صفحه 180 از 364 نخستنخست ... 80130170171172173174175176177178179180181182183184185186187188189190230280 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,791 تا 1,800 , از مجموع 3633

موضوع: فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

سلام دوستان
    من در تاپیک های دیگه سوالمو پرسیدم ولی کسی جوابگو نیست، ممنون میشم اگر کسی بتونه جواب بده، چون خیلی نگرانم.

اخیرا واسه کنفرانس بین المللی، چکیده یک صفحه ای طبق تمپلتی که خود کنفرانس ارائه داده بود، سابمیت کردم وقتی سایت کنفرانس رو چک میکنم هنوز تو مرحله in review ــه در حالی که ادیتور دوبار چکیده رو چک کرده ولی نظری نداده، خیلی نگران شدم... تو تمپلتی که کنفرانس ارائه داده بود این بخش هارو باید تکمیل میکردم
    Abstract
    Purpose of the article
    Methodology/methods
    Scientific aim
    Findings
    Conclusions
    که من به غیر از Abstract که گفته بود 300 کلمه باشه بقیه رو خودم نوشتم ولی تو نوشتن بخش Abstract از 8 تا مقاله مرتبط استفاده کردم و با تغییر جملاتشون اون قسمت رو تکمیل کردم حالا نگرانیم از بابت بخش Abstract ـه ممکنه بفهمن من از مقالات دیگه استفاده کردم و به خاطر همین موضوع ریجکت بشه؟

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

نقل قول نوشته اصلی توسط omidhx نمایش پست ها
    سلام دوستان
    مقاله من در الزویر در حالت reviewer invited قرار داره. میخواستم بدونم این حالت به معنای اینه که داوری مقاله شروع شده یا هنوز داورها داوری مقاله رو قبول نکردن و شروع به داوری نکردند؟
    با تشکر

دوست عزیز
    مقاله شما برای داورهای مورد نظر فرستاده شده (البته توی بعضی از ژورنال ها اول از داور اعلام امادگی گرفته میشه و بعد مقاله بهشون داده میشه. ولی اصولیش اینه که اول مقاله داده شه تا داور مربوطه ببینه میتونه در اون حوزه اعلام نظر کنه یا نه و بعد امادگیشو اعلام کنه)
    بعد از اعلام امادگی داور ها مقاله شما به اسم اونا به عنوان داوری ثبت میشه و در حقیقت وارد فاز Under review میشه

خیلی نباید طول بکشه این وضعیت اخیر

موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط N1ma نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من در تاپیک های دیگه سوالمو پرسیدم ولی کسی جوابگو نیست، ممنون میشم اگر کسی بتونه جواب بده، چون خیلی نگرانم.

اخیرا واسه کنفرانس بین المللی، چکیده یک صفحه ای طبق تمپلتی که خود کنفرانس ارائه داده بود، سابمیت کردم وقتی سایت کنفرانس رو چک میکنم هنوز تو مرحله in review ــه در حالی که ادیتور دوبار چکیده رو چک کرده ولی نظری نداده، خیلی نگران شدم... تو تمپلتی که کنفرانس ارائه داده بود این بخش هارو باید تکمیل میکردم
    Abstract
    Purpose of the article
    Methodology/methods
    Scientific aim
    Findings
    Conclusions
    که من به غیر از Abstract که گفته بود 300 کلمه باشه بقیه رو خودم نوشتم ولی تو نوشتن بخش Abstract از 8 تا مقاله مرتبط استفاده کردم و با تغییر جملاتشون اون قسمت رو تکمیل کردم حالا نگرانیم از بابت بخش Abstract ـه ممکنه بفهمن من از مقالات دیگه استفاده کردم و به خاطر همین موضوع ریجکت بشه؟

دوست عزیز
    نگرانیتون بی مورده
    اولا اینکه مطمئن باشید کسی نمیاد سر اون چیزی که شما فرمودین کارتونو توی کنفرانس (تاکید میکنم کنفرانس) ریجکت کنه
    معمولا توی کنفرانس ها (عرض کردم معمولا) سخت ریجکت میکنن به خاطر بحث مالی که وجود داره و اینکه اصولا کنفرانس کنفرانسه و ژورنال ژورنال!! امیدوارم منظورمو فهمیده باشین

