صفحه 16 از 364 نخستنخست ... 6789101112131415161718192021222324252666116 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 3633

موضوع: فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در مورد مقاله سابمیت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط roberto11 نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون
    من این اولین ژورنالیه که سابمیت کردم واسه همین خیلی به روندش اشنا نیستم، به نظر شما یعنی فعلا منتظر بمونم؟ اینایی که مثلا ده ماه فاصله بین Receive و Accept شون هست یعنی در این بین هیچ اطلاعی بهشون داده نمیشه؟ بنظرتون اگه الان به ادیتور میل بزنم و از وضعیت مقالم بپرسم ریجکت میکنه؟
    اگر withdraw کنید مقالتونو مسلمن از شما دید بدی پیدا میکنن و دفعه ی بعد که بخواید برای اون ژورنال مقاله بدید ممکنه زیاد جالب نباشه
    ولی منم یه تجربه مشابه شما رو دارم..مقاله من هم چندین ماه بود مثل وضعیت شما! بش ایمیل زدم گفتم آقا نخواستیم withdraw ش کنید..اونا هم withdraw کردن بعد فرستادم یه ژورنال پایینتر 2 هفته ای از اونجا اکسپت شد زدم تو رزومم. ولی من این کارو پیشنهاد نمیکنم.

Senior Member m_rond آواتار ها

ممنون از پاسختون
    من این اولین ژورنالیه که سابمیت کردم واسه همین خیلی به روندش اشنا نیستم، به نظر شما یعنی فعلا منتظر بمونم؟ اینایی که مثلا ده ماه فاصله بین Receive و Accept شون هست یعنی در این بین هیچ اطلاعی بهشون داده نمیشه؟ بنظرتون اگه الان به ادیتور میل بزنم و از وضعیت مقالم بپرسم ریجکت میکنه؟
    بله. باید منتظر بمونید. وقتی داورها پاسخشون رو به ژورنال بفرستن وضعیت مقاله تون دوباره می ره رو حالت With Editor یا همچین چیزی. اونوقت در عرض چند روز تصمیم نهایی به شما داده می شه. شما اگر به ادیتور هم ایمیل بزنید مشکلی پیش نمیاد احتمالاً بهتون می گه مقالتون تحت داوری هست و به محض اینکه پاسخ داورها رو دریافت کنیم بهتون اطلاع می دیم. در مدتی که Under Review هست اطلاعات خاصی نیست که بهتون داده بشه. بعد از تصمیم گیری نهایی گزینه ی Submissions Being Processed که الان برای شما فعال هست غیر فعال می شه و گزینه ی Submissions with a Decision فعال می شه که می تونید تصمیم نهایی به همراه کامنت روی مقاله تون رو ببینید (همزمان براتون ایمیل هم میاد). بعدش سه حالت براتون پیش میاد یا ایشالله یه ضرب اکسپت می شه (که درصد این حالت معمولاً کمه) یا اینکه یه سری اصلاحات براتون می فرستن و بعد از Revise اکسپت می شه و یا اینکه خدای نکرده Reject می شه که در اونصورت هم کامنت داورها در مورد نقایص کار بهتون داده می شه تا مطلع بشید.
    Never Say Never

ممنون از پاسختون
    اگه حالا withdraw نکنم ، فقط یه میل بزنم به ادیتور البته خودم هم نمیدونم مثلا یه میل که وضعیت مقاله رو بپرسم بد میشه؟ یعنی میگه خو تحت داوریه دیگه چه پرسیدنی؟ اخه من هم واسه رزومم میخوام این همه موندم حالا اگه مطمئن باشه سه چهار ماه بعد هم بمونه اکسپت میشه یه چیزی اما اگه بعد این همه مدت اکسپت نشه خیلی بده

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    اگر withdraw کنید مقالتونو مسلمن از شما دید بدی پیدا میکنن و دفعه ی بعد که بخواید برای اون ژورنال مقاله بدید ممکنه زیاد جالب نباشه
    ولی منم یه تجربه مشابه شما رو دارم..مقاله من هم چندین ماه بود مثل وضعیت شما! بش ایمیل زدم گفتم آقا نخواستیم withdraw ش کنید..اونا هم withdraw کردن بعد فرستادم یه ژورنال پایینتر 2 هفته ای از اونجا اکسپت شد زدم تو رزومم. ولی من این کارو پیشنهاد نمیکنم.

