صفحه 182 از 364 نخستنخست ... 82132172173174175176177178179180181182183184185186187188189190191192232282 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,811 تا 1,820 , از مجموع 3633

موضوع: فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

نقل قول نوشته اصلی توسط MaMoMi نمایش پست ها
    دوستان سلام

احتراما سوالی داشتم: ریوایز مقاله بنده از دیدگاه داوران محترم، عمدتا مسائل گرامری و فرمولاسیون بود. حالا بنده به غیر از این مسائل مرتبط با نظرات داور ها می خواهم یک قسمتی مربوط به جواب ها را نیز (در یک جدول) اضافه و کم کنم (به نظرم در بهبود مقاله موثر است.) به نظرتون این کار را انجام دهم و یا تنها خواسته های داوران را اعمال نمایم؟
    دوستانی که تجربه مشابه دارند، ممنون میشم اگر راهنماییم کنند.

بهترین آرزوها

دوست عزیز
    من نظر خودم میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید
    اون تغییراتی که در نتایج میخوایید بدید در چه حدیه؟
    اه اینقدری هست که کلا نتایج داره عوض میشه و یا نتایج جدیدی رو میخوایید بذارید به نظرم اینکار رو نکنید چون قاعدتا نتایج جدید باید داوری جدید هم داشته باشه (البته خیلی بعیده که ژورنال این داوری مجدد رو انجام بده....ولی ایده الش اینه که اگه تغییر اساسی داره ایجاد میشه داوری هم تکرار بشه چون داوری قبلی بر طبق نتایج قبلی بوده)
    اگه نتایج و تغییراتشون جدی نیست شو شنا میخوایید استایل رو عوض کنید (هرچند تا جایی که ممکنه نکنید بهتره) مشکلی نداره. یعنی اگه در راستای کمک به نتایج قبلی میخوایید چیزی رو در همون محدوده اضافه کنید موردی نداره

نمیدونم منظورمو متوجه شدین یا نه
    به هر حال نباید بعد از داوری نتایح حدیدی ازایه بشه مگه اینکه این موضوع رو به ادیتور بگید و بگید در این فاصله داوری ما به این نتایج رسیدیم و میخواییم مقاله رو کامل تر کنیم که در این صورت با این هماهنگی یا مقاله به داوری مجدد میره که خیلی نباید طول بکشه یا اینکه ادیتور خودش بهتون اکی رو میده و شما میتونید مقاله رو کامل کنید

در کل اضافه کردن نتایجی در راه کامل تر شدن مقاله خیلی خوبه ولی فکر مینم به هماهنگی با ادیتور نیاز دارید
    بازم نظر دوستان رو بگیرید

موفق باشید

پیش فرض پاسخ : فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
    دوست عزیز
    من نظر خودم میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید
    اون تغییراتی که در نتایج میخوایید بدید در چه حدیه؟
    اه اینقدری هست که کلا نتایج داره عوض میشه و یا نتایج جدیدی رو میخوایید بذارید به نظرم اینکار رو نکنید چون قاعدتا نتایج جدید باید داوری جدید هم داشته باشه (البته خیلی بعیده که ژورنال این داوری مجدد رو انجام بده....ولی ایده الش اینه که اگه تغییر اساسی داره ایجاد میشه داوری هم تکرار بشه چون داوری قبلی بر طبق نتایج قبلی بوده)
    اگه نتایج و تغییراتشون جدی نیست شو شنا میخوایید استایل رو عوض کنید (هرچند تا جایی که ممکنه نکنید بهتره) مشکلی نداره. یعنی اگه در راستای کمک به نتایج قبلی میخوایید چیزی رو در همون محدوده اضافه کنید موردی نداره

نمیدونم منظورمو متوجه شدین یا نه
    به هر حال نباید بعد از داوری نتایح حدیدی ازایه بشه مگه اینکه این موضوع رو به ادیتور بگید و بگید در این فاصله داوری ما به این نتایج رسیدیم و میخواییم مقاله رو کامل تر کنیم که در این صورت با این هماهنگی یا مقاله به داوری مجدد میره که خیلی نباید طول بکشه یا اینکه ادیتور خودش بهتون اکی رو میده و شما میتونید مقاله رو کامل کنید

در کل اضافه کردن نتایجی در راه کامل تر شدن مقاله خیلی خوبه ولی فکر مینم به هماهنگی با ادیتور نیاز دارید
    بازم نظر دوستان رو بگیرید