به نظرم نگران نباشید. به هر حال هر مشکلی باشه اینی که الان توی ذهنتونه احتمالش کمه
    به نظرم میتونید به روابط عمومی کنفرانس یا خود ادیتور یه ایمیل یا زنگ بزنید و پیگیری کنید
    هر چند هر کنفرانسی یه تاریخ مشخص برای اعلام نتایج توی مرحبه اولیه داره. یعنی مطمئنا توی سایت کنفرانس اشاره شده که کی نظرشونو راجع به ابسترکتتون میدن و تا کی وفت دارید که فول ورژن رو اماده کنید
    اون تاریخ ها رو هم یه چک بکنید . اگه ازون تاریخ ها گدشته و خبری نشده خب میتونید یه پیگیری کنید

به هر حال اگه موضوع کاریتون توی اسکپ کاری کنفرانس باشه (بسته به اعتبار کنفرانس) قاعدتا کارتون اکسپت میشه مگه اینکه مشکل خاص دیگه ای وجود داتشه باشه و کیفیت کار اینقدری پایین باشه که نخوان قبولش کنن

موفق باشید

Junior Member

ali728 دوست عزیز بسیار سپاسگزارم از پاسخ جامع و کاملتون، تا حد زیادی نگرانیم رفع شد.
    طبق تاریخی که کنفرانس مشخص کرده، قرار بر این شده حداکثر تا تاریخ 30 مارچ نتایج بررسی مقالات به اطلاع سابمیت کننده ها برسه، با این حساب و با توجه به فرمایشات شما دیگه لزومی نداره با ادیتور تماس بگیرم و فقط منتظر می مونم تا نتیجه رو اعلام کنن.
    خوشبختانه ابسترکت رو با نظر استاد راهنما که کاملا تایید کردن، سابمیت کردم، فکر میکنم از لحاظ سطح کیفی مشکلی نداشته باشه.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط N1ma نمایش پست ها
    ali728 دوست عزیز بسیار سپاسگزارم از پاسخ جامع و کاملتون، تا حد زیادی نگرانیم رفع شد.
    طبق تاریخی که کنفرانس مشخص کرده، قرار بر این شده حداکثر تا تاریخ 30 مارچ نتایج بررسی مقالات به اطلاع سابمیت کننده ها برسه، با این حساب و با توجه به فرمایشات شما دیگه لزومی نداره با ادیتور تماس بگیرم و فقط منتظر می مونم تا نتیجه رو اعلام کنن.
    خوشبختانه ابسترکت رو با نظر استاد راهنما که کاملا تایید کردن، سابمیت کردم، فکر میکنم از لحاظ سطح کیفی مشکلی نداشته باشه.

دوست عزیز
    پس مشکلی وجود نداره. شما تا همون تاریخی که فرمودین منتظر بمونید
    همونطور که عرض کردم توی کنفرانس چون بحث مالی مطرحه (استثنا هم وجود داره) قاعدتا اگه کارتون در اسکپ کاری کنفرانس باشه بهش اکسپت میدن
    این پروسه مخصوصا در زمان بررسی ابسترکت خیلی خیلی راحت تره
    چون اکسپت اولیه ست و بعدا که فول ورژن رو میفرستین داوری (اگه داوری واقعی وجود داشته باشه البته!!) کارتون شوع میشه
    کلا فرایند داوری مقالات هم در کنفرانس و ژورنال متفاوته
    چون اصولا فلسفه این دو با هم تفاوت داره (هر چند که کاملا به هم مرتبطه)

موفق باشید

Junior Member

سلام دوستان
    میخوام یه ایمیل به ژورنالی بزنم و عنوان و موضوع مقاله ام رو معرفی کنم و ازشون بپرسم مورد بررسی و داوری قرار میگیره و به اسکوپشون میخوره یا نه؟ لطفا چند نمونه متن مناسب برای همیچین ایمیلی پیشنهاد بدین.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط rogers نمایش پست ها
    سلام دوستان
    میخوام یه ایمیل به ژورنالی بزنم و عنوان و موضوع مقاله ام رو معرفی کنم و ازشون بپرسم مورد بررسی و داوری قرار میگیره و به اسکوپشون میخوره یا نه؟ لطفا چند نمونه متن مناسب برای همیچین ایمیلی پیشنهاد بدین.

