صفحه 107 از 364 نخستنخست ... 757979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117157207 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,061 تا 1,070 , از مجموع 3633

موضوع: فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

ApplyAbroad Veteran
    halcyon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

پیش فرض پاسخ : سؤال درباره مقاله خارجی

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    من یه سوال دارم که نمیدونم اینجا بذارم یا تو قسمت راهنمایی در مورد سابمیت مقاله، و از مدیر محترم خواهشمندم راهنمایی کنن:
    من یه مقاله سابمیت کردم، فقط ایمیل تاییدش که من یکی از نویسنده ها هستم فعلا دستم رسیده.
    میخواستم بدونم ایمیل بعدی چیه؟ یعنی مثلا ادیتور ایمیل میزنه میگه داورا معلوم شدن؟ یا مثلا میگه مقاله رفت واسه ریوایز؟ و این مرحله چقدر طول میکشه؟
    دوست من،
    فرض می کنم شما نویسنده ی مسئول هستید، در غیر اینصورت اغلب هیچ ایمیلی دریافت نمی کنید و یا حداکثر ایمیل های دریافت، پذیرش و یا رد مقاله را دریافت خواهید کرد.
    به طور معمول خیر، شما تا مشخص شدن نظر اولیه داور ها ایمیل دیگری دریافت نخواهید کرد ولی می توانید وضعیت مقاله را در پنل ژورنال پیگیری کنید.
    بسته به ژورنال و یا شرایط خاص دیگری که ممکن است پیش بیاید ممکن است با شما قبل این مرحله هم مکاتبه شود برای مثال ناقص بودن یکی از اطلاعات مورد نیاز برای سابمیت، خارج بودن مقاله از اسکوپ ژورنال و مشخص شدن کپی برداری و تقلب.
    .Those who promise us paradise on earth never produced anything but a hell

Karl Popper

پیش فرض پاسخ : الگوی داوری مقالات

با توجه به نظر دوستان که گفتن کار خوبی نبوده که اعتراض کردم و با توجه به اینکه چت بود و من دسترسی به طرف ندارم ایا امکانش هست که جوری بهشون پیام برسونم که نظرم رو به editor منتقل نکنند؟

Member mech90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech. Eng. at IUST

نقل قول نوشته اصلی توسط mmaryam1020 نمایش پست ها
    با توجه به نظر دوستان که گفتن کار خوبی نبوده که اعتراض کردم و با توجه به اینکه چت بود و من دسترسی به طرف ندارم ایا امکانش هست که جوری بهشون پیام برسونم که نظرم رو به editor منتقل نکنند؟
    دوست عزیز نفری که شما باهاش چت کردین اصلا از چیزی خبری نداره و کلا هر جمله ای رد و بدل شده رو "عین جملات رو" به منشی مجله منتقل میکنه (البته نه ادیتور) و ایشون هم
    در ایمیلی به همراه مکاتبات شما یه توضیحی برای شما خواهد داد. در مواقع نادری هم این ایمیل به ادیتور میرسه. ارسال ایمیل مسئول مکاتبه الزویر با ژورنال دقیقا بعد از اتمام Chat شما انجام میشه.
    ولی قبلا هم گفتم اصلا مورد خاصی پیش نخواهد اومد مگر اینکه لحن سخنانتون خیلی بد بوده باشه (که دیگه زمانش گذشته). به نظر میرسه شما آدم صبوری نیستید! تنها کار شما صبر هست خواهر من صبر.
    راهکار شما همون صبری بود که طی دو ارسال قبلی گفتم و شما گوش نکردین. اگر مقاله 190 میلیون ثانیه شما بودین یا خودکشی میکردین یا میزدین ادیتور رو میکشتین !!
    توقف دائمی فعالیت بنده در اپلای ابرود در پی رسیدگی نادرست به اعتراض دوست خوبم emeliano
    Mech 90 از تاریخ 12 مرداد ماه 1394 مصادف با 3 آگوست 2015 در این سایت هیچ فعالیتی نخواهد داشت... به امید موفقیت تمام دوستان... خداحافظ

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

دوستان من یه مقاله دیروز سابمیت کردم و تا الان که وضعیتشو تو سایت چک کردم دیدم نوشته سابمیت شده، به نظرتون چند روز طول میکشه تا بره دست داورها؟

Member mech90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech. Eng. at IUST

دوستان من یه مقاله دیروز سابمیت کردم و تا الان که وضعیتشو تو سایت چک کردم دیدم نوشته سابمیت شده، به نظرتون چند روز طول میکشه تا بره دست داورها؟
    دوست عزیز این زمان بسته به هر ژورنالی متفاوت هست. دوست عزیز اصلا به فکر چند روز طول کشیدن نباشید.
    من نمی دونم دوستان چرا این همه عجله بی مورد دارند.
    تو حتی ژورنالهای خوب دنیا مقاله ای بودند چند روزه اکسپت شدند مقالاتی هم بودند 7 سال طول کشیدند!!
    فقط چند ماهی صبر بکنید و از سایت پیگیر تغییر وضعیت باشید.
    توقف دائمی فعالیت بنده در اپلای ابرود در پی رسیدگی نادرست به اعتراض دوست خوبم emeliano
    Mech 90 از تاریخ 12 مرداد ماه 1394 مصادف با 3 آگوست 2015 در این سایت هیچ فعالیتی نخواهد داشت... به امید موفقیت تمام دوستان... خداحافظ

