صفحه 190 از 364 نخستنخست ... 90140180181182183184185186187188189190191192193194195196197198199200240290 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,891 تا 1,900 , از مجموع 3633

موضوع: فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

Member
    رشته و دانشگاه
    Philippines

پیش فرض پاسخ : فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

سلام دوستان گلم
    کسی از شما سابقه ارسال مقاله به این ژورنال رو داشته؟ معمولا بعد از ریوایز اول چقد طول میکشه تا اکسپت شه؟ یه زمان حدودی میخوام فقط.ریوایز اول حدود 4-5 ماه طول کشیده

Journal of Neuroscience Methods
    http://www.journals.elsevier.com/jou...cience-methods

پیش فرض پاسخ : فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

سلام دوستان.
    یکی از مقالات من درون یه ژورنال با ایمپکت 1.1 میجر ریویژن خورد و بعد از ارسال اصلاحیه الان بعد از حدود 1 ماه جوابیه آمده که Minor revision خورده و تنها به خاطر ایراد زیری که مینویسم:
    The paper has been improved a lot. However, the figures and tables are put behind the text, which makes the format of the paper not so good.
    اما مشکلی که وجود داره اینه که خود ژورنال درون guideline ش نوشته ک:
    REVISED MANUSCRIPT
    Non LaTeX users. Editable source files must be uploaded at this stage. Tables must be on separate pages after the reference list, and not be incorporated into the main text. Figures should be uploaded as separate figure files.
    حالا با توجه به این شرایط من چیکار کنم. آیا مخالفت کنم با نظر داور و بگم که طبق ساختار ژورنال پیپر ارسال شده و لینک بزنم ویا بگم باشه ماا چاکرتم هستیم و جداول و تصاویر رو بیارم توی متن پیپرم قرار بدم.

با تشکر فراوان (:

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط EyeOpening نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    یکی از مقالات من درون یه ژورنال با ایمپکت 1.1 میجر ریویژن خورد و بعد از ارسال اصلاحیه الان بعد از حدود 1 ماه جوابیه آمده که Minor revision خورده و تنها به خاطر ایراد زیری که مینویسم:

اما مشکلی که وجود داره اینه که خود ژورنال درون guideline ش نوشته ک:

حالا با توجه به این شرایط من چیکار کنم. آیا مخالفت کنم با نظر داور و بگم که طبق ساختار ژورنال پیپر ارسال شده و لینک بزنم ویا بگم باشه ماا چاکرتم هستیم و جداول و تصاویر رو بیارم توی متن پیپرم قرار بدم.

با تشکر فراوان (:

دوست عزیز
    این پیام داور فقط و فقط بی اطلاعی و توی باغ نبودن اون داور رو نشون میده!!!
    ولی هر داوری که داره مقاله داوری میکنه بالاخره خودش 4 تا مقاله ای چیزی داره یا داشته و باید بدونه که خیلی از ژورنال ها همین رو میگن و میخوان از نویسنده ها که شکل ها و جدول ها رو در انتهای متن بذارن چون بعدا صفحه آرای ژورنال اون مقاله رو در صورت اکسپت صفحه آرایی میکنه و ..... یا حداقل این انتظار میره که فرمت ژورنالی که داورشه رو بدونه!!!
    واقعا کامنتشون خیلی خیلی عجیبه. البته در خیلی از موارد داور ها (فرض رو بر این بذاریم که استاد هستند) مقاله ها رو به دانشجوهاشون میدن برای داوری و یه همچین کامنت هاییم از توش در میاد!!

حالا به جز این داستان عجیب به نظرم (نظر باقی دوستان رو هم بگیرید):

به ادیتور یه خبر بدین و بگین همچین کامنتی داده شده که مغایر فرمت خواسته شده ژورناله و به نظرم داورتون ازین موضوع مطلع نبوده. ولی به هر حال ما بر طبق خواسته داور میتونیم مقاله رو اماده کنیم. فقط خواستیم به شما هم اطلاع بدیم که بدونیم نظر نهایی چیه. داور یا فرمت ژورنال؟

1. حالا اگه جواب داد توی زمانی که وقت دارید که خب تکلیفتون معلومه و بر طبق جواب ادیتور عمل میکنید (یا کامنت داور رو پس میگیره یا اینکه میگه داور رو فالو کنید ) که هرچی ادیتور گفت همون کار رو بکنید و توی جواب داوری که ضمیمه میکنید توضیح بدید که در این مورد به علت فلان با ادیتور مربوطه طبق ایمیل فلان هماهنگی لازم انجام شده و طبق نظر ایشون مقاله به فرمت فلان (حالا هر چی که بالاخره نهایی شد با ادیتور) سامیت میشه

