارسال میشه یعنی داور شماره 1 نه تنها جواب های شما به کامنت خودشو میبینه بلکه جواب های شما به کامنت داور 2 و 3 و 4 رو هم میبینه. البته این تجربه بنده از ژورنالی در الزویر بود ولی به طور معمول باید روند داوری به همین شکل باشه.
    به عبارتی فایل جواب شما در ابتدای فایل مقاله شما قرار میگیره و بعدشم مقاله ریوایز شده شما در ادامش میاد و داورا این فایلو میبینن که حاوی جواب های شما به کامنت همه داورا و فایل ریوایز شده مقالتون هست.
    موفق باشید
    ممنون از پاسختون.
    درسته که یه فایل میشه ولی سوال من دررابطه با مدت زمان داروی بود. یعنی شما میگید همه داورا با هم داوری میکنن؟

Junior Member

سلام
    دوستان ابان مقالم رو به ژورنال نمایه شده ISI ارسال کردم که فروردین ماه جواب اون اومد. داور اول نظر مثبتی در مورد مقاله داشت و گفته بود مقاله خوب نوشته شده و ی سری تصحیحات در مورد شکل و جدول داده بود اما داور دوم تصحیحات علمی زیادی رو گفته بود. در نهایت تصمیم ادیتور به Revise بود و گفته بود مقاله بعد از انجام تصحیحات و داوری مجدد، قابل چاپ هست. الان حدود 25 روز میشه تصحیحات رو ارسال کردم اما وضعیت مقالم به صورت Editor Invited هست، میتونید در این مورد راهنمایی کنید؟
    معمولا پروسه تصمیم مجدد ریوایز چقدر طول میکشه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط e1396 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان ابان مقالم رو به ژورنال نمایه شده ISI ارسال کردم که فروردین ماه جواب اون اومد. داور اول نظر مثبتی در مورد مقاله داشت و گفته بود مقاله خوب نوشته شده و ی سری تصحیحات در مورد شکل و جدول داده بود اما داور دوم تصحیحات علمی زیادی رو گفته بود. در نهایت تصمیم ادیتور به Revise بود و گفته بود مقاله بعد از انجام تصحیحات و داوری مجدد، قابل چاپ هست. الان حدود 25 روز میشه تصحیحات رو ارسال کردم اما وضعیت مقالم به صورت Editor Invited هست، میتونید در این مورد راهنمایی کنید؟
    معمولا پروسه تصمیم مجدد ریوایز چقدر طول میکشه؟
    سلام
    مقاله من هم ریوایز خورده بود، حدودا سه هفته بعد از ارسال اصلاحات پذیرشش اومد، اما برای برخی دوستان تا دو ماه هم طول کشیده، باید داوران مجددا مقاله رو بررسی کنن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazal2000 نمایش پست ها
    سلام
    مقاله من هم ریوایز خورده بود، حدودا سه هفته بعد از ارسال اصلاحات پذیرشش اومد، اما برای برخی دوستان تا دو ماه هم طول کشیده، باید داوران مجددا مقاله رو بررسی کنن.
    خیلی ممنونم از راهنمایی و پاسختون
    البته یک ایمیل هم به مسئول ژورنال در مورد تسریع روند زدم، اونم گفته که به ادیتور برای تسریع یاداوری میکنن اما یک هفته گذشته و هیچ تغییری در وضعیت مقاله رخ نداده

اینکه ادیتور گفته مقاله بعد از داوری مجدد، قابل چاپ هست، یعنی میشه امیدوار بود به اکسپت مقاله؟؟؟؟

Member applyie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mostanad نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون.
    درسته که یه فایل میشه ولی سوال من دررابطه با مدت زمان داروی بود. یعنی شما میگید همه داورا با هم داوری میکنن؟
    خواهش میکنم دوست عزیز.
    نه، طبیعتا همه داورا با هم داوری نمیکنن چون وقتی شما ریوایز رو میفرستی ادیتور مجدد برای داورها دعوت نامه میفرسته که مقاله x ریوایز خورده و آیا میخواید مجدد داوریش رو ادامه بدید؟ که اکثرا این درخواست رو میپذیرن که در اینصورت باید دید داورا کی به ایمیل نگاه میکنن و طبیعیه یکی سرش شلوغه بعد از 20 روز شروع میکنه به داوری یکی خلوته سرش 2 روزه شروع میکنه به داوری. و حالتیم هست که داور دیگه تمایلی به داوری نسخه ریوایز نداره و اون موقع ادیتور ممکنه داور جدید براتون تخصیص بده که این باعث میشه فرایند داوری طولانی تر بشه و ممکنم هست خود ادیتور با توجه به نظر داور دیگه و دید خودش جواب بده و دنبال داور جدیدم نره. کلا روند داوری خیلی رویه ثابت و مشخصی نداره که بخواید پیش بینی کنید از هر ژورنال به ژورنال دیگه متفاوته و حتی تو یک ژورنال هم روند داوری فرق داره چون هر ژورنال ادیتورهای مختلفی داره و از طرفی خود داورها هم رفتارهای متفاوتی دارن.
    موفق باشید
    If you are the smartest person in the room, then you are in the wrong room

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)