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط mech90 نمایش پست ها
    دوست عزیز این زمان بسته به هر ژورنالی متفاوت هست. دوست عزیز اصلا به فکر چند روز طول کشیدن نباشید.
    من نمی دونم دوستان چرا این همه عجله بی مورد دارند.
    تو حتی ژورنالهای خوب دنیا مقاله ای بودند چند روزه اکسپت شدند مقالاتی هم بودند 7 سال طول کشیدند!!
    فقط چند ماهی صبر بکنید و از سایت پیگیر تغییر وضعیت باشید.
    دوست عزیز بابت پاسخ ممنون.
    بحث عجله نیست، مسئله نااشنایی با روند کاره که با پرسش حل میشه.
    اون قضیه صد و نود میلیون ثانیه رو هم خوندم!

موفق باشید.

Member mech90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech. Eng. at IUST

دوست عزیز بابت پاسخ ممنون.
    بحث عجله نیست، مسئله نااشنایی با روند کاره که با پرسش حل میشه.
    اون قضیه صد و نود میلیون ثانیه رو هم خوندم!

موفق باشید.
    همونطوری که گفتم اصلا نمیشه مبنایی برای شروع داوری گذاشت و گفت فلان روز طول میکشه.
    این مسئله به خیلی چیزها وابسته هست مثلا: خود ژورنال (اگه میشه اسم ژورنال رو هم بفرمائید)، ادیتور، موضوعی که کار کردین، سطح زبان مقاله، جذابیت مقاله شما از دید ادیتور و داورها،
    پیدا شدن سریع Reviewer تو موضوع مقاله شما، قبول کردن reviewer برای انجام review، تعداد مقاله دریافتی ژورنال در سال، نویسندگان (فرق داره کسی ادیتور باشه با کسی که ناشناسه)، شانس و ...
    بنابراین بصورت کلی اصلا نمیشه چیزی گفت. زیاد مشاهده شده دو مقاله از یک نویسنده به یک ژورنال ارسال شده و این پروسه شروع داوری
    و مدت زمان داوری کلا برای دو مقاله متفاوت بوده. اگر ژورنال Elsevier باشد برای زمان کلی تاحدودی میشه چیزی گفت (اونهم نه تو همه ژورنالهاش).
    تو بحث مقاله هر جور مثالی بخوای دارم: مقاله ای داشتم تو ژورنالی که انتظار داشتیم 3-4 ماهه جواب بگیریم دو سال و نیمه جواب گرفتیم.
    مقاله ای داشتم انتظار اکسپت ازش نداشتم با تمجید و تعریف بدون ریوایس 64 روزه اکسپت شد. مقاله ای داشتم می گفتیم بهترین کار ما اینه
    اما به علت ناتوانی داورها در تحلیل و بررسی مقاله تو سابمیت 12 ام (بعد از 5 سال از تهیه مقاله) بلاخره از یک ژورنال غیر تخصصی تو زمینه ریاضی اکسپت شد.
    تو همین مقاله آخر یک بار میگفتند اینتروداکشن مقاله خوبه و ابسترکت باید عوض بشه، بار دیگه تو ژورنال دیگه گفته میشد ابسترکت خوبه و اینتروداکشن باید بازنویسی بشه (که این رفتار متناقض طبیعی هست).
    همه مثال های بالا مقالات ISI و تو دو سیستم Elsevier , Springer بوده اند. پس در کل نمیشه چیزی گفت.
    دوستانی که می خواند زود از یک ژورنالی نتیجه بگیرند باید مقالشون رو هدفدار تهیه بکنند. مثلا افراد وارد می دونند این مقاله ای که دست تهیه است کجا می خوان نتیجه بگیرند
    و میاند مقاله رو هدفدار برای اون ژورنال تهیه میکنند مثلا یک مقاله اگر 4 تا ژورنال براش برای چاپ مناسب باشه لزوما نباید برای ارسال به هر چهارتاش دارای یک بدنه و یک اینتروداکشن باشه. حتی نتیجه گیری و
    هایلایت های مقاله و چکیده بنا به ژورنال باید عوض بشه که برادران چینی خوب این کار رو واردند.
    ژورنالی که تو بحث ریاضی هست باید طوری وانمود بشه که مثلا کار شما تو بحث ریاضی سرآمد هست و ژورنالی که مثلا تو بحث انتقال حرارت باید طوری نوشته بشه که مثلا یک مسئله
    بسیار مهم از انتقال حرارت حل شده و الاهاذا. و زمان باز به پارامترهایی که بالا گفتم همچنان وابسته است.