موفق باشید
    ممنونم علی آقا.
    بله متوجه منظورتون شدم. نتایج جدیدی نیست و کاملا در راستای صحبت های قبلی هست که در مقاله صورت گرفته است. فکر می کنم این نتایج رو بذارم بهتره، از طرفی نمی خوام داورها رو حساس کنم و یا اینکه وارد دور جدیدی از داوری (صرفا واسه تغییرات جدیدی که خودم دارم میدم) بشه. چون همانطور که قبلا هم گفتم، راجع به نتایج شبیه سازی و بخش فنی نقصی به اون صورت نگرفتند( فقط یکسری توضیحاتی راجع به زمان شبیه سازی و قیود مسئله خواستند.). این تغییراتی که صحبتش شد، از جانب خودمه و بیشتر جنبه نمایش (پرزنت) بهتر کار رو داره. برای همین نمیدونم این تغییرات را اعمال کنم یا خیر. انشالله امیدوارم که پذیرفته بشه. بابت حرفاتون هم ممنونم. حتما حرفاتون رو مد نظر قرار میدم.

بهترین آرزوها
    ویرایش توسط MaMoMi : March 16th, 2016 در ساعت 07:59 PM

Junior Member

سلام دوستان
    خیلی ممنون میشم اگه بتونید به من کمک کنید.
    من مقاله ام را برای یه ژورنال ساب میت کردم. بعد از اینکه associate editor مشخص شد. state مقاله به reviewer assignment تغییر پیدا کرد. الان دو روزه شده In process، (ننوشته decision in process). من خیلی جستجو کردم که این به چه معناست. دوستان کسی میتونه به من بگه این یعنی چی؟ میتونه به این معنا باشه که نتیجه رو الان گرفتن؟ و یا میخواد ریجکت بشه؟

ممنون

Junior Member

دوستان من حدود 2 هفته پیش یک مقاله ای به یکی از ژرونال های Elsevier ارسال کردم. 2 روز در حالت with editor بود . بعدش تغییر وضعیت داد و به مدت 12 روز under review بود و الان هم از دیروز به حالت under editor evaluation در اومده که نشون میده سردبیر نظرات داورها رو دریافت کرده و در حال ارزیابی اونهاست... کل این فرآیندها 2 هفته بیشتر طول نکشیده که برام عجیب هست. چون با سابقه ای که از ژورنال های الزویور سراغ داریم به این سرعت فرآیند داوری یک مقاله رو انجام نمیدن. با این شرایطی که توضیح دادم، به نظرتون باید منتظر reject شدن مقاله باشم ؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Rita100 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    خیلی ممنون میشم اگه بتونید به من کمک کنید.
    من مقاله ام را برای یه ژورنال ساب میت کردم. بعد از اینکه associate editor مشخص شد. state مقاله به reviewer assignment تغییر پیدا کرد. الان دو روزه شده In process، (ننوشته decision in process). من خیلی جستجو کردم که این به چه معناست. دوستان کسی میتونه به من بگه این یعنی چی؟ میتونه به این معنا باشه که نتیجه رو الان گرفتن؟ و یا میخواد ریجکت بشه؟

ممنون

دوست عزیز
    مقاله شما بعد از مرحله مشخص شدن داور ها که همون reviewer assignment هست به دست داور ها داده شده و الان پروسه داوری در حال انجامه
    فعلا تصمیمی گرفته نشده و به قولی در پروسه تصمیم گیریه یعنی همون که عرض کردم. مقاله دست داور هاست و داوری مقاله در حال انجامه
    این رو توی ژورنال های مختلف ممکنه با عبارت های متفاوتی بنویسن
    نگران نباشید و امیدوارم که خبر اکسپت بشنوید

موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mfarzad نمایش پست ها
    دوستان من حدود 2 هفته پیش یک مقاله ای به یکی از ژرونال های Elsevier ارسال کردم. 2 روز در حالت with editor بود . بعدش تغییر وضعیت داد و به مدت 12 روز under review بود و الان هم از دیروز به حالت under editor evaluation در اومده که نشون میده سردبیر نظرات داورها رو دریافت کرده و در حال ارزیابی اونهاست... کل این فرآیندها 2 هفته بیشتر طول نکشیده که برام عجیب هست. چون با سابقه ای که از ژورنال های الزویور سراغ داریم به این سرعت فرآیند داوری یک مقاله رو انجام نمیدن. با این شرایطی که توضیح دادم، به نظرتون باید منتظر reject شدن مقاله باشم ؟