اها پس به نظر شما اگه به ادیتور میل بزنم نه اینکه بگم می خوام پس بگیرم بلکه فقط از وضعیت مقالم جویا شم مشکلی پیش نمیادش؟
    یه سوال دیگه این ژورنال واسه خودش تمپلیت Latex داره اما من فعلا برای سابمیت مقالمو در یه فایل تمپلیت کلی ورد ، elsevier که بصورت یک ستون هست و شکل ها و جدول ها در اخرش هست نوشتم. اگه چنانچه مقاله اکسپ کنن اونوقت یه بازه زمانی میدن که نسخه نهایی مقاله رو در قالب تمپلیت latex براشون بفرستم؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط m_rond نمایش پست ها
    بله. باید منتظر بمونید. وقتی داورها پاسخشون رو به ژورنال بفرستن وضعیت مقاله تون دوباره می ره رو حالت With Editor یا همچین چیزی. اونوقت در عرض چند روز تصمیم نهایی به شما داده می شه. شما اگر به ادیتور هم ایمیل بزنید مشکلی پیش نمیاد احتمالاً بهتون می گه مقالتون تحت داوری هست و به محض اینکه پاسخ داورها رو دریافت کنیم بهتون اطلاع می دیم. در مدتی که Under Review هست اطلاعات خاصی نیست که بهتون داده بشه. بعد از تصمیم گیری نهایی گزینه ی Submissions Being Processed که الان برای شما فعال هست غیر فعال می شه و گزینه ی Submissions with a Decision فعال می شه که می تونید تصمیم نهایی به همراه کامنت روی مقاله تون رو ببینید (همزمان براتون ایمیل هم میاد). بعدش سه حالت براتون پیش میاد یا ایشالله یه ضرب اکسپت می شه (که درصد این حالت معمولاً کمه) یا اینکه یه سری اصلاحات براتون می فرستن و بعد از Revise اکسپت می شه و یا اینکه خدای نکرده Reject می شه که در اونصورت هم کامنت داورها در مورد نقایص کار بهتون داده می شه تا مطلع بشید.

Senior Member m_rond آواتار ها

اها پس به نظر شما اگه به ادیتور میل بزنم نه اینکه بگم می خوام پس بگیرم بلکه فقط از وضعیت مقالم جویا شم مشکلی پیش نمیادش؟
    یه سوال دیگه این ژورنال واسه خودش تمپلیت Latex داره اما من فعلا برای سابمیت مقالمو در یه فایل تمپلیت کلی ورد ، elsevier که بصورت یک ستون هست و شکل ها و جدول ها در اخرش هست نوشتم. اگه چنانچه مقاله اکسپ کنن اونوقت یه بازه زمانی میدن که نسخه نهایی مقاله رو در قالب تمپلیت latex براشون بفرستم؟
    نه. اینکه حالا محترمانه بهش بگید یه مقدار به خاطر طول کشیدن پاسخ نگران شدم که نکنه مشکلی در مورد مقاله م وجود داشته باشه موردی پیش نمیاد. در مورد فرمت نهایی مقاله هم خود typesetter دو ستونه می کنه و اشکال و جداول و ... به فرم نهایی درمیارش و نیازی نیست شما اینکار رو بکنید. پس از اینکه اینکار رو کردن معمولاً یه بار دیگه و قبل از پابلیش براتون می فرسته که خوب چک کنید که همه چیز ok هست. البته تو این مرحله شما نمی تونید تغییراتی در نتایج و جداول و بار علمی مقاله بدید.
    Never Say Never