دوست عزیز
    من تا حالا نشنیدم کسی این کار رو بکنه (البته مطمئنا نشنیدن و ندین بنده دلیلی بر اشتباه بودنش نیست!!)
    منظورم اینه اسکوپ کاری هر ژورنال رو میتونید خیلی راحت توی سایت خود ژورنال پیدا کنید
    در مورد مقاله تونم میتونید موضوعات مشابه توی همون حوزه رو توی ژورنال سرچ بزنید و ببینید چه مقدار در اون محدوده مقاله توی این ژورنال چاپ شده و در حقیقت چقدر ژورنال و ادیتور مربوطه به موضوعاتی شبیه به کار شما یا توی همون فضا علاقه نشون دادن

چون این چیزا به تفصیل توی وب سایت هر ژورنال ارائه شده واقعا نیازی به ایمیل زدن و پرسیدن نیست
    شما به عنوان نویسنده میدونید کارتون مربوط به چه محدوده ای میشه
    و میتونید بفهمید که اون ژورنال به اون محدوده علاقه مند هست یا نه

بازم نظر دوستان دیگه رو بپرسید

موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
    دوست عزیز
    من تا حالا نشنیدم کسی این کار رو بکنه (البته مطمئنا نشنیدن و ندین بنده دلیلی بر اشتباه بودنش نیست!!)
    منظورم اینه اسکوپ کاری هر ژورنال رو میتونید خیلی راحت توی سایت خود ژورنال پیدا کنید
    در مورد مقاله تونم میتونید موضوعات مشابه توی همون حوزه رو توی ژورنال سرچ بزنید و ببینید چه مقدار در اون محدوده مقاله توی این ژورنال چاپ شده و در حقیقت چقدر ژورنال و ادیتور مربوطه به موضوعاتی شبیه به کار شما یا توی همون فضا علاقه نشون دادن

چون این چیزا به تفصیل توی وب سایت هر ژورنال ارائه شده واقعا نیازی به ایمیل زدن و پرسیدن نیست
    شما به عنوان نویسنده میدونید کارتون مربوط به چه محدوده ای میشه
    و میتونید بفهمید که اون ژورنال به اون محدوده علاقه مند هست یا نه

بازم نظر دوستان دیگه رو بپرسید

موفق باشید
    سپاس از پاسختون در جریان مواردی که گفتید هستم ولی این یک مورد خاص هست که با اسکوپ ژورنال مذکور و همچنین مقالات پیشین آن هم اشتراکاتی دارد و هم ندارد! (پارادوکسیکال هست توضیحش مشکله) موضوع بسیار بدیعی است و نمیخوام وقتم رو با انتظار بی مورد تلف کنم!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
    دوست عزیز
    در ضمن این موردی بسیار توسط اساتید و همدوره ای های بنده انجام شده و تعجب میکنم از اینکه نشنیدین! شاید در رشته شما روال نباشه. اتفاقا استاد خود بنده به من گفتن حتما این کار رو انجام بده!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط MaMoMi نمایش پست ها
    با سلام
    بنده در مورد رشته شما اطلاعی ندارم اما برای رشته بنده دو ماه زمان زیادی نیست. البته بنده شما رو درک می کنم. دیدن هر روز پروفایل مقاله، کاری خسته کننده است! توصیه بنده این است که صبر پیشه کنید.

موفق باشید
    خب یعنی تا چه مدتی باید under review باشه؟ بیش از 60 روز هست under review هست.

آیا امکانش وجود داره بهشون میل بزنم و پی گیر بشم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)