دوست عزیز
    همونطور که خودتون هم فرمودید دو هفته زمان کمیه
    ولی دلیلی بر ریجکت نمیشه هر چند که این احتمال هم وجود داره
    ولی در کنارش ممکنه دلایل دیگه ای باشه مثل:
    - مقاله شما خیلی خوب بوده و مورد توجه قرار گرفته
    - ژورنال میخواد بره زیر چاپ و جای خالی داره و ادیتور تصمیم گرفته بدون سخت گیری مقاله شما رو اکسپت کنه (این اتفاق توی ژورنال های سطح پایین میفته و من دیدم این اتفاق رو)

و....
    مواردی ازین دست

مورد ریجکت خودتون هم یکی از همین احتمالاته
    بنابراین تا اعلام نتیجه از طرف ادیتور که نباید خیلی طول بکشه منتظر بمونید و به چیزی فکر نکنید

موفق باشید

Junior Member

سلام دوستان عزیز لطفا راهنماییم کنید . مقاله من ریجکت شد. به این دلایل :

داور اول :

Reviewer #1: The author needs to provide more specific and quantitative concerning on the reliability of the cracked mechanical body. Some typos in the manuscript should be corrected by the authors. Other minor comments are given as follows.
    ( گفته که اطلاعات کمی تر مورده نیازه؟ به نظرم واقعا اطلاعات مناسب بود و منظورش اضافه کردنه مدله جدیده آیا ؟؟؟)

(1) Ref. 8: Correct the name of journal. (این که قابل حله)
    (2) Result 5: It is too qualitative. You need to present more specific quantitative data.( این مورد منظورش یکی از آیتم های نتیجه گیریه که یه جورایی برمیگرده به خط اول اما واقعا بدون اطلاعات کمی هم ادعای من صادقه یه رابطه ساده ی ریاضیه)
    (3) Result 6: It is too general. Do you want to keep this in your conclusions? (این رو نظرم هم بود که حذفش کنم از همون اول)
    (4) Result 3: "Although form" should be corrected as "Although from". (اینم که یه غلط ضایع)
    ################################################## ###########################
    داور 2 :

Reviewer #2: 1. There are many grammatical errors, thus the English needs to be further polished up.

2. Although much space of this manuscript is occupied with basic LEFM and probabilistic theories, the case to be studied is too simple, even it is assumed that the value of KIC is identical to that of KIIC. So, this reviewer could not find any new findings or any new improvement. In this context, the author should investigate more cases including actual important geometries and loading conditions.

گفته مساله شما خیلی سادست...ولی به پیر به پیغمبر توی زمینه مگانیک شکست همه مقالات رو که نگاه کنی مدل ها همینطوره که من در نظر گرفتم همه مقلاااااات اینطوریه. یعنی به جای اینکه یه سازه واقعی رو در نظر بگیرند میان یه صفحه یا هندسه خاص رو در نظر میگیرن در ضمن کار من ادامه دهنده کار یکی از همون مقالات این ژورنال بود و اون هم خب دقیقا تیپ مدل هاش عیناً همینطوره. حالا چه خاکی باید به سر کنم ؟
    گفته چرا اون دو تا رو برابر در نظر گرفتی خب دلیل قانع کننده علمی آوردم که چون پارامتر دوم در دسترس نیست و با آزمایشات تجربی پیچیده بدست می آید خیلی جاها پارامتر دوم رو دقیقا برابر پارامتر اول گرفتند و حرفم رو با سند عرض کردم...حالا چه کار باید کرد ؟؟
    جمله آخر همون خط بالا رو که با this reviewer شروع شده رو ادیتور اضافه کرده به نظرتون یا خودش نوشته ؟

3. Why superscript (10) is indicated in Fig. 6? No comment is given in the present paper. (اینم ایراد آخر که اشتباهی وارد کردم عدد 10 رو باید 8 وارد می کردم شماره مرجع مه)

دوستان غیر از سوالات بالا که پرسیدم، با این ایراداتی که گرفته شده چرا فرصت ریواز ندادن به من آخه ؟