سلام
    نزدیک هفت ماه قبل مقاله ای رو برای ژورنال AEU سابمیت کردم ولی تا الان فقط تو استاتوسش نوشته under review و هیچ خبری تا حالا نشده، مقاله هم حجیم نیستش حالا موندم که چیکار کنم پسش بگیرم واسه جای دیگه بفرستم یا به ادیتور میل بزنم بپرسم، اخه از طرفی شنیدم اگه پاپیچ ادیتور شم سریع ممکن ریجکت کنه، اخه از طرفی هم خیلی دیگه بنظر طول کشیده ، شنیدم که ژورنال های خوب تا دو سه ماه اول لا اقل یه فیدبک اولیه دارند. این ژورنال هم فکر نکنم دیگه خیلی بد باشه حالا موندم چیکار کنم تا کی باید صبر کنم اخه؟ اگه بعد از ده دوازده ماه اونم بدون اینکه در طول این مدت یه کامنتی بدن ریجکت کنن دوباره تازه باید برای یه جا دیگه بفرستم. لطفا کسایی که تجربه ای دارن یا اگه برای این ژورنال مقاله سابمیت کردن راهنمایی کنن که بهتره چیکار کنم
    ممنون
    http://www.elsevier.com/wps/find/jou...on#description
    سعی کنین چند تا مقاله دیگه که تو این ژورنال پذیرفته شدن رو پیدا کنین. در بعضی از مقالات می نویسه که مثلا 6 ماه طول کشید که این مقاله در این ژورنال قبول بشه، اگر زمان اونها با مال شما مشابه بود که می تونین بازم صبر کنید.(اگر عجله ندارین برای اپلای) من خودم به یک جای دیگه مقاله داده بودم. بعد از 5 ماه که خبری نشد استادم گفت ایمیل بزن منم ایمیل فرستادم . بعد از چند روز جواب دادن که به زودی نتیجه معلوم میشه. چند وقت بعدش هم ایمیل زدن و گفتن که باید یکسری اصلاحات انجام بدم و دوباره سابمیت کنم.

مقالات دیگه که پذیرفته شده و قرار تو نسخه های ماه های بعدش در همین سال 2011 چاپ بشه رو دیدم که تاریخ بین دریافت مقاله و پذیرفته شدنش متفاوت بوده یکی مثلا 3 4 ماه یکی بیشتر از 12 ماه ، میشه بگین میل رو چطوری بزنم؟ یعنی چی بنویسم؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط mi.ost نمایش پست ها
    سعی کنین چند تا مقاله دیگه که تو این ژورنال پذیرفته شدن رو پیدا کنین. در بعضی از مقالات می نویسه که مثلا 6 ماه طول کشید که این مقاله در این ژورنال قبول بشه، اگر زمان اونها با مال شما مشابه بود که می تونین بازم صبر کنید.(اگر عجله ندارین برای اپلای) من خودم به یک جای دیگه مقاله داده بودم. بعد از 5 ماه که خبری نشد استادم گفت ایمیل بزن منم ایمیل فرستادم . بعد از چند روز جواب دادن که به زودی نتیجه معلوم میشه. چند وقت بعدش هم ایمیل زدن و گفتن که باید یکسری اصلاحات انجام بدم و دوباره سابمیت کنم.

مقالات دیگه که پذیرفته شده و قرار تو نسخه های ماه های بعدش در همین سال 2011 چاپ بشه رو دیدم که تاریخ بین دریافت مقاله و پذیرفته شدنش متفاوت بوده یکی مثلا 3 4 ماه یکی بیشتر از 12 ماه ، میشه بگین میل رو چطوری بزنم؟ یعنی چی بنویسم؟
    خوب اگه 12 ماه هم بوده پس مال شما عجیب نیست خیلی. می تونین از استادتون هم بپرسین. مثلا من نوشتم که :مقالمو در دسامبر سابمیت کردم هنوز under review هست و اگر که ممکنه زودتر نتیجه رو اعلام کنید.
    اونها هم گفتن که پروسه زمانبره ، البته حدود 20 روز بعد جواب دادن که نتیجه چی شده.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MSc. IE, sharif

به نظر من بهتره استادتون ایمیل بزنه البته اگر اسمش رومقاله هست و بپرسه که فرآیند بررسی در چه مرحله ای هست. ضمنا این تاخیر خیلی عجیب نیست و سوال کردن در مورد روند بررسی هم عجیب نیست و تاثیری در عجله کردن اونها یا در نتیجه بررسی داره. اونها طبق روال مرسوم بررسی مقالات کارشون رو میکنن و به شما هم جواب می دن.

سلام
    من تقریبا 11 ماه پیش یک مقاله توی یکی از ژوررنال های الزویر سابمیت کردم بعد از 4 ماه status اش به with editor تغییر کرد ولی هیچ جوابی بهم ندادن!!! چند بار هم میل زدم ولی هر دفعه گفتند که به زودی حواب می دیم یه ایمیل تکراری می فرستن!!! نمی دونم چی کار باید بکنم!خیلی هم عجله دارم!
    میشه منو راهنمایی منید که باید چی کار کنم؟!! یا تو ایمیلی که می زنم چی باید بنویسم که جواب بهتری دریافت کنم؟
    خیلی ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)