صفحه 14 از 364 نخستنخست ... 45678910111213141516171819202122232464114 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 3633

موضوع: فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : لطفا داوری صورت گرفته رو در مورد مقاله من را بررسی کنید.

سلام دوستان
    در جواب مقاله ای که فرستادم برای یک ژورنال، یکی از داورها نوشته:
    references are listed, and all of them are cited in the Introduction as the basis of their evaluation of the literature. However, the contribution of authors is not clearly stated.
    این به چه معناست؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

پیش فرض پاسخ : لطفا داوری صورت گرفته رو در مورد مقاله من را بررسی کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط nice نمایش پست ها
    سلام دوستان
    در جواب مقاله ای که فرستادم برای یک ژورنال، یکی از داورها نوشته:
    references are listed, and all of them are cited in the Introduction as the basis of their evaluation of the literature. However, the contribution of authors is not clearly stated.
    این به چه معناست؟
    ببین معمولا در پاراگراف آخر مقدمه باید اشاره کنی و جمع بندی کنی که حالا که اونا اومدن این کارو انجام دادن ما هم اومدیم این کار جدید رو انجام دادیم. باید توی مقدمه نشون بدی که بقیه چکار کردن و تو چکار متمایزی انجام دادی. جدیدی کارت چی هست و چطوری بقیه کاراهای دیگران رو داری ادامه میدی.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : الگوی داوری مقالات

سلام استادمون 2 تا سوال داده که من باید در موردش مفصل گزارش تحویل بدم لطف کنید کمکم کنید
    1. روشهاي داوري مقالات علمي

2. مشكلات نظام داوري در مقالات علمي

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

پیش فرض پاسخ : چقدر طول میکشه تا ژورنال ها جواب submit رو بدن که acceptشده یا نه؟

ببین مقاله شما از پروسه داوری گذشته. جواب مثبت یا منفی بوده رو نمیشه گفت. اما به هر حال تصمیم نهایی رو به ادیتور اصلی (سردبیر) واگذار کردن. معمولا وقتی جواب داور ها مثبت هست ادیتور هم موافقت میکنه و کار به اینجا نمیکشه. و سریع نامه پذیرش میاد. اما وقتی داورها نظر منفی داشته باشن یا یکیشون نظر منفی و یکیشون نظر مثبت مثلا داشته باشن اون وقت تصمیم نهایی رو مبذارن برای ادیتور اصلی.

سلام
    من یه سوال خیلی مهم دارم من مقاله رو به یه ژورنال ISI خفن فرستاده بودم اما اونا گفتن باید زبانش درست شه و یکیشون هم اکسپت داده بود خب ایرادایی هم داشت و من الان همه رو رفع کردم و بی نقص هست .... من او مقاله رو درست کردم حالا میخوام ببینم درسته که مقاله رو به همون ژورنال بفرستم ؟ آیا در بررسی . کوتاه شدن زمان و اکسپت دادن تاثیر مثبت داره ؟ چون فیلد اون ژورنال دقیقا فیلد مقاله ی من هست ....

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sanazf نمایش پست ها
    سلام
    من یه سوال خیلی مهم دارم من مقاله رو به یه ژورنال ISI خفن فرستاده بودم اما اونا گفتن باید زبانش درست شه و یکیشون هم اکسپت داده بود خب ایرادایی هم داشت و من الان همه رو رفع کردم و بی نقص هست .... من او مقاله رو درست کردم حالا میخوام ببینم درسته که مقاله رو به همون ژورنال بفرستم ؟ آیا در بررسی . کوتاه شدن زمان و اکسپت دادن تاثیر مثبت داره ؟ چون فیلد اون ژورنال دقیقا فیلد مقاله ی من هست ....
    سلام دوست عزیز.
    این که فرمودید :"اونا گفتن باید زبانش درست شه و یکیشون هم اکسپت داده بود" منظورتون این هست که یک داور صرفاً ایرادات دستوری گرفته و داور دیگر ایرادی نگرفته است؟ اگر این طور باشد که می توان این طور ارزیابی کرد که مجموع نتیجه داوری در مرحله اول از نوع Minor revision بوده است (یعنی بازنگری جزیی) و این معمولاً جواب نسبتاً خوبی است و بهتر است بلافاصله پس از برطرف کردن ایرادات، دوباره مقاله را برای همان ژورنال بفرستید. البته این که بخواهید برای ژورنالهای دیگر هم بفرستید از نظر عرفی و قانونی مشکل ندارد (یعنی می توانید مقاله تان را پس بگیرید)، منتهی این نکته را در نظر بگیرید که ممکن است ژورنالهای دیگر مقاله شما را رد کنند یا ایرادات ساختاری (علمی) بگیرند (Major revision) و جوابهایشان به خوبی همین ژورنال نباشد.
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Junior Member

سلام من یک مقاله فرستادم واسه یه ژونالisi و الان که چک کردم تو این وضعیته! این یعنی چی؟

نقل قول نوشته اصلی توسط rezacomposite نمایش پست ها
    مقالتون خوب بوده و به ادیتور به راحتی ریجکتش نکرده
    نه بستگی به جورنال داره بعضی ها رو ریویور بودم که 37 روز استاندارد زمانی بوده که بهم دادن

دوستان اینکه ادیتورهای یه مجله درصد قابل توجهیشون ایرانی باشن در مجموع نکته ی مثبتی واسه ما هست یا نه؟

میدونم بستگی داره ولی میخوام دوستانی که تجربه شو دارن اینجا راجع به این مسئله کمی توضیح بدن

Junior Member

کسی نظری نداره؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezac64 نمایش پست ها
    سلام من یک مقاله فرستادم واسه یه ژونالisi و الان که چک کردم تو این وضعیته! این یعنی چی؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)