پیش فرض پاسخ : مدت زمان معمول پذیرش یک مقاله isi

نقل قول نوشته اصلی توسط mech90 نمایش پست ها
    دوستان من بارها و بارها به بچه های این سایت توصیه کردم که قبل از ارسال مقالشون مدت زمان مورد نیاز برای این ژورنال رو در نظر بگیرند تا بعدا براشون مشکل ساز نشه.
    امروز بنا به تصادف به مقاله ای برخوردم که از این موارد در این ژورنال بسیار معتبر زیاد دیده شده است و بار اول نیست.
    مقاله ای رو که همینجا آپلود میکنم از زمان ارسال تا اکسپتش حدود 2264 روز (54336 ساعت یعنی 3260160 دقیقه یعنی 195609600 ثانیه یا به عبارتی 6.5 سال) طول کشیده .
    خوش بحال نویسندگان مقاله. میشه 195 میلیون ثانیه! تازه هنوز چاپ نشده و قراره سال هفتم (2015) چاپ بشه!!
    مثل این میمونه که خودت سابمیت کنی و فرزندت اکسپتش رو بگیره!
    من حساب میکردم استاد بنده موقع ارسال این مقاله استادیار بوده و موقع اکسپت مقاله استاد تمام!!!!
    بنابراین اگر دوستان موقع ارسال به این موارد دقت نمایند بهتر هست.
    لینک مقاله: http://www.sciencedirect.com/science...61953414005273
    اگه این لینک و ببینی چی میگی ؟
    http://www.tandfonline.com/doi/abs/1...3#.VJLKkeZtPjs
    36 سال !!!

Member dr-data آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Electrical and Control

نظر شخصی من :

"در صورتی که استادتون خیلی تاپ نیست، هیچ وقت ریسک نکنید و برای ژورنال های تاپ مقاله نفرستید چون واقعاً دستتون به هیچ جایی بند نیست! "

یکی از مقاله های خودم بیش از 1.5 سال هست که تو یه ژورنال در حال داوریه! نه ایمیل جواب میدن و نه هیچی .... حالا دقیقاً موضوع مقاله ی من رو یکی تو یه کنفرانس چاپ کرده و منم دستم به هیچ جا بند نیست!
    خلاصه زیاد مد شده میگن فلان تا isi دارم! ولی اگه به فکر اپلای هستید واقعاً isi بودن پارامتر اونقدر مهمی نیست و کیفیت کار مهمه و سعی کنید مقالتون رو در یک کنفرانس معتبر چاپ کنید. ولی اگه به فکر دکتری در ایران هستید که قاعدتاً نیاز دارید به این دست اسامی!

در مورد مدت زمان لازم هم بهترین کار اینه که یک سمپل ایشو رو دانلود کنید و در قسمتی از مقاله حتماً تاریخ های سابمیت، ریوایز، اکسپت و پابلیش رو درج کرده.

Member blueearth آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    زیست

با سلام و احترام کاملا با نظر شما مخالفم!
    جواب مقاله هیچ ربطی به استاد و نوسیندگان نداره!
    ژورنال های معتبر دارای سیستم داوری واضح و مشخصی هستند اینکه جواب ایمیل رو ندن به سیستم اون ژورنال برمیگرده چقدر در پیته من خودم این نمونه رو سراغ دارم ! مقاله ای که برای زورنالی خیلی معمولی فرستادم 8 9 ما هست تحت داوریه فقط 1 ماه طول کشید که بره دست ادیتور و هیچ ایمیلی رو هم جواب نمیده! ولی این هیچ ربطی به اسامی نویسندگان نداره!
    استاد من توی زمینه ای که کار میکنم مقالات متعدد زیادی داره توی چند تا ژورنال معتبر عضو ادیتوریال بورد هست
    در کل بیشتر به کیفیت مجله باید دقت کرد
    نقل قول نوشته اصلی توسط dr-data نمایش پست ها
    نظر شخصی من :

"در صورتی که استادتون خیلی تاپ نیست، هیچ وقت ریسک نکنید و برای ژورنال های تاپ مقاله نفرستید چون واقعاً دستتون به هیچ جایی بند نیست! "

یکی از مقاله های خودم بیش از 1.5 سال هست که تو یه ژورنال در حال داوریه! نه ایمیل جواب میدن و نه هیچی .... حالا دقیقاً موضوع مقاله ی من رو یکی تو یه کنفرانس چاپ کرده و منم دستم به هیچ جا بند نیست!
    خلاصه زیاد مد شده میگن فلان تا isi دارم! ولی اگه به فکر اپلای هستید واقعاً isi بودن پارامتر اونقدر مهمی نیست و کیفیت کار مهمه و سعی کنید مقالتون رو در یک کنفرانس معتبر چاپ کنید. ولی اگه به فکر دکتری در ایران هستید که قاعدتاً نیاز دارید به این دست اسامی!

در مورد مدت زمان لازم هم بهترین کار اینه که یک سمپل ایشو رو دانلود کنید و در قسمتی از مقاله حتماً تاریخ های سابمیت، ریوایز، اکسپت و پابلیش رو درج کرده.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)