صفحه 111 از 364 نخستنخست ... 1161101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121161211 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,101 تا 1,110 , از مجموع 3633

موضوع: فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

پیش فرض پاسخ : مدت زمان معمول پذیرش یک مقاله isi

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdiye64 نمایش پست ها
    ممنونم
    بنظرتون بیشترین زمانیکه ی مقاله تو این حالت میمونه چقدره؟ الان دوباره چک کردم....داره نزدیک دوماه میشه که تو این حالته
    سوال دومم:حالا که اینقدر طول کشیده، امکان به ریجکت شدنش هست؟
    بستگی داره داورها کی جواب بدن
    آخرین مقالات چاپ شده مجله رو چک کنید ببنید از زمان دریافت تا اکسپت چقدر طول کشیده

نقل قول نوشته اصلی توسط persiastore نمایش پست ها
    بستگی داره داورها کی جواب بدن
    آخرین مقالات چاپ شده مجله رو چک کنید ببنید از زمان دریافت تا اکسپت چقدر طول کشیده
    خیلی متغیره، ازدوماه هست تا یکسال ....
    اگر بهشون ایمیل بدم و بگم نیاز به بررسی سریعتر دارم غیر حرفه ایه؟

دوستان مقاله من دو ماهه که در حالت awaiting reviewer scores هست، آیا ایمیل زدن به ژورنال و توضیح اینکه برای یک دانشگاه نیاز به acceptance سریع دارم کار غیر حرفه ای هست؟؟؟؟
    ممنون میشم جوابم رو زود بدین.

Junior Member

دوستان مقاله من دو ماهه که در حالت awaiting reviewer scores هست، آیا ایمیل زدن به ژورنال و توضیح اینکه برای یک دانشگاه نیاز به acceptance سریع دارم کار غیر حرفه ای هست؟؟؟؟
    ممنون میشم جوابم رو زود بدین.
    بله غیر حرفه ای هست. این مدت زمان خیلی هم غیر معمول نیست. اگر قصد دارید از وضعیت مقالتون باخبر بشید یه ایمیل محترمانه بزنید و فقط بگید که قصد دارید بدونید مقالتون در چه مرحله ای هست. هرچند که ایه کار هم توصیه نمیشه چون زمان خیلی زیادی نگذشته. ممکنه یک داور به موقع امتیاز نداده و داوری رو به یکی دیگه واگذار کرده باشند یا برای اطمینان بیشتر یک داور دیگه رو هم به داورا اضافه کرده باشند و یا خیلی احتمال دیگه. توصیه میکنم اگر برای مکاتبه با استاد دانشگاه مد نظرتون نیاز به مقاله دارید، مقالتون رو براش بفرستید و بگید که این مقاله در حال داوری در فلان ژورنال هست.
    موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Alaedin نمایش پست ها
    بله غیر حرفه ای هست. این مدت زمان خیلی هم غیر معمول نیست. اگر قصد دارید از وضعیت مقالتون باخبر بشید یه ایمیل محترمانه بزنید و فقط بگید که قصد دارید بدونید مقالتون در چه مرحله ای هست. هرچند که ایه کار هم توصیه نمیشه چون زمان خیلی زیادی نگذشته. ممکنه یک داور به موقع امتیاز نداده و داوری رو به یکی دیگه واگذار کرده باشند یا برای اطمینان بیشتر یک داور دیگه رو هم به داورا اضافه کرده باشند و یا خیلی احتمال دیگه. توصیه میکنم اگر برای مکاتبه با استاد دانشگاه مد نظرتون نیاز به مقاله دارید، مقالتون رو براش بفرستید و بگید که این مقاله در حال داوری در فلان ژورنال هست.
    موفق باشید.
    ممنونم دوست عزيز، بنظرت حالا که اینقدر طول کشیده بازم احتمال ریجکت شدن هست؟؟؟ یا باید خوشحال باشم که طول کشیده؟؟؟

Senior Member

من تاپیک مرتبط تر پیدا نکردم که سوالم رو بپرسم
    من الان 20 روزئه که یه مقاله به وایلی سابمیت کردم و تا حالا حتی ادیتور هم اونو نخونده و ایمیل هم زدم جواب ندادن...چون من ژورنالهای دیگه ای میشناسم که زودتر جواب میدن میخواستم مقاله ام رو withdrawکنم ....اما اصلا این آپشن رو پیدا نمیکنم با اینکه امکانش هست(یعنی گفته میشه مقاله رو پس گرفت)...خواستم ببینم دوستانی که مقاله اشون رو پس گرفتن(با توجه به اینکه سیستم اغلب این ناشرها مثل هم هستش) چه طوری این کارو انجام دادن؟...و اصلا رویه اش چه شکلیه؟
    خیلی ممنون

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط SayeRoshan نمایش پست ها
    من تاپیک مرتبط تر پیدا نکردم که سوالم رو بپرسم
    من الان 20 روزئه که یه مقاله به وایلی سابمیت کردم و تا حالا حتی ادیتور هم اونو نخونده و ایمیل هم زدم جواب ندادن...چون من ژورنالهای دیگه ای میشناسم که زودتر جواب میدن میخواستم مقاله ام رو withdrawکنم ....اما اصلا این آپشن رو پیدا نمیکنم با اینکه امکانش هست(یعنی گفته میشه مقاله رو پس گرفت)...خواستم ببینم دوستانی که مقاله اشون رو پس گرفتن(با توجه به اینکه سیستم اغلب این ناشرها مثل هم هستش) چه طوری این کارو انجام دادن؟...و اصلا رویه اش چه شکلیه؟
    خیلی ممنون
    نه آپشن برای این عنوان وجود نداره باید شما وارد سیستم بشین و مقاله تون رو انتخاب کنین بعدش کنارش گزینه Email to this journal باید باشه بزنید بعدش در اونجا درخواست Withdraw بدین.