واینکه من می تونم اصلاح کنم و با یه کاور لتر دوباره ارسال کنم به همین ژورنال؟؟

و سوال آخر اینکه قبل از شروع کارم می تونم مرسوم هست که به ادیتور ایمیل بدم و بگم که همه این مسائل قابل حله می تونم ارسال کنم مقاله رو مجددا البته کلیات همینه؟؟؟ مرسوم هست یا نه ؟؟

بالاخره ایراد کلی گرفته نشده رو به کل مساله و نتایجم زیر سوال نرفته و اصلا به نتیجه گیری ها گیر ندادن فقط گفتن کمه در صورتی که کم نیست

برادری و خواهری کنید در حقم و اگه می تونید به همه سوالاتم جواب بدین...واقعا تو شرایط بدی گیر کردم ...

ممنون

با سلام.
    الان تقریبا 50 روزه یک مقاله برای یکی از مجلات زیر مجموعه ASME در آمریکا فرستادم. هنوز در حالت Under review مونده. آیا این مدت عادیه و معمولا چقدر طول میکشه؟ این که مجلات آمریکایی در حال حاضر اکثر مقالات ایرانی رو ریجکت میکنند درسته یا نه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Cell Biology

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin19872011 نمایش پست ها
    با سلام.
    الان تقریبا 50 روزه یک مقاله برای یکی از مجلات زیر مجموعه ASME در آمریکا فرستادم. هنوز در حالت Under review مونده. آیا این مدت عادیه و معمولا چقدر طول میکشه؟ این که مجلات آمریکایی در حال حاضر اکثر مقالات ایرانی رو ریجکت میکنند درسته یا نه؟
    سلام دوست عزیز. امیدوارم که جواب خوبی رو برای مقاله تون دریافت کنید.
    زمان 50 روز برای Under-review بودم خیلی زمانی نیست . البته این به ژورنال و حتی زمینه هم بستگی داره، گاها ممکن به چند ماه هم برسه. من راجب ژورنالی که شما فرمودید دقیق خبر ندارم ولی تا اونجایی که من خبر دارم تقریبا هیچ موردی رو از ژورنال هایی که تو ایالات متحده و غیر اون ندیدم که به خاطر کشور مقاله رو رد کنن. تا اونجایی که مشخص داوری مقالات و نظر ادیتور تعیین کننده ست و ممکن گاهی سلیقه ای عمل بکنند.
    موفق باشید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Cell Biology

نقل قول نوشته اصلی توسط alidel123 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز لطفا راهنماییم کنید . مقاله من ریجکت شد. به این دلایل :

داور اول :

Reviewer #1: The author needs to provide more specific and quantitative concerning on the reliability of the cracked mechanical body. Some typos in the manuscript should be corrected by the authors. Other minor comments are given as follows.
    ( گفته که اطلاعات کمی تر مورده نیازه؟ به نظرم واقعا اطلاعات مناسب بود و منظورش اضافه کردنه مدله جدیده آیا ؟؟؟)

(1) Ref. 8: Correct the name of journal. (این که قابل حله)
    (2) Result 5: It is too qualitative. You need to present more specific quantitative data.( این مورد منظورش یکی از آیتم های نتیجه گیریه که یه جورایی برمیگرده به خط اول اما واقعا بدون اطلاعات کمی هم ادعای من صادقه یه رابطه ساده ی ریاضیه)
    (3) Result 6: It is too general. Do you want to keep this in your conclusions? (این رو نظرم هم بود که حذفش کنم از همون اول)
    (4) Result 3: "Although form" should be corrected as "Although from". (اینم که یه غلط ضایع)
    ################################################## ###########################
    داور 2 :

Reviewer #2: 1. There are many grammatical errors, thus the English needs to be further polished up.

2. Although much space of this manuscript is occupied with basic LEFM and probabilistic theories, the case to be studied is too simple, even it is assumed that the value of KIC is identical to that of KIIC. So, this reviewer could not find any new findings or any new improvement. In this context, the author should investigate more cases including actual important geometries and loading conditions.

