صفحه 13 از 364 نخستنخست ... 3456789101112131415161718192021222363113 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 3633

موضوع: فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : چقدر طول میکشه تا ژورنال ها جواب submit رو بدن که acceptشده یا نه؟

با سلام
    دوستان من مقاله ای رو به ژورنال emerald سابمیت کردم،
    در حدود 1 ماهی درAwaiting referee بود.
    الان در وضعیت Awaiting Editor-in-Chief Decision هستش.
    دوستان اگر راهنمایی بفرمایید که الان مقاله در چه وضعیتی هستش ممنون میشوم.

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

پیش فرض پاسخ : چقدر طول میکشه تا ژورنال ها جواب submit رو بدن که acceptشده یا نه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط nice نمایش پست ها
    با سلام
    داورها جواب دادن. حالا یا مثبت یا منفی. حالا ادیتور باید تصمیم بگیره.

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

پیش فرض پاسخ : الگوی داوری مقالات

نقل قول نوشته اصلی توسط hfarhadi نمایش پست ها
    آخه من فکر نمی کنم یه ایمیل reject فرستادن 40 روز طول بکشه،تازه دفعه قبل که reject کرد سریعتر بود(در حد یک هفته) اصلا هم تو حالت the required reviews completed قرار نگرفت. تازه من تو کارای قبلیم reject زیاد داشتم هیچکدوم اینجوری نبوندن حتی accept ها هم اینجوری نمی شد.
    من شنیدم در این مواقع editor داره خودش مقاله رو می خونه.نمیدونم درسته یا نه؟
    مقالتون خوب بوده و به ادیتور به راحتی ریجکتش نکرده