ApplyAbroad Veteran
    halcyon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa_beh نمایش پست ها
    سلام. وقت همگی دوستان بخیر.

من میخوام از طریق بنیاد نخبگان، سربازیمو به صورت پروژه انجام بدم. الان برای بررسی این مسأله، نیاز به یک مقاله دارم. من چندین مقاله ی علمی - پژوهشی داخلی دارم ولی میگن چون شما دانشحوی رشته ی مهندسی مکانیک هستی بایستی حتما مقاله ی isi که در thomson هم نمایه شده باشه داشته باشی. الان هم یه مقاله آماده کردم و میخوام بفرستمش. ولی مشکلی که وجود داره اینه که زمان اعلام داوری مقاله خیلی برام مهمه، چون بنیاد نخبگان گفته تا اول خرداد سال بعد (یعنی 4 ماه دیگه) باید پذیرش مقاله رو برامون بیاری. الان نمیدونم مقالم رو واسه کدوم ژورنال بفرستم که هم نمایه ی thomson باشه و هم اینکه زود جواب بدن. کسی میتونه همچین ژورنالی در زمینه ی مهندسی مکانیک (گرایش سیالات و تبدیل انرژی) و یا در زمینه ی فنی و مهندسی بهم معرفی کنه؟؟؟؟؟؟ البته اینو هم بگم که خودم تصمیم دارم اینو برای Journal of Applied Fluid Mechanics بفرستم (این ژورنال زیر نظر دانشگاه صنعتی اصفهانه که هم در Thomson و هم اسکوپوس نمایه شده و ایمپکت سال 2013 اون هم در حدود 0.5 هستش. ولی نمیدونم تصمیمم اشتباهه یا نه؟ اگه کمکم کنید ممنون میشم..........
    دوست من،
    الزویر زمان متوسط پذیرش برای هر ژورنال را محاسبه و اعلام می کند و می توانید از وبسایت ژورنال ببینید برای سایر انتشارات هم این اطلاعات در خود مقاله هست و می توان ژورنال هایی پیدا کرد که زمان پذیرششان زیر 4 ماه باشد، الیته این سیاست کلی ژورنال هست و با توجه به شرایط مقاله شما ممکن است کمتر یا بیشتر از زمان متوسط بشود. خودتان می توانید این زمان را برای هر ژورنال چک کنید و البته چند دوست مکانیکی با تجربه هم در همین انجمن هستند که می توانند پیشنهاد بدهند.
    در مورد ژورنال های وطنی و طبق تجربه شخصی من (که البته شامل این ژورنال که گفتید نمی شود) اگر رانت وجود نداشته باشد معمولا از ژورنال مشابه خارجی که در انتشاراتی بزرگی باشد دیرتر جواب می دهند.
    .Those who promise us paradise on earth never produced anything but a hell

Karl Popper

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa_beh نمایش پست ها
    سلام. وقت همگی دوستان بخیر.

من میخوام از طریق بنیاد نخبگان، سربازیمو به صورت پروژه انجام بدم. الان برای بررسی این مسأله، نیاز به یک مقاله دارم. من چندین مقاله ی علمی - پژوهشی داخلی دارم ولی میگن چون شما دانشحوی رشته ی مهندسی مکانیک هستی بایستی حتما مقاله ی isi که در thomson هم نمایه شده باشه داشته باشی. الان هم یه مقاله آماده کردم و میخوام بفرستمش. ولی مشکلی که وجود داره اینه که زمان اعلام داوری مقاله خیلی برام مهمه، چون بنیاد نخبگان گفته تا اول خرداد سال بعد (یعنی 4 ماه دیگه) باید پذیرش مقاله رو برامون بیاری. الان نمیدونم مقالم رو واسه کدوم ژورنال بفرستم که هم نمایه ی thomson باشه و هم اینکه زود جواب بدن. کسی میتونه همچین ژورنالی در زمینه ی مهندسی مکانیک (گرایش سیالات و تبدیل انرژی) و یا در زمینه ی فنی و مهندسی بهم معرفی کنه؟؟؟؟؟؟ البته اینو هم بگم که خودم تصمیم دارم اینو برای Journal of Applied Fluid Mechanics بفرستم (این ژورنال زیر نظر دانشگاه صنعتی اصفهانه که هم در Thomson و هم اسکوپوس نمایه شده و ایمپکت سال 2013 اون هم در حدود 0.5 هستش. ولی نمیدونم تصمیمم اشتباهه یا نه؟ اگه کمکم کنید ممنون میشم..........
    دوست عزیز بنظر بنده از الزویر و اشپرینگر و امثالهم دوری کنید و همچنین ژورنالهای ایرانی. برای کامپیوتر که قاعدتا اینطوری هست که شما برید یک ژورنال اوپن اکسس پولی با ایمپکت پایین تر و مقالات سطح پایینتر و زمان سریع پیدا کنید و مقالتون رو چاپ کنید چون هدف شما بیشتر این هست که کارتون راه بیافته و فرصت ریسک هم وجود نداره. احتمالا رشته شما هم همین روند رو داره
    Doubt Kills More Dreams Than Failure Ever Will

Junior Member

ممنونم دوست عزيز، بنظرت حالا که اینقدر طول کشیده بازم احتمال ریجکت شدن هست؟؟؟ یا باید خوشحال باشم که طول کشیده؟؟؟
    هر دو احتمال هست. ولی این که داره داوری میشه نشون میده که حداقل ادیتور مقاله شما رو در نگاه اول مناسب تشخیص داده که فرستاده واسه داورا. امیدوار و صبور باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)