گفته مساله شما خیلی سادست...ولی به پیر به پیغمبر توی زمینه مگانیک شکست همه مقالات رو که نگاه کنی مدل ها همینطوره که من در نظر گرفتم همه مقلاااااات اینطوریه. یعنی به جای اینکه یه سازه واقعی رو در نظر بگیرند میان یه صفحه یا هندسه خاص رو در نظر میگیرن در ضمن کار من ادامه دهنده کار یکی از همون مقالات این ژورنال بود و اون هم خب دقیقا تیپ مدل هاش عیناً همینطوره. حالا چه خاکی باید به سر کنم ؟
    گفته چرا اون دو تا رو برابر در نظر گرفتی خب دلیل قانع کننده علمی آوردم که چون پارامتر دوم در دسترس نیست و با آزمایشات تجربی پیچیده بدست می آید خیلی جاها پارامتر دوم رو دقیقا برابر پارامتر اول گرفتند و حرفم رو با سند عرض کردم...حالا چه کار باید کرد ؟؟
    جمله آخر همون خط بالا رو که با this reviewer شروع شده رو ادیتور اضافه کرده به نظرتون یا خودش نوشته ؟

3. Why superscript (10) is indicated in Fig. 6? No comment is given in the present paper. (اینم ایراد آخر که اشتباهی وارد کردم عدد 10 رو باید 8 وارد می کردم شماره مرجع مه)

دوستان غیر از سوالات بالا که پرسیدم، با این ایراداتی که گرفته شده چرا فرصت ریواز ندادن به من آخه ؟

واینکه من می تونم اصلاح کنم و با یه کاور لتر دوباره ارسال کنم به همین ژورنال؟؟

و سوال آخر اینکه قبل از شروع کارم می تونم مرسوم هست که به ادیتور ایمیل بدم و بگم که همه این مسائل قابل حله می تونم ارسال کنم مقاله رو مجددا البته کلیات همینه؟؟؟ مرسوم هست یا نه ؟؟

بالاخره ایراد کلی گرفته نشده رو به کل مساله و نتایجم زیر سوال نرفته و اصلا به نتیجه گیری ها گیر ندادن فقط گفتن کمه در صورتی که کم نیست

برادری و خواهری کنید در حقم و اگه می تونید به همه سوالاتم جواب بدین...واقعا تو شرایط بدی گیر کردم ...

ممنون

دوست عزیز من هم رشته شما نیستم و به صورت دقیق نمی تونم راجب کامنت هایی که داورها دادن نظر بدم.
    فقط چند نکته رو میگم شاید مفید باش براتون:
    1- معمولا مقاله ریجکت شده دوباره به همون ژورنال سابمیت نمیشه، معمولا اگه ادیتور مقاله رو دوباره قابل بررسی ببینه خودش میگه که می تونید تغییرات ایجاد کنید و دوباره بفرستید.
    2- تو زمینه های علمی ریجکت شدن یک اتفاق کاملا عادی هستش، تو رشته های زیست و پزشکی معمولا بعد سابمیت 70% مقاله ها ریجکت میشن پس خیلی خودتون رو ناراحت نکنید.
    3- من دقیقا نمیدونم شما به چه ژورنالی و با چه کیفتی مقاله رو سابمیت کردید ولی اگه داور 2 گفته مقاله مسئله ساده ای رو پوشش داده احتمالش هست یا سطح ژورنال بالاتر از این تیپ مقاله باش یا داور مثل خیلی از دوار های دیگه خیلی سخت و انتقادی به مقاله نگاه کرده (یادتون باش تو سابمیت و چاپ مقاله هم شانس دخیل، اینکه ادیتور و داور ها کی باشن و چقدر انتقادی برخورد کنن).
    4-سعی کنید برای سابمیت بعدی حتما ژورنالی رو انتخاب کنید که در گذشته شبیه این موضوع رو بیشتر چاپ کرده.
    5-شما می تونید به ادیتور ایمیل بدید و نسبت به داوری اعتراض کنید که البته معمولا جوابی نمی گیرید ولی اگه دلیل های قوی دارید که نظر داورها به کیفیت و ارزش کار اضافه نمیکنه خیلی محترمانه این رو توی یک نامه برای ادیتور بفرستید (من بر خلاف معمول این تجربه رو داشتم و جواب مثبت هم گرفتم).
    5-با این که من تو این زمینه وارد نیستم، حتی اگه حرف شما درست باش و ایراد کلی گرفته نشده باش، تقریبا هیچکدوم از داورها اشاره ای به نقطه قوت مقاله نکردن و دید مثبتی نداشتن. به خاطر داشته باشید که معمولا توصیه های داور ها برای ادیتور مهم هستش.
    امیدوارم که تو سابمیت بعدی نتیجه مناسبی رو بگیرید.
    موفق باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)