2. اگه جواب نداد ادیتور (دقت کنید شما ایمیلتون زدید و ادیتور به هر دالیلی پاسخی نداده بهتون) شما مقاله رو طبق حرف داور ادیت کنید و بفرستید و توی متن جواب داور هم توضیح بدید و بگید که هرچند این کامنت خلاف تمپلیت ژورناله ولی ما حرف داور محترم رو فالو کردیم. به ادیتور محترم هم این موضوع اطلاع داده شده . ...............بعد توی مرحله ای که دارید دوباره مقاله رو بعد از ریواز سابمیت میکنید یه قسمتی هست که میگه اگه کامنتی چیزی به ادیتورال برد دارید بزنید (قاعدتا همه ژورنال ها همچین قسمتی رو دارن) توی اونجا هم بنویسید که داستان چیه و شما به ادیتور مربوطه هم اطلاع دادید ولی چون جوابی نگرفتید مقاله رو طبق خواسته داور ادیت کردید... و نهایتا ریواز رو سابمیت کنید و نگران هم نباشید

3. در کل موضوع خیلی بزرگی نیست که به ضرر شما تموم بشه.....نهایتش اینه ادیتور باز میگه مه فرمت رو درست کنید

4. اگه یکی از استاد های قدیم ما بود داور رو میشست مینداخت جلوی آفتاب که خشک شه : ) حالا شما این کار رو نکنید

موفق باشید

Senior Member Sha7ab آواتار ها

آیا این درسته که Springer مدت زمان داوری کوتاه تری نسبت به انتشارات دیگه داره؟
    :Portgas D. Ace
    We have to live a life of no regrets

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Sha7ab نمایش پست ها

دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید
    این حرف به صورت کلی درست نیست
    ژورنال به ژورنال فرق میکنه و ممکنه توی همون Springer خیلی از ژورنال ها تاریخ های بررسیشون از خیلی جاهای دیگه دیرتر باشه
    ولی خودتون به راحتی میتونید ژورنال هایی که در ازتباط با رشته تون هست رو توی چند تا انتشاراتی با هم چک کنید و به نتیجه ای برسید
    ممکنه به طور خاص حرفتون صحیح باشه ولی به صورت کلی درست نیست و اینجوری نیست

موفق باشید

ApplyAbroad Veteran
    abarmard آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

با سلام،

ببینید دوست عزیز، اسپرینگر یک پابلیشر است که مجموعه ای از ژورنال ها رو چاپ می کنه. پس خود اسپرینگر ژورنال نیست. در وهله دوم، بستگی به اعتبار ژورنال و فیلد کاری شما داره. خود من یک مقاله به یکی از ژورنال های اسپرینگر فرستادم و حدود سه تا چهار ماه فقط جواب اولیه ش اومد. در حالیکه یک ژورنال از الزویر 2.5 ماهه به من جواب داد. پس نمیشه یک حکم کلی صادر کرد.

اما در کل، میشه گفت ژورنال هایی که در یک پابلیشر مقاله چاپ می کنند مثلا سطح یا لول پایین، متوسط یا بالایی دارند که البته خیلی هم نمیشه کلی گفت. مثلا، در رشته خود من، مهندسی کامپیوتر، IEEE دارای بهترین و سخت گیرترین ژورنال هاست و اسپرینگر دارای ژورنال های به نسبت راحتتری برای چاپ مقاله است.

موفق باشید
    آنچه مرا نکشد، قوی ترم می سازد!