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

پیش فرض پاسخ : Rejection for poor English

نقل قول نوشته اصلی توسط krig1960 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.
    بد ندیدم نکته ای را در مورد این بحث اضافه کنم. این که فرد Reviewer اسمش به عنوان Author به مقاله اضافه شود، کار مصطلحی هست منتهی در مورد این که از نظر اخلاق حرفه ای نگارش علمی این یک کار اخلاقی هست یا نه، نظری ندارم. مواردی را سراغ دارم که سردبیر مجله ای (از نوع ISI و با IF حدود یک) به دلیل آن که از محتوای مقاله ای خوشش آمده، به نویسندگان آن مقاله پیشنهاد داده است که در قبال اضافه شدن اسمش به مقاله، زمان داوری بسیار کوتاه خواهد شد و آنها هم قبول کرده اند و مقاله چاپ شده است. یا برخی اساتید داخلی برای کوتاه شدن زمان داوری و بالا رفتن احتمال پذیرش، مقاله را جهت ویرایش علمی و ادبی برای یکی از اساتید مشهور خارجی (که قبلاً استاد خودشان بوده است) فرستاده اند و در ازای آن، اسم آن فرد به عنوان Author به مقاله اضافه شده و مقاله چاپ شده است. (اگر علاقمند باشید نمونه هایش را در پیام خصوصی می توانم برایتان بفرستم.)
    همان طور که قبلاً گفتم صرف مصطلح بودن این عمل (مثل این دو موردی که مثال زدم) نمی تواند اخلاقی بودن آن را تائید کند و به طور مشابه این که این کار را اخلاقی ندانیم، دلیلی بر غیرمصطلح بودن آن نخواهد بود (مثل نظر شما). در واقع این دو مقوله از یکدیگر منفک هستند.
    ضمناً برخلاف نظر شما، برخی از افراد معتقدند ویرایش دستوری (املایی و انشایی) یک مقاله می تواند Contribution محسوب شود، منتهی این که مولفان مقاله اسم آن فرد را به عنوان Author در مقاله قید کنند یا در بخش Acknowledgement از وی تقدیر و تشکر نمایند یا این که اصلاً اسمش در مقاله قید نشود، به خودشان بستگی دارد. ضمن این که برخی از افرادی که کار ویراستاری علمی و دستوری مقالات انگلیسی را انجام می دهند، ترجیح می دهند به جای دریافت حق الزحمه مالی، اسمشان به عنوان Author به آن مقاله اضافه شود، و این قضیه توافقی است بین مولفان آن مقاله و فرد ویراستار که ممکن است صورت بگیرد یا نگیرد.
    به طور خلاصه تمام این موارد، بین نویسندگان مقاله و ویراستار امری قراردادی است و مجلات علمی در اینگونه قضایا خیلی دخالت و ورودی ندارند. حتی در مواردی که برخی از مجلات میزان و نوع Contribution اسامی ذکر شده به عنوان مولف در مقاله را درخواست می کنند، اصل بر اعتماد به گفته های مولفان مقاله است و قضیه جنبه مچ گیری ندارد. در واقع آن مجله علمی، قبل از چاپ مقاله مورد نظر از تک تک مولفان مقاله در آن زمینه ای که ادعا کرده اند در آن Contribution داشته اند، امتحان شفاهی نخواهد گرفت که از صحت حرفشان مطمئن شود. حال این که این کار اخلاقی است یا نه به نظر من این مسئله جنبه نسبی و شخصی دارد و نمی توان به دید مطلق گرایانه به آن نگاه کرد.
    موفق باشید.
    پی نوشت: ضمناً بنده به همه دوستان پیشنهاد می کنم، اجازه بدهیم تضارب آرا در تاپیک ها برقرار باشد و همه دوستان نظراتشان را آزادانه بیان کنند. مسلماً خوانندگان این تاپیک ها از نظر فرهیختگی در حدی هستند که خودشان بتوانند صواب را از ناصواب تشخیص داده و تصمیم بگیرند چه اطلاعاتی درست و چه اطلاعاتی نادرست است. این که هر کس فقط نظر خودش را شاخص و معیار عمل دانسته و نظر دیگران را مردود و ناصحیح بداند چندان امر پسندیده ای نیست، ضمن آن که به رشد و پویایی محتوای این تاپیک ها نیز منجر نخواهد شد. به خصوص در مواردی مثل بحث این تاپیک که نمی توان یک حکم کلی، قاطع و حتمی برای آن یافت.
    این کار خیلی کار ناپسندی هست که اسم یه نفر رو به خاطر ویرایش زبان بزنی تو مقاله. هیچ جای دنیا هم این کار پسندیده و مرسوم نیست. نویسنده های اصلی اعتبار خودشون رو با این کار زیر سوال میبرن. خواهش میکنم اینجور مسائل رو باب نکنید.

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

نقل قول نوشته اصلی توسط krig1960 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.
    با توجه به این که مدیران تاپیک ها بر این امر تاکید دارند که مباحث تاپیک ها جنبه شخصی و دوطرفه پیدا نکند، بنده به ذکر چند توضیح تکمیلی در مورد مطلب خودم و شما اکتفا می کنم و بیش از این بحث را ادامه نمی دهم، چون با توجه به تجارب قبلی از مشارکت در تاپیک های مشابه، معتقدم از اینگونه بحث ها نتیجه چندان مفیدی استخراج نخواهد شد.
    1 - در مورد این که گفتم "برخی از افراد معتقدند ویرایش دستوری (املایی و انشایی) یک مقاله می تواند Contribution محسوب شود." منظور از "برخی از افراد" افرادی است که این کار را انجام داده، می دهند و خواهند داد. همان طور که قبلاً گفتم بحث بنده بر سر اخلاقی بودن قضیه نبود که نیاز به آوردن سند و لینک معتبر باشد، بلکه بر سر مصطلح بودن آن است که دو نمونه آوردم (قبلاً نظرم را در مورد منفک بودن این دو قضیه از یکدیگر توضیح داده ام).
    2 - در مورد این که این کار اخلاقی است یا نه همان طور که قبلاً گفتم در این مورد نظری ندارم. یعنی نه آن را توصیه می کنم و نه آن را رد می کنم. اما معتقدم رعایت این قضیه در مواردی که قانون آن به صراحت ذکر شده است، از نظر عقلی لازم است، مثل اینجا، اینجا و اینجا (در تایید فرمایشات شما) اما در مواردی که به صراحت قانونی وجود ندارد (مثل این مجله که نه رعایت این قضیه را برای مولفین ضروری اعلام کرده و نه در مورد عدم رعایت آن هشدار داده است) فکر می کنم انجام دادن یا ندادن این کار به خود فرد بستگی دارد. من به شخصه چون آدم نسبتاً محافظه کاری هستم اول سعی می کنم در اینگونه موارد، این قضیه را به نوعی از سردبیر مجله استعلام کنم. مثلاً در قالب این سوال که آیا نیاز به ذکر نوع و میزان Contribution هر کدام از نویسندگان مقاله در Cover letter ارسال شده همراه Manuscript هست یا نه؟ و اگر دیدم منع قانونی در مقابل انجام این قضیه وجود نداشت ممکن است تحت شرایطی حاضر شوم اسم فردی که کمک قابل قبولی به ارتقای مقاله ام کرده است (مثل ویرایش علمی و دستوری اساسی) را به مقاله ام اضافه کنم. ولی ممکن است برخی افراد همین استعلام را هم انجام ندهند یا سخت گیری در این مورد نداشته باشند که از نظر من به خودشان مربوط است و حداقل بنده خودم را در جایگاهی نمی بینم که در موردشان قضاوت کنم. ضمن این که مشاهده می فرمایید تعریفی که هر کدام از سه لینک فوق در مورد Authorship policy ارائه دادند یکسان نبوده و تا حدی با یکدیگر متفاوت است و البته در اینجا دو مورد "سوپروایزری پروژه" و "تامین فاندینگ پروژه" که شما در پست های قبلیتان فرموده بودید جزو شرایط Author بودن نیست. هدفم مچ گیری از شما نیست بلکه تاکید بر این قضیه است که تعاریف از Authorship چقدر می تواند متفاوت و متنوع باشد و در این زمینه به مانند قضیه Plagiarism یک قانون کلی، متحد و لازم الاجرا وجود ندارد. یعنی این مورد در برخی جاها یک قانون لازم الاجراست و در برخی جاها یک عرف که رعایت یا عدم رعایت آن به دیدگاه و موقعیت افراد بستگی دارد.
    موفق باشید.
    پی نوشت:
    در نهایت به نظر بنده، نظر هر کس محترم است و همه حق دارند آزادنه نظرشان را بیان کند و البته هر طور که صلاح می دانند عمل کنند. ضمن این که همان طور که بارها پیش از این در تاپیک های مختلف ذکر شده است، عمده مطالب این فروم بر مبنای نظرات و تجارب شخصی افراد هست و هر کس در مورد صحیح یا عدم صحیح دانستن این مطالب و نحوه استفاده از آنها مختار است. به نظربنده این که در برخی تاپیک ها عنوان می شود چون ممکن است برخی از افراد با خواندن مطالب این تاپیک ها مسیر زندگیشان عوض شود، پس نبایستی یکسری نظرات و مطالبی که به زعم برخی از افراد نادرست است را بیان کرد، تا حدی سطحی نگری است. تا وقتی حق انتخاب به خواننده داده نشود و همه مطالب یک جور و یکدست و تصدیق کننده یکدیگر باشند، مطلب خوب و بد معنایی نخواهد داشت. در واقع خواننده خودش باید با تحقیق و تجزیه و تحلیل کافی تشخیص دهد که فرضاً آیا بنده فردی هستم که اکثراً اطلاعات غلط و بی پایه و اساس می دهم یا فلان کاربر فردی است که اطلاعات درست و قابل اعتماد می دهد یا خیر. به غیر از مواردی که مراجع مستدل و محکم و غیر قابل تردید وجود دارد، در بقیه موارد تنوع نظرات به رشد و بالندگی محتوای تاپیک ها کمک خواهد کرد.
    اینکه به خاطر ویرایش زبان اسم کسی آورده بشه هم از لحاظ قانونی و هم از لحاظ اخلاقی مشکل داره. شما وقتی مقاله رو سابمیت میکنی ازت میپرسه آیا همه نویسنده ها در جریان مطالب علمی آورده شده در مقاله هستن یا نه. کسی که ویراستار هست که در جریان نیست. پس اگه شما اوکی بدید و اسم رو اضافه کنید یعنی غیر قانونی.