پیشتر دو تن از دوستان راهنمایی های ارزنده ای ارائه کردند و با آن همه ذکر چند نکته خالی از لطف نیست.
    عموما هر مجله در سایت خود speed را مشخص میکنه که مدت زمان ریوایز و چاپ را برای نویسندگان آتی بطور کلی بیان میداره. اما این مدت زمان ها کاملا رعایت نمیشن و ممکنه برای یه مقاله این مدت کمتر باشه و یا حتی فراتر هم رود. البته سیاست مجلات بگونه ای است که این مدت زمان ها را کاهش بدهند، حتی الامکان برای برخی از مطالعات. خصوصا آنهایی که یا به روز بوده و مطلوب صنعت و مورد توجه محققین باشد و یا به نوعی از کیفیت بالایی نه تنها برخوردار است بلکه از یه محقق بنام یا یه موسسه بنام مستخرج شده باشد.
    چنانچه مجله ای مدت زمان ها را در سایت خود بیان نکرده باشه، شما میتونید با رجوع رندوم به چندتا از مقالات جدید الانتشار اون مجله به مدت زمان داوری و یا مدت زمان in press و یا مدت زمان production اون کار پی ببرید. اصولا این مدت زمان ها برای دو مقاله یکسان نیست اما ممکنه نزدیک به هم باشه. که این هم باز دلیل داره. یکی scope مقاله مهمه. دیگری بنام بودن محقق یا موسسه. بعضی وقتها هم ممکنه یک محقق-دانشجو گمنام به لطف استاد راهنمایی که داور همان مجله است، مدت کوتاه تری را برای پیمودن سابمیت تا پروداکشن طی کند. شاید این نکته جالب باشه اما در چه فصولی از سال یه manuscript ارسال بشه هم بعضا ممکنه تاثیرگذار باشه، حداقل به لحاظ برخی ملاحظات اداری. لذا ممکنه برخی تعطیلات بلند مدت این بازه را کشدارترش کنه. البته برای محققین این جز آخرین نگرانی هاست.
    بطور کلی بنام بودن محقق و همچنین موسسه تحقیقاتی پارامتر موثری در کوتاه شدن این مسیر دارد و باید توجه داشت این گونه موسسات یا محققین به روزترین ها هم یه جورایی هستند یا به اصطلاح pioneer ها هستند. همچنین نوآور بودن و جدید و داغ بودن موضوع هم این زمان را کم میکنه. در اینجا لازمه ذکر کنم به هیچ وجه گمنام بودن موسسه یا محقق عامل نامطلوب محسوب نمیشه. چرا که ممکنه یه محقق گمنام باشه اما مطالعه داغی را انجام داده باشه. نکته در اینجاست که یک کار روتین و یک محقق نوپا در صف این فرایند قرار میگیره.
    برای شخص شما، اگر بلحاظ زمانی در تنگنا هستید بهتر است از طریق scimagojr.com مجلات مربوطه را پیدا کنید و ضمن در نظر داشتن کیفیت مجله اونگاه سراغ کوتاه ترین زمان داوری ها بروید. فقط توجه داشته باشید کیفیت مجله را فدای زمان کوتاه داوری نکنید. در آخر، بطور کلی تفکیک انتشارات بر حسب مدت زمان داوری با توجه به خیلی از پارامترها که چندتا از اونا بطور مختصر بیان شد، نه شدنی ست و نه درست. case-by-case باید به این مقوله نیگاه کرد.
    موفق باشید.
    پیام خصوصی قابل طرح در انجمن ممنوع
    رسالت یک انجمن آگاهی بخشی و اطلاع رسانیست | پیام خصوصی قابل طرح در انجمن نافی این مهم است

Junior Member inverse آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    software computer engineering

سلام دوستان.
    كسي نرم افزار يا آي تي هست كه در زمينه مقاله isi تبحر داشته باشه و ژورنال ها رو بشناسه؟؟ من كمك ميخوام /:
    مرسي.

با سلام

در داوری مقاله بنده، یک داور در مورد زمان حل بهبنه سازی توضیح خواسته و عنوان کرده چرا زمان حل مسئله، طولانی است؟ بنده هم آن زمان به ایشون عرض کردم که با توجه به ابعاد بزرگ مسئله و تعداد زیاد متغیر ها و دینامیکی بودن و تکاملی بودن الگوریتم و ... زمان حل طولانی شده است و کلا زمان حل برای این مسئله فاکتور مهمی نیست و حتی در برخی مقالات منتشر نشده است.
    دوباره ایشون مقاله را ریوایز زده و سوالش رو طوره دیگه ای پرسیده است. دوستان ازتون میخواهم راهنماییم کنید تا پاسخگوی این داور عزیز باشم.

با تشکر و احترام

Junior Member

سلام و وقت بخیر

بنده مقاله ای رو به ژورنال برق ترکیه حدود 26 ماه قبل ارسال کردم . حدود 16 ماه قبل ایمیلی با مضمون قابل پذیرش با اصلاحات جزیی آمد. پس از انجام اصلاحات سردبیربا قرار دادن مقاله در قسمت returned due to chief editor decision از ما درخواست نامه دفاع از مقاله بهمراه قسمتهایی که تغییر دادیم کرد. پس از ارسال این مدارک به ایمیل این مجله هیچ واکنشی از این زورنال نبوده و به نامه های ارسالی ما هیچ جوابی داده نمی شود. آیا راهکاری برای این مشکل هست؟ بنابه توصیه دوستان نامه و ایمیل فرستادم اما جوابی نمیدن.

با تشکر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)