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

نقل قول نوشته اصلی توسط Hannaneh نمایش پست ها
    لینک، نوشته، حکم، سند و مدرکی دال بر این قضایا نیست و تنها سند آن تجربه نویسندگان مقاله است که این موارد را چه در داخل و چه در خارج کشور مشاهده کردند.
    شما چه انتظاری دارید؟ انتظار دارید یک انجمن معتبر مقاله نویسی بنویسه " اشکال نداره اگر کسی اسم و رسمی در زمینه مقاله شما داره، اسمش رو اضافه کنید" !!! مسلماً همچین چیزی رو هیچ جا پیدا نمی کند! طبق فرمایش Krig اینها نانوشته است و توافقی بین نویسندگان است که اگر دوست داشته باشند می تونند اسم بچه محلشون هم رو مقاله بنویسن، بدون هیچ دلیل خاصی و هیچ کس هم نمی تونه بهشون ایراد بگیره!
    کسی نمیتونه ایراد بگیره اما خود نویسنده های اصلی ضرر میکنن. وقتی تو مصاحبه ازش پرسیدن که نقش فلان اسم توی مقاله رو برامون توضیح بدید اون موقع چی داره بگه؟...باید اینو هم در نظر داشته باشید.

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

نقل قول نوشته اصلی توسط nice نمایش پست ها
    با سلام
    جالبه که حتی ادیتور هم جواب داده و تصمیم رو به ادیتور ارشد واگذار کردن...

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

پیش فرض پاسخ : This paper is out of the scope of the journal!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط Hwoarang نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان،

من توی خیلی از موارد دیدم که ادیتورا این جمله ی معروفو میگن. من خودم همین چند روز پیش از یه جورنال همین جوابو گرفتم. جالبکه بدونین که شبیه کاره من حداقل چهارتا اونجا چاپ شده بود. البته این نکته گفتنی که من با منیجر جورنال سر حرفای بی ربطش کل کل کرده بودم.
    از دوستان خواهش میکنم اگه کسی همچین تجربه ای داشته بگه و بعدشم بگه در نهایت مقالش کارش بکجا رسیده.

با آرزوی موفقیت برای همه
    خب این یه چیز طبیعی هست...وقتی ادیتور داوری رو نمیتونه پیدا کنه برای بررسی معمولا این پیام رو میده...من از این موردا زیاد داشتم فرستادم جاهای دیگه و به راحتی قبول شده...در ضمن کل کل کردن کار درستی نیست...به ضضرتون میشه...

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

پیش فرض پاسخ : مدت زمان معمول پذیرش یک مقاله isi

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdifb نمایش پست ها
    اصلا اینطوری نیست و زمان انتظار هیچ ربطی به IF نداره و بستگی به رویه اون ژورنال داره همون طوری که قبلا یک از دوستان هم گفت راهش اینه که بری تو سایت اون ژورنال و ببینی معمولا چند وقته مقالات توی اون ژورنال قبول میشن. حتی واسه IEEE هم همینطور
    موافقم. تازه علاور بر اینا بستگی به خود مقالت هم داره...که کاملا جدید و جالب باشه یا تا حدودی تکراری باشه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rezacomposite نمایش پست ها
    جالبه که حتی ادیتور هم جواب داده و تصمیم رو به ادیتور ارشد واگذار کردن...
    چه چیزه این مسئله